PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zinciri gerdikten sonraki sorun!

Kamix
17 Ağustos 2016, 16:45
Zincirim sarkıktı ve biraz gerdim, daha sonra giderken gazı kapattığım bazı zamanlarda tak tuk sesler geldi. Nedendir ? Düzelir mi Yada ne yapmam gerek ?

Olcay Avşar
17 Ağustos 2016, 16:59
Fazla germiş olabilir misin?

Ya da sağ sol eşit miktarda mı ayarladın tekerleğin gergilerini?

ramcixx
17 Ağustos 2016, 17:01
Tak tuk sesler ciddi anlamda rahatsız edici değilse zincir kullanıldıkça sarkacaktır zaten. Tak tuk sesler başka bir yerden gelmiş olmasın? :silent:

Kamix
17 Ağustos 2016, 17:10
Fazla germiş olabilir misin?

Ya da sağ sol eşit miktarda mı ayarladın tekerleğin gergilerini?

Şöyle yaptım zincire bakıldığında düz duruyor. Oynattığımda 1cm kadar esniyor. Evet eşit miktarda gerdim. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Tak tuk sesler ciddi anlamda rahatsız edici değilse zincir kullanıldıkça sarkacaktır zaten. Tak tuk sesler başka bir yerden gelmiş olmasın? :silent:

Biraz böyle kullanırım düzelmezse biraz daha gevşetirim. Başka yerden geldiğini sanmıyorum, zinciri gerdikten sonra başladı. Teşekkür ederim.

SenC_an
17 Ağustos 2016, 17:13
orta sehpada zincirin 250mm boşluğunun olması gerekli , üstünde yazar yazmıyorsa kitapçığında yazar. Bundan fazla gerdirilirse sürücü ağırlığı bindiğinde motoru kasar hem süspansiyon düzgün çalışmaz hem dişlide aşırı yük olur seste yapar kopmada

Kamix
17 Ağustos 2016, 17:17
orta sehpada zincirin 250mm boşluğunun olması gerekli , üstünde yazar yazmıyorsa kitapçığında yazar. Bundan fazla gerdirilirse sürücü ağırlığı bindiğinde motoru kasar hem süspansiyon düzgün çalışmaz hem dişlide aşırı yük olur seste yapar kopmada

Dediğini dikkate alıcam, yardımcı olduğun için teşekkürler.

hasmet
17 Ağustos 2016, 17:58
Zincir gerginliği süspansiyonun sıkışması ama göre değişebilir. Gazı kapatıp arka süspansiyon boşalınca zincir daha fazla geriliyordur muhtemelen.

1cm serbestiyet az geldi bana. Kitapçığında zincirin ne kadar esnemesi gerektiği yazar. Bakıp ayarlayın. Zincirin daha gevşek olması, daha gergin olmasından daha iyidir. Çok gergin zincir ciddi masraf çıkarabilir.

Mertcan39
17 Ağustos 2016, 18:34
1 Cm banada az geldi maşada yada kitapçıkta yazar mesela bende 2.5 cm diyor

Kamix
21 Ağustos 2016, 10:56
Zinciri gevşettim düzeldi. Yardımınız için teşekkür ederim.