PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : artık sıkıldınız ama sizden başka danışcak kimsem yok

cambaz98
17 Ağustos 2016, 23:49
ben 18 yaşında bi kardeşinizim 1 yıldır motorsiklet tutkusu var. bütün motovlogları vs falan izledim bu senede ehliyet ve motor alıcam.(ekipman zaten alcam ekipmansız olmaz)

benim motor için 2000 tl civarı param var ben bu paraya 2. el neler alabilirim ne alırsam akıllıca olur?

saygılar...

iskender123
17 Ağustos 2016, 23:52
Cup al cg tarzi bak 2011 model ustu

BalkanRider
17 Ağustos 2016, 23:54
Alabılecegınız 2.el motorlar Marka vermıyecegım aynı fıyat nerdeyse hepsı
Cup
cg
Nostajlı skuter
2000 Lıraya kadar alabılecegın motorlar burada mevcut ınceleyebılırsın
NOT:Bu fıyata motordan sogutabılır sızı bu cınlılerın 2.ellerı haberınız olsun
https://www.sahibinden.com/motosiklet/ikinci-el?pagingOffset=20&a269_max=2016&sorting=price_desc&a269_min=1985&price_max=2000

kuzan14
17 Ağustos 2016, 23:55
O paraya şahane bisiklet alınır, bi düşün derim

montrello
17 Ağustos 2016, 23:55
O paraya iki el Kuba çita 150 cc alabilirsin..
Parasının hakkını verir.
Umarım sigorta ve devir işlemlerini hesaba kattın.

Zuzuuw
18 Ağustos 2016, 01:01
Aklına takılan herhangi bir soru için mesaj atabilirsin.

Ben MH 125 Drift almanı öneririm. Hem motoru hem de görünüşü itibari ile 2 bin lira civarında rakipsiz diyebilirim.

freewill
18 Ağustos 2016, 01:10
yaşın daha küçük çok gençsin hiç bulaşma çinliye az daha para biriktir düzgün bir şey al. Anladığım kadarıyla ekipman için bütçe ayrılmamış. Başlamadan pişman olma derim.

Macit250
18 Ağustos 2016, 01:26
O paraya bisiklet al,bir kask ,temizinden güzel bir spor ayakkabı,tayt.Gez, yeni moda kardeşim.

K121L
18 Ağustos 2016, 02:06
Valla 2000 liranın içinden minimum 500 düş motoru aileden birinin üstüne yapsan sigorta minimum o kadar çıkar
120 lira devir teslim düş
Ne kaldı 1380 ne alınır diyorsan 2.el cg başka bişey alamazsın onuda satamazsın zaten hurda olur sende

En iyisi boşver
elektrikli motor al sen kendine başka bişey düşünme

SenC_an
18 Ağustos 2016, 02:31
Öcelikle bu memlekette 5 liranın altında motor alınmaz.
Ehliyet alacaksın minimum 1 , ekipman alacaksın minimum 1 , motor alacaksın minimum 5 ,sigortan plakan ruhsatın vs.. bitmedi yürütmek içinde paran olacak cebinde. Koy benzini yürüsün değil bu iş , servisi kazası parçası var.
Senin kriterin bastım mı gitsin değil bastım mı dursun olmalı. Hayatının kıymetini bil.
Elektrikli bisiklet motordan tehlikeli (en azından benim trafikte gördüklerim)
Adam gibi eli yüzü düzgün bi bisiklet al ben bu yaşta biniyorum zevki başkadır. Ayrıca motorla sürüşe etkisi inanılmazdır,
Çalış biriktir paranı adam gibi motor al, 2 liralık motorla harcanacak kadar ucuz değil gençlerimizin hayatı..

ramcixx
18 Ağustos 2016, 10:18
Ben 18 yaşında... (diye başlıyorsa...) Amaaaannnnn çal patlasın, vur oynasın hobaaaa... dit diridiri dit dit diri diri... :flower:

kardeşim bi ybr cbf diyeceğim ama onlarda uçtu gitti. En akıllısı, sahibinde e girip 2000 tl filtreleme yap, uygun olanı aklına yatır al...

montrello
18 Ağustos 2016, 10:33
2 bin liraya motor almak varken bisiklet önermenin neresinde mantık var Allah aşkına?
Güzel bir cg al yoluna devam et kardeşim 10 bin km cg kullanan biri olarak söylüyorum. Ayrıca Elbette ki elinde imkanın olsa Japon modellerini önerebilirdik fakat imkan yokluğunda cg alman senin için iyi olur.

kuzan14
18 Ağustos 2016, 11:01
2 bin liraya motor almak varken bisiklet önermenin neresinde mantık var Allah aşkına?
Güzel bir cg al yoluna devam et kardeşim 10 bin km cg kullanan biri olarak söylüyorum. Ayrıca Elbette ki elinde imkanın olsa Japon modellerini önerebilirdik fakat imkan yokluğunda cg alman senin için iyi olur.

Apaçi gibi etrafta geziceğine çok güzel bi bisikletle, hiç masraf olmadan istediği gibi gezebilir. Cg almasını önermen mantıksız geliyor bana da

cambaz98
18 Ağustos 2016, 12:05
ekipman için 1500 tlye yakın para ayırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Apaçi gibi etrafta geziceğine çok güzel bi bisikletle, hiç masraf olmadan istediği gibi gezebilir. Cg almasını önermen mantıksız geliyor bana da

ne kadar cgde olsa bence full ekipmanlı olunca pek apaçi olmuyo. bide o 100 tllik kafa ütüleyen egzozlardan olmucak

berkay3212
18 Ağustos 2016, 12:06
Sahibinden.com da bakacaksın 2000tlye önerilecek birşey yok bajaj boxer bayağı sağlam masrafsız diyorlar

cambaz98
18 Ağustos 2016, 12:07
Ben 18 yaşında... (diye başlıyorsa...) Amaaaannnnn çal patlasın, vur oynasın hobaaaa... dit diridiri dit dit diri diri... :flower:

kardeşim bi ybr cbf diyeceğim ama onlarda uçtu gitti. En akıllısı, sahibinde e girip 2000 tl filtreleme yap, uygun olanı aklına yatır al...

18 yaşındayım haklısın deli bi yaş ama canım kıymetlidir. Öle apaçilik yapmam ki zaten o tip şeyleri sevmem

Yasin D
18 Ağustos 2016, 12:11
Eğer bütçe kısıtlı ise bence 110, 125cc motosiklet için 1,5K ekipman bence fazla, Ekipmanı 700Tl gibi fiyata ayarlarsın, 2,500Tl ye Agility 125, MH 125 Drift tercih edilebilir.

harun27
18 Ağustos 2016, 12:13
Bi cub al trafik öğren araçları tanı ve bu zamana kadar da para biriktir ardından bütcen el verdikce büyütürsün motorunu

cambaz98
18 Ağustos 2016, 12:13
Eğer bütçe kısıtlı ise bence 110, 125cc motosiklet için 1,5K ekipman bence fazla, Ekipmanı 700Tl gibi fiyata ayarlarsın, 2,500Tl ye Agility 125, MH 125 Drift tercih edilebilir.

ilerde tekrardan ekipman parası çıkcak. Diycem ama bu seferde motor masrafı çıkar aslında mantıklı gibi

Yasin D
18 Ağustos 2016, 12:15
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-motoking-den-2012-model-temiz-mondial-drift-125-327932434/detay

Al motor buldum sana :cherry:

cambaz98
18 Ağustos 2016, 12:17
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-motoking-den-2012-model-temiz-mondial-drift-125-327932434/detay

Al motor buldum sana :cherry:

balıkesir olmasa güzel motor alınabilir aslında

arda4
23 Ağustos 2016, 16:54
ben 18 yaşında bi kardeşinizim 1 yıldır motorsiklet tutkusu var. bütün motovlogları vs falan izledim bu senede ehliyet ve motor alıcam.(ekipman zaten alcam ekipmansız olmaz)

benim motor için 2000 tl civarı param var ben bu paraya 2. el neler alabilirim ne alırsam akıllıca olur?

saygılar...

Sukuter alabilirsin. 2015, 2014 model. Mümkün mertebe düşük kilometrede

dovahhkin
23 Ağustos 2016, 16:57
O paraya iki el Kuba çita 150 cc alabilirsin..
Parasının hakkını verir.
Umarım sigorta ve devir işlemlerini hesaba kattın.

sıgorta ve devir işlemini hesaba kattıysa motor alamaz görünürde

Mr.Duke
23 Ağustos 2016, 19:32
18 yasındasın buyuk ıht lıse bıtmıs unıye gıdıcek olman lazım veya mezuna kalıcak veya hıc okumamıs olman gerekıyor okucaksan eger part time iş bul 2 3 ay calıs biriktir ıkıncı el cbf al 3500 4500 arası rahat bulursun yaza girdigimiz 25 hazirandan beri köpek gibi çalısıyıorum 200ns aldım yarısını ben verdım suandada 5bin tl param var kenarda 2 ayda birikti , suan degistirsem degistirirm tecrubelendıkten sonra buyutucem :) calısan ınsan para bırıktırır ve kazanır o 2 bin tlyı cope atma derim

yigitap
23 Ağustos 2016, 19:41
Bende ekipman ehliyet filan vardi motorun kendisini 1400 e aldim 100 kusur noter masrafi sigorta yaptirmadim o girecek ileride boru gibi. Motor ne diye sorarsan 2005 model honda titan es 150 bin kusur kilometredeydi yag yakma sorunu vardi ama honda sonucta. Ben mi ucuza buldum bilemiyorum ama 1 yildir yaptigim masraf 1000 tl yi bulmustur silindir vs degisti birkac kez sorun verdi vs. Bence iyi bi arastir belki bu sekil kilometresi yuksek japon denk getirebilirsin.

fatih.met
23 Ağustos 2016, 20:45
kardeşim trafiğe çıkacağın için ilk önce "scooter" tavsiye ediyorum. trafikte vites ile uğraşmaya hemen girişme, bir süre scooter kullan ve artık trafiğe alıştığın zaman vitesli motor alabilirsin.

scooter olarak "monero angel 150" tavsiye ederim çinliler arasında. ne kadar serii olduğunu kullananlar bilir. ehliyet direksiyon sınavına bu motorla gelmişlerdi ve eleman ön kaldırıyordu.

ve motor almadan önce biraz motosikletçilerde falan takılabiliyorsan iyi olur. bilmeden bu işe girersen kazık yersin ve seneler sonra benim gibi konuşmaya başlarsın :)

ben diyorum ki bu işin kazığını yeterince yedim, artık sökmüyor bu ayaklar :)

al sana basit örnek; aşağıda videoyu izle ve sonra bir traktör al ve böyle güçlü olması için usta aramaya çık. bakalım bunu yapabilecek kaç usta bulacaksın.

işte motor tamircileride böyle ve bunu yaşayarak göreceksin. ben şu anda sağlam bir usta bulamadım bir tanesi dışında. o ustada biraz alkolcü ve bazen umursamadan atılıyor işe ve tam olarak iyi değildir ama gördüğüm 8 ustanın en iyisidir.

https://www.youtube.com/watch?v=X5nDBuElHgs

üzülmemek için çok kafa patlat ve sitreslere gir bir şeyler öğrenirken, çünkü motoru alıpda sıkılmaktan çok daha iyi olacaktır.

sana psikolojik destek verdim, başkalarıda işin teknik boyutuyla aydınlatsın.

tylnsbl2016
23 Ağustos 2016, 21:07
Bence bir sene sabret okul vakti paranı biriktir harçlıklarından yada part time çalış yaz tatilindede 1300 * 4 den 5200 lirayı at kenara mevcut bütçenide üzerine ekle 1 sene sonra 8-9 bin lira paran olur ekipmanında daha kaliteli olur üstelik çok beğendiğin bir motorun ikinci el yerine sıfırını alma şansında olur. Gençsin toysun ilk motorun sıfır olsun 2. el piyasada kandırılma olasılıgında çok yüksek.

Tvs01
23 Ağustos 2016, 21:17

Beyin terk !

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

2. El bajaj boxer bak kardeşim yada tvs neo çinliye sakın bulaşma Küba çita felan önermişler çıtayı kamışı bırak alabileceğin en güzel motor maliyet olarak boxer dır..

fatih.met
23 Ağustos 2016, 21:41
ben 11 ay as125t-15 kullandım. 20 kilometreyi aşmayan mesafelerde kullandım ve çinli motorları boşuna kötülüyorlar. ne kadar ekmek o kadar köfte.

çinli motorlar ekonomik bütçeye hitab eder ve biraz kara düzen sistemleri vardır. ama kalite derecesi sanıldığı gibi kötü değildir. çinliye bulaşma diyorsunuz da daha 6 bin kilometrede cbf150 kitleyenler de var sanırım.

yağ değiştirmez ve eksildiğinde eklemez isen
hava filtresini değiştirmez isen
zincir ya da kayış sistemini bakım yapmazsan
fren balatalarını zamanı gelince yenilemezsen
lastikleri bitince yeni lastik almazsan
gaz telini belli zamanlarda kontrol etmezsen
fren yağlarını düzenli kontrol etmezsen
yağ filtresini değiştirmezsen
motora uygun yağ koymaz isen
motoru sürekli yüksek yada çok düşük devir kullanır isen

motorun büyük maddi ve manevi masraflar açabilir. ister japon olsun ister çan çin çon olsun. boş boş çin malı almayın diyip gidenlere çok kızıyorum. açıklama yapmaya üşenir ve direk laf salatası yapıp giderler.

motorun sesinden bile ne kadar düzenle çalışıp çalışmadığını anlayan ustalar var, sübap ayarı kaçabilir, egzantrik zinciri bollaşabilir, debriyaj balataları eskiyebilir, karbüratör pislenebilir, yani motora baktığın sürece kolay kolay arıza vermez.

kardeşim sen beni dinle, yeniler genelde işin kazığını öyle yada böyle yemeye mahkumdurlar ama sen bu işe biraz kendini verirsen fazla şanssızlık yaşamayabilirsin bu senin elinde.

rutin bakımlar yapar isen çoğu motor uzun süre seni taşır.

bende "tvs apache" var ve sahibi motor yenilendi dedi. motor daha 41 binde yenilenmiş. yaw ne yaptınız motora 41 binde gebermiş diyemedim çünkü anlamıyordum o zamanlar.

şimdi ise bir çan çin çon bile iyi bakarsan en az 50 bin km götürür diyorum.