PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk motor, başlangıç.

Mertrocker
11 Temmuz 2016, 23:23
Merhabalar, ben de motor sevdasına kapılmış durumdayım. Henüz ehliyet bile gelmedi ama yapacak bişey yok. Ağustosta sınava girer, en kısa zamanda da alırım. Başlangıç motorum için Honda CBR 125' lik düşünüyorum. Boyum 1.80 , kilom 85. Tavsiye ve düşüncelerinze açığım. İyi forumlar. :)

not: motorumu satın aldıktan sonra en büyük derdimin nereye koyacağım olduğunu farkettim. kapalı otopark yolu gözüküyor sanırım.

something123
11 Temmuz 2016, 23:31
En sevdigim konu:) ilk heyecan :)
Cok guzel secim 1 yil binersin sonra yavas yavas cc buyutursun farkli markalari denersin..
Honda seni uzmez.. ben scooter pcx basladim trafigi ogrendim suzdum motorla nasıldır ne yapilir.. sonra ktm rc 200 aldim ve hemen bir eğitim aldim yamaha academyden simdi kawasaki 300... bole yavas yavas gitmek ve marka değiştirmek keyifli oluyor...

Mertrocker
11 Temmuz 2016, 23:37
En sevdigim konu:) ilk heyecan :)
Cok guzel secim 1 yil binersin sonra yavas yavas cc buyutursun farkli markalari denersin..
Honda seni uzmez.. ben scooter pcx basladim trafigi ogrendim suzdum motorla nasıldır ne yapilir.. sonra ktm rc 200 aldim ve hemen bir eğitim aldim yamaha academyden simdi kawasaki 300... bole yavas yavas gitmek ve marka değiştirmek keyifli oluyor...

aynen ya. esasen scooter ile başlamayı düşündüm ama bana hitap etmediğine karar verdim. bunda öğrenmek istiyorum vitesli motoru. sonra da giderek yükseltirim modelimi. eğitim işini ben de istiyorum ama bursada nasıl yapıcaz bilmiyorum yani.

halo1925
11 Temmuz 2016, 23:49
bana sorarsan cbr 250 ile başla ama sen bilirsin tabi. tecrübene ve yeteneğine de bağlı biraz. şimdiden hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah

Mertrocker
11 Temmuz 2016, 23:54
bana sorarsan cbr 250 ile başla ama sen bilirsin tabi. tecrübene ve yeteneğine de bağlı biraz. şimdiden hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah

neden 250? hiç motor tecrübem yok daha öncesinde.

BurakBoztepe
11 Temmuz 2016, 23:58
hayırlı olsun.ben 150 cc geçmediğiniz sürece sadece 70 li hızları geçmeden 6 ay kadar kullanın demek istiyorum.otobanda fln sağdan soldan bişe çıkma ihtimali az, size büyük refleks göstermenizi gerektirmiycek alanlarda bir iki ufak heyecanla bu süreyi doldurmaya çalışın.ben üç motosiklet haberi okuyup 15-20 dk kaza videosu izliyorum.nerede hata yapabilirim diye kendime birşeyler katmak istiyorum.altın elbiseli adamı izleyin.frenleme tümsekten geçme vs gibi keyifli eğitim videoları izleyin.eğitim alın.hepsinden önemlisi bizimle kalın ailenizle kalın.sevgi ve saygılarımla :)

Mertrocker
12 Temmuz 2016, 00:00
hayırlı olsun.ben 150 cc geçmediğiniz sürece sadece 70 li hızları geçmeden 6 ay kadar kullanın demek istiyorum.otobanda fln sağdan soldan bişe çıkma ihtimali az, size büyük refleks göstermenizi gerektirmiycek alanlarda bir iki ufak heyecanla bu süreyi doldurmaya çalışın.ben üç motosiklet haberi okuyup 15-20 dk kaza videosu izliyorum.nerede hata yapabilirim diye kendime birşeyler katmak istiyorum.altın elbiseli adamı izleyin.frenleme tümsekten geçme vs gibi keyifli eğitim videoları izleyin.eğitim alın.hepsinden önemlisi bizimle kalın ailenizle kalın.sevgi ve saygılarımla :)

teşekkür ediyorum, hatırlattığınız iyi oldu. o videoları da izliyeyim, bişeyler katar. fazla bir hız düşünmüyorum zaten. bir süre belirli bir hızla giderim.