PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 412TL Eds-Radar Cezası / İstanbul Tem

berkay3212
19 Ağustos 2016, 18:22
Bugün ceza tutanağı elime ulaştı, Yıllardır İstanbulda ilk defa radar cezası yedim. Full eds olan tünelde bile birşey gelmiyordu.
Plakasız gezmeden 92 tl yemiştim, plakalı gezdik 400tl den olduk.
O günde full kamera açıktı ama hangi konumda kesildiğini tam anlayıp bakamadım. Resim falanda eklememişler.
İstanbulda da eds yazıyormuş dikkatli olunuz, kazasız sürüşler.

http://i.hizliresim.com/vZgE7p.jpg

Darkcity2000
19 Ağustos 2016, 18:26
Arkadaşım 170 le mi gidiyorsun.. Temde kanunen sınır 132.. Bu da araçlara... Hadi 130 okey de 170 ile ziyadesi ile yerinde olmuş..

berkay3212
19 Ağustos 2016, 18:32
Arkadaşım 170 le mi gidiyorsun.. Temde kanunen sınır 132.. Bu da araçlara... Hadi 130 okey de 170 ile ziyadesi ile yerinde olmuş..

Mutlaka gitmişizdir koca gün 100 le gitmiyoruzki hep.

mgora
19 Ağustos 2016, 18:34
Bana 106 ile iki tane geldi , daha acısı bunun motorum çalındıktan sonra gelmesi oldu.İtiraz etsem muhtemelen düşecekti ama enerji kalmadı , battı balık yan gider dedim :)
Ama Temde 170 çok fazla hele saat akşam 19 yoğun saat dikkatli ol.Bu arada aynı yoldan geçersen dikkat edersen tabelaları göreceksin , ben gördüm hız sınırı bölgesi ve radar uyarısı var.

http://www.birmarket.com/ceza2.jpg

Bu arada bende de cezayı kesen Savaş Koç , Savaş abi etme eyleme bu nasıl ceza.

berkay3212
19 Ağustos 2016, 18:41
Bana 106 ile iki tane geldi , daha acısı bunun motorum çalındıktan sonra gelmesi oldu.İtiraz etsem muhtemelen düşecekti ama enerji kalmadı , battı balık yan gider dedim :)
Ama Temde 170 çok fazla hele saat akşam 19 yoğun saat dikkatli ol.Bu arada aynı yoldan geçersen dikkat edersen tabelaları göreceksin , ben gördüm hız sınırı bölgesi ve radar uyarısı var.

Motorları sevmeyen bir memur herhalde emniyet şeridinde mi kesiyorlar acaba bunu? Plaka olmayınca nereye yazacak acaba:)

essegesse
19 Ağustos 2016, 20:00
O değil de.motorun 2014 model olduğunu nasıl anlamışlar 170'le giderken?? İlginç!!!

weirdo1
19 Ağustos 2016, 20:05
Haketmissin sende muhterem temde saat 7 de 170 nedir?
Emniyet seridinde yapmissindır şimdi sen o hızı.

fatih.
19 Ağustos 2016, 20:20
Bende aynı cezayı 96km hızla yedim.

something123
19 Ağustos 2016, 20:25
Plaka girince motorun herseyi otomatik cikio :) oraya motordan anlayan birini koymuolar yani heheh

ardacik
19 Ağustos 2016, 20:55
O hangi eds ymis arkadan cekio kamera ? Birde isin ilginci o hizla giderken kamera nasil netlemis plakayi.

feti_can
19 Ağustos 2016, 21:22
Abiler ne diyosunuz ya akşam 7 de TEM de 170 le gidilir mi. kedidir o kedi

Lebrama
19 Ağustos 2016, 21:36

5. Ayda geçtiniz ceza yeni mi geldi ? Kaç ay geriye dönük gönderiyolar bilen var mı ?

Tefoo
19 Ağustos 2016, 21:38
motosikletler hız limitleri aşağıdadır;

Motosiklet (L3) yerleşim yerlerinde 50 km/s,
yerleşim yeri dışı çift yönlü yol 80 km/s,
yerleşim yeri dışı bölünmüş yol 90 km/s
otoyollarda 100 km/s

Sokollu
19 Ağustos 2016, 21:46
250cc uzeri motorum olsa hayatta plaka ile gezmem, 170 bayagi bir hiz demek ama onu soylemem lazim.

Hos cbr250 ile Piyalepasa bulvarinda 80 (yaziyla seksen) km ile gittigim icin 350 kusur TL ceza gelmisti.

Daha dogrusu gelmemisti, aylar sonra mtv oderken gordum, teblig edildi gozukuyor guya elime gecen bir sey yok, muhtara gittim orda buldum kagidi.

`Muhtara gidiniz` uyarisi yapistirmadan, direk muhtarliga gidip adam evde yoktu diye benim cezayi vermis.

Faizle odemistim 80 km ulan e5`e baglanilan yol.

MimTolga
19 Ağustos 2016, 22:14
Bugün ceza tutanağı elime ulaştı, Yıllardır İstanbulda ilk defa radar cezası yedim. Full eds olan tünelde bile birşey gelmiyordu.
Plakasız gezmeden 92 tl yemiştim, plakalı gezdik 400tl den olduk.
O günde full kamera açıktı ama hangi konumda kesildiğini tam anlayıp bakamadım. Resim falanda eklememişler.
İstanbulda da eds yazıyormuş dikkatli olunuz, kazasız sürüşler.

http://i.hizliresim.com/vZgE7p.jpg

Tem Kuzey Tekstilkent diyor, hangi yöne gidiyordunuz ? edirne istikameti mi anadolu yakasına doğrumu ? Orada arkadan çeken kamera hiç dikkatimi çekmemişti, gezici radar olmasın o ?

berkay3212
19 Ağustos 2016, 22:20
Tem Kuzey Tekstilkent diyor, hangi yöne gidiyordunuz ? edirne istikameti mi anadolu yakasına doğrumu ? Orada arkadan çeken kamera hiç dikkatimi çekmemişti, gezici radar olmasın o ?

Edirne tarafına doğru giderken yazılmış. Gezici görmedim, sabittir, Temde kamera çok. Normalde millete eds resmi ile göndermişler ayrıntılı olarak bende hiç birşey gelmedi.

Mucit23
19 Ağustos 2016, 22:28
EDS Motosiklete nasıl ceza yazıyor. Benim bildiğim Kamerayı Gidiş istikametinin aksi yönde koyarlar, Yani anca ön plakayı okuyabilir. Motosiklette de ön plaka olmadığına göre EDS motosiklete yazamıyor diye biliyorum. Acaba istanbulda iki yönlü mü koyuyorlar kamerayı?

Bizim memlekette de EDS olan yerler var. Yazabilse her geçişimde mutlaka ceza yerdim.

GP500-1st
19 Ağustos 2016, 22:35
radarda 170 km cbr600RR ın göstergede 190 km civarıdır. geçmiş olsun

MimTolga
19 Ağustos 2016, 22:40
Edirne tarafına doğru giderken yazılmış. Gezici görmedim, sabittir, Temde kamera çok. Normalde millete eds resmi ile göndermişler ayrıntılı olarak bende hiç birşey gelmedi.

EDS Motosiklete nasıl ceza yazıyor. Benim bildiğim Kamerayı Gidiş istikametinin aksi yönde koyarlar, Yani anca ön plakayı okuyabilir. Motosiklette de ön plaka olmadığına göre EDS motosiklete yazamıyor diye biliyorum. Acaba istanbulda iki yönlü mü koyuyorlar kamerayı?

Bizim memlekette de EDS olan yerler var. Yazabilse her geçişimde mutlaka ceza yerdim.

mucit arkadaşıma katılıyorum, edsler önden çekiyor, ama bir dahaki geçişimde dikkat edeceğim bakalım arkadan çeken varmı

Arenli
19 Ağustos 2016, 22:50
Fotoğraf yok muhtemelen önden tesbit edip, başka kameradanda plakayı okuyup yazmışlardır. Fotoğrafsız cezaya itiraz kabul oluyor diye biliyorum.

mchi
20 Ağustos 2016, 00:35
Gezici araca denk gelmişsinizdir. Temde emniyet seridinde 2 kamera üstüste oluyor biri sabit altindan gecerken okusun diye. Digeri speed dome uzaktan görsün diye. Kimi zaman s.domelar arkaya bakıyor. Ya bozulduğundan yada bilerek bilemiyorum. Yüzü size dönük olmayanlardan çekininiz. Emniyet şeridini görüş alanından çıkana kadar terk ediniz.

blue4XL
20 Ağustos 2016, 00:53
Geziciyi görmemişsiniz ama o sizi görmüş olabilir. Maşallah süratiniz de yüksekmiş o hızda nasıl görebilirsiniz ki? İllede fotoğraf gerekliyse (ki ben bunun nedenini anlamıyorum) siz de cezaya itiraz edin. Ama sizin arkanızda sivil araçta bir ekip varsa sizin plakanızı öylede tespit etmiş olabilirler. Yada araba süren sade bir vatandaşın yanındaki yolcu telefonunun kamerası ile sizin hızlı gidişinizi videoya alıp whatsapp la trafiğe bildirmiş olabilir.

Fotoğraf yok muhtemelen önden tesbit edip, başka kameradanda plakayı okuyup yazmışlardır. Fotoğrafsız cezaya itiraz kabul oluyor diye biliyorum.

Kırmızı ışıkta geçişte yada köprü/gişelerden kaçak geçişte fotoğraf bir delil olabilir ama limitin üzerinde bir hızla giderken fotoğraf çekilmiş olması halinin delil kabul edilmesinin nasıl bir mantıklı açıklaması olabilir?

Sj's
20 Ağustos 2016, 00:55
koca forumla dalga gecen adamlara saygim sonsuz ya. laf edenin alnini karislarim.

mgora
20 Ağustos 2016, 06:48

Benim cezaların birisi geldi birisi gelmedi daha (tebliğ)
Gezici araç değil ceza yazan
Ceza yazılan yerler belli bölgeler özel bir uygulama yapılmış olabilir veya manuel yazılmış yüksek ihtimal itiraz edilse (sulh ceza) çözülecek ama benim bu ara biraz zaman dardı ve mahkeme vb işlerinden sıkıldığım için dilekçenin kabasını da yazmama rağmen boşverdim.

kurye13
20 Ağustos 2016, 08:33
Bu aralar yağmur gibi ceza yağıyor dikkat edin, hazinede para bitti herhalde.Bu arada motosikletin hız limiti neden otomobillerden düşük? Yetkili bir kişi çıksın mantıklı izahat yapsın biz de tamam diyelim kabullenelim.

Tİme_shİft42
20 Ağustos 2016, 10:01
Katlanır plaka bas geç :)

fatih.
20 Ağustos 2016, 22:02
O değil de.motorun 2014 model olduğunu nasıl anlamışlar 170'le giderken?? İlginç!!!

Plakayı gördükten sonra adamın anasının kızlık soy ismine bile ulaşırlar..
Yenimi motor kullanmaya başladınız ne zamandır trafiktesiniz?

blue4XL
20 Ağustos 2016, 23:37
Katlanır plaka bas geç :)

Çok kötü bir tavsiye olmuş. Katlanır plaka kullananların bahanesi ne olursa olsun tavsiye etmeleri, kullanmaları, kullanmayı bir hak olarak görmeleri adına ne derseniz deyin olumlu bir davranış olarak görmüyorum. Kimin ne diyeceğini elbette ben tavsiye edemem ama madem bir tavsiyede bulunacaksınız, bari "bundan sonra dikkatli olun ve hızlı gitmeyin" filan deyin.