PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda hayalime kavuşuyorum fakat yardıma ihtiyacım var.

DHTurkey
18 Ağustos 2016, 00:39
Merhabalar

Bu foruma önceden üye olmuştum 3-4 sene oluyor o zamanlar küçüktüm motorlardan aşırı hoşlanırdım başlıklar açardım hangi motoru alsam diye :P
Şimdi 18e giriyorum çok şükür motor alacağım hayalim gerçek oluyor :cherry:

Şimdilik yeni başlayan biri için hangi motoru önerirsiniz ? Benim aklımda yıllardır Kawasaki ninja 250r var yeşil siyah rengi beni benden alıyor

Alınacak ekipmanlar ne olmalı özel giysiler falan önerileriniz ne olur ?

Ve yeni başlayan bir insana öneriler verecek olsanız ne olurdu bu öneriler ? Motor çok tehlikeli uçarsın düşersin tarzında aşırı yorum alıyorum çevrenden.

BalkanRider
18 Ağustos 2016, 00:48
Bence egıtıme gıdıp alınabılır 250R egıtımsızda alınır ama ekstra dıkkat cunku trafıkte neler dondugunu gormeden kaza yaparsın egıtım alamazsan alıstırma yapacak bos bı yer bul ve bolbol calıs ekıpmanlar konusunda sunu dıyecegım bı kere al ıyı al Kaza yapmadıgın surece omurluk seyler olsun

DHTurkey
18 Ağustos 2016, 00:52
Eğitim derken özel ders tarzı mı yoksa ehliyet için alacağım sürücü kursu yeterli olacak mı ? Ekipman için önerdiğiniz bir marka falan var mı ? Dediğiniz gibi 10-15tlden kaçacağız diye hayatımızdan olmamak lazım

BalkanRider
18 Ağustos 2016, 01:02
Eğitim derken özel ders tarzı mı yoksa ehliyet için alacağım sürücü kursu yeterli olacak mı ? Ekipman için önerdiğiniz bir marka falan var mı ? Dediğiniz gibi 10-15tlden kaçacağız diye hayatımızdan olmamak lazım

Honda guvenlı surus egıtımı surucu kursu dedınde gulesım geldı surmeyı bılmıyorsan gelme dıyolar genellıkle yanı kurstan ders bekleme sadece sınava sokup belge duzenlıcek baska bırseye yaramıyo kurs AlpıneStars Araı Daınese Aıroh HJC Nolan aklıma gelenler bunlar En kalıtelılerıdır

DHTurkey
18 Ağustos 2016, 01:33
Honda guvenlı surus egıtımı surucu kursu dedınde gulesım geldı surmeyı bılmıyorsan gelme dıyolar genellıkle yanı kurstan ders bekleme sadece sınava sokup belge duzenlıcek baska bırseye yaramıyo kurs AlpıneStars Araı Daınese Aıroh HJC Nolan aklıma gelenler bunlar En kalıtelılerıdır

Gülsen yeridir :) Acaba öğretecek birini bulabilir miyim :cherry: Kursla uğraşasım pek yok

Macit250
18 Ağustos 2016, 01:33
Motor çok tehlikeli uçarsın düşersin 250r ilede ölürsün alma

K121L
18 Ağustos 2016, 01:56
Tavsiye alma . Aldın kurşun döktür 4 yapraklı yonca bul tavşan kuyruğu at nalı nazar boncuğu ne bulursan taşı yanında şansa ihtiyacın olucak

KrosKafası
18 Ağustos 2016, 08:06
Kardeşim benim bir abim De ninja ile 1 sene kazasiz kullandı sattı ama 30 yaşındaydi başladı gazı acmazsan gitmez ses belki ürkütür bende 18 olcam seneye şubatta ninja 250r düşünüyordum herkes soguttu ybr cbf apache diye bizde para basmiyoruz al sat değiştir oyüzden 250 pek sıkıntı çıkacağını sanmıyorum bende kawasaki klx250 ile baslamayı düşünüyorum allah nasıp ederse

S.A.M
18 Ağustos 2016, 09:24
250'lik ile başlamanda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ama eğitim al kesinlikle motosiklete olan bakış açın değişiyor eğitim ile. Ekipman olarak bu işin sınırı yok bütçen ile alakalı bütçen yerindeyse, mont olarak dainese veya revit bak, kask olarak agv shoei arai bell bakabilirsin tabiki de aklıma gelen bunlar eldiveni dandik alma önemsiz bir parça gibi gelebilir ama çok önemli. pantolon bot ne düşünüyorsun bilmiyorum o yüzden net soruların olursa cevaplarız hepbirlikte

Yasin D
18 Ağustos 2016, 09:31
250R,R25,RC250 bunlar başlangıç için uygun motor değiller, en basit yan yatırmada kol böreği gibi fiyat çıkarırlar,(ha param çok diyorsan ayrı)
ama bence WR125x al bir tanede LeoVince egzoz tamamdır.

mustafaSRC
18 Ağustos 2016, 09:45
Bak dostum motoru aldıktan sonra düşcek gibi oldun ilk sen atla motor senin üstüne düşsün.Kawa bu böbreğin tekini verirsin yoksa