PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsat(sızlık) durumu

Chopper45
19 Ağustos 2016, 19:30
Arkadaşlar motor annemin üstüne ancak ruhsatın bi parçası yok (muayenelerin falan yazıldığı duruyo kabın içinde) vizesi de var ancak sigorta ve ruhsatın tek parçası eksik(2007 125lik Çin motora en uygun 850tl sigorta teklifi verdiler o yüzden yaptırmadım) ruhsatın diğer oarçasını da Emniyet'ten arkadaşlar sigortayı yaptır öyle verelim dosyanın içinde duruyor dediler bu durumda böyle sürmeye devam etsem çevirmede motor bağlanır mı ceza ne kadar olur eğer ceza yersem ? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler (ehliyet var merak etmeyin 😄 )

EmreKocyigit
19 Ağustos 2016, 20:10
Evet ruhsat taşımamaktan, sigorta yaptırmamaktan ceza keser, motosikletini bağlarlar. Unutma sigorta 2007 model 125 lik motosiklete değil ruhsat sahibine çıkıyor.

Chopper45
19 Ağustos 2016, 21:12
Nasıl ruhsat sahibine çıkıyor ya motora çıkmıyo mu ? O zaman motor bilgilerini neden alıyorlar en inci ayrıntısına kadar ?

fkambay
19 Ağustos 2016, 21:20
Sen sigorta yaptırırken motorun marka modelini soruyorlar zaten sana onlarda o modele göre sigortanı başlatıp tüm bilgilerini emniyete veriyorlar sonra sende ya emniyete gidip ruhsatını alıyorsun yada 15 gün boyunca almazsan adresine gönderiyorlar ruhsatını. Diye biliyorum

EmreKocyigit
19 Ağustos 2016, 21:20
Nasıl ruhsat sahibine çıkıyor ya motora çıkmıyo mu ? O zaman motor bilgilerini neden alıyorlar en inci ayrıntısına kadar ?

Motosikletin en ince ayrıntısını belirtmek zorundalar. Sigorta fiyatını belirleyen unsur motosikletin marka, model, yıl ve hacimi değil belki çok düşük oranda etkiliyordur ama büyük oranda araç sahibinin yaşı, kaza geçmişi, bulunduğu şehri etkiliyor. Sen diyorsun annemin üstüne diye bir de kendi üstüne al iki katı çıkar o sigorta. Herkes niye aile büyüğünün üstüne yaptırıyor?

Chopper45
19 Ağustos 2016, 21:39
Anladım 😊 bir de motor kullanılmadığından 1senedir sigortası yoktu,bu durum etkilemiş olabilir demi 850tl olmasını ? Yani 1senedir sigortasız olduğundan mı 850 çıkıyodur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Yok aile büyüğünün üstüne yaptırma değil bizim olay,annem kendisine almıştı zamanında sonra motor sürmeyi bıraktı şimdi o motora ben başlayacağım 😂