PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurtarma şansı var mıydı? Pistte kaza

Sayfa : [1] 2

CrazyBullet
29 Temmuz 2016, 02:26
Altınlı gecede Fuat abinin bahsettiği kaza sanırım bu. Fuat abi biraz hızlı girmiş viraja :)

http://www.youtube.com/watch?v=SC4QtqDYIUs

berkcigdem
29 Temmuz 2016, 03:25
Fuat Domaniç ben kendimi bildim bileli motor tepesinde olan birisi. Kendisiyle ktm servisinde ( Ata motor )uzun uzun güzel bir kaç kez sohbetimde oldu. Kesinlikle öyle boş beleş bir sürücü değildir.

Fuat abide bildiğim kadarıyla şeker hastalığı var ama ne seviye bilmiyorum. Videonun altındaki yorumlardada Fuat abinin şekeriyle alakalı bir sıkıntısı olduğunu ve bu kazayı bu yüzden yaptığı yazıyor. Bu şekilde bir kaza yapacak acemilikte olan birisi değil kendisi çünkü.

ama her iki tarafada geçmiş olsun...

freewill
29 Temmuz 2016, 03:31
sağlık sorunu felan denmiş ama bence ilgisi yok. insan elbet rahatsız olabilir yorgun olabilir psikilojik olarak sıkıntılı olabilir ama en azından iyi kötü bu konu da tecrübeli ve bilgili olduğumuz bu abimizin bahanesi olamaz. Öyle profesyonel sürücü değilim. Bilgisi olduğum konularda belki uygulayacak yeterli kondüsyona ya da fiziki şartları taşımıyor olabilirim ama en azından neleri yapıp yapamayacağımın farkındalığındayım. Fuat abinin kendimce gördüğüm kusurları 1 kere viraj konumlaması yanlış viraja giriş sürati yanlış üstüne panikleyip bakışını da kaçırınca patlaması kaçınılmaz olmuş. Daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlar en azından daha faydalı bilgilerle görmediğimiz hataları yazıp paylaşacaklarıdır diye düşünüyorum :)
işin geyik kısmına gelirsek rossinin bedduasını aldı bence her bölümde herkes rossi rossi yok şöyle geçerim yok şöyle parçalarlar diye dalga dalga geçe geçe adamın ahını aldılar resmen :mrgreen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:28 ----------

Fuat Domaniç ben kendimi bildim bileli motor tepesinde olan birisi. Kendisiyle ktm servisinde ( Ata motor )uzun uzun güzel bir kaç kez sohbetimde oldu. Kesinlikle öyle boş beleş bir sürücü değildir.

Fuat abide bildiğim kadarıyla şeker hastalığı var ama ne seviye bilmiyorum. Videonun altındaki yorumlardada Fuat abinin şekeriyle alakalı bir sıkıntısı olduğunu ve bu kazayı bu yüzden yaptığı yazıyor. Bu şekilde bir kaza yapacak acemilikte olan birisi değil kendisi çünkü.

ama her iki tarafada geçmiş olsun...

altınlı gece de açıkladı yorgunmuş patladıktan sonra da bir şey hatırlamıyorum dedi.

caglar48
29 Temmuz 2016, 03:31
Herhangi bi saglik probleminden dolayi vurmus olabilir cunku sadece son 5 metre kala frenlemis

redlion999
29 Temmuz 2016, 03:35
Freni baya iyi yapmış 1 tık daha fazla basınç uygulasa frene stoppie ye kalacak. Arka tekere bakın kalktı kalkacak. Hastalıktan ise büyük ihtimal önceki virajın çıkışında donakalıp gaz açarak geldi, fark edince de baktı dönemiyor maksimum fren ile arkadaşın arkasından boşluğa kaçarım dedi de arkadan patladı.

Hubalahubhub
29 Temmuz 2016, 04:56
Kamikaze misali amaci neydi ki ?

Ros1n2
29 Temmuz 2016, 04:56
Sadece fuat abiye odaklanmadan bakarsak arkasında gelen sürücüde Fuat abinin çizgiyi takip ediyor hadi Fuat abinin şekeri düştü viraja yanlış girdi diyelim arkadakine ne dersin :D Fuat abi patlamasa kesin o patlardı..Geçmiş olsun :/

keremkrmn
29 Temmuz 2016, 09:08
Konunun bence şekerle falan hiç alakası yok. Benimde motor üstünde yüzlerce kez şekerim düştü yada çıktı hiç birinde öyle bedeninin kontrolünü kaybedecek durumda olmadım.

DKN
29 Temmuz 2016, 09:24
gitmiş güzelim r1. içerden girer hepsini geçerim diye düşünmüş ama izlediği çizgi ve freni o viraja göre yetersiz. sınırlarının dışına çıkmış

ZümeR
29 Temmuz 2016, 09:41
Bu sabahta orta şeritte giden Fordçu Focus (Namı değer babası belli olmayan, onun bunun çocuğu, Allah ından bulası veledi-zina) orta şeritten giderken aniden karar değiştirip sağ çıkış yoluna girdi. Aynasına baksa görecek pezevenk, kör noktasında değilim.
O girmeden önce gaza yüklenerek tamponun tozunu alıp yoluma devam etmeyi başardım. (700cc nin gözünü seveyim, her şartta anında tepki..)
Konuyla bağlamına gelecek olursak;
Ben kurtardım..

Geçiş anı
http://s31.postimg.org/wn3d74rzv/screenshot_26.jpg

Levent
29 Temmuz 2016, 10:29
1- pistte grup surusu mu yapiyorlar?
2- o nasil bir konumlanma.?
3- trafik sigortasi bu durumu karsiliyor mu

Saygilar

Ufuk ARSLAN
29 Temmuz 2016, 10:45
1- pistte grup surusu mu yapiyorlar?
2- o nasil bir konumlanma.?
3- trafik sigortasi bu durumu karsiliyor mu

Saygilar

hiç bir kasko trafik sigortasi yarışlarda olan kazaları hasarları karşılamaz. yarış ı organize eden firma bir sigorta yaptırdıysa ne ala yoksa hiç bir hak idda edemezsiniz.

Yarışa katılan araçların verecekleri zararlar trafik sigortası teminat kapsamında mıdır?
Yarışlara katılan araçların sebep olacağı zararlar teminat kapsamı dışında olup, yarış düzenleyenlerin, sorumluluklarını sigorta ettirmeleri zorunludur. Motorlu araçlarla ilgili mesleki faaliyetlerde bulunanların ve yarış düzenleyenlerin teminat ve primleri ile ilgili bilgiler Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Tarife ve Talimatı içerisinde ayrıca açıklanmıştır.
https://www.sompojapan.com.tr/tr/online-hizmetler/musteri-islemleri/sikca-sorulan-sorular/trafik-sigortalari

COQ
29 Temmuz 2016, 10:58
Kazanın oluş biçimi arkadaşın şeker problemi olduğunu gösteriyor.
Tansiyon olsa dıştan içe doğru olurdu.
Viraj çıkışında olan kazalar böbrek hastalıklarına,
arkadan direkt geçirme şeklinde olanlar ise halk arasında tavuk karası olarak bilinen çikınısfortüs Hastalığı'na işaret eder.

Yahu adam rahatsızlığım nüksetti demiş siz hala neden oldu diye soruyorsunuz.:)

Konumlanma ile ilgili bir şey söylemek için bir önceki virajı görmek lazım.
Ama diğer motosikletlerin durumuna bakınca acemi-usta ayırdetmeden herkesi piste salmışlar gibi duruyor. Böyle bir organizasyonda kaza olmaması zaten mucize olur.
Ne diyelim geçmiş olsun.

BalkanRider
29 Temmuz 2016, 11:01
Kazanın oluş biçimi arkadaşın şeker problemi olduğunu gösteriyor.
Tansiyon olsa dıştan içe doğru olurdu.
Viraj çıkışında olan kazalar böbrek hastalıklarına,
arkadan direkt geçirme şeklinde olanlar ise halk arasında tavuk karası olarak bilinen çikınısfortüs Hastalığı'na işaret eder.

Yahu adam rahatsızlığım nüksetti demiş siz hala neden oldu diye soruyorsunuz.:)

Ama diğer motosikletlerin durumuna bakınca acemi-usta ayırdetmeden herkesi piste salmışlar gibi duruyor. Böyle bir organizasyonda kaza olmaması zaten mucize olur.
Ne diyelim geçmiş olsun.

Eskiden A B C Diye ayrılırdı simdi ne olduda beraber salıyolar adam c grubunda olması gereken adam 80 le giderken yanından A grubunda olan ve 150 160 la gecen adam 1 mi Bence eskı Sisteme dönülmeli

trancexp
29 Temmuz 2016, 11:07
hoba zaten virajı alma gibi bir niyet yok ortada , son anda hız fazla olduğunu anlayıp fren yapıyor virajın bakmaması gereken tarafına bakıyor target fixation o arkadaş olmasa zaten direk pist dışına gidiyor. Geçmiş olsun.

Levent
29 Temmuz 2016, 12:34

Bir önceki virajı görmeye gerek yok, düzlükten çıkıyorlar, viraj bağlama gibi bir durum değil ki bu..

hattoi
29 Temmuz 2016, 12:35
Şeker hastalığı nedir ne değildir bilmeden atıp tutanlara sadece gülüyorum.

weatherman
29 Temmuz 2016, 13:32
Virajı almaya girmemiş ki, direkt pistten çıkacaktı virajdaki tek motor o olsaydı. Uykulu dalgın yorgun hasta olabilir başka türlü o hızla viraj ortasından hars diye ne yapmak ister ki insan

Hondolog
29 Temmuz 2016, 13:40
İnsanların kazalarına bakıp ahkam kesmek veya eliştirmeyi hoş bulmuyorum. Ancak kaza yapana sorulabilir bence ki zaten sorulmuş. Ancak alınan cevapla ikna olunmamış... Yeter arkadaşlar düşene birde siz vurmayın.

Mamba09
29 Temmuz 2016, 13:50
Öncelikle fuat abi gibi bi adam o viraja ordan girilmeyeceğini bilir. herkesi içerden almak istese bile ordan girmez. hadi ordan girmek istese çoktan yatması gereken yerde düz gidiyor. kendisininde söylediği gibi mutlaka bi sıkıntı vardır. dümdüz gidiyor çünkü. kazaya yakınken kontra verip kurtaramayacak bir sürücü değil ki kendisi.

BlackGhost
29 Temmuz 2016, 13:51
rahatsızlığı var ise piste çıkmayacaktı.İnsanların hayatları ile bu denli kumar oynaması hem doğru değil hemde yanlış bir örnektir.
Kazanın oluş sbebi vs bu noktada kifayetsiz,rahatsızlığım nüksetti böyle oldu beyanı nettir üzerinde tartışılmaması lazım.

Pistte sürenlerin ise kazadan sonra yollarına devam etmesi ayrı bir duyarsızlık..

Siyahi
29 Temmuz 2016, 13:55
İkarus sendromu gibi geldi bana.

redlion999
29 Temmuz 2016, 14:04
Şeker hastalığı grip değil ki geçene kadar binmesin? Yüksek tansiyonluların araba kullanması yasaklansa türkiye de trafik sorunu kalmaz.

Pistte yapılabilecek en kötü şey yardım etmeye çalışmak. Siz yavaşlayınca arkadan gelenlerde kaza yapabilir. O pistin ambulansı da doktoru da hazırdır

DKN
29 Temmuz 2016, 14:23
en son bi ön freni sıkmış bırakmış :cherry: :mrgreen: bişey deniyordu belki de

hattoi
29 Temmuz 2016, 14:40
rahatsızlığı var ise piste çıkmayacaktı.İnsanların hayatları ile bu denli kumar oynaması hem doğru değil hemde yanlış bir örnektir.
Kazanın oluş sbebi vs bu noktada kifayetsiz,rahatsızlığım nüksetti böyle oldu beyanı nettir üzerinde tartışılmaması lazım.

Pistte sürenlerin ise kazadan sonra yollarına devam etmesi ayrı bir duyarsızlık..

Pistte sağlık ekibi var, diğerlerinin durmaması gerekir zaten.
Ayrıca şeker hastaları ilaçlarını,beslenmelerini ve düzenli kontrollerini aksatmadıkça sıkıntı yok.

Levent
29 Temmuz 2016, 14:51
Biraz kalbinizi kötüye değil de iyiye yorup düşünün.
Ahkam kesmek,
Eleştirmek,
Düşene vurmak,,,
bla bla bla. hepsi boş.

Hepimiz insanız, hepimiz hata yapıyoruz, yapacağız da. Konu bu değil.
Önemli olan yaşanmış bir olaydan birey olarak kendine pay biçmek.
O hataya düşmemek.
Fuat Domanic, rahatsızlanmış bu hataya düşmüş, veya başka bişeyden dolayı hata yapmış da olabilir. Allah beterinden korusun.
Biraz geniş ve evrensel bakın.
Fanatik olmaya gerek yok.

Bir diğer konu da

Pistte durulmayacağı, hangi yarışta kaza olduğunda, diğerlerinin durup yardım ettiğini gördünüz, bu duyarsızlık değil, daha büyük bir felakete sebebiyet vermemek için bir kuraldır.

berkay3212
29 Temmuz 2016, 14:53
2 motor pert oldu işte sağlık sorunu de geç.

COQ
29 Temmuz 2016, 15:10
Bir önceki virajı görmeye gerek yok, düzlükten çıkıyorlar, viraj bağlama gibi bir durum değil ki bu..

Arkadaş tek başına sürüş yapmıyor. Bir önceki virajda sağında motosikletler varsa doğru çizgiye girememiş olabilir.

İyi tur zamanları yapmak için piste giriyorsun.
Dur fren yapıp sağdakilerin arkasına geçeyim diyecek hâliniz yok.

3 yıl kadar önce kazanın aynısını ben yaptım forumda konusu var.
Tek fark ben çarpılan konumundaydım.

Forumda çok sık dile getirilen bir cümle var.
" Hız tutkusu olan piste gitsin"
O iş öyle değil.
Pist sürüşü ciddi eğitim gerektiren bi iş.
Dışarıda çok iyi bir sürücü olmanız pistte Rossi olabileceğiniz anlamına gelmez.
Tabi adaptasyon süreciniz daha kısa olur bu gerçek.
Kazayı yapan arkadaşın pist tecrübesini bilmiyoruz.
Daha doğrusu ben bilmiyorum.
Ama videonun tamamı olsa bir şeyler söyleyebilirim.

Sigorta konusu şöyle.
Pist için özel bir sigorta var.
Genellikle bu sigorta için her pistte muhattap vardır ve bunu yaptırmadan piste girmenize izin vermezler.
Pistte gerçekleşen kazalar sadece motosikletlere değil piste de zarar verebilirler.

KUVVETMİRA
29 Temmuz 2016, 15:23
bu motur işi sakat iş dedik dedik inanmadınız.
al nooldu şimdi fuat abi! (http://www.ohadiyorumm.com/wp-content/uploads/2014/05/Yan%C4%B1yorsun-Fuat-Abi.jpg)

Levent
29 Temmuz 2016, 15:24
Arkadaş tek başına sürüş yapmıyor. Bir önceki virajda sağında motosikletler varsa doğru çizgiye girememiş olabilir.

İyi tur zamanları yapmak için piste giriyorsun.
Dur fren yapıp sağdakilerin arkasına geçeyim diyecek hâliniz yok.

3 yıl kadar önce kazanın aynısını ben yaptım forumda konusu var.
Tek fark ben çarpılan konumundaydım.

Forumda çok sık dile getirilen bir cümle var.
" Hız tutkusu olan piste gitsin"
O iş öyle değil.
Pist sürüşü ciddi eğitim gerektiren bi iş.
Dışarıda çok iyi bir sürücü olmanız pistte Rossi olabileceğiniz anlamına gelmez.
Tabi adaptasyon süreciniz daha kısa olur bu gerçek.
Kazayı yapan arkadaşın pist tecrübesini bilmiyoruz.
Daha doğrusu ben bilmiyorum.
Ama videonun tamamı olsa bir şeyler söyleyebilirim.

Sigorta konusu şöyle.
Pist için özel bir sigorta var.
Genellikle bu sigorta için her pistte muhattap vardır ve bunu yaptırmadan piste girmenize izin vermezler.
Pistte gerçekleşen kazalar sadece motosikletlere değil piste de zarar verebilirler.

Abi eyw anlıyorum da, ben mi yanlış düşünüyorum;

Şimdi biraz daha profesyonellikten ziyade realist yaklaşmak lazım, 1 koyun sürüsü ile piste çıkmışsın (Tanımadığın onlarca insan), hayatını riske ediyorsun? Başkalarının hayatını riske ediyorsun? Ne için timing?

Yerim daha iyi zamanını.. Şahsen benim sürüş sistemimde bu var. Risk varsa girmem. Çok basit bir sistem.

Kaza yapmadığınız sürece hep daha iyi zaman yapma şansınız vardır, ama kazadan sonra ne olur bilemezsiniz.. Sonuçta bu motogp değil, işin sonunda ödül yok, tek amacınız kendinizi geliştirmek..

trancexp
29 Temmuz 2016, 15:25
bu motur işi sakat iş dedik dedik inanmadınız.
al nooldu şimdi fuat abi! (http://www.ohadiyorumm.com/wp-content/uploads/2014/05/Yan%C4%B1yorsun-Fuat-Abi.jpg)

durumu nedir acaba ? Çarpılan arkadaş bilinci açık doğruluyor.

KUVVETMİRA
29 Temmuz 2016, 15:27

Şimdi biraz daha profesyonellikten ziyade realist yaklaşmak lazım, 1 koyun sürüsü ile piste çıkmışsın (Tanımadığın onlarca insan), hayatını riske ediyorsun? Başkalarının hayatını riske ediyorsun? Ne işin timing?

Yerim daha iyi zamanını.. Şahsen benim sürüş sistemimde bu var. Risk varsa girmem. Çok basit bir sistem.

Kaza yapmadığınız sürece hep daha iyi zaman yapma şansınız vardır, ama kazadan sonra ne olur bilemezsiniz.. Sonuçta bu motogp değil, işin sonunda ödül yok, tek amacınız kendinizi geliştirmek..

sürati çekici yapan da, kendini geliştirmeye zorlayan da o alınan riks değil mi?
"hızlı yer değiştirme"nin kendi başına ne anlamı olabilir virajda hasmın içinden geçmiyorsan?

trancexp
29 Temmuz 2016, 15:30

Şimdi biraz daha profesyonellikten ziyade realist yaklaşmak lazım, 1 koyun sürüsü ile piste çıkmışsın (Tanımadığın onlarca insan), hayatını riske ediyorsun? Başkalarının hayatını riske ediyorsun? Ne işin timing?

Evet sihirli kelime risk varsa girmem. Kafada 1 anlık bile şüphe varsa kaçıcaksın. Biraz insanın mental durumu ilede ilgili bir konu sabah dinçken düşünmeden girdiğim bir pozisyona akşam risk gördüğüm için girmediğim çok oldu.

Levent
29 Temmuz 2016, 15:44
sürati çekici yapan da, kendini geliştirmeye zorlayan da o alınan riks değil mi?
"hızlı yer değiştirme"nin kendi başına ne anlamı olabilir virajda hasmın içinden geçmiyorsan?

" Kurtlar vadisi - Sonunu düşünen kahraman olamaz "felsefesi ile süreceksek, o zevki 1 yaşar 2 yaşar 3 de arkamızdan sevdiğimiz birisiydi diye taziye alırız diye düşünüyorum. Hız ve adrenalin güzel şey, fakat bizim gibi nonprofessional insanlar için risk almak baştan aşağı gereksiz " BENCE " tabiki.

Risk yoksa asıl.. Buna itirazım yok, ki ben de yaparım.. amaaa!, var ise yavaş ol ki, yarın bir daha aynı zevki yaşa, bir daha bir daha bir daha,, ne zaman istersen.. Ama bir daha yaşamana engel olacak bir risk var ise, buna girme. Egosu ile savaşan ve kaybeden amatör motosikletci olma, der kaçarım..

COQ
29 Temmuz 2016, 15:51

Haksız değilsin.
Sadece tek bir doğru olmadığına dikkat çekmeye çalışıyorum.
Hatta bir önceki mesajında sen daha iyisini yazmışsın.

Birde tüm bu tartışmalardan bağımsız olarak işin psikolojik baskı kısmı var.
Piyasada benim gibi ahkam kesen biriysen etrafın baskısına maruz kalıyorsun.
İstanbulpark'a ilk gittiğinde etrafımda forumlardan tanıştığımız insanlar vardı.
Bir tanesi kendi kategorisinde Türkiye şampiyonu olmuş bir arkadaş da dahil olmak üzere hepsi az sonra benim piste çıkıp tüm rekorları alt üst edeceğim gibi bir psikolojiye sahipti ve bunu hissettiriyorlardı.
Ulem hayatımda ilk defa çıkacağım bir pistte rezil olmamak için kendimi nasıl kastığımı ama asıl bu salak psikolojiye kendimi nasıl kaptırdığımı hala anlamlandıramam.
Tur attıktan sonra ilk işim bana kronometre tutan adamların suratına bakmak olmuştu.
Gözlerindeki sevinci görene kadar rahatlayamadım.

Velhasıl ne kadar olgunuz desek de istemeden gaza gelebiliyoruz ve hız yapılan ortamlarda bu görüldüğü gibi çok tehlikeli olabiliyor.

Bu etkiyi küçümsemeyin.

simurgg
29 Temmuz 2016, 16:10
Burada olmaz istemezsin...

http://img.youtube.com/vi/SC4QtqDYIUs/maxresdefault.jpg

Hubalahubhub
29 Temmuz 2016, 16:14

pistte durmak yasak, ama diğer konuda katılıyorum rahatsızsan yada zor geleceğini düşünüyorsan kendinden başka insanlar var orada onları düşünmeliydi.ayrıca pistte yapılan kazalarda vuran kişiye sorumluluk yuklenmıyormus kendısı vıdeoda soyledı ama hatalı oldugunu dusundugu ıcın masrafları karsılamıs.

BlackGhost
29 Temmuz 2016, 17:30
hiçbir kural yada kaide insan canından kıymetli değil,orada yapılan sürüş keyfi bir sürüş,profosyonel bir turnuva veyahut o tarz bir etkinlik değil.Bu tip kazalarda ilk müdaheleler çok önemli.Ne olursa olsun şahsen öyle bir kazaya denk geldiğim zaman zaten moral olarak altımdaki motoruda sürmem mümkün değil insan psikolojisi bu.Elbette oradaki sağlık ekibi müdahalesinde bulunacaktır ama bilemiyorum ben kendim kural filan dinlemez pist dışına çıkar yardımcı olmaya çalışırdım.

Bence bu tür keyfi pist yarışlarında ciddi eksiklikler var benim gördüğüm.

something123
29 Temmuz 2016, 17:49
bence geride kaldı,hızlandı virajı alamadı, yani iyi kullanıyor die yanılgıya dusmıycek değil,
Rahatsızlıkta o anda nuksetmiş olabilir tabii onu bilemeyiz, gorunen seyden konusursak viraj alamıyor,

tyrung
29 Temmuz 2016, 17:54
.

Maalesef yanlış düşünüyorsu. Geçen ay pist gününde seans bitimi biri düşüyor. Ona yardım etmek isteyen ve pistten çıkışa(servis alanına) yönelmiş arkadaş frene basıyor. Arkasındaki 3 motor birbirine giriyor.

Geçtiğimiz yıllarda düştükten sonra kalkıp terse doğru giden motorlu arkadaş bile olmuştur. Kurallar nettir, durmak yok :)

Genelde her pist günü biri düşüyor.Ortada yönetim adına çok bi acemilik yok. Dünyadaki tüm pistlerde hemen hemen aynı kurallar geçerlidir.

Hatta başka ülkelerde motosiklet ve arabalar karışık çıkıyor. Daha tehlikeli olabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=3JRbZV5epX4

tr100a
29 Temmuz 2016, 19:18
1 kere viraj konumlaması yanlış viraja giriş sürati yanlış içerden girer hepsini geçerim diye düşünmüş ama yapamamış

tecrübeli olunca kaza olmaz diye birşey yok bende 40 yıldır kullanıyorum ama illa ufak kazalar yaşıyorum

Shamy
29 Temmuz 2016, 20:48
Fuat bey in; tırtırı gitmiş fırfırı kalmış.

Bu yaşta o kilo ile, üzerine birde hastalık ile piste çıkarsan olacağı budur.

Eski bir A grubu yariscisi olarak bende pist islerini biraktim , yas 35 kilo 80 i gectimi olmaz bu isler. Piste girilirsede tatli tatli donulur, hirs yapilmaz, genclere yol verilir, gecsinler diye.

Fuat bey andropoza girmis, kendini ispat cabasinda halen.

*Heka
29 Temmuz 2016, 23:12
Yorum yok. :)

GP500-1st
29 Temmuz 2016, 23:55
Fuat bey in; tırtırı gitmiş fırfırı kalmış.

Bu yaşta o kilo ile, üzerine birde hastalık ile piste çıkarsan olacağı budur.

Eski bir A grubu yariscisi olarak bende pist islerini biraktim , yas 35 kilo 80 i gectimi olmaz bu isler. Piste girilirsede tatli tatli donulur, hirs yapilmaz, genclere yol verilir, gecsinler diye.

Fuat bey andropoza girmis, kendini ispat cabasinda halen.

Kenidisi zaten söylüyor 3 veya 4 üncü seansmış haddini aşmış... o kilo ile ve o yaş ile yorgunluktan refleksleri iyice yavaşlamış, frenlemeye yarın saniye geç kalsa zaten manzara bu oluyor.

Bence yazdığın son cümle biraz itici gibi gelsede ortada kilosunu ve yaşını kabullenmeme ve egosunun yapabileceklerinden bağımsız gereksiz ön planda olması söz konusu.

yanlız pistte bilen ile bilmeyini, hızlı ile yavası aynı anda salarsan orası trafikten bile 10 kat tehlikeli olur. Bu kadar sakat iş yapılmaz:farao:

alp_tunay
30 Temmuz 2016, 01:10
Hepsi zaten öylesine dönüyor...
Ne bir çizgi var ne hedef..
Yolu bulan gitmiş.. :)

Kazayı yapan arkadaşa bişey diyemiycem..
Ulen bizde yaşlanacaz..
Bizimde arkamızdan atıcaksınız... :queen:

GezeGeze
30 Temmuz 2016, 22:36
Virajı dönmeye çalışana hiç değinen olmamış... Aynadan falan bakmadan mı yatıyorlar viraja, pist olunca, nasıl olsa herkes viraja dıştan girer içten döner diye ...

Aynaya baksaymış, "biri koparmış geliyor iç taraftan" diyerekten, belki viraja yatmaktan vazgeçebilirdi, ve "kurtarabilirdi" ...

Nasreddin'in hesap, önde viraja yatanda hiç mi kusur yok?

Sol arkana baktın, temiz de mi viraja yatıyorsun?

COQ
30 Temmuz 2016, 22:39
Virajı dönmeye çalışana hiç değinen olmamış... Aynadan falan bakmadan mı yatıyorlar viraja, pist olunca, nasıl olsa herkesi viraja dıştan gelir içten dönerler diye ...

Aynaya baksaymış, "biri koparmış geliyor iç taraftan" diyerekten, belki viraja yatmaktan vazgeçebilirdi, ve "kurtarabilirdi" ...
Aynaya bakmak için padoka gidip aynaları koyduğu yerden çıkartması gerekiyor.:)

GezeGeze
30 Temmuz 2016, 22:41
Hee :) ... Sahi, bu pistlerde aynasız mı yarışıyorlar?! :santa:... Hiç dikkat etmediydim...

jimi_hendrix
31 Temmuz 2016, 03:18
Pistte durulmayacağı, hangi yarışta kaza olduğunda, diğerlerinin durup yardım ettiğini gördünüz, bu duyarsızlık değil, daha büyük bir felakete sebebiyet vermemek için bir kuraldır.
işte o pilotun adıdır AYRTON SENNA... Rahmetliyi bir kez daha analım.

https://www.youtube.com/watch?v=6lpkfuzVxKI

keremkrmn
31 Temmuz 2016, 11:48
işte o pilotun adıdır AYRTON SENNA... Rahmetliyi bir kez daha analım.

Şu adamı bırak izlemeyi, ismini bile duyunca tüylerim ürperir :pale: Dünya'ya gelmiş sayılı insan gibi insanlardandı bana göre... Allah rahmet eylesin