PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akıl verin bana kafayı yicem yoksa

mertdoom
16 Ağustos 2016, 13:36
Merhaba,

15,500 milyara ninja 300 aldım 2. el, motor elimde patladı motorda pistonlarda bişeyler kırılmış yani motor gidiyodu halen fakat ses çıkıyodu eksantrik yerinden.

herneyse bulduk bi üsküdarda tamirci ufak tefek, verdik 2 milyarı. 2 aydır motoru alamıyorum.

Adamın bana dediği şu; kardeşim parçaları taktık herşey tamam, motorunu topladık fakat motorun ateşlemiyor.

Ben motoru verirken süre süre getirdim ateşleme gibi hiç bi skıntısı yoktu, tek marşla çalışıyodu.

En çok zoruma giden şeyde şu, motoru aldıktan 2 gün sonra bozulması ve 2 aydır sürememem. abi çok koyuyo yemin ediyorum bi çare verin yani amcama söylesem gider oraya motor bırakmaz hepsini aşşağı indirir ama sonucunda zarardan başka bişey olmucak oyüzden bende 2 aydır sabır ediyorum elimden hiç bişey gelmiyo hergün uzatıyolar şu gün olucak diye.

valla gına geldi.

r25 ile ninja 300 arasında gidip geliodum keşke r25 alsaymışım of be.

Mexico
16 Ağustos 2016, 14:24
Amcana söyle motoru aldığın kişiye çöksün. Motoru geri ver paranı al, sonra gidip R25 al. Problem?

oxus
16 Ağustos 2016, 14:40
çok bile beklemişsiniz amcanıza konuyu havale edin

montrello
16 Ağustos 2016, 14:57
Amcanız gerekeni halletsin bence.
Yoksa bekler durursunuz yumruğunuzu gösterin.

Alisilin
16 Ağustos 2016, 15:51
Evet evet bence de o amca bu işe el atmalı.
Hem ne demek motor ateşlemiyo. Usta değil misin kardeşim yap işte neyse sorunu demi ama, kızdım.

Hondolog
16 Ağustos 2016, 18:00
Amcayı, dedeleri karıştırma, bir avukat ile görüş, sana ne yapman gerektiğini anlatacaktır.

Gökhan'S
16 Ağustos 2016, 18:09
Hic boyle bir amcam olmadi yanarim yanarim ona yanarim...

snappy x
16 Ağustos 2016, 18:17
Amcası ortalığı yıkarmış beyler

KrosKafası
16 Ağustos 2016, 18:22
Motoru aldığın adamla görüştünmü

fkambay
16 Ağustos 2016, 18:27
burda bin çeşit yorum çıkacak çok kafan karışır kardeş canını sıkma herşeyde vardır bi hayır belkide sürseydin basına bi kaza geleilirdi sabret yapılır motorun tamirciye süre ver o süre içinde yapılmazsa amcanla birlikte git paranı iste iyi bi usta bulun daha sonra

REASON
16 Ağustos 2016, 18:59
Geçmiş olsun

Buyur
http://i.hizliresim.com/rEmvg7.jpg (http://hizliresim.com/rEmvg7)

matrax33
16 Ağustos 2016, 19:30
2 bin lira güme gitti. motor yaptırırken aklında bulunsun.

motorun değişecek parçalarını kendin al. işçiliğide motoru teslim aldıktan sonra öde. ve gerçek motorsiklet tamircileriyle çalışmaya özen göster.

yapabileceğin tek şey motoru ordan alıp gerçek bi motorcuya götürmen ve 2 bin lirada oraya bayılman.

veyahut o motorcu müsvettesini bi güzel pataklayıp mahkemelerde uğraşmayı tercih edebilirsin. belki motorunda arıza bile yoktu.

ByYlmzZz
16 Ağustos 2016, 19:40
herkes tecrübe edinerek öğrenir ya da tecrübe sahibi insanlarla gider işlerini hallederler.bana öyle adam denk gelseydi ve bir acemilik yapıp parayı önceden verseydim(laf sokmadım kesinlikle)paramı ve mororumu geri alır,motoru aldığım şahıstanda paramı geri alır motoru iade ederdim..2 ay ne demek kardeşim..arabayı bile revize ettiğinde en geç 1 haftaya veriyolarken ne demek bu ? herkes birilerini dolandırma peşinde yazık yazık...

Serk21
16 Ağustos 2016, 20:34
Belkide sadece egzantrik zinciri salmıştı, gergiden halledilebilecek 50 tl yi aşmayacak bir sorundu ama düştün yamyamların eline.. Allah yardımcın olsun..

berkay3212
16 Ağustos 2016, 20:38
2000tl nin peşini bırakma tüketici hakem heyetine başvur. Dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulun.

Araç alırken ustana yada serviste ekspertiz yaptırmak şart.

karayel90
16 Ağustos 2016, 21:46
Motoru alırken keşke tanıdık bi ustayla gitsedin.Geçmiş olsun

shooter1
16 Ağustos 2016, 21:59
2000tl nin peşini bırakma tüketici hakem heyetine başvur. Dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulun.

Araç alırken ustana yada serviste ekspertiz yaptırmak şart.
ortada belge olmayınca dolandırıcılıkta sistem nasıl ilerliyor sadece merak ettiğimden soruyorum

Gökhan'S
16 Ağustos 2016, 22:46
Motorun butun parcalari faturalidir kaldi ki fatura kesmezse zaten bu sefer vergi kacirmaya girer.

ortada belge olmayınca dolandırıcılıkta sistem nasıl ilerliyor sadece merak ettiğimden soruyorum

Palakadir
17 Ağustos 2016, 08:33
Motorunun nesi var bilemem lakin Üsküdar da kawasaki sokup toplayacak usta yok. Önce değişen parçaların faturasını iste veremiyor ise paranı ve motoru geri al işin ehli herkes tarafından kabul görmüş düzgün bir işletmeye götür. Yaptır ve bin 2000 olmasın 3000 olsun ama bu kuraldan var geçme.
Bu arada götürdüğün usta bu yolu kabul etmiyor ise amcanı ve yanında bir emniyet mensubunu götür onlar anlar.
Geçmiş olsun

Seko
17 Ağustos 2016, 09:53
Ben anlamıyorum, götürdüğün tamirci yetkili servis değil mi ? Değilse yetkili servise götür (gerçi 2000 TL gitmiş artık), yetkili servisse de şikayet et, bu bir. İkincisi amcana söyle dağıtacaksa dağıtsın, böyle bile bile kazık yenmez. Üçüncüsü de Türkiye'den ikinci el SS motor alınmaz diyorum ama anlatamıyorum. Ne rodajdan, ne devir saatindeki kırmızı bölgeden haberi olmayan, motorun devrini sonuna kadar dayamadan vites değiştirmeyen insanlardan motor alınmaz.

Obs
17 Ağustos 2016, 17:44
Gecmis olsun oncelikle hocam servisten bende cektim bi aralar... Kawasaki yetkili servisi ise sikinti yok gidin sikayet edin bu kadar ama eger oyke fikibok motosiklet cukubik moto gibi bir sey ise paranizi almak zorundasiniz... @seko Sonuna kadar hakli ss turkiyede 2.el alinmaz tanidik degilse... R25 alsanizda red linedan cikmayan kisiler tarafindan satilacakti eger sifir degilse..