PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FULL DEPO KAÇ KM YOL YAPAR?

ApexR1
18 Ağustos 2016, 22:48
Merhaba arkadaşlar aklıma takılan bi soru vardı

1000cc lik motorlar örneğin Yamaha R1 tam dolu depo ile maximum kaç km yol alabilir?

600cc lik motorlar örneğin Yamaha R6 tam dolu depo ile maximum kaç km yol alabilir?

150cc lik motorlar örneğin Mondial 150MH Drift tam dolu depo ile maximum kaç km yok alabilir?

cevaplarınızı bekliyorum

tommygun
18 Ağustos 2016, 22:51
Merhaba arkadaşlar aklıma takılan bi soru vardı

1000cc lik motorlar örneğin Yamaha R1 tam dolu depo ile maximum kaç km yol alabilir?

600cc lik motorlar örneğin Yamaha R6 tam dolu depo ile maximum kaç km yol alabilir?

150cc lik motorlar örneğin Mondial 150MH Drift tam dolu depo ile maximum kaç km yok alabilir?

cevaplarınızı bekliyorum

150'lik Rks Titanic S ile 400 km.de yakıt aldığımda göstergede daha 2 çizgi daha vardı.

AsirMahfi
18 Ağustos 2016, 22:56
Sanki drift in yakıtını öğrenebilmek adına ötekileri yem olarak sunmuşsun gibi olmuş. Öyle dev bi uçurum var çünkü :D

BalkanRider
18 Ağustos 2016, 23:00
R1 Gazlarsan 150 Normal seyır 250
600RR Gazlarsan 200 Gazlamazsan 300
Cbr125R (Kendı motorum)Normal kullanım sehır ıcı bır depo 500 Km ye yakın benzını ne zaman koydugumu unuttugum var gazlarsan 200 250 herhalde

karayel90
18 Ağustos 2016, 23:05
100km'de 2.6-3 litre arasıdır yakıt tüketimi.Bende bir zamanlar Kuba CG 150 kullanıyordum ordan biliyorum çünkü hepsinin menşeisi çin 3 aşağı 5 yukarı aynı yakıyorlardır.9 litre depo kapasitesi olması lazım driftin 300-380 km yapar herhalde

Bu arada ben tapa gaz kullanıyorum motoru bu veriler değişiklik gösterebilir

TEKNECI
18 Ağustos 2016, 23:06
depo? :)
depo nedir? :)
depo diye bir birim var mi? :)
depo kac litredir? :)
depo kac metredir? :)

bu tur olculer hatalara, yanlis anlasilmalara yol aciyor...
sonra su tur sorularda karsimiza cikiyor;
“bu arac kac kurus yakiyor?”
kastedilen; bu arac 1 kilometrede kac litre yakit tuketiyor? ve bu kadar litre ne kadar liraya mal oluyor?

motor, arac... kurus, lira, dolar, para birimi yakmaz.
litre yakar. sivi maddelerin olcu birimi –genelde- litredir.

litre de neyin litresi?
benzin, benzinse hangi derece? oktan?
mazot, gazyagi?

bugun 1 litre benzin= 5 liradir
yarin 1 litre benzin = 10 liradir

sonuc;
somut ve olculebilir birimler uzerinden konusmak daha mantikli olabilir.

simdi hadi bakalim ....
buraya kadar olan basit bir tartisma, konusma, anlasma konusunu siyasete, dine, milliyete vb. ikircikli konulara nasil tasiyip birbirimize kufredebiliriz? diye deniyelim...