PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haksız Mıyım?

balamir01
17 Ağustos 2016, 20:43
Önceleri forum üyeleri gezip gördükleri yerleri paylaşırlardı, bizde fotolara baktıkça, yazdıklarını okudukça gezmiş gibi olurduk. Şimdi böyle paylaşımlar ya çok az ya da hiç yok :( Bu yazıları okuyup geçeceksiniz, belki "he la adam haklı" diyeceksiniz. Bilmem farkında mısnız, öyle ya da böyle bazı konuları siyasete çekip ayrışıyorsunuz. Kardeşliğiniz bir hikaye olup gidiyor. Bununla beraber paylaşımlar ve muhabbet de azalıyor. (üyelik tarihime bakmayın, 2006? lardan bu yana takipteyim formu)

snappy x
17 Ağustos 2016, 20:46
aynen bende düşünüyodum güven 61 abimiz bir gezi yapmış her anını fotoğraflamış.şimdikiler üşeniyor heralde ama ben gezi yaptığım zaman koymayı isterim

SAZMAN
17 Ağustos 2016, 21:21
Ben bu konuda başka bir şey söylemek istiyorum. Sadece 1 kez konu açtım, o da bir inceleme yazısı idi. İnanın 3,5 saat falan sürdü. Belki Biraz ben çok incelemiş olabilirim ama fotoğraf yükleme ve düzenleme gerçekten zor. Bence insanların buna ayıracak zamanı yok.
2 modelin inceleme yazısını paylaşma planım var ama gözümde o kadar büyüyor ki.

ByYlmzZz
17 Ağustos 2016, 21:32
belki de hayat meşkalesi üşendiriyor insanları olabilir..ben yeni bir üye sayılırım eskiden nasıl paylaşımlar vardı bi bakmak gerek ama dediğiniz gibi az miktarda bahsettiğiniz konular var..

sailor33
17 Ağustos 2016, 21:32
facebook çıktı mertlik bozuldu arkadaş. :P

Şaka bir yana ama facebook gruplarında genelde paylaşımlar yapılmaya başlandı. Bir nedeni de sanırım bu fotoğraf yükleme mevzusu. Bir aralar konusu açılmıştı. Sitenin kendisi üzerinden yükleme yapılması için. İnzanlar hizlıresim vs. gibi sitelerle de uğraşmak istemiyorlar artık.

Bu arada inceleme videoları ve yazıları iyi oluyor. Mesela en çok hatırımda kalan bir inceleme yazısı ve videosu vardı. Fransa dan bir arkadaştı sanırım tam hatırlamıyorum. Yeni kasa VFR 800 :joker: Bize böyle şeylerle gelin şey edin :P

Stock Sever
17 Ağustos 2016, 21:42
Ben üniversite öğrencisiyim. Ah o abilerimiz bi bilse o gezileri okurken ne hayallere dalıyoruz. Ben her gün foruma girer yeni gezi raporu var mı diye bakarım. Vize-final zamanlarımda içim bunaldıkça girip o yazıları okur hayallere dalarım. Sonra okul bitsin ben de yapıyım diyerek sınavlara daha şevkli çalışırım. Ama son bi aydır (levent abimizin ve diğer abilerimizinki hariç) herhangi bir gezi raporu vs yok. Forumda geçirdiğim zaman mecbur 5-10 dakika.

İnsanlar trollük yapcak yer arıyo. Kimisi emir vererek konu açıyor. Kimisi de herşeye zıt yorum yapıyor.
Kısaca bazı insanlar tadını kaçırıyor.

Thracian
17 Ağustos 2016, 21:42
Forumumuzda çok gezen ve sürekli bunları paylaşan bir kardeşimiz var.Uzunca bir süredir gezilerini paylaşmıyordu ve bir kaç kerede farklı konular altında artık gezilerini pek paylaşmak istemediğini belirtmişti.Geçenlerde yine bize bir güzellik yaptı ve son yaptığı gezi fotolarını paylaşayım dedi.Fotolardaki çok az görünen bir kaç bira şişesi için millet söylemediğini bırakmadı.Adamlar az kalsın şeriat ilan ediyordu.

Artık pek çok kişi bu tarz sebeplerden dolayı başkaları ile uğraşmamak için gezilerini paylaşmak istemiyor.Osuruktan nem kapan bu millete ne yaparsan yap yaranamazsın.

Ben şahsen motosikletle çıktığım gezilerde fotoğraf çekmiyorum,çeksem bile yine yukarıda yazdığım benzer sebeplerden dolayı bir de zor geldiği(çok tembelim kabul ediyorum)için pek paylaşmak istemiyorum.

balamir01
17 Ağustos 2016, 21:50
Hayat meşgalesi sayılmaz bence. Eskiden de vardı öyle sorunlar. Facebok evet facebok düşünmemiştim. O zaman onların face gruplarını takip etmek lazım. Foto yükleme mevzu aslında site üzerinden güzel olurdu, yöneticilere duyrulur.
Kendi adıma konuşacak olursam, memleketime tayinim çıktı, Allahın izniyle memleketimi karış karış gezip paylaşacağım. Güzel Adana'mda o kadar güzel yerler var ki, hele toroslar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Ben üniversite öğrencisiyim. Ah o abilerimiz bi bilse o gezileri okurken ne hayallere dalıyoruz. Ben her gün foruma girer yeni gezi raporu var mı diye bakarım. Vize-final zamanlarımda içim bunaldıkça girip o yazıları okur hayallere dalarım. Sonra okul bitsin ben de yapıyım diyerek sınavlara daha şevkli çalışırım. Ama son bi aydır (levent abimizin ve diğer abilerimizinki hariç) herhangi bir gezi raporu vs yok. Forumda geçirdiğim zaman mecbur 5-10 dakika.

İnsanlar trollük yapcak yer arıyo. Kimisi emir vererek konu açıyor. Kimisi de herşeye zıt yorum yapıyor.
Kısaca bazı insanlar tadını kaçırıyor.

hah işte güzel kardeşim, o vize finallerde ne hayallerle okurduk. Şimdi? boş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Forumumuzda çok gezen ve sürekli bunları paylaşan bir kardeşimiz var.Uzunca bir süredir gezilerini paylaşmıyordu ve bir kaç kerede farklı konular altında artık gezilerini pek paylaşmak istemediğini belirtmişti.Geçenlerde yine bize bir güzellik yaptı ve son yaptığı gezi fotolarını paylaşayım dedi.Fotolardaki çok az görünen bir kaç bira şişesi için millet söylemediğini bırakmadı.Adamlar az kalsın şeriat ilan ediyordu.

Artık pek çok kişi bu tarz sebeplerden dolayı başkaları ile uğraşmamak için gezilerini paylaşmak istemiyor.Osuruktan nem kapan bu millete ne yaparsan yap yaranamazsın.

Ben şahsen motosikletle çıktığım gezilerde fotoğraf çekmiyorum,çeksem bile yine yukarıda yazdığım benzer sebeplerden dolayı bir de zor geldiği(çok tembelim kabul ediyorum)için pek paylaşmak istemiyorum.

Ben de bundan bahsediyorum işte, o kadar ayrıştık ki... Bir türlü kişileri olduklarıyla kabullenemiyoruz, illaki biz gibi olmalarını istiyoruz.

ByYlmzZz
17 Ağustos 2016, 22:16
o zaman bu durumdan rahatsızsak ne yapıcaz ? rahatsızı olduğumuz bu konuya el atıp insanların isteklerini karşılayacağız :) nasıl mı? gezicez,resim çekicez,konu paylaşıcaz :) ben şahsen motorumu aldığımda ilk iş geziye çıkıp konu açmak olucak sırf bu kanayan yaramıza bir adım olması için..

agrsifedvard
17 Ağustos 2016, 22:41
Haklısın.....

otopsici
18 Ağustos 2016, 00:21
ben site yönetimine kızgın olduğum için yüklemiyorum
deermişim
3 yıldır motorsuzum ondan yüklemiyom
hele motoru bi alim ondan sonra ortalık şenleneccek

freewill
18 Ağustos 2016, 01:05
Benzin çok pahalı :) şaka şaka demek isterdim ama durum bu. Bende gezmek istiyorum ama ama ..... şaka şaka geziyorum yahu ama genel de gittiğim yerler sabit. Ya kuşadası ya güzelçamlı ya bodrum felan neyi çekip paylaşacaksın ki :mrgreen: