PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arvento gps takip sistemi

fkambay
12 Ağustos 2016, 12:18
Merhaba arkadaslar motoruma kaliteli bi gps takip cihazı taktıracagım araştırmalarım sonucu Turkcelll falanda konustugumda arvento iyi diyorlar çalışıtıgınız şirket yada şahsi olarak Arvento kullanan var mı ? varsa ne kadar saglıklı çalışıyor ve deneme yaptıysanız ne kadar sapa olabliyor bilgi almak isterim.

sey_47
12 Ağustos 2016, 12:33
Şirket olarak kulanıyoruz. 3-4 aracımızda var.
Harita da konumlama olarak, bayağı bayağı yakın veriyor. Yakın derken, şu an 2 araç bahçede duruyor. 3-4 metre sapma dahi yok.
Araba rölanti, çalışıyor vs. gibi bilgilerde elde edilebiliyor. Tabi bu, cihazın bağlantısına da bakıyor.
Servisi falan da iyi (bulunduğumuz şehire bağlı da olabilir.)
Yıllık ücreti oluyor bildiğim kadarıyla. Miktarı hakında bilgim yok.
Birde, hat alıyorsunuz, hattın parası oluyor. telefon hattı, sim kart.

Ama bence, çin malı ürünlere de bakabilirsiniz. Imei problemi olmuyorsa onlarda kullanılabilir.

Anlık olarak akü voltajı,
duraklama, kontak açık, kontak kapalı, gibi süreleri ve son işlem saniyelerini veriyor. Günlük mesafe veriyor.
Mesela araç hareket ederken, izlendiğinde, 5 saniyede bir hız ve konum bilgisi atıyor.
Açık adres veriyor.

Daha sorun varsa yanıtlayabilirim.

edit: pc de browserdan, pc de exe(kendi arvento programı)dan, android cihazlardan izleyebiliyorsunuz. (ios ta vardır kesin. Ben kullanmadım.)

edit: Yükseklik, rakım bilgisi var. Kaç uydu bağlantısı var onu gösteriyor.
Yola çıkarsa, iz bırakarak, rotayıda izleyebilyorsun.

Tek problem, geçmişi 1 haftalık görebiliyorsunuz.
O süre aralığını girip, farklı kaydet yapabiliyorsunuz. Ancak denemedim bunu. Ne kadar sağlıklı onun hakkında bilgim yok.

Not: Şirket ile alakam yok. Sadece kullanıcıyız.

fkambay
12 Ağustos 2016, 12:37
Şirket olarak kulanıyoruz. 3-4 aracımızda var.
Harita da konumlama olarak, bayağı bayağı yakın veriyor. Yakın derken, şu an 2 araç bahçede duruyor. 5-7 metre sapma dahi yok.
Araba rölanti, çalışıyor vs. gibi bilgilerde elde edilebiliyor. Tabi bu, cihazın bağlantısına da bakıyor.
Servisi falan da iyi (bulunduğumuz şehire bağlı da olabilir.)
Yıllık ücreti oluyor bildiğim kadarıyla. Miktarı hakında bilgim yok.
Birde, hat alıyorsunuz, hattın parası oluyor. telefon hattı, sim kart.

Ama bence, çin malı ürünlere de bakabilirsiniz. Imei problemi olmuyorsa onlarda kullanılabilir.

Anlık olarak akü voltajı,
duraklama, kontak açık, kontak kapalı, gibi süreleri ve son işlem saniyelerini veriyor. Günlük mesafe veriyor.
Mesela araç hareket ederken, izlendiğinde, 5 saniyede bir hız ve konum bilgisi atıyor.
Açık adres veriyor.

Daha sorun varsa yanıtlayabilirim.

edit: pc de browserdan, pc de exe(kendi arvento programı)dan, android cihazlardan izleyebiliyorsunuz. (ios ta vardır kesin. Ben kullanmadım.)

çok teşekkür ederim ustam kesinlikle alıcam çin malı istemiyorum kaliteli saglıklı çalışan bişey istiyorum Turkcell ile görüştüm aylık 9 lira 50mb internet ve 50 sms e halloluyor o iş bide aylık 25 tl cihaz ücreti var 24 ay boyunca.

Sana sunu sormak istiyorum Dral dede bi cihaz tanıtmıştı concox diye onda şöyle bi özellik vardı diyelim motorun çalındı gps cihazındaki hattı arayarak ses ortamdaki sesleri duyabiliyorsun arvento nun cihazında boyle bir özellik var mı ?

sey_47
12 Ağustos 2016, 12:44
Haa, şimdi onu bilemeyeceğim.
Bizim cihazlarda yok sanırım, varsa da o bağlantı yapılmamış olabilir. Bir de araçlarda, içeri konuluyor. sigorta kutusunun oralara, hani göğüslüğün arkasaına biraz. Gerekli kablo bağlantıları yapılması için.
Oraya konulan bir cihaz sesi sağlıklı alamaz. Motor sesinden ve yalıtımdan vs.
Harici mikrofon takılıp, muhtelif bir yere takılıyor olabilir.

Peki motosiklete takınca, ses nasıl olacak, rüzgar, yol ve egzos sesinden birşey anlaşılabilir mi. Ha belki, olur da allah korusun çalınırsa. Çalındığı ortamda ki sesleri alır mı. Bence alır.

Açıkcası ses olayını ilk defa sizden duydum.

Ücretlerde birşey değilmiş bu arada. Ben de düşünebilirim.

fkambay
12 Ağustos 2016, 12:48
Haa, şimdi onu bilemeyeceğim.
Bizim cihazlarda yok sanırım, varsa da o bağlantı yapılmamış olabilir. Bir de araçlarda, içeri konuluyor. sigorta kutusunun oralara, hani göğüslüğün arkasaına biraz. Gerekli kablo bağlantıları yapılması için.
Oraya konulan bir cihaz sesi sağlıklı alamaz. Motor sesinden ve yalıtımdan vs.
Harici mikrofon takılıp, muhtelif bir yere takılıyor olabilir.

Peki motosiklete takınca, ses nasıl olacak, rüzgar, yol ve egzos sesinden birşey anlaşılabilir mi. Ha belki, olur da allah korusun çalınırsa. Çalındığı ortamda ki sesleri alır mı. Bence alır.

Açıkcası ses olayını ilk defa sizden duydum.

Ücretlerde birşey değilmiş bu arada. Ben de düşünebilirim.

mesela adamlar motru götürdü bi yere aralarında konuşuyorlar şurada yer altına sokalım falan gibi bilgileri motosikleti çalıştırmadan bişeye yükleyip getirdilerse eğer önemli bilgiler duyulabilir.. Ben paranoyak oldum gecen hafta motorum çalındı otoparktan evin altına otomatik kepenkli garaj yaptım abus 8077 kilt aldım her türlü hırszlık önlemine gözüm kayıyor :)

sey_47
12 Ağustos 2016, 12:58
Aman hocam geçmiş olsun.
Garaj önemli gerçekten de.
Kilit, benim de yok. Edinmem gerek. Evde garaj varda. Dışarıda muhafaza etmek problem gerçekten.
Gps takip, hem sürekli takip olur, acil zamanda dediğiniz gibi. Hemde keyifli olur, daha sonra rotalarınıza bakmak için. Heleki enduro cross offroad cuysanız :)

Motosikletinizi bulabildiniz mi? Yoksa, yeni motosikletiniz için mi bu hazırlığınız.

Keyifli forumlar.

fkambay
12 Ağustos 2016, 13:15
Buldum hocam aynı gün çok büyük şans eseri polis bile şaşırdı sapasağlam bulundugna sadece kabloları kesilmişti daha 2 aylık sıfır motor hacıüsreve bırakmışlar çalıştıramayınca parçalamadıklarna şaşırdım motoru servisten çıkarttktan sonra ilk işim abuk kilit almak oldu 2 günde de garaj yaptım yatak odamın altındaki boş dükkana şimdi akşamları kafam rahat ama dışarda bi yere giderken terrdüt oluyor seninde canın yanmadan önlem al ustam

keremkrmn
12 Ağustos 2016, 13:23
Bizim Fehmi'nin arkadaşı olmalısın, öncelikle geçmiş olsun motorunu dışarıya bıraktığında işine yarayacak biri gps diğeri alarm imkan varsa şayet ikisinide yaptır derim.

fkambay
12 Ağustos 2016, 13:27
Bizim Fehmi'nin arkadaşı olmalısın, öncelikle geçmiş olsun motorunu dışarıya bıraktığında işine yarayacak biri gps diğeri alarm imkan varsa şayet ikisinide yaptır derim.

Evet hocam Fehmi yle arkadaşız ne önlem olursa alacam artık o gün yaşadığım stresi Allah yaşatmasın kimseye 3 sene daha borcunu ödeyeceğim şey gitmişti elimden

EmreKocyigit
12 Ağustos 2016, 14:37
Benim bi alarm projem var. Hepinizle paylaşmak isterim ancak kan emici şirketlerin eline geçmemesi adına ben tasarlayıp telif almayı planlıyorum. Hiç biyerde görülmemiş ama aslında gözümüzün önünde olan bi alarm diyebilirim. Detay vermeyi çok isterdim ama en ufak bilgi bile fikir sahibi yapar konu hakkında. Gerekli desteği aldığımda teliften sonra 10 15 lira gibi bir ücrete vericem motosiklet.net ailesine

Tecimen
12 Ağustos 2016, 14:57
Benim bi alarm projem var. Hepinizle paylaşmak isterim ancak kan emici şirketlerin eline geçmemesi adına ben tasarlayıp telif almayı planlıyorum. Hiç biyerde görülmemiş ama aslında gözümüzün önünde olan bi alarm diyebilirim. Detay vermeyi çok isterdim ama en ufak bilgi bile fikir sahibi yapar konu hakkında. Gerekli desteği aldığımda teliften sonra 10 15 lira gibi bir ücrete vericem motosiklet.net ailesine

Çok merak ettim umarım yakında gerekli yatırımcıyı bulursun.

fkambay
12 Ağustos 2016, 14:58

inşallah işe gerçekten yarayan faydalı bi ürün olur seve seve alırız

EmreKocyigit
12 Ağustos 2016, 15:03
Temennileriniz için sağolun en kısa zamanda hayata geçecek umarım

bikerboi
12 Ağustos 2016, 16:15
Patent/telif aşamasında yardımcı olabilirim, avukatım:wiinkk:

EmreKocyigit
12 Ağustos 2016, 16:20

Teşekkür ederim enişte avukat yardımcı oluyor sağolsun :D Bana daha çok elektrikçi lazım onuda buldum gibi

velizrsln
14 Ağustos 2016, 00:01

bende aliexpressden 10 dolarlık gps takip cihazı almayı düşünüyorumda ama şimdi 1-2 ay sonra kapanırsa ne yapıcam 20 katı pasaporta işletmek için para mı vericem? acaba imeisi kolay değiştirilebilen bir gps takip cihazı yokmudur?

superaytek
14 Ağustos 2016, 11:33
Detay vermicem fakat ben aliexpress te satilan 10 liralik gps sistemini profesyonel olarak kullaniyorum. Arventonun yaptiginin cogunu yapabiliyorum.Turkcell hat takili 3 ayda bir hat kapanmasin diye de 10 lira yukluyom. Baskada bi para vermiyom.Bosuna arac takip sistemlerine para vermeyin biraz arastirin ayrica imei felanda kapanmiyo

blue4XL
14 Ağustos 2016, 13:05
Detay vermicem fakat ben aliexpress te satilan 10 liralik gps sistemini profesyonel olarak kullaniyorum. Arventonun yaptiginin cogunu yapabiliyorum.Turkcell hat takili 3 ayda bir hat kapanmasin diye de 10 lira yukluyom. Baskada bi para vermiyom.Bosuna arac takip sistemlerine para vermeyin biraz arastirin ayrica imei felanda kapanmiyo

Satın almadan önce satıcıdan imei değişikliği istemediniz mi?