PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir Yağı Önerisi Olan Var mı?

uur_zay
16 Ağustos 2016, 00:08
Arkadaşlar Duke 200 kullanıcısıyım yeni aldım 1 ay olmadı bugün tamircide geçerken yağlattım, hemen yola devam etmem lazımdı. biraz sıçratmış bu arada:( adama sordum çok bi marka yoktu ama 400 ml ne kadar diye? 20 TL dedi ben kendim alsam yağlarım zincirimi temzilerim de hani bu konuda şu iyidir! keçeli filan önerisi olan arkadaşım varsa dinlerim. çok bi marka takıntım yok işimi görsün yeter.

Carbondioxid
16 Ağustos 2016, 00:11
Durumun mümessibi yazdığınız gibi hemen hareket etmek , yağın yapışması kullanılan inceltici aerosol malzememnin buharlaşması ve katılaşması için zaman geçmesi gerekli , piyasadaki hiçbir ürünün anında kuruyup yapışma sağlayacağına inanmıyorum , benden bukadar.

ARçİL
16 Ağustos 2016, 00:14
Açık yağ satan yerlerden 90 yada 80 numara yağ al işini görür.

uur_zay
16 Ağustos 2016, 00:16
Durumun mümessibi yazdığınız gibi hemen hareket etmek , yağın yapışması kullanılan inceltici aerosol malzememnin buharlaşması ve katılaşması için zaman geçmesi gerekli , piyasadaki hiçbir ürünün anında kuruyup yapışma sağlayacağına inanmıyorum , benden bukadar.

yok o konuda hatamın farkındayım eyvallah da hani bundan sonra yağlayıp 1-2 saat bekleyeceğim iyi yapışan bi zincir yağı arıyorum.

Carbondioxid
16 Ağustos 2016, 00:21
yok o konuda hatamın farkındayım eyvallah da hani bundan sonra yağlayıp 1-2 saat bekleyeceğim iyi yapışan bi zincir yağı arıyorum.

Sprey gres 400 ml , şayet bakımı temizliği tam , uygulamayı sık düşünürseniz sprey gres gaayet iyi iş görmekte ve ekonomik , söz gelimi her 100-200 km geçirmeden sık bakım ise fazlasına gerek yok sprey gres.

logicache
16 Ağustos 2016, 00:29
bugün motorun jantlarını silmiştim(turuncu renkler). sonra denk geldi kawasakinin bir servisinde zincir bakımı yaptırdım. motul c2+ zincir yağı kullandı. yağlamanın hemen ardından motosikleti sürdüm. herhangi bir sıçrama olmadı temiz kaldı jantlar. normalde en ufak lekeyi gösteriyor renginden dolayı.

bir de bu videoda würth drylube önermiş arkadaş hiç sıçratmadığını söylüyor:
https://www.youtube.com/watch?v=rDDXYkZjQQk

şu linkte hepsi var. ben putoline'in kuru olanından sipariş verip denemeyi düşünüyorum 500km sonra:
http://www.motodium.com.tr/Zincir-Bakim-Spreyleri,LA_942-2.html#labels=942-2

tinerci
16 Ağustos 2016, 00:31
Motul C5 öneririm. Sprey uygulamalardan daha uzun ömürlü ve bereketli. Kullanımı da daha pratik.

karayel90
16 Ağustos 2016, 01:13
ipone zincir yağı kullan bence 100 ml 20 lira

uur_zay
16 Ağustos 2016, 01:25
ipone zincir yağı kullan bence 100 ml 20 lira

100 ml yağa 20 TL vermenin çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum. her yıkamadan sonra kullanacağım düşünülürse, hiç değil

ulassscannn
16 Ağustos 2016, 02:10
İpone renkli yarış zincir spreyi görüntü olarak çok hoş oluyor ve yapısı silikonumsu olduğu için sıçrama vs en aza iniyor. Ama temizlemesi de bir o kadar zor oluyor pisliği baya üzerine topluyor. Eğer kaliteli olsun, hoş dursun, ben temizlerim sorun yok derseniz öneririm. İşimi görsün yeter derseniz castrolün normal zincir spreyi fazlasıyla iş görür fiyatlar aynı ortalama :) He unutmadan söyleyeyim, sakın rolantide temizleyeyim yağlayayım falan demeyin kaç ay önce elle çevirirken parmağı dişliye sıkıştırdım daha tırnak tam düzelmedi. Rolantide olsa kopmuştu :mrgreen:

Aquaium
16 Ağustos 2016, 02:15
Ben ipone 750 ml (60TL) olandan kullanıyorum, öneririm.

uur_zay
16 Ağustos 2016, 03:38
Sprey gres 400 ml , şayet bakımı temizliği tam , uygulamayı sık düşünürseniz sprey gres gaayet iyi iş görmekte ve ekonomik , söz gelimi her 100-200 km geçirmeden sık bakım ise fazlasına gerek yok sprey gres.

seni dinledim würth HHS 2000 marka sprey gres aldım :) hayırlısı kullanalım görelim.

Carbondioxid
16 Ağustos 2016, 03:47
seni dinledim würth HHS 2000 marka sprey gres aldım :) hayırlısı kullanalım görelim.

Buna dahi gerek yoktu , 7.5 - 10 tl arasında satılanlar dahi iş görmekteler, sık sık temizleme ve yenileme fazlasını silme şartı tabii.

LynXMaSTeR
16 Ağustos 2016, 08:49
ipone un 500 ml likleri 40 lira civarında.
1000 km de bir yağlasan 10-12 bin km arkana bakmazsın.

S.A.M
16 Ağustos 2016, 09:18
eski bir motul c5 kullanıcısı olarak yağ güzel sıçrama olayı az fakat zahmetli. şuan c4 kullanıyorum daha pratik fakat 3 4 yağlamada bitiyor. c5 ile en az 10-12 sefer yağlarsın zinciri. bugüne kadar temizleme işini gaz yağı ile yapıyordum. geçenlerde zincir yağı alırken merakımdan c1'de aldım ürün çok güzel anında aktı gitti bütün yağ ama 1 kere temizlikte şişenin 5/4'ünü kullanıdm ( Arap yağı bol bulunca kaşına sürer misali) :santa:

Tİme_shİft42
16 Ağustos 2016, 09:31
Motul alınabilir
Çıkma motor yağları jantı ön dişlinin oraları çok batırıyo hem tutunma özelliğide yok

Levent
16 Ağustos 2016, 09:49
Motul C5 öneririm. Sprey uygulamalardan daha uzun ömürlü ve bereketli. Kullanımı da daha pratik.

Ben hem C5 hem de C2+ kullanıyorum, fakat C5 nasil pratik o kismini anlamadım, C5'i uygulamak 10 dk sürerken, C2+ ortalama 1 dk. içerisinde uygulanabiliyor :)

Blindfire
16 Ağustos 2016, 10:24
Temizlik için gazyağı, yağlama için 90 numara dişli yağı alın, en ekonomik ve etkili yöntem. Kimi yağlar az sıçratır, kimisi fazla sıçratır ona dikkat edebilirsiniz, Zaten hangi yağı ve temizleyiciyi kullanırsanız kullanın, zincirin ömrü sanıldığı kadar çok uzamaz. 25-35 bin arasında mutlaka değiştirmeniz gerekecektir.

truck123
16 Ağustos 2016, 12:32
Best marka sivi gres kullaniyom is goruyo fazlasina gerek yok 400 500 km de bir yagliyorum cok sikarsan sicratiyo

fedos
16 Ağustos 2016, 12:59
Würth hayalet yağlayıcıyı öneriyorum .Daha önce motul kullanıyordum. Hareket etmediğinde üzerinde yağ yok gibi bir izlenim uyandırıyor. Fakat görevini mükemmel yapıyor. Zincir temizliği için ise sadece Gazyağı öneriyorum.

tinerci
16 Ağustos 2016, 16:32
Ben hem C5 hem de C2+ kullanıyorum, fakat C5 nasil pratik o kismini anlamadım, C5'i uygulamak 10 dk sürerken, C2+ ortalama 1 dk. içerisinde uygulanabiliyor :)

10 dakikada zincir dişli değiştirilir yahu :)

Şu bakımdan pratik; sprey yaglayıcılarda isabet ettirmek, yagın zincire homojen yayılmasını sağlamak ve bunları janta, eksoza vs yerlere bulaştırmadan başarmak çok da pratik değil.
C5 de ise lastiği bir tur çevirerek yağlamayı temiz biçimde yapabilirsiniz. Boşa giden yağ da yok üstelik.