PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorcuya silah çekiyo gibi yapan polis!

Sayfa : [1] 2

KUVVETMİRA
16 Ağustos 2016, 01:49
doğru zaman mı bilmiyorum ama çok kömik bir video :)

yO0od00SL7k

hasansonmez
16 Ağustos 2016, 02:02
Video yok piyasada.

potasyum
16 Ağustos 2016, 02:03
Abooow buralar karışır ☺

Merdo
16 Ağustos 2016, 02:26
ne silahı ya boncuklu tabanca o

kuzan14
16 Ağustos 2016, 02:36
Parmak ucuna mı üfledi o?

mgora
16 Ağustos 2016, 08:21
Herkes epey tırsmış , yeni yeni Türkiye böyle birşey anlaşılan , ben dediydim :D

Shine34
16 Ağustos 2016, 08:27
Motorcu kesinlikle haksız

fkambay
16 Ağustos 2016, 08:29
motorcu burda suclu ama polisin o şekilde davranması dogru değil neyse cezası kesersin olur biter aşağılamaya hakkıın yok

Shine34
16 Ağustos 2016, 08:37
Yanlış mesaj arkadaşlar. Yeni üyeyim mesaj silmek mümkün mü bu forumda :))

COQ
16 Ağustos 2016, 08:42
doğru zaman mı bilmiyorum ama çok kömik bir video :)

Sen asıl üstteki yorumları gör.:)

rebirth
16 Ağustos 2016, 08:43
Öyle orta yaşlı amcalara, kadınlara artislik yapmaya benzemedi değil mi! Nasıl da kedi gibi pusturdular elemanları, helal olsun polisimize. Artislik yapanın tepesine bineceksin işte böyle.

mgora
16 Ağustos 2016, 08:44
video'da polis veya motosikletliler yok , güç ile istediğini yaptıracağını düşünen bir grup insanın karşılıklı dalaşı var , orman kanunlarının geçerli olduğu bir ülkeden.Kanunların geçerli olduğu bir ülkede hepsi yaptıklarının sonucu ile karşılaşırdı.

KUVVETMİRA
16 Ağustos 2016, 09:46
video'da polis veya motosikletliler yok , güç ile istediğini yaptıracağını düşünen bir grup insanın karşılıklı dalaşı var , orman kanunlarının geçerli olduğu bir ülkeden.Kanunların geçerli olduğu bir ülkede hepsi yaptıklarının sonucu ile karşılaşırdı.

bence videoda polisin kabahati riksli bir hareket yapması,
motorcular bizim mt tayfasındandı galiba, bildiğin gazcılar :)
çok da büyütülecek bişey yok yani ortada.

Sen asıl üstteki yorumları gör.:)

vallahi bu kadarını beklemiyordum :cherry:

jackonbir
16 Ağustos 2016, 09:49
en tehlikeli adam silah taşıyan korkaktır...

french press
16 Ağustos 2016, 09:57
Motorcular bastı gitti. Polisin ağzı kulaklarında, dur dedi durmadılar. Adamın umrunda değil. Her çevirmede, her el eden polise duruveren, sorun bizde galiba.

Eagle7
16 Ağustos 2016, 10:47
Niye ben göremiyorum videoyu ? Bırakın bende izleyeyim ayıp ama :)

heia2654
16 Ağustos 2016, 10:54
Başrolü paylaşanlar gereksiz hareket edip normal giden arabanın dibine kasten giren gaz bir motorcu ve kendini her şeyden üstün sanan polis/koruma ya da başka biri her neyse...
Koskoca teşkilatın içinde 3 kişidir 5 kişidir 50 kişidir bilmem. Düzen düzen olsa yol ortasında vatandaşa silah falan çekemez. Hödö hödö bağırmayı geçtim o artık milli spor zaten.

Seçmene göstersen yok hukuk devleti, demokrasi felan falan diye. Yav he he...

french press
16 Ağustos 2016, 11:30
Forumun başlığı ve videodaki görüntüler ayrı, foruma yazılan yorumlar apayrı. İlginç şeyler oluyor. Hayırlısı diyelim :) Mesela ben videoda tabanca çeker gibi yapan bir polis memuru görüyorum, bir de dur ihtarına uymadan geçip giden motosikletli iki kişi sanırım. Ancak bazı yorumlar, cumhurbaşkanlığı korumaları olduğu iddia edilen kişilerle ilgili sanırım.

karadag005
16 Ağustos 2016, 13:17
Geçen eve gidiyorum arabayla çek sağa çek çek bağırdılar. Durdum biri kaputa el attı biri bagaja. Bagajı kapattım dedim hayırdır? Ee arama emri var. Nerede emir? Çevirme yapmıyosun ben yolumda giderken durduruyosun beni. Birde arayacaksın? İhbar var mı? Yok. Arama emrini görelim? Islak mühürlü olanından? Oda yok. Hiç biri yok. Dedim siz beni reklam yapamazsınız. Bindim çektim gittim. No problem

hasmet
16 Ağustos 2016, 13:17
Forumun başlığı ve videodaki görüntüler ayrı, foruma yazılan yorumlar apayrı. İlginç şeyler oluyor. Hayırlısı diyelim :) Mesela ben videoda tabanca çeker gibi yapan bir polis memuru görüyorum, bir de dur ihtarına uymadan geçip giden motosikletli iki kişi sanırım. Ancak bazı yorumlar, cumhurbaşkanlığı korumaları olduğu iddia edilen kişilerle ilgili sanırım.

Normal. En son kapatılan başlıkta "cimder'e şikayet ettim. Liderimizi canı pahasına koruyan insanlar üzerinden cumhurbaşkanımıza hakaret eden olursa OHAL kanunları üzerinden en ağır şekilde cezasını çeker" gibi bir şey yazan oldu, hakaret olarak anlaşılabilecek hiç bir paylaşım olmamasına rağmen. Tabii ki hakaret edilmesin ama bu nedir? Şaşırdım kaldım. Eski Tunus gibi, eski Suriye gibi polis devleti olmuşuz resmen. Şirket, kurum seviyesinde baskı hep vardı ama sonunda kişi seviyesine indi. Gazete ve televizyon'u geçtik, direk insanlar susturulmaya çalışılıyor. Bunu vatandaş, vatandaşa yapıyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

Siyahi
16 Ağustos 2016, 13:28
Bıyıklı abi cumhurbaşkanının yakın korumasıdır. son bir aydır yaşadıklarını düşününce böyle tepki vermeleri doğal. anlayışla karşılamak lazım.

matrax33
16 Ağustos 2016, 15:01
Türkiye dağ başı değil evet. Sürü şeklinde trafikte plakasız motor kullanıp gidip bide cumhurbaşkanı korumalarını taciz edersen, kaputuna falan vurursan adamlar iner aşşa sorgular seni. Video da hiç kimse vatandaşa silah doğrultmuyor. Kendi emniyetini alıyor. Yaptıkları görev gereği Türkiye'deki terör örgütlerinin en çekici hedefleri adamlar. Bi kaç azarlamayla kurtuldu bebeler.

serkany
16 Ağustos 2016, 15:08
Bu olay iki yönlü;

Silah doğrutmak kanunen şuçtur oyuncak silah bile olsa 2ile6ay diye biliyorum tabi içimizde hukkuk çu varsa daha net bilgi verebilir. Hiç bir şekilde o polis müsvettesinin yaptığı kabul edilemez , kanunda ne gerekiyorsa gereğini yerine getirirsin..Medeni bir avrupa ülkesi olsak o polis bugün yargı önündeydi ve ciddi ceza almıştı orası da ayrı konu;

Bu ekip yıldız motorsiklet kulubü,üyeleri tahminim burda çok fazla üyesi olduğunu düşünüyorum 1 iki lafım da o arkadaşlara olacak ;

1 Daha önce hiç grup sürüşü yapmadım ama böyle grup sürüşü olmaz yaklaşık 20-30 motor aynı anda giderek trafiği kitlenmez, o an arabada olsam bu ekip karşı hiç iyi şey düşünmezdim.
2 ekiplerinden birisi ufak çaplı kaza yaptı, ekip başkanı ıvırı zıvırı uçmak derede viraj yapma sevdasına düştü, hepsi basıp gitti ilgilenen olmadı, ayıp hemde çok ayıp.. Kaza yapan kişinin motorunu ne üyüleri ne daha önce hiç birisinin görmediği birisi mihmandarlığında getirildi. Klüp işi yönetici vs. oluyorsan bir işe soyunduysan hakkını vereceksin ilgileneceksin, ilgilenmeyecek isen hiç girmeyeceksin. Veya herkes başının çaresine baksın diye önceden uyaracaksın.

Diyecegim o ki motorcuda polis de ikisi de tamamen haklı diyemeyiz,

Hani derler ya öyle başa böyle şapka olur diye , Öyle vatandaşa böyle polis veya böyle polise öyle vatandaş olur..

Thracian
16 Ağustos 2016, 16:30
Bu konu daha kaç kere açılıp kapanacak çok merak ediyorum.Önceki konuya uzun uzun bir şeyler yazmıştım hepsi ziyan oldu.Buna yazmaya korkuyorum açıkçası.

hattoi
16 Ağustos 2016, 16:47
Video ile yorumların alakası yok neden? Çünkü başlıklar kapatılmış, insanlarda kapatılan yerine yenisi açıldı zannetmiş.

yognus
16 Ağustos 2016, 17:16
Terbiyesiz motorcu terbiyesiz polis.

actros1
16 Ağustos 2016, 17:18
sizin gibi motorcu olmaz olsun be.10 kişisiniz,3 kişiye haddini bildiremediniz.ha şimdi diyeceksiniz ki polisin elinde silah var bizde bişey yok.15 temmuz günü vatandaşın elinde de silah yoktu ama ağır silahlı tanklı helikopterli uçaklı adamlara dikildiler.,sizin yüzünüzden motorla trafiğe çıkamaz oldum be.bugün araba sürücülerinden en az 5 kişi ışıklarda bu videoyu anlattı bana.sizin gibi adamların yüzünden ezik durumuna düştü bütün motorcu alemi be.yazıklar olsun.VUR LAN BENİ DİYEMEDİNİZ.geri vites yaptınız

gungenir
16 Ağustos 2016, 17:31
Çocukluğumdan hatırladığım yaşlı bir komşumuz vardı. Şöyle derdi: İnsanın aptalı ya vahşi hayvanla yada kanun adamıyla dalaşır.

Hondolog
16 Ağustos 2016, 17:55
Ben videoyu izledim, yorumlarla bir bağ kuramadım ama bence kamyon hatalı :)

hasmet
16 Ağustos 2016, 18:22
sizin gibi motorcu olmaz olsun be.10 kişisiniz,3 kişiye haddini bildiremediniz.ha şimdi diyeceksiniz ki polisin elinde silah var bizde bişey yok.15 temmuz günü vatandaşın elinde de silah yoktu ama ağır silahlı tanklı helikopterli uçaklı adamlara dikildiler.,sizin yüzünüzden motorla trafiğe çıkamaz oldum be.bugün araba sürücülerinden en az 5 kişi ışıklarda bu videoyu anlattı bana.sizin gibi adamların yüzünden ezik durumuna düştü bütün motorcu alemi be.yazıklar olsun.VUR LAN BENİ DİYEMEDİNİZ.geri vites yaptınız

Var say ki adam senin gazina gelip "vur lan" dedi. Herif de vurdu bacagindan. Vurana bir sey olmayacagi kesin gibi bisey. Adam kaldi kirik aksak bacagiyla. Sence "kahraman" mi oldu, "enayi" mi? :)

nines
16 Ağustos 2016, 18:22
gençler ben çözümü biliyorum en kesin yol bu. ağrıdan tutup edirneye kadar gaz döküp çakalım çakmağı. hepimiz kurtuluruz valla :P

actros1
16 Ağustos 2016, 19:01
Var say ki adam senin gazina gelip "vur lan" dedi. Herif de vurdu bacagindan. Vurana bir sey olmayacagi kesin gibi bisey. Adam kaldi kirik aksak bacagiyla. Sence "kahraman" mi oldu, "enayi" mi? :)

soruna cevap bulamadım..sence ne olur hocam.ayrıca vurduktan sonra öyle kolay değil bu işler.inim inim inletirsin vuran polisi.en azından 2 gün evine gelir yalvarır yakarır,şikayetçi olma der.

SenC_an
16 Ağustos 2016, 19:01
Öyle yaparsan çakmak hatalı olur.

Vur lan dersen enayisin kardeşim , kahramanlık o bagaj açılır açılmaz içine atlamakla olur.
edit - Ordaki polis değil , çeker vurursa vurduğunun ailesi şikayetçi olmasın diye inim inim inletirler o aileyi.
İnanmıyorsan gir araştır geçmişini karakola yapılan baskınlar, polise edilen küfürler , komiseri ağrıya sürmeler vs.

Birde burda hakikaten motorcu hatalı arkadaşlar 1 grup sürüşü böyle olmaz. araya araç girerse yol verilir sonra tekrar formasyon alınır , ki tek şeritli yolda çapraz formasyon zaten olmaz.
2. grup sürüşünde sağa sola hırgür yapıp grubunu riske atamazsın insanlar oraya motor sürmeye gelmiş o kadar çetemisin?

hasmet
16 Ağustos 2016, 20:11
soruna cevap bulamadım..sence ne olur hocam.ayrıca vurduktan sonra öyle kolay değil bu işler.inim inim inletirsin vuran polisi.en azından 2 gün evine gelir yalvarır yakarır,şikayetçi olma der.
Vuran polisin eş dost akraba durumuna bagli kimin inim inim inleyecegi, kimin kime yalvaracagi, kimin hayirsever oldugu, kimin terorist oldugu. Cok degisken bir ortam. Sakin olup vurulmamaya calismakta fayda var. Yazik olur sonra. Baska bir sey de olmaz. Belki birileri yedigin kursun uzerinden fayda elde edebilecekse biraz para verip yaninda poz vererek saga sola gosterir seni o kadar. O da kucuk bir ihtimal.

Tecimen
16 Ağustos 2016, 20:16

Bu gidişle çok yaşamazsın diyorum.

JafJaf
16 Ağustos 2016, 20:28

Ölseydi şehit yaralansaydı gazi olurdu, bence.

Tecimen
16 Ağustos 2016, 20:34
Ölseydi şehit yaralansaydı gazi olurdu, bence.

Cumhurbaşkanı yeğeninin vurduğu adam şehit veya gazi mi ilan edilirdi diyorsun? Hahahaha ilahi güzel fıkraymış.

JafJaf
16 Ağustos 2016, 20:54
Cumhurbaşkanı yeğeninin vurduğu adam şehit veya gazi mi ilan edilirdi diyorsun? Hahahaha ilahi güzel fıkraymış.

Pardon ya, karıştırmışım.. Cumhurbaşkanı tarafında olmak lazımdı şehit veya gazi olmak için.

Acı gerçekler, sen motosiklet al, kdv+ ötv'sini ver araba ve silah alınsın, aması işte böyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Yok ya, ben fena karıştırdım öyle de değildi sanırım. Her neyse öylece kalsın.

EmreKocyigit
16 Ağustos 2016, 21:11
Parti tutmuyorum ama o polisi indiremediniz diyenleri gördükçe polisin savunmasını almış olması beni sevindiriyor. Grup o araca vuran SALAK yüzünden komple çetecilikten gözaltına alınabilirdi

Dağcı
16 Ağustos 2016, 21:18
motorcu hatalı, polis hatalı demek yerine
motorcu kaputa neden vuruyor
polis vatandaşa bağırma yetkisini nereden alıyor bunları sorgulamak lazım

KumanBayram
16 Ağustos 2016, 22:16
Beline silah taktıktan sonra zorbalık yapan tek polis degil bunlar

RedCBR125
16 Ağustos 2016, 22:34
Dünyada ya da TR de bu adam gibi yüzlerce insan var. Yani makam-mevki-üniforma gibi şeylerin verdiği gücü-kuvveti bu şekilde olumsuz kullanan kişiler. Bu yanlış ağır bir yanlış. Neresinden tutarsanız tutun ne derseniz deyin bu yapılan silah olayı savunulamaz. Bu adamların bulunduğu mevkii ve siyasi taraf, silahla yapılan bu hareketten dolayı olumsuz bir tepki almalı. Tepki gösterilmesinin amacı da böyle adamların böyle mevkiilerde barınamamasının temennisi olmalı.

Siyaset değil mesele, mesele aslında bu gibi insanların mevkiilerini olumsuz kullanmaları. Malesef bu olay tüm parti ve kurumda aynı şekilde ilerliyor. Hükümet veya muhalefet cephesinde malesef her şey aynı. Altını çiziyorum, bu adam Chp li, Mhp li milletvekili koruması da olabilirdi.

Şahsen cumhurbaşkanımızı seven sayan birisi olmama rağmen bu gibi olaylar beni bu partiden veya böyle yanlış insanları barındıran parilerden soğutur. Gerekirse bu sebepten dolayı o partiye oy vermem, bu yazdığımda çok ciddiyim. Üniformasını kullanıpta böyle olan insanlara tüm toplumun hakkı haram zıkkım olsun, ailelerinden çıksın.

Sokollu
16 Ağustos 2016, 22:36
motorcu hatalı, polis hatalı demek yerine
motorcu kaputa neden vuruyor
polis vatandaşa bağırma yetkisini nereden alıyor bunları sorgulamak lazım

Bagirmanin otesinde seyler yapmislar , mesele tartisma degil.

Arkadaslar hakli olarak epey sasirip (baltayi tasa vurmak) ve korktular ki `agabey soyle oldu, boyle oldu` moduna girmisler.

Bu VIP guvenlik hizmetleri (koruma,bodyguard,polis her neyse) kendileri gibi sinir ve ruh hastasi birine denk gelselerdi, tam anlamiyla kan govdeyi goturur, mesele de yoluna gitti niyazi` olurdu.

Iki tekerin avantajini kullanin arkadaslar, hic kimseyle muhattap olmadan yoluna devam edebilirsiniz. Ama boyle her onume cikani adam edeyim kafasiyla bosuna sinir kupu olur, gezersiniz.

hasmet
16 Ağustos 2016, 23:10
Dünyada ya da TR de bu adam gibi yüzlerce insan var. Yani makam-mevki-üniforma gibi şeylerin verdiği gücü-kuvveti bu şekilde olumsuz kullanan kişiler. Bu yanlış ağır bir yanlış. Neresinden tutarsanız tutun ne derseniz deyin bu yapılan silah olayı savunulamaz. Bu adamların bulunduğu mevkii ve siyasi taraf, silahla yapılan bu hareketten dolayı olumsuz bir tepki almalı. Tepki gösterilmesinin amacı da böyle adamların böyle mevkiilerde barınamamasının temennisi olmalı.

Siyaset değil mesele, mesele aslında bu gibi insanların mevkiilerini olumsuz kullanmaları. Malesef bu olay tüm parti ve kurumda aynı şekilde ilerliyor. Hükümet veya muhalefet cephesinde malesef her şey aynı. Altını çiziyorum, bu adam Chp li, Mhp li milletvekili koruması da olabilirdi.

Şahsen cumhurbaşkanımızı seven sayan birisi olmama rağmen bu gibi olaylar beni bu partiden veya böyle yanlış insanları barındıran parilerden soğutur. Gerekirse bu sebepten dolayı o partiye oy vermem, bu yazdığımda çok ciddiyim. Üniformasını kullanıpta böyle olan insanlara tüm toplumun hakkı haram zıkkım olsun, ailelerinden çıksın.
Bu koruma A degil B partisine veya dusuncesine ait olsa eminim bazilari ayni yorumu yazmaz, belki aksini yazardi. Dogru veya yanlis degil, tamamen "kimdensin"e gore tavir aliniyor. Kabile devleti olduk ciktik. Yazik.

En basit ahlaki prensibi beceremdikten sonra, yani dogruya dogru, yanlisa yanlis diyemedikten sonra; en yuksek OTV'yi de, en yuksek benzin fiyatinlarini da hakkediyoruz dogal olarak. Hic sikayet etmeye gerek yok. Alan memnun veren memnun.

MkD
17 Ağustos 2016, 02:39
http://i.hizliresim.com/bygmDV.jpg (http://hizliresim.com/bygmDV)

http://i.hizliresim.com/J37mAB.jpg (http://hizliresim.com/J37mAB)

http://fs5.directupload.net/images/160817/temp/e8tqhhnh.jpg (http://www.directupload.net/file/d/4450/e8tqhhnh_jpg.htm)

http://fs5.directupload.net/images/160817/temp/vm3eyp6q.jpg (http://www.directupload.net/file/d/4450/vm3eyp6q_jpg.htm)

hattoi
17 Ağustos 2016, 07:19
Birisi karakol basan padişah yeğeni diğeri vukuatlı koruması olunca tarafsız bakamıyorum olaya. Benim izlediğim videoda arabayı yumruklama ya da güzelce yol isteme yoktu.
Arkadan sıkıştıran bir araba vardı, ona da biraz geri git hareketi yapan ama sonra gene yol vermeyen bir çocuk vardı.

O araba yumruklamalı, güzelce yol isteyen kibar padişah yeğeni olan video yu bir göndersenizde izlesek.

major24
17 Ağustos 2016, 07:34
Türkiye dağ başı değil evet. Sürü şeklinde trafikte plakasız motor kullanıp gidip bide cumhurbaşkanı korumalarını taciz edersen, kaputuna falan vurursan adamlar iner aşşa sorgular seni. Video da hiç kimse vatandaşa silah doğrultmuyor. Kendi emniyetini alıyor. Yaptıkları görev gereği Türkiye'deki terör örgütlerinin en çekici hedefleri adamlar. Bi kaç azarlamayla kurtuldu bebeler.

Trafikte kurallara aykırı davranan var ise ve Varsa yetkin durdurur ve yazarsin cezasını. Koruma olarak o kim ki aracı motoru. Ustune surup , durdurup hesap soruyor. O kim ki bu hesabı kolay satabilmek için aracından makinalı çıkartıyor. Ararsin trafiği , motorun güzergahını bildirirsin..
Çakma darbe savunucuları gibi bu neyin savunmasi.
Oldu o zaman bizde arkamiza 0 yasanip , canimizi tehlikeye atan araclari durdurup, bıçak cekelim , varsa silah cekelim.. hesap soralım.. ucunu da çakma darbe olayına başlayalım...
Hadi canım hadi... Motor kullanmakla alakaniz yok gelmissiniZ orda burda siyaset yapıyorsunuz.

AHZ
17 Ağustos 2016, 09:08
Yandaş geldi diye zıplayacak kuduzlar muhatabım değilsiniz. Benimle ilgili yazmayın. lafım adam gibi konuşabileceğim insanlara.

Sevgili MT üyesi dostlar, videoyu ilk izlediğimde ben olsam çarpardım altıma alırdım gibi bişey geçti içimden. Neden mi? Sinyal vermişim adam gibi. Kornaya basmışım beni gör demişim üstüne sürmemişim. Ama motosiklet sürücüsü bırakın kendi şeridinde ilerlemeyi bi de dönüp atar yapıyor. Kornaya basmama bi de gelip aracı yumrukluyor. Yok ya. Dağ başımı lan burası deyip dağ başı kanunu gözetiyorsan al sana dağ başı der altıma alırdım belki de :)

Ancak Ohal olan bir durumda Hemde CB Korumasına bu şekilde davranacaksın ve aracı yumruklayacaksın vs. Valla Bişey diyeyim Bizim polis çok vicdanlıymış. Fransa da ki bombalı saldırı sonrası, keza Almanya da veya herhangi bir AB ülkesinde bunu yapacaklar da bu çocuklar böyle kalacaklar. Hele ABD de direk kurşunların hedefi olur. Eski dönemin OHAL olaydı bu çocukların izini ailesi bile bulamazdı. Sonra da diktatör polis devleti vs . Yahu Polis devleti ve diktatör olunacakta bunlar böyle rahatça elini kolunu sallaya sallaya :))))))))))))))))

Bi dün bu paylaşım dikkatimi çekti. İnsanın aklına türlü türlü şeyler geliyor.
https://twitter.com/seydanlioglu/status/765546730989481984?lang=tr

Plakalar niye sökülmüş, saklanmış? (kimisi sökülmüş, kimisi de koli bandıyla kapatılmış)

Seko
17 Ağustos 2016, 10:16
Yandaş geldi diye zıplayacak kuduzlar muhatabım değilsiniz. Benimle ilgili yazmayın. lafım adam gibi konuşabileceğim insanlara.

Sevgili MT üyesi dostlar, videoyu ilk izlediğimde ben olsam çarpardım altıma alırdım gibi bişey geçti içimden. Neden mi? Sinyal vermişim adam gibi. Kornaya basmışım beni gör demişim üstüne sürmemişim. Ama motosiklet sürücüsü bırakın kendi şeridinde ilerlemeyi bi de dönüp atar yapıyor. Kornaya basmama bi de gelip aracı yumrukluyor. Yok ya. Dağ başımı lan burası deyip dağ başı kanunu gözetiyorsan al sana dağ başı der altıma alırdım belki de :)

Ancak Ohal olan bir durumda Hemde CB Korumasına bu şekilde davranacaksın ve aracı yumruklayacaksın vs. Valla Bişey diyeyim Bizim polis çok vicdanlıymış. Fransa da ki bombalı saldırı sonrası, keza Almanya da veya herhangi bir AB ülkesinde bunu yapacaklar da bu çocuklar böyle kalacaklar. Hele ABD de direk kurşunların hedefi olur. Eski dönemin OHAL olaydı bu çocukların izini ailesi bile bulamazdı. Sonra da diktatör polis devleti vs . Yahu Polis devleti ve diktatör olunacakta bunlar böyle rahatça elini kolunu sallaya sallaya :))))))))))))))))

Bi dün bu paylaşım dikkatimi çekti. İnsanın aklına türlü türlü şeyler geliyor.
https://twitter.com/seydanlioglu/status/765546730989481984?lang=tr

Plakalar niye sökülmüş, saklanmış? (kimisi sökülmüş, kimisi de koli bandıyla kapatılmış)

Adam sinyalini veriyor ama sen sinyalini verdiğin için grup sürüşünün ortasına yol bitti diye dalamazsın. Madem önünde motorcu sürüsü var, önceden kendini pozisyonlayacaksın. Ancak, bu adamlarım kim oldukları kısmını geçelim, Türkiye'de şerit ve yol çizgisinin hiçbir anlam ifade etmemesinden kaynaklanan hatalı bir sürüş var. Sen sinyal verdiğinde yanında bir araç varsa gerisine kaçıp sıraya girmen gerekiyor. Son anda sıkıştırıp önüne geçmeye hakkın yok. Bak Passat'ın tekerleği çizgiye basıyor, öyle geçiş olmaz. Bursa gibi cahili bol bir şehirde yaşıyorum, bu adamların yaptığını sürekli herkes yapıyor. Normal zannediliyor ama normal değil. Bu, riskli ve etrafındaki insanlara tedirginlik veren bir hareket. Kimlere tedirginlik vermez ? Cahillere. Çünkü onlarda risk algısı yoktur.

Diğer yandan motorcu kızmakta haklı olmakla beraber araca vurduğu için sağlam bir dayağı hakediyor. O, en yumuşak ifadeyle şehir magandası diyeceğim kişiler, o motorcuyu araca vurdu diye dövseler pek lafım olmazdı. Ancak bunlar polis olmalarının ve silahlı olmalarının avantajını kullanıp insanları bununla tehdit ediyorlar, bağırıyorlar. Sıradan vatandaş olsa bunu yapabilecek miydi ? Tabi ki hayır. Bu adamların veya polisin bu hareketini vatandaşa karşı böyle bir şeye hakları olduğunu savunanlar kimler biliyor musunuz ? Hani askerde devrecilik yüzünden şikayetçi olan çile çeken ama kendi alt devreleri geldiğinde onlara aynısını yapan şerefsizler var ya, işte bunlar onlar oluyorlar. Bu polis bozuntularının neyi hakettiklerini buradan yazmayacağım. O koruma dediğiniz adamın yeri devlet dairesi olmamalı. Bunlara devlet maaş vermemeli, beslememeli. Önümde basınca bu tip adamların neslini kökünden kurutacak bir düğme olsa saniye düşünmeden basardım. Bu kafa yüzünden dünyada bir yerimiz, ağırlığımız yok.

Motocuların plaka kapatmalarını falan tasvip etmiyorum, herkes kurallara uyacak. Ayrıca eğer o Twitter linkinde yazdığı gibi motorcuların yaptığı gerçekten kurguysa yukarıda yazdıklarımı geri alıyorum. O zaman iş değişir.

Alper_tim
17 Ağustos 2016, 10:37
konuşmalarınız içinde noktalanarakda olsa küfür hakaret genel ahlaka uymayan yazılarınız toptan tarafımca silinmiştir
herhangibir uyarı veya ceza verilmemiştir tekrarı halinde gerekli işlemler uygulanacaktır
bu forumu bayanların ve çocuklarında okuduğunu unutmadan yorumlarımızı yaparsak daha medeni tartışma ortamı yaratmış oluruz
hayırlı forumlar