PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çanakkale Yamaha bayi rezilliği

Sayfa : [1] 2 3

Idikut
01 Ağustos 2016, 23:16
Arkadaşlar merhaba hepinize iyi akşamlar,forumu sürekli takip etsemde çok fazla mesaj yazmıyorum ancak bugün arkadaşlarımla yaşadığım olayları yazmak zorunda hissettim.
Bugün 2 arkadaşımla birlikte çanakkale yamaha bayisine gittik, arkadaşım yeni motora başlıyacağı için ybr 125 e bakınıyordu bir kez üstüne çıktı indi motoru biraz inceledi bende 2.motorum olarak yfz r25 düşündüğüm için o modele bakınıyordum.Biz bu şekilde motorları incelerken kendisini bayi sahibi olarak tanıtan arkadaş geldi ve resmen bizi azarlamaya başladı,buranın fuar olmadığını istediğimiz gibi motorlara bakamıyacağımızı amaçsız amaçsız her yere bakındığımızı zaten motor alacağımızın olmadığını (ki bu kanıya nasıl vardı gerçekten bilmiyorum) söyledi,biz daha ilk şoku atlatamadan bayiye geldiğimizde kendisine selam vermediğimizi isterse kamera kayıtlarından bulabiliceğini söyledi(Bu zaten inanılmaz saçma bir cümle,sanki motorlara bir zarar vermişiz gibi açtırmayın bana kamera kayıtlarını tarzında bir yaklaşımdı).Bizde bu olaylardan sonra bayiyi terk ettik aslında bildiğiniz müşteri olarak geldiğimiz yamaha bayisinden kovulduk.Daha önce herhangi bir yamaha bayisinde başına böyle bir olay gelen var mı acaba?

fatih.met
01 Ağustos 2016, 23:36
tamam işte adam haddinizi bildirmiş yollamış sizi :mrgreen:

bayiye yürüyerek geldiniz dimi? cevap evet, tamam. eğer son model bir bmw ile bayinin önünde durup motorlara baksaydınız o zaman daha farklı olurdu. adam sizi azarlamazdı, tam tersi olur ve siz arabadan inmeden önce kırmızı halı serer ve kapılarınızı açardı.

bunlar işin esprisi ama gerçekten öyle. takım elbise ve gösterişli bir tarzınız olmadıkça karaktersiz insan psikolojisi böyle davranır.

o anda cebinden 50 bin tl çıkarıp göstersen ve "şimdi senin bu davranışını şikayet edip yamaha almaktan vazgeçtiğimi söyleyeceğim" diyebilseydiniz o adam yutkunmaya başlardı muhtemelen, ben ne yaptım dercesine. özür dilemeler, yalvarmalar falan.

paranın değeri var kardeşim senin değerin yok :) acı gerçek.

edit: aa sende apache kullanıyormuşsun, güzel motor.
edit2: evet, kafana takma. böyle insan çok.

F54
01 Ağustos 2016, 23:39
böyle satıcılar sadece yamaha da yok honda da var aynı model laleler
takma kafana gidip sıfır motor alma olsun bitsin

hattoi
01 Ağustos 2016, 23:43
Alma yamahadan, aldırma hatta. İnsanlarda var bu ülkede, insan olandan al. Ybr gibi çağ dışı motorlara 6000 küsür para vermeye devam ettikçe bunlar adam olmaz.
Benim bile sinirim bozuldu burada.

Draconian
01 Ağustos 2016, 23:43
Gerçekten motor alma niyetindeysen yamaha bir müşterisinden oldu. O arkadaş da kendi payından.

Yerinde olsam kendi payını mk sen bize iş mi koyuyon der çıkardım.

Idikut
01 Ağustos 2016, 23:44
Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama zaten bayiyi Yamaha Türkiyeye şikayet ettik, bundan sonra sıfır motor alıcak olsam bile bu bayinin önünden geçmem giderim şehirime yakın diğer bayilerden alıp getirtirim.

IRau
01 Ağustos 2016, 23:50
motorun üstüne niye biniyosun sebebi neydi ki?

illa motor alcaksan test günleri oluyo al sür kimse bişey demiyo

sey_47
01 Ağustos 2016, 23:55
Kardeş söylesene, buzdolabı da satıyor muydu?

Hubalahubhub
01 Ağustos 2016, 23:59
Alma yamahadan, aldırma hatta. İnsanlarda var bu ülkede, insan olandan al. Ybr gibi çağ dışı motorlara 6000 küsür para vermeye devam ettikçe bunlar adam olmaz.
Benim bile sinirim bozuldu burada.

Aynen bizi milletçe aptal sanıyorlar 6000 küsür TL, veren varsa ya çok zengindir yada acilen bir doktora görünse iyi eder.

TEKNECI
01 Ağustos 2016, 23:59
Ankara Yamaha bayii baydar da da ayni durumla karsilasabilirsin.
Volvo arabamla gittim :)
yasim da orta yas...
biraz da motor tecrubemiz var.
yani 15-16 yasindaki gencler gibi "bu kac vites, bu kac yapiyor" gibi sorular sormadim.

bu kadar ileri gitmese de ayni tur hareketlere ve hakaretlere baydar da da cok rahatlikla karsilasabilirsin.

simurgg
02 Ağustos 2016, 00:00
motorun üstüne niye biniyosun sebebi neydi ki?

illa motor alcaksan test günleri oluyo al sür kimse bişey demiyo

Yil olmus 2016, hala satin almadan once motorun uzerine oturup deneyen var. Neymis efendim, surus pozisyonuna bakacakmis, koltuk rahat miymis onu test edecekmis. Geciniz bunlari!

Carbondioxid
02 Ağustos 2016, 00:02
Hoş olmamış ancak, sizde mekan size aidmiş gibi kapıdan dalar dalmaz hurraaa, evvelden niyet belli etse idiniz arzuhalde bulunsa idiniz?

Idikut
02 Ağustos 2016, 00:05
Bir motora 16.000 tl vermeden önce bırakında önce bir üstüne oturup nasıl hissettiğime bakabileyim,sizi bilmiyorum ama ben parayı o kadar rahat kazanamıyorum üstüne oturmadanda şu ana kadar hiç motor almadım.İçeriye girdiğimizde zaten orada çalışan bir görevli arkadaşla selamlaşıp motorları incelemeye başladık ayrıca motoru incelemeden önce r25 in test motoru var olup olmadığını sordum çanakkalede mevcut değil malesef.

IRau
02 Ağustos 2016, 00:09
Yil olmus 2016, hala satin almadan once motorun uzerine oturup deneyen var. Neymis efendim, surus pozisyonuna bakacakmis, koltuk rahatmiymis onu test edecekmis. Geciniz bunlari!

ben bayii sahibi olsam izin vermem motoru ben oraya satılsın diye koyuyorum adam gelicek üstüne biricek ileri geri hareket ettircek
sonra belki deviricek pardon dicek yok öyle

test gününde gel kardeş o zaman bin ayakların yere değiyomu rahatmı o zaman bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Bir motora 16.000 tl vermeden önce bırakında önce bir üstüne oturup nasıl hissettiğime bakabileyim,sizi bilmiyorum ama ben parayı o kadar rahat kazanamıyorum üstüne oturmadanda şu ana kadar hiç motor almadım.İçeriye girdiğimizde zaten orada çalışan bir görevli arkadaşla selamlaşıp motorları incelemeye başladık ayrıca motoru incelemeden önce r25 in test motoru var olup olmadığını sordum çanakkalede mevcut değil malesef.

bak ben senin için buldum
http://www.yamaharidingacademy.com/Test-Surusu
arada bi takip edin r25 de gelicektir mutlaka madem çok seviyosunuz istanbul da olsa bile gelmeniz lazım

simurgg
02 Ağustos 2016, 00:11
ben bayii sahibi olsam izin vermem motoru ben oraya satılsın diye koyuyorum adam gelicek üstüne biricek ileri geri hareket ettircek

Hocam sen bayi olsan ne siklikta test gunu duzenlersin?

fatih.met
02 Ağustos 2016, 00:15

üstüne bindi de seleyi mi aşındırdı? üstüne binmekle motor eskitilmez.

almadan önce tabi ki binecek. sonucta kontağı açıp gitmiyor ya. oturuş pozisyonuna ve vücutun motor üstünde nasıl konumlandığına bakacak tabi almadan önce.

o satıcı personel çok kaba davranmış.

CemoKa
02 Ağustos 2016, 00:16
Yil olmus 2016, hala satin almadan once motorun uzerine oturup deneyen var. Neymis efendim, surus pozisyonuna bakacakmis, koltuk rahat miymis onu test edecekmis. Geciniz bunlari!

Neden motorun 5-10 katı fiyatı olan arabalarda bindiriyorlar üzerine? Sizin mantığınıza göre camekanın arkasından baktırmaları lazım o pahalı arabalara.

600 bin tl lik Mercedes'e binen gençler gördüm ( ki ben de A serisinden, S serisine kadar hepsine bindim kurcaladım ), bir kişi de gelip arabadan indirmeye kalkmadı.

oluroyle
02 Ağustos 2016, 00:16
Merhaba

Kabalik, gelip kibar bir dille motorun üzerine binmemenizi inmenizi rica etmeli idi. Herşey bos, önemli olan insan sıfatına nail olabilmek.

Ortayakarısk
02 Ağustos 2016, 00:17
Canakkale bayi'nin servis elemanlari gercekten egolu insanlar.Ben sırf ordan motosiklet almamak icin balikesir'den almistim ybr yi sizede oneririm yakin hem.

IRau
02 Ağustos 2016, 00:17

test günü yapmazdım arkadaşının motorunu sürsün derdim

CemoKa
02 Ağustos 2016, 00:27
üstüne bindi de seleyi mi aşındırdı? üstüne binmekle motor eskitilmez.

almadan önce tabi ki binecek. sonucta kontağı açıp gitmiyor ya. oturuş pozisyonuna ve vücutun motor üstünde nasıl konumlandığına bakacak tabi almadan önce.

o satıcı personel çok kaba davranmış.

Satış yapıyorsan elbetteki insanlar ürünü elleyecek, deneyecek. Oraya koyarsın her modelden bir tane motor insanlar üstüne binip iner.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Arkadaşlar merhaba hepinize iyi akşamlar,forumu sürekli takip etsemde çok fazla mesaj yazmıyorum ancak bugün arkadaşlarımla yaşadığım olayları yazmak zorunda hissettim.
Bugün 2 arkadaşımla birlikte çanakkale yamaha bayisine gittik, arkadaşım yeni motora başlıyacağı için ybr 125 e bakınıyordu bir kez üstüne çıktı indi motoru biraz inceledi bende 2.motorum olarak yfz r25 düşündüğüm için o modele bakınıyordum.Biz bu şekilde motorları incelerken kendisini bayi sahibi olarak tanıtan arkadaş geldi ve resmen bizi azarlamaya başladı,buranın fuar olmadığını istediğimiz gibi motorlara bakamıyacağımızı amaçsız amaçsız her yere bakındığımızı zaten motor alacağımızın olmadığını (ki bu kanıya nasıl vardı gerçekten bilmiyorum) söyledi,biz daha ilk şoku atlatamadan bayiye geldiğimizde kendisine selam vermediğimizi isterse kamera kayıtlarından bulabiliceğini söyledi(Bu zaten inanılmaz saçma bir cümle,sanki motorlara bir zarar vermişiz gibi açtırmayın bana kamera kayıtlarını tarzında bir yaklaşımdı).Bizde bu olaylardan sonra bayiyi terk ettik aslında bildiğiniz müşteri olarak geldiğimiz yamaha bayisinden kovulduk.Daha önce herhangi bir yamaha bayisinde başına böyle bir olay gelen var mı acaba?

O baktığın motora 10-20 bin tl verecek insansın, herhalde oturacaksın, dokunacaksın.

Adam akıllı işini profesyonelce yapan bir bayi çıksa bu dangalaklar da kendilerine çeki düzen verecek ama nedense bu motosiklet işi çoğunlukla bu tarz insanların elinde.

Ayrıca sen bayiye girdiğinde öncelikle onun sizi karşılaması, hoş geldiniz demesi lazım. O hödük para kazanacak diye senin kendini parçalaman gerekmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

Ankara Yamaha bayii baydar da da ayni durumla karsilasabilirsin.
Volvo arabamla gittim :)
yasim da orta yas...
biraz da motor tecrubemiz var.
yani 15-16 yasindaki gencler gibi "bu kac vites, bu kac yapiyor" gibi sorular sormadim.

bu kadar ileri gitmese de ayni tur hareketlere ve hakaretlere baydar da da cok rahatlikla karsilasabilirsin.

Seninle aynı düşünceler içindeyim. Ankara - Baydar, sanki motosiklet satMAMAK için açmış dükkanı. Hemen yanındaki dükkanda KTM vardı, sağolsun arkadaşlar gayet iyi niyetle ilgilendiler, istediğim motora da kendileri davet ederek bindirdiler.

simurgg
02 Ağustos 2016, 00:29
test günü yapmazdım arkadaşının motorunu sürsün derdim

Sen bayi olsan ilk sene sonunda firma sana gelir "IRau bey gectigimiz 365 gun boyunca sadece 2 adet motor satmayi nasil basardiniz?" diye sorar, bayiligi senden alirdi.

Hubalahubhub
02 Ağustos 2016, 00:30
Ustteki motora binme! Diyen arkadaslar madem bu kadar bayiyi korudunuz, o zaman teshir de olan bir urunu de millete fabrika cikis fiyattan vermesin ben nerden bilcem guneste mi kaldi nerden bilcem dukkani temizlerken motora zarar vermedigini ? Alt trafi ustune oturmus bakmis sagina soluna ne kiymetli maliniz varmis arkadas, bir mala candan fazla deger verirsen yarin obur gun malina bisey geldiginde yasayamazsin.

CemoKa
02 Ağustos 2016, 00:31

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

bak ben senin için buldum
http://www.yamaharidingacademy.com/Test-Surusu
arada bi takip edin r25 de gelicektir mutlaka madem çok seviyosunuz istanbul da olsa bile gelmeniz lazım

O zaman dükkanı da test gününden gününe açsınlar, nasılsa diğer günler bir iş yapmayacaklar senin mantığın ile. Ne ara motorun üzerine binmeden, dokunmadan 10-29 bin tl verecekler SALAKLAR olduğumuza inanan motosiklet bayilerimiz oldu anlayamadım.

Carbondioxid
02 Ağustos 2016, 00:33
Savunduğum tarafı şu , ofis kısmındayım bilgisayar/tilifon başındayım , gencolar dalmış tükkana fark edememeişim, ve motorlar üzerindeler?

Yazıdan anladığım tam tarif edilen durum.

Selam sabah, seslenme, izin alma?

sey_47
02 Ağustos 2016, 00:34
250 bin tl lik araca binip, ani fren, virajda kic savuruyormu diye test ediyorsan.
Jip ise arazide nasillan bu diye haldur huldur araziye giriyorsan,
Kesiciye girince vites atabiliyorsan.
Kimse bana gelip, kici kirik 15 bin tl lik motosikletin ustune bindi diye dukkandan musteriyi kovan adami savunmasin. Oyle esnaflik mi olur.
Ne olmus yani, ister alir ister almaz. Cocuk ustune oturdu diye hakir gorup dukkandan kovmak nedir.

Sizde bi selam verin gencler, dukkana girince. Orada biraz hos olmamis.(eger vermemisseniz.)
Belli ki o da dukkan sahibine dokunmus, selamsiz girmek.

CemoKa
02 Ağustos 2016, 00:41
Savunduğum tarafı şu , ofis kısmındayım bilgisayar/tilifon başındayım , gencolar dalmış tükkana fark edememeişim, ve motorlar üzerindeler?

Yazıdan anladığım tam tarif edilen durum.

Selam sabah, seslenme, izin alma?

1) Kapıdan müşteri giriyorsa karşılamayı senin yapman lazım. Hoş geldiniz, nasıl yardımcı olabilirim demen lazım.
2) Olaki müşteriyi fakr etmedin, girdi motora oturdu, oturmaması gerekiyorsa müşteri bunu bilmek zorunda değil, gelip münasip bir dille müşteriyi uyarırsın. 3 tane sıfır km araba aldım, show rooma gittiğimde hep beni karşıladılar, arabalara oturmak için de kimseden izin almadım, izin almak gibi bir saçmalığı da ilk defa motosiklet piyasasında gördüm.
3) Kendi dar dünya görüşün ile dükkanına giren müşteriyi azarlamak senin haddin değil, bunu da bilmen lazım. Adam 20-30 TL ödemeyecek o motora en az 10-20 bin tl ödeyecek, biraz da olsa saygıyı hak ediyor bence.

IRau
02 Ağustos 2016, 00:43
motorun üstüne oturunca kurcalayınca aha benim motorum bu bunu almalıyım diyen varmı acaba

CemoKa
02 Ağustos 2016, 00:45
Sizde bi selam verin gencler, dukkana girince. Orada biraz hos olmamis.(eger vermemisseniz.)
Belli ki o da dukkan sahibine dokunmus, selamsiz girmek.

Dükkan sahibini arayıp bulmak, selam vermek benim görevim değil, ben o dükkana girince beni birisi karşılayacak, hoş geldiniz diyecek. Ben de meramımı anlatacağım.

Müşteri dükkana girdiğinde sen ortalarda yoksa o senin sorunun, müşterinin değil.

Carbondioxid
02 Ağustos 2016, 00:46
1) Kapıdan müşteri giriyorsa karşılamayı senin yapman lazım. Hoş geldiniz, nasıl yardımcı olabilirim demen lazım.
2) Olaki müşteriyi fakr etmedin, girdi motora oturdu, oturmaması gerekiyorsa müşteri bunu bilmek zorunda değil, gelip münasip bir dille müşteriyi uyarırsın. 3 tane sıfır km araba aldım, show rooma gittiğimde hep beni karşıladılar, arabalara oturmak için de kimseden izin almadım, izin almak gibi bir saçmalığı da ilk defa motosiklet piyasasında gördüm.
3) Kendi dar dünya görüşün ile dükkanına giren müşteriyi azarlamak senin haddin değil, bunu da bilmen lazım. Adam 20-30 TL ödemeyecek o motora en az 10-20 bin tl ödeyecek, biraz da olsa saygıyı hak ediyor bence.

Sizin kaçtane sıfır araba aldğınız umrumda değil , bayii yada esnaf yada tüccar'da değilim , ancak durumdan anladığımı yazdım , kapıda karşılayamamış ellerine kolonya, kahveleri ile beraber lokum ikram edememiş anlaşılan.

Sanki babamın oğlu gibi, yada benmişim gibi bayii , şu son zamanlarda alem tuhaflaştı iyice, hatta bendenizde cevab veriyorum ya, bende tuhaflaştım, kusura bakmayın.

Haa bide cepte para derya deniz yaa dünya emirlerine amade, Bim,Şok mağazasına girer gibi , nasl olsa kasada ödenecek, otomasyon vayy be ne güzel dünya.

3. numaralı şıkkı bana yazmadığınızı bildiğimden cevaplamıyorum dahi.

DKN
02 Ağustos 2016, 00:47
belki de bindiğiniz aletler satılmıştı, girerken selam verip sormanız gerekirdi.. alt tarafı 15 liralık mal diyenler olmuş ama adamın malı sonuçta

IRau
02 Ağustos 2016, 00:49
Sen bayi olsan ilk sene sonunda firma sana gelir "IRau bey gectigimiz 365 gun boyunca sadece 2 adet motor satmayi nasil basardiniz?" diye sorar, bayiligi senden alirdi.

genel merkezle anlaşırdım almazdı
hem benim bayi niye motor satmasın hazır müşteri geliyo motoru zaten önceden herşeyini ezberlemiş
tırdan indirip kutudan çıkarış montajını yapıp teslim ederdim

ben bayii açıcam

CemoKa
02 Ağustos 2016, 00:50
motorun üstüne oturunca kurcalayınca aha benim motorum bu bunu almalıyım diyen varmı acaba

Evet ben varım, internette modeli araştırdım, yorumları okudum, paramı hazırladım gittim, Ankara'da bir bajaj bayisine gittim, doğru düzgün ilgilenmediler, tarzlarını beğenmedim çıktım diğer bayisi 4-44 motora gittim, düzgünce karşılandım, motora oturdum, paramın ölçüsünde dokunuşunu, hissiyatını beğendim, motordan inince pos cihazına kartımı taktım, şifremi girdim motorumu aldım.

Gorkem.IX
02 Ağustos 2016, 00:51
Yamaha bayileri genelde hep artist nedense bende tav oluyorum. Kaç tl para ödüyoruz adamlara bir güleryüz yok bir şey yok resmen paramızla rezil oluyoruz ya.

Bakıma gidiyorum adamlara resmen zorla yaptırtıyorum bakımı şaka gibi böyle bir şey olamaz. Garantiyi etkilemese keşke bakım işi.

CemoKa
02 Ağustos 2016, 00:53
belki de bindiğiniz aletler satılmıştı, girerken selam verip sormanız gerekirdi.. alt tarafı 15 liralık mal diyenler olmuş ama adamın malı sonuçta

Satılan motorların üzerine şu kişiye satılmıştır lütfen oturmayın diye not iliştiriyorlar genelde.

IRau
02 Ağustos 2016, 00:55
Evet ben varım, internette modeli araştırdım, yorumları okudum, paramı hazırladım gittim, Ankara'da bir bajaj bayisine gittim, doğru düzgün ilgilenmediler, tarzlarını beğenmedim çıktım diğer bayisi 4-44 motora gittim, düzgünce karşılandım, motora oturdum, paramın ölçüsünde dokunuşunu, hissiyatını beğendim, motordan inince pos cihazına kartımı taktım, şifremi girdim motorumu aldım.

siz motor aldığınıza emin misiniz bakkaldan ekmek almış gibi anlattınız

CemoKa
02 Ağustos 2016, 00:58
Sizin kaçtane sıfır araba aldğınız umrumda değil , bayii yada esnaf yada tüccar'da değilim , ancak durumdan anladığımı yazdım , kapıda karşılayamamış ellerine kolonya, kahveleri ile beraber lokum ikram edememiş anlaşılan.

Sanki babamın oğlu gibi, yada benmişim gibi bayii , şu son zamanlarda alem tuhaflaştı iyice, hatta bendenizde cevab veriyorum ya, bende tuhaflaştım, kusura bakmayın.

Haa bide cepte para derya deniz yaa dünya emirlerine amade, Bim,Şok mağazasına girer gibi , nasl olsa kasada ödenecek, otomasyon vayy be ne güzel dünya.

3. numaralı şıkkı bana yazmadığınızı bildiğimden cevaplamıyorum dahi.

Sizin şahsınız adına yazmadım tabiki.

Tüccar, esnaf olmadığınızı düşüncelerinizden anlıyorum tabiki, hizmet sektöründe firma sahibiyim, bir ürün, hizmet satıyorsanız ve bu işten para kazanıyorsanız, bu ürünü / hizmeti alacak potansiyel müşteriye iyi davranmanız lazım. O müşteri yoksa senin de yiyeceğin ekmeğin yok. Bu kadar basit bir mantık.

hattoi
02 Ağustos 2016, 01:00
Sanırsın Rossi satıyor motoru. Girip ofisine kadar gelip, kapıyı çalıp, selam verip, elini öpüp, hal hatır sorup, rica minnet motora bakacağız.

CemoKa
02 Ağustos 2016, 01:03
siz motor aldığınıza emin misiniz bakkaldan ekmek almış gibi anlattınız

Doğrulama yapmak isterseniz Ankara 4-44 motoru arayıp size özelden ileteceğim adım soyadımdan tüm anlattıklarımı teyit edebilirsiniz. Sanırım kaçırdığınız nokta "internette modeli araştırdım, yorumları okudum, paramı hazırladım gittim" son adım kalmıştı, o da motoru hissetmek, onu da tamamlayınca aldım motoru. Eğer ehliyetim olsaydı test sürüşü de isterdim tabiki. Neden bu kadar şaşırdınız ki?

aliberkgngr
02 Ağustos 2016, 01:07
abi ne kadar düşüncesiz insanlar var ya adam 2 yıl çalışıyor para kazanıyor o alın teri olan 'kutsal' parayı sana getiriyor sende motosikleti denetmeden altında nasıl durduğunu göstermeden motosikleti satmaya kalkacaksın ve altında nasıl durduğunu bakanada azarlıyacaksın yok artık. bu motosiklete dokundurtmayanlar ya parayı çok güzel sanıyor yada herkesi kendi gibi aptal bir şeyi denemeden alan sanıyor.

tinerci
02 Ağustos 2016, 01:19
Ben de Troia motorun müşterisiyim. Şimdiye kadar sayısız kere orada bulundum ve ne ego gördüm ne de böyle bir tutum. Genelleme yapmak doğru değil. Çayınızı kahvenizi kendi yerinizmiş gibi rahat rahat içebildiğiniz, kimsenin de size karışmadığı bir ortam.

Arkadaşlar oradayken ben de oradaydım.
"Bu kadar para olsa araba alırdım höeheheaheahahe" şeklinde muhabbet ederek motosiklet inceleyen tiplere ben aynı sabrı gösteremezdim açıkçası.
Tabii ki motorun üzerine oturup inceleyebilirsiniz fakat babanızı yeri gibi de davranamazsınız.

Şimdi birileri çıkıp bayi sizin mi diyen olacaktır fakat forumda beni bilen bilir. Hadi bakalım fazla şey yapmayın.

hattoi
02 Ağustos 2016, 01:22
Herkesi bilen bilir bu forumda.

blue4XL
02 Ağustos 2016, 01:41

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Ben de yaklaşık 15 gün kadar önce Yamaha'nın İstanbul Maltepe'deki bayisi olan TUNA OTOMOTİV'den sıfır motosiklet satın aldım. Satın alma sürecinde ve sonrasında yaşadığım traji komik hususları burada paylaşacağım ama senin ve arkadaşının düştüğü duruma "Yiğidi, öldür ama hakkını yeme" bağlamında bir çift lafım var. Motosiklet almaya karar verdiğimde seçenekleri 2'ye düşürmüştüm. Ya Kawasaki yada Yamaha alacaktım. Her iki markanın mağazasına gitiğimde satış temsilcisi ile göz temasını kurar kurmaz, "merhaba, bu motosikletin fiyatı nedir? İzin verirseniz bu motosiklete binebilir miyim?" diye sormuş, her iki yerden de olumlu cevap almıştım.

İstanbul Kızıltoprak'ta bazı motosiklet markalarının mağazaları var. Bunların bir kısmında motosikletlerin üzerilerinde "dokunmayınız, binmeyiniz" vb ikaz yazıları konulmuştur. Sanırım bunun nedeni, mağazaya gelenlerin hatırı sayılır bir kısmının motosikleti almaktan ziyade havalı motosiklete binip selfie çekmelerinden, burada bir arkadaşın dediği gibi motosiklete hakim olamayıp düşürmelerinden bıktıkları için bu tip bir uygulamayı yapmış olabilirler. Sözün özü sizin durumunuz için her iki tarafın da emptai yapması yani kendisini karşısındakinin yerine koyması gerekir. Bayinin uslubu kötü olmuş ama satıcıdan izin almadan binmeniz de bana göre uygun olmamış.

Yaşanmış tecrübemi aktarayım: Yamaha'nın " info@yamaha-motor.com.tr" ve facebook, twitter vb sosyal medya veya e-posta adresine ne kadar şikayette bulunursanız bulunun, onları ciddiye alıp okuyan bir merci bulmazsınız. Ha, örneğin facebook taki sayfasına "sizin şu motorunuz şöyle iyi, böyle mükemmel"yazın o zaman size cevap veren olur. Yamaha'da müşterilerin şikayet yada geri bildirimlerini profesyonelce takip edip sonuçlandıran bir iç denetleme mekanizması olduğunu sanmıyorum.

tamam işte adam haddinizi bildirmiş yollamış sizi :mrgreen:

bayiye yürüyerek geldiniz dimi? cevap evet, tamam. eğer son model bir bmw ile bayinin önünde durup motorlara baksaydınız o zaman daha farklı olurdu. adam sizi azarlamazdı, tam tersi olur ve siz arabadan inmeden önce kırmızı halı serer ve kapılarınızı açardı.

bunlar işin esprisi ama gerçekten öyle. takım elbise ve gösterişli bir tarzınız olmadıkça karaktersiz insan psikolojisi böyle davranır.

o anda cebinden 50 bin tl çıkarıp göstersen ve "şimdi senin bu davranışını şikayet edip yamaha almaktan vazgeçtiğimi söyleyeceğim" diyebilseydiniz o adam yutkunmaya başlardı muhtemelen, ben ne yaptım dercesine. özür dilemeler, yalvarmalar falan.

paranın değeri var kardeşim senin değerin yok :) acı gerçek.

edit: aa sende apache kullanıyormuşsun, güzel motor.
edit2: evet, kafana takma. böyle insan çok.

Baştan aşağıya ön yargılı bir yanıt olmuş. Yazdıklarınızın hiçbirine katılmıyorum. Yamaha bayine ve öncesinde Kawasaki bayine gitmeden önce arabamı koyacak park yeri bulup ondan sonra bayiye gitmiştim. Her ikisinde de satıcılar arabamı görmediler. Üzerimde bir tişört ve kot pantolon vardı. Cebimde 50 lira civarında para vardı. Yani satıcıya çil çil para filan göstermedim, gösterecek param da yoktu.Tek yaptığım şey, yukarıda yazdığım gibi "merhaba, bunun fiyatı nedir?" Cevap aldıktan sonra da, "İzin verirseniz binebilir miyim? diye sormak oldu.

Evet 2016 yılında 30 küsür bin lira vererek satın alacağım motosikleti üzerinde oturup denemeden almak istemediğim için izin istedim ve sürüş pozisyonumu, vs kontrol ettim. Uzaktan bakarak mı alacaktım? Deneyerek, oturarak, gidondan tutarak satın almanın ne gibi bir yanlış tarafı olabilir ki?

Hoş olmamış ancak, sizde mekan size aidmiş gibi kapıdan dalar dalmaz hurraaa, evvelden niyet belli etse idiniz arzuhalde bulunsa idiniz?
Tamamen katılıyorum.

Ben de Troia motorun müşterisiyim. Şimdiye kadar sayısız kere orada bulundum ve ne ego gördüm ne de böyle bir tutum. Genelleme yapmak doğru değil. Çayınızı kahvenizi kendi yerinizmiş gibi rahat rahat içebildiğiniz, kimsenin de size karışmadığı bir ortam.

"Bu kadar para olsa araba alırdım höeheheaheahahe" şeklinde muhabbet ederek motosiklet inceleyen tiplere ben aynı sabrı gösteremezdim açıkçası.
Tabii ki motorun üzerine oturup inceleyebilirsiniz fakat babanızı yeri gibi de davranamazsınız.

Şimdi birileri çıkıp bayi sizin mi diyen olacaktır fakat forumda beni bilen bilir. Hadi bakalım fazla şey yapmayın.
Eh, buna da diyecek bir şey yok hani. :)

Idikut
02 Ağustos 2016, 02:05

Hocam öncelikle merhaba,sizde orda olduğunuza göre ordaki ortamı biliyosunuz,öncelikle bizim ordaki diğer arkadaşımız motordan hiç anlamadığı için o paraya ben araba alırım şeklinde aramızda bir muhabbet geçmiş olabilir ki kendi aramızda istediğimiz gibide muhabbet edebiliriz heralde çevreye zarar vermeden? kaldı ki bayi sahibi arkadaş acaba bizim ne saygısızlığımızı gördü acabada zaten sizin motor alıcağınız yok dedi? acaba galeriye gelen her kişi motor alıyor mu veya motor almaya mecburmudur?Ayrıca göstertmeyin şimdi bana kamera kayıtlarını dediğinide duymuşsunuzdur heralde biz orda ne yapmışızda acaba bize kamera kayıdında ne göstericekti? yaptığımız tek şey motorları incelemek ve motorların yanında kendi yorumlarımızı kendi aramzıda konuşmaktı sizce biz bayiden kovulmayı hakettik mi?

505
02 Ağustos 2016, 02:11
Olayın ne şartlar altında nasıl geliştiğini bilmiyoruz.Kendim Çanakkale liyim.Benelli TnT 250 im var.Bayii sahibi çok kafa insanlardır.Sizin tavrınızı bilmiyorum görmedim,bir gün olsun bana motora dokunma binme demediler,aksine bi bin bak deyip bütün modellere bindim kurcaladim.Mekanda 7/24 sınırsız çay kahve kek ikramları varki,sormadan alıp içebilir siniz.Arada hiçbir şey almasam bile gidip kahvemi içer bakinip çıkarım.Kaldıki çoğu firma kendi motorsikletlerinin yanına başka marka koydurmuyor,park dahi ettirmiyor.Ben gider aralarına koyarım ses dahi etmezler.Büyük ihtimal ya sizin tavrınız da kusurda vardı,yada onlar ters gününde idi,yoksa karşılama izzet ikram efendilik on numara dır.

Seko
02 Ağustos 2016, 07:09
Şikayet edin. Zamanında Bursa'da bu tarz davranışlar sergileyen, o dönem Çin motoru kullandığım için KTM'lerin beni aşacağını söyleyen 60'lı yaşlarda KTM bayisi bir sığırtmaç vardı, şikayet ettim, şimdi bayi başkası oldu bu adam Falcon satıyor.

Felis Leo
02 Ağustos 2016, 07:37
Bayideki teşhir motorlar daha ucuza satılması lazım. Bu işin özeti.

ramcixx
02 Ağustos 2016, 09:58
Laga Luga yapmaya gerek yok. Bende size şu açıdan fikirvereyim. Kardeşim motosiklet mi alacaksın 29 Şubat zamanlarında İstanbul CNR Expo Motosiklet Fuarına gideceksin. Sabah giriyorsun zaten öğlen sonuna bütün motorları gezip fikir edinmiş oluyorsun. Üzerlerine otur uzun uzadıya pozisyonuna bak, fotoğraf çekin... Yaz sezonundada bayiye git motorunu al çık.

Bu kadar basit. Üzerinede oturacaksanız,"hocam bi oturabilir miyiz acaba?" gibi bir teklifte bulunmanız münasip olabilirdi.

Bthndmrl
02 Ağustos 2016, 10:14
Fuardan çıkan motorlara bi göz attım depo çizilmiş, peglerin orda karenaj varsa çizilmiş vs. Bi yandan haklı bi yandan haksız daha yumuşak bir dille uyarmalıydı. "20 bin tl param olsaydı araba alırdım heheuheuejej " vs diyenlere gıcık oluyorum zaten. O adam motora binmesi motosiklet camiasına saygısızlık gibidir bence.
Aracı olanlar aynı zamanda motosiklet kullananlara lafım yok kesinlikle.

MoKo777
02 Ağustos 2016, 10:15
Laga Luga yapmaya gerek yok. Bende size şu açıdan fikirvereyim. Kardeşim motosiklet mi alacaksın 29 Şubat zamanlarında İstanbul CNR Expo Motosiklet Fuarına gideceksin. Sabah giriyorsun zaten öğlen sonuna bütün motorları gezip fikir edinmiş oluyorsun. Üzerlerine otur uzun uzadıya pozisyonuna bak, fotoğraf çekin... Yaz sezonundada bayiye git motorunu al çık.

Bu kadar basit. Üzerinede oturacaksanız,"hocam bi oturabilir miyiz acaba?" gibi bir teklifte bulunmanız münasip olabilirdi.

Bak arkadaş ne kadar mantıklı konuşmuş.Şimdi motor almaya mı karar verdin ? Bekleyeceksin Şubata kadar önce.Sonra Şubatta fuara İstanbula gelip o motora oturacaksın.Sonra da öbür yaz gidip alacaksın.Ne kadar mantıklı bir yorum değil mi ? Arkadaş çözümü sunmuş admin konuyu kitleyebilir bence.

Yahu sırf yorum yazmak için yorum yazan arkadaşları anlamıyorum.Ana sayfaya giriyorum açılan her konunun son yorumu aynı kişi.Her konuya yorum yazmak zorunda hissediyor kendisini.Yazdıklarını toplasan bir incir çekirdeğini doldurmuyor.Gerçekten insan forumdan iyice soğuyor, okuyası gelmiyor bu tarz yorumları görünce.Ha bir de arkadaşın dediği gibi 'laga luga' yapmayın, böyle mantıklı konuşun.