PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karburatorun diyaframı yırtık!!!(Yardımmm)

maxx75
27 Haziran 2006, 18:16
Arkadaslar benim motorun gaz yememesinin sebebi bu olsa gerek.Bugun karburatorun üst kapagını actıgımda diyaframın yırtık oldugunu gordum.Diyaframı yerinden cıkarıp tekrar geri taktım simdi iyicene hava almaya basladı.Gaz verince fazla sekilde kacırıyo.Bunu herhangi bi motorcuda bulabilirim heralde degil mi:silent: Sizce???

İHTİYAR
27 Haziran 2006, 22:54
Silikon sıvı contayla yamayıp tamir edebilirsiniz.

NicemaN
27 Haziran 2006, 23:24
yahu motorunun servis i yokmu burda soruyorsun ??

maxx75
28 Haziran 2006, 03:24
Arkadasım; 1)Bu motor artık Türkiye'ye gelmiyo...2)Burası TEKNİK BİLGİLER bolumu istedigim sorunu yazarım,kaldı ki bu soyledigim servise gidecek kadar buyutulucek bi sorun degil.Herkes özgür...Isteyen cevap verir isteyen vermez
Ne demişler;SORUNSUZ MOTOSİKLET OLMAZ,COZUMSUZ SORUN OLMAZ!!!

Yinede kırdıysam OZUR DİLERİM!!!

IHTIYAR sanada cok tesekkür ederim.Saol cozum onerin icin:rendeer:

Olcay Avşar
28 Haziran 2006, 09:07
Motosiklet artık Türkiyeye gelmiyo ve parçası bulunmuyor olabilir, ama emin ol aynı boyutlarda bir diyafram başka bir motorunkine uyar. Bence diyaframı eline al ve önce sirkecideki motorculara sonrada bu motosiklete benzer başka markaların servislerine bak. Yenisini bulup değişmen çok daha sağlıklı olur. Olmadı en kötü ihtiyarın dediği gibi tamir edersin.

Makine
28 Haziran 2006, 09:37
Eyong doğru demiş. Önce yeni parça ara bulamazsan tamir yöntemine git.

Ertuğrul_Öz
28 Haziran 2006, 09:41
Makineye katılıyorum.

Zaten o da Eyong a katılmış.

Yani bu motorların hemen hepsi aynı nane, mutlaka birisi uyar

Olcay Avşar
28 Haziran 2006, 09:52
Katılan katılana :cherry:

Bu arada bir not daha; eğer tamir edilecekse hassas olunmalı. Yani diyaframın esnekliği bozulmamalı.

İHTİYAR
28 Haziran 2006, 10:02
Silikon ile tamirinden netice alamazsanız,oto lpg dönüşüm veya tamir istasyonundan buharlaşma ünitesinin diyaframını alıp(hurda,çıkma da olabilir)kesip şekil vererek kullanabilirsiniz.

Duffy
28 Haziran 2006, 10:35
maxx75, bence önce internetten motorunun karbüratör model ve cinsinin ne olduğunu bul (weber-solex ??) sonra oto sanayi lerde ki karbüratörcüleri dolaş diyafram bulamazsan bile eminim ki aynı karbüratörü kullanan başka bir marka daha vardır. (tam anlatmak istediğimi anlatamadım :) yani sanayi de diyafram bak olmazsa benzer karbüratör çinlilerin birinde vardır ohh be)

maxx75
28 Haziran 2006, 13:27
Saolun arkadaslar,dediklerinizi deniyecem:rendeer:

maxx75
29 Haziran 2006, 15:07
Arkadaslar dün bi cıkıp su diyaframı arıyayım dedim.(güngören civarlarında)
birine gittim yok dedi
birine daha gittim(bi markanın servisi)diyafram bulamassın yeni karburator al dedi.fiyatını sordum 100 ytl dedi.Bende hade len dedim(içimden)bastım geldim

He bide EYONG sirkecideki motorculardan bahsetti.Koca sirkecide nerden bulcam ki:silent: DoguBank iş hanının civarlarında vardı galiba onlardanmı bahsediyosun acaba:silent:

Olcay Avşar
29 Haziran 2006, 15:54
Aynen dediğin yerde, doğubankın arkasında. Orada bulamasan bile sana nerede bulabileceğin hakkında fikir verirler, çok eski bir pazardır orası. Gelen giden soran çok olduğu için her türlü bilgi birikimi vardır ordaki esnafta. Aynen bizim site gibi yani :P

maxx75
29 Haziran 2006, 17:39
Peki cıkma yedek parca da bulabilirmiyim orda:silent:

kontgerilla
01 Ekim 2006, 23:48
Arkadaslar benim motorun gaz yememesinin sebebi bu olsa gerek.Bugun karburatorun üst kapagını actıgımda diyaframın yırtık oldugunu gordum.Diyaframı yerinden cıkarıp tekrar geri taktım simdi iyicene hava almaya basladı.Gaz verince fazla sekilde kacırıyo.Bunu herhangi bi motorcuda bulabilirim heralde degil mi:silent: Sizce???

dostum senin motor bisan senatörü andırıyor bisan servislerine bir sorsan yardımcı olurlar sanırım. benim motorunda yırtıkmış servisde 15 ytl ye değişti

birde ön camı nasıl siyah yaptın anlatır mısın?

Silikon ile tamirinden netice alamazsanız,oto lpg dönüşüm veya tamir istasyonundan buharlaşma ünitesinin diyaframını alıp(hurda,çıkma da olabilir)kesip şekil vererek kullanabilirsiniz.

abi sende de ne orjinal çözümler var :)

voldemort
01 Ekim 2006, 23:56

ben denedim ama en fazla 3,4 gun idare ediyor bence degıstır herangı bır motosiklet parcacısında bulabılırsın en fazla 10 ytl civarıdır. :cat: