PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Komple Motor Değişimi // Lifan KP 150ye Suzuki İnazuma Gv250 Motoru Takmak | Soru..

ahmetpro
10 Ağustos 2016, 00:03
Merhaba Motosiklet.Net Üyeleri Abilerim Kardeşlerim,

Uzun süredir motosiklet kullanan biriyim 2yıl emisol kullandıktan sonra 3ay önce Lifan KP150 aldım 3ayda 7500km yol katettim.
Motorumun torkundan, gücünden, rahatlığından vs memnunum. Gayet tatmin edici su soğutmalı ısınma soru olmayan ancak maks 135km gördüğüm bir motor. Uzun yola defalarca çıktım hızı dışında memnunum. Rüzgara karşı 100km yi zorla görüyorum. Görünüş olarak Suzuki İnazuma GV250 ile birebir aynı diyebilirim.

İnazumayı bilen bilir 250cc güçlü bir motordur. Görünüş olarak aynı olduğundan kendi motoruma inazumanın motorunu takma şansım nedir nasıl temin edebilir maliyeti ne olur ve mantıklı mıdır ? Bu konuda tecrübe ve fikirlerinizden yararlanmak istiyorum.

Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

savica
10 Ağustos 2016, 01:08
Merhaba Motosiklet.Net Üyeleri Abilerim Kardeşlerim,

Uzun süredir motosiklet kullanan biriyim 2yıl emisol kullandıktan sonra 3ay önce Lifan KP150 aldım 3ayda 7500km yol katettim.
Motorumun torkundan, gücünden, rahatlığından vs memnunum. Gayet tatmin edici su soğutmalı ısınma soru olmayan ancak maks 135km gördüğüm bir motor. Uzun yola defalarca çıktım hızı dışında memnunum. Rüzgara karşı 100km yi zorla görüyorum. Görünüş olarak Suzuki İnazuma GV250 ile birebir aynı diyebilirim.

İnazumayı bilen bilir 250cc güçlü bir motordur. Görünüş olarak aynı olduğundan kendi motoruma inazumanın motorunu takma şansım nedir nasıl temin edebilir maliyeti ne olur ve mantıklı mıdır ? Bu konuda tecrübe ve fikirlerinizden yararlanmak istiyorum.

Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Onu satıp Inazumayı satın al...

SenC_an
10 Ağustos 2016, 01:50
Takılmasına takılır sonuçta motordur yürüyen aksama monte edilir de neden? Şahine ferrari motoru taksanızda şahin şahindir. Kazalı blok bulup toplanırsa inazumadan ucuza çıkar elbet ,muaynede sorun çıkar.

Seko
10 Ağustos 2016, 07:43
Böyle bir şeyi bizim ustalar uyduruk kaydırık yaparlar, sonunda motor ortadan ikiye bölünür. Hiç uğraşma, yurtdışında bunun 200 cc versiyonu satışa sunuldu. Ukrayna'da 1500 $ fiyatı var. KPR200 modelinin enjeksiyonlu, 6 vitesli ve su soğutmalı motorunu kullanıyor. Youtube'da videolarını bulabilirsin (Lifan Kp200 diye arat). Arkasında çanta demirli olmayan resimler 200'lük olana ait. Bunu beklemem diyorsan da yakında satılacak olan KPR200'ü al, fiyatı 8400 TL olacakmış sanırsam. Lifanın sitesine girince resmi çıkıyor, fuarda inceledim güzel motor. Gerçi şimdi bazı önyargılı bilmişler gelip kötüleyecekler ama sen onları takma, zaten Lifan'dan memnunsun. Şu motorun kıymetini kimse anlamadı, millet gidip TVS'lere para saçıyor.

sedat_57
10 Ağustos 2016, 09:08
Bu motor hangi ülkenin malı grenajlı modeli baya güzel

unoturbo
10 Ağustos 2016, 12:13
mengu16 bey 125cc motorunu parça değişimleri ile 210cc yaptı ve baya memnun.Sizde öyle yapın derim

sey_47
10 Ağustos 2016, 12:48
komple motor bloğu, ikinci el bir gw250 den daha pahalı olabilir.

Seko
10 Ağustos 2016, 12:58
Bu motor hangi ülkenin malı grenajlı modeli baya güzel

Halis Çin malıdır ama iyidir.