PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SATIŞ İLANLARI İLE İLGİLİ

Sayfa : [1] 2

something123
18 Ağustos 2016, 12:10
Motoru satmak için sahibindene koydum hayırlısıyla,
ilk kez bu siteye bir ilan koydugumdan muzdarip neler yasınıyor tam anlamıyorum,

Gördüğüm seyler ve tavsiyelerim,

Fix soru: Son ne olur?
Anlamı: Yani alıcıları kaldırmalısınız 250 TL 500 TL gibi fiyatları yüksek yazın insanlar indirim yapınca mutlu oluyor o yuzden önce bindirin sonra indirin)

Fix soru: Yatması kalkması var mıdır?
Cevap: İçimden matruşka gibidir yatar kalkar diyesim gelse de, kazası yoktur arkadaşım demekteyim,

Fix Soru: Uzaktan gelicem xxx fiyat yapın, geliyorum...
Anlamı: Sen motorun fiyatını indir birde gelince motor basında konusuruz, oh sen istediğini alma sakın, benim dediğim olur.. sende safsın.. duble fiyat düşük teklifi..

Fix soru: Para hazır, xxx fiyat yapın.. yoldayım yakınım geliyorum,
Anlamı: ben ölücüyüm

O yüzden, ilana koyarken motoru önce hazırlıklı olun, Bizler bu işe gönül veren insanlarız önceliğimiz dostluk,
kulaktan dolma yontemlerle bu işler olmuyor fikrimce..

SAZMAN
18 Ağustos 2016, 12:16
Daha durun tarla ile takas etmek isteyenler gelecek.

Yasin D
18 Ağustos 2016, 12:18
"Ölücüler" aramasın derken ne demek istiyorlar ?

something123
18 Ağustos 2016, 12:23
"Ölücüler" aramasın derken ne demek istiyorlar ?

ölücüler misal 25,000 motorun abi para hazır 21,000 veririm diyen tipler,
hani cem yılmazın espirisi gibi elimde iyi mal var abi...

ZümeR
18 Ağustos 2016, 12:24
Benim diyaloglardan..
Kazalı aracı ölü fiyatına alma çalışmaları

Kazası var mı ?
Var birader, yana yattı.
Hmm..
Neyse abi biz bi düşünelim.
Olur.

3 gün sonra
Abi kazalı motor için aramıştım Son ne olur
Birader daha önce aradın görüştük 3 gün geçti diye rakam düşecek değil.
Ama kazalı
Evet biliyorum ve fiyatı da bu..
Abi kazasızına şu kadar diyor adam
Birader git onu al o zaman ne diyeyim. Neden ısrar ediyorsun kazalı motor için

Kısaca her malın bir alıcısı olur..

serkany
18 Ağustos 2016, 12:31
Senin ilan daha yeni dur daha neler göreceksin abd iki telefon getirmistim .takım elbise takası diyen mi oda eski model 1990 ların geniş kesim takımlarından , cg motor takası mı dersin. Yakında uno şahin takaslari da gelecek 😱😱😱,

DKN
18 Ağustos 2016, 12:37
detaylı yazmak isterdim fakat bazılarına faydam dokunsun istemiyorum. sadece numaranı gizle alıcı mesajla ulaşsın diyebilirim. yoksa önüne gelen arar

Thracian
18 Ağustos 2016, 12:45
Anlamı: Yani alıcıları kaldırmalısınız 250 TL 500 TL gibi fiyatları yüksek yazın insanlar indirim yapınca mutlu oluyor o yuzden önce bindirin sonra indirin)

Bu olay sonsuz bir döngü içinde.Türkiye'de herkes normal fiyatının üstüne "ne koparırsam kardır","nasıl olsa kazıklayacak birini bulurum" mantığı ile abartılı pazarlık payı eklediği için genelde insanlar "Son ne olur?" sorusunu soruyor.Anlamı : "Gereksiz yere şişirdiğin pazarlık payını çıkar bana net fiyatı söyle".

Şahsen pazarlık yapmayı sevmeyen biri olarak motosiklet ne kadar temiz olursa olsun aşırı şişkin fiyatlı ilanları hiç bakmadan geçiyorum.Karar sizin.Pazarlık yapsam bile tek bir kere sorarım "son fiyatın ne olur?" diye.Söylenen fiyat kafama uymuzsa hemen konuşmayı sonlandırıp başka seçenekleri incelemeye devam ederim.

something123
18 Ağustos 2016, 12:45
detaylı yazmak isterdim fakat bazılarına faydam dokunsun istemiyorum. sadece numaranı gizle alıcı mesajla ulaşsın diyebilirim. yoksa önüne gelen arar

yok yazmadım numaramı :)

Mustaphalanx
18 Ağustos 2016, 12:49
Benimki de şu an ilanda. Az önce devremülkle takas teklifi geldi.. :)

something123
18 Ağustos 2016, 12:52

oo motoru satıp emeklilige gircen yazlıklar falan :))))))))))))))

A.Volkan
18 Ağustos 2016, 13:01
awesomee hocam sizin motor nedir sorması ayıp? Sizde Kawa vardı yanlış hatırlamıyorsam :silent:

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Mustafa bey cb500'ü mü satıyorsunuz?

ardacik
18 Ağustos 2016, 13:22
Ben adamin kafasini motor basinda utuleyip 37500 tl lik motoru 30 bine alan adam taniyorum :) adam dayanamayip cikar parayi dio cocukta cikartip masaya koyuyo. Aliyo motoru :)

harun27
18 Ağustos 2016, 13:31
İnsanlar gercekten garip. Telefonda pazarlık yapanlar için ben sunu diyorum ben sattıgım maldan eminim baska bisey cıkmaz (çıkarsa elbette gerekeni yaparım) pazarlık üzerine pazarlık olmaz diyorum ve geldiğinde tekrardan pazarlık yapmak istersen satmıyorum der işin içinden çıkarım diyorum.
Lafı eveleyip geveleyen ve 2 kelimeyi bir araya getiremeyenlere de mal satmayın basınızın etini yer dururlar(bu örnekteki gibi https://www.youtube.com/watch?v=DyrLwYQ0hYk)
Bir malın bir değeri vardır eger o degerin üzerindeyse pazarlık yapmakta fayda var. Satıcının para ihtiyacı varsa bundan yararlanmak dogru degildir. Sonucta ağlayanın malı gülene yar olmaz
Malı satıcıdan satın aldınız diyelim ondan sonra satıcıyı abidik gubidik şeylerle arayıp soru sorarak meşgul etmeyin. Google denen şahane bir arama motoru var. Çok elzem ise tabi ki Sorun
Devir masrafı ve sigorta alıcıya aittir kimseye bunu siz karsılayın demeyin ayıptır.
Birde satanlar şunu yapıyorlar genelde 5-6 bn km deki motorlarar sıfır fiyat istiyorlar ulan enayi miyim ben gider gıcır gıcır sıfır alırım o paraya. Yok neymiş sigorta plaka cacık turşu takı toka almıs motoruna... Geçin böyle şeyleri...
Son olarak alıcı ve satıcılara sözüm şudur alışta ve satışta kibar olmak esastır. Bir taraf paraya sahiptir diğer taraf mal sahibidir kimse kimseye zorla birşey vermiyor. Tatlı dil güleryüz ve dürüstlükten kimseye zarar gelmemiş bugune kadar

Mustaphalanx
18 Ağustos 2016, 13:34
awesomee hocam sizin motor nedir sorması ayıp? Sizde Kawa vardı yanlış hatırlamıyorsam :silent:

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Mustafa bey cb500'ü mü satıyorsunuz?

Cb500f imi geçen hafta sattım alan arkadaş da ailevi sebeplerden ötürü satıyor. Ben nmax'i satıyorum :)

okanius
18 Ağustos 2016, 13:34
o kadar çok abartı fiyat koyan var ki sormadan edemiyorsunuz.
bu durumu bizler yarattık. o yüzden ''son ne olur'' lafına kızmamak lazım.

S.A.M
18 Ağustos 2016, 13:36
soru1:
aksesuarlar para etmez. ulan para etmezde insafsız 6000tl para harcamışım sana etmez başkası alıp o hale getirecektir onun işine gelir.
soru2:
En son kaç yaptın. 400'le Osmangazı köprüsünü geçtim diyorum. :pr:

Mustaphalanx
18 Ağustos 2016, 13:36
oo motoru satıp emeklilige gircen yazlıklar falan :))))))))))))))

Ahhh beee.. Emekliliğe çok var hocam. Bi de devremülk 51. Hafta h.içindeymiş :D

something123
18 Ağustos 2016, 13:38
awesomee hocam sizin motor nedir sorması ayıp? Sizde Kawa vardı yanlış hatırlamıyorsam :silent:[COLOR="Silver"]

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-two-bro-egzos-puig-takoz-bayandan-330093214/detay/

evet budur :)

A.Volkan
18 Ağustos 2016, 13:45
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-two-bro-egzos-puig-takoz-bayandan-330093214/detay/

Hocam 10 numara motor çok diri duruyor!:cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Cb500f imi geçen hafta sattım alan arkadaş da ailevi sebeplerden ötürü satıyor. Ben nmax'i satıyorum :)

Mustafa bey sizi takip etmek güç gerçekten :) en son cbf aldınız galiba :silent:

something123
18 Ağustos 2016, 13:47
Ahhh beee.. Emekliliğe çok var hocam. Bi de devremülk 51. Hafta h.içindeymiş :D

aralık yani! yok artık :)

SAZMAN
18 Ağustos 2016, 13:52

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Mustafa bey sizi takip etmek güç gerçekten :) en son cbf aldınız galiba :silent:

Hayır en son nmax aldı dün buluştuk, birlikte sürdük. Ama yine değişecek, aynı ben.:queen:

Mustaphalanx
18 Ağustos 2016, 13:56

Ben maymun iştahlıyım motosiklet konusunda. Zevkini aldığım ve sıkıldığım an değiştiriyorum :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

aralık yani! yok artık :)

Bence de... Aralıktaki devremülkü ne yapacaksam artık... :queen:

something123
18 Ağustos 2016, 13:57
Hayır en son nmax aldı dün buluştuk, birlikte sürdük. Ama yine değişecek, aynı ben.:queen:

Vergisel açıdan bu satış alış işini cok kez yıl içinde yapmamak gerekir,
Sürekli olarak araç satımı ölçüsü hakkında bir kişinin bir takvim yılı içerisinde birden fazla araç alıp satması halinde bu durum mutat meslek olarak ifa edildiği kabul olunmaktadır. Bir kişinin bir kez araç alıp satması halinde bu işlem süreklilik arz etmediğinden dolayı mutat meslek olarak yapıldığı iddia edilemez

SAZMAN
18 Ağustos 2016, 13:59
Vergisel açıdan bu satış alış işini cok kez yıl içinde yapmamak gerekir,
Sürekli olarak araç satımı ölçüsü hakkında bir kişinin bir takvim yılı içerisinde birden fazla araç alıp satması halinde bu durum mutat meslek olarak ifa edildiği kabul olunmaktadır. Bir kişinin bir kez araç alıp satması halinde bu işlem süreklilik arz etmediğinden dolayı mutat meslek olarak yapıldığı iddia edilemez

Aha Mustafa sana söylemiştim, kime sorsak diyorduk saolsunlar sormadan cevap aldık bak gördün mü? Neyse ki benim 2016 da 2. motorum. Sen düşün artık Mustafa kardeşim. :rendeer:

Mustaphalanx
18 Ağustos 2016, 14:01

Abi bu sefer de pcx 150ye hallendim. :cherry:

SAZMAN
18 Ağustos 2016, 14:01
Allah'tan genel toplama bakmıyorlar. Yanarım vallahi.

Mustaphalanx
18 Ağustos 2016, 14:03
Aha Mustafa sana söylemiştim, kime sorsak diyorduk saolsunlar sormadan cevap aldık bak gördün mü? Neyse ki benim 2016 da 2. motorum. Sen düşün artık Mustafa kardeşim. :rendeer:

Abi nmax benim bu seneki 4. aracım... :queen:

SAZMAN
18 Ağustos 2016, 14:05
Abi nmax benim bu seneki 4. aracım... :queen:

Zaten toplamda da 4 olmadı mı?

xterkan
18 Ağustos 2016, 14:05
evet son senelerde iyice tadı kaçtı ,pazarlık yaptıktan sonra noterde bile pazarlığa devam edenler var, takas etmeye kalkıyorsun, senin motoru en düşüğe ,kendi motorunu en pahalıya sayanlar var, aksesuarlı bakımlı motor o kadar para harcamışım, hala çok düşük fiyatlara almak isteyenler çıkıyor kısaca bende geniş takılıyorum, alan alır almayan almaz, neticede binerim ,asıl mesele bence alıcı parasına kadar köfte bakmıyor, 10 lirası varsa 15 liralık köfte almaya çalışıyor ,sıkıntı burada ,arkadaş sen bu motoru alsanda, benzin parası bulabilecekmisin? bakımlarını yaptırabilecekmisin ? demek geliyor içimden ama neyse diyorum 1 senedir aynı muhabbetler dönüyor satacağım motorda :D

Mustaphalanx
18 Ağustos 2016, 14:09
Zaten toplamda da 4 olmadı mı?

Abi bunu satıp bi tane daha alırsam 5. olacak.. :)

SAZMAN
18 Ağustos 2016, 14:14
Abi bunu satıp bi tane daha alırsam 5. olacak.. :)

Şöyle bir hesap yaptım ben 20 yılda 21 motor değiştirmişim. Sen böyle gidersen 20 yılın sonunda 100 kadar motora binmiş olacaksın. Ama sana motor beğendirmek de zor. Bence ikimizde psikoloğa gidelim.
Bu arada benim ilana tel no da koydum ama ne arayan var ne soran. KEYFEKEDER SATILIK. Ne demekse.

EmreKocyigit
18 Ağustos 2016, 14:18
Abla benim sol böbrekle takas edelim mi?

EthanHunt
18 Ağustos 2016, 14:39

Sizde 2 motor var dimi? Sanki bir ara ktmden bahsediliyordu..

Mustaphalanx
18 Ağustos 2016, 14:47
Şöyle bir hesap yaptım ben 20 yılda 21 motor değiştirmişim. Sen böyle gidersen 20 yılın sonunda 100 kadar motora binmiş olacaksın. Ama sana motor beğendirmek de zor. Bence ikimizde psikoloğa gidelim.
Bu arada benim ilana tel no da koydum ama ne arayan var ne soran. KEYFEKEDER SATILIK. Ne demekse.

Uçlarda yaşamak ve mükemmeliyetçilik abi bizim sorunumuz :)

something123
18 Ağustos 2016, 15:50
Sizde 2 motor var dimi? Sanki bir ara ktmden bahsediliyordu..

ktm yi burdan bir arkadaşa sattık, şimdi sadece ninjam var, o arada pcximde vardı onuda sattım :)
nasip ya..
bende bu sene satarsam 3. motor olcak gelirler idaresi beni her an çekelebilir kenara.. gel bakim kayıtsız satış mı yapıyorsun...

SAZMAN
18 Ağustos 2016, 15:53
Amirim biz satıcı değiliz, biniciyiz desek olmuyor değil mi?

EthanHunt
18 Ağustos 2016, 15:56
ktm yi burdan bir arkadaşa sattık, şimdi sadece ninjam var, o arada pcximde vardı onuda sattım :)
nasip ya..
bende bu sene satarsam 3. motor olcak gelirler idaresi beni her an çekelebilir kenara.. gel bakim kayıtsız satış mı yapıyorsun...

Aman dikkat et, gündemden dolayı millet malvarlıklarını devretmenin derdinde, üzerine yapışmasın birşey :)

Merdo
18 Ağustos 2016, 16:04
abla sen de apaçi gibi yazmışsın oralara, araç satarken bu kadar iddialı yazmak niye yav, sanki siz üretiyorsunuz motoru

something123
18 Ağustos 2016, 16:33
abla sen de apaçi gibi yazmışsın oralara, araç satarken bu kadar iddialı yazmak niye yav, sanki siz üretiyorsunuz motoru

yok ya ben ilk 3 satırı yazdım desem yeridir,
kalanını tabiki erkek kardeşim yazdı, bana msj yazanlara ben 1 saat cevap yazarım, dert anlatırım bide
öle iddiam yok herkese gelin görün diorum :)

Hubalahubhub
18 Ağustos 2016, 18:22
850 bin tl ye daire satiyorum, adam diyor ki asansoru ufak garaja ihtiyacim yok 500 bin verim( 100 bin pesin kalani kredi). Bazen saka yapiyorlar diye dusunuyorum troll takimi arada kafa yapmaya geliyor sanki.

something123
18 Ağustos 2016, 22:23
Bekliyorum arkadasa bilmem kac tane ari kovanı teklifi gelmisti... farkli seylere acigim :) hazirim :)

otopsici
18 Ağustos 2016, 22:36
Benim diyaloglardan..
Kazalı aracı ölü fiyatına alma çalışmaları

Kazası var mı ?
Var birader, yana yattı.
Hmm..
Neyse abi biz bi düşünelim.
Olur.

3 gün sonra
Abi kazalı motor için aramıştım Son ne olur
Birader daha önce aradın görüştük 3 gün geçti diye rakam düşecek değil.
Ama kazalı
Evet biliyorum ve fiyatı da bu..
Abi kazasızına şu kadar diyor adam
Birader git onu al o zaman ne diyeyim. Neden ısrar ediyorsun kazalı motor için

Kısaca her malın bir alıcısı olur..

-abi ustaya sordum şu kadar masraf çıkar o kadar düş alayım
+sana motor filan satmayı bırak günahımı vermem hadi canım arama bi daha
aradan 1 gün geçer başkasına aratır arkadan aynı hırbonun sesi gelir telefonda konuşana direktif veriyordur
-abi ben motor için aramıştım
+iyi
-varmı kazası filan
+birader 10 yaşında motorun sence kazası olmaz mı?
-var yani
+evet kazası var ufak tefek sıyrıklar
-oo ozaman anca şu kadar eder
+o kadar paraya motoru verecek salak bul ondan al hadi canım benim
-abi dur yanlış anladın pazarlık yapalım az
+almaya niyetin varsa fiyat bnudur gelirsin motor başında pazarlık ederiz
kazası var diye tek kuruş inmem yanındaki hırboya da söyle boşuna uğraşmasın ona satmıyorum
:mrgreen:
-abi yanımda kimse yok
+ha o zaman fiyatı bu alırsan gel görüşelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

850 bin tl ye daire satiyorum, adam diyor ki asansoru ufak garaja ihtiyacim yok 500 bin verim( 100 bin pesin kalani kredi). Bazen saka yapiyorlar diye dusunuyorum troll takimi arada kafa yapmaya geliyor sanki.

benim işyerinden bi arkadaş var o çok satış yapar ne zaman ilan koysa biz 20 25 kişi trol hesaplarla saçma tekliflerde bulunuyoruz çocuk en son ana avrat düz gidince bizimkilerden biri dayanamıyor ne küfrediyon diye
bi yıl konuşmadı bizle:mrgreen:

jimi_hendrix
18 Ağustos 2016, 22:37
Daha durun tarla ile takas etmek isteyenler gelecek.

ağaç motoru teklifleri de var...

Janne
18 Ağustos 2016, 22:45
16 milyarlık motoru 15.500 e koyan adama bu dediklerinin aynısını yapmak gerekir.Son zamanlardaki 2. el piyasası bunları hak ediyor.

modifix
19 Ağustos 2016, 00:04
Yerimi bilmiyorum ama ben seneye kısmet olursa giriş seviyesi bir motor satıcam gelecek olanlarda büyük ihtimal acemi olacak. Siz motor satarken abi bi tur atiyim bakiyim diyene motoru verirmisiniz yoksa vermezmisiniz bu iş nasıl yürüyor? Yada adam düşürse sonra kaçıp gitse nasıl hak ariycaz?

harun27
19 Ağustos 2016, 00:16

Asansör önemli tabi çünkü biz hep asanörde apartmanca toplanıp mac izleriz :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Asansör önemli tabi çünkü biz hep asanörde apartmanca toplanıp mac izleriz :queen:

osmanico
19 Ağustos 2016, 00:29
Bizim bağcılardaki eve 75 bin lira dedik 100 metrekare garajı var. Sadece Bodrum kat ve Kocaman fazladan bahçe alanı var. Ev fena değil yani nakit ihtiyacı var pederin başka ev alacak. 10 bin peşin vereyim üstünü aylık 500 taksit yapalım diye mesaj geliyor.

Kardeş trink 45 çalışır diye mesaj atan var.

Bizim insanımızın eline kalsak ölümüzü dirimizi zükerler. Bu konuda deli oluyorum.

something123
19 Ağustos 2016, 08:50
Motorla bir tur bindirmek aman aman,
Almaya karar verip kartaldan motorun sahibi alacak kisinin arkasina oturuyor hani kadikoyde noterden satisi yapacak oraya kadar kullansin gorsun gibilerden.. kadikoye geldigi anda motorun sahibi indigi anda bankanin onunde adam basıyor gaza motoru caliyor.. bu şekilde bir cok olay var, kazayi gectik adam motoru caliyor..

FB10ur
19 Ağustos 2016, 09:11
Motorla bir tur bindirmek aman aman,
Almaya karar verip kartaldan motorun sahibi alacak kisinin arkasina oturuyor hani kadikoyde noterden satisi yapacak oraya kadar kullansin gorsun gibilerden.. kadikoye geldigi anda motorun sahibi indigi anda bankanin onunde adam basıyor gaza motoru caliyor.. bu şekilde bir cok olay var, kazayi gectik adam motoru caliyor..

Maalesef bu tarz olaylar olabilir ihtimal dahilinde o yüzden motoru almaya gelecek kişi söyler ustasının yerini oraya gidersiniz orada usta bakar eder ok verirse satş olur.
Ben almaya gelecek birine asla motor vermem tur atması için açıkcası