PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç ve gel git yapıcağım yol için hangisini almalıyım ?

Stanwick
02 Temmuz 2016, 18:10
Arkadaşlar bütçem 8 Bin tl ve forumlarda az çok araştırdığım kadarıyla honda ve yamahadan birini seç sonucunu çıkardım genelde de cbf ve ybr önermişler ben alıpta sanayi köşelerinde motor sorunlarıyla uğraşmak istemiyorum o yüzden anlatılanlara göre de bu 2 markadan birini almak istiyorum

Başlangıç olarak 150 cc ve 250 cc önerilmiş fakat hiçbir tecrübem yok motorda zaten almadan önce bir kursa kayıt olucam (önümüzdeki ay)

benim gidiceğim yol eğer üniversite sınavı başarı sıralamam yeterse (hesabıma göre puan yetiyor da sıralama önemli) tepe ağırlıklı olcak var mı bilmiyorum kocaeli umuttepe de yaşayanınız oraları hep inmeli çıkmalı bir yol üniversite içi de aynı şekilde bu yüzden scooter ve enduro iş görür demişler bir forumdaki konuda tepe için

Ayrıca ağır kalmaması adına 250 cc motor önerilmiş tepelerde özellikle boş yolda tırın tırın gitmemek veya trafikteyken çile çekmemek için

benim beğendiğim yamaha ybr 250 ve honda cbf 250 oldu aralarında fakat yamaha baya pahalı 10 bin üzeri fiyatı var ve 2-3 tane ilanını bulabildim piyasada çok az galiba

cbf 250 -> Commuter tarzında olması biraz kafamı kurcaladı commuter ile ilgili pek bilgi bulamadım tepe çıkma konusunda bu motor ile rahat çıkılır mı ?

cbf 250'ye alternatif olark honda nx 4 falcon 2005 modelini buldum enduro tarzında bu 2 motor hakkında görüşlerinizi alabilir miyim ?

hattoi
02 Temmuz 2016, 18:17
Cbf250 ile sanayiden çıkamazsın, kaç yıllık motor o.
İki kişi, çantalarla falan çıkmadığın surece 150cc her turlu işini görür.

kahraman1
02 Temmuz 2016, 18:25
Bütçeni zorlayabilirsen crf250 tam senlik olur. Birde ybr ve cbf 250 düşünme,ybr 125 cbf 150 olarak al eğer alacaksan.

bilirkişi
02 Temmuz 2016, 20:05
Ben umuttepeye Ybr 125 ile çıkıyorum yol zaten 2 gidiş 2 geliş. Dik bayırlarda 70-75 ile düz yolda 90-95 gidiyorum.
Benim işimi görüyo açıkcası.

hattoi
02 Temmuz 2016, 20:09
Birde Pulsar 200ns alırsın o bütçeyle.
Hem şeklin olur, hem de atak motorun olur.

Stanwick
02 Temmuz 2016, 20:17
Cbf250 ile sanayiden çıkamazsın, kaç yıllık motor o.
İki kişi, çantalarla falan çıkmadığın surece 150cc her turlu işini görür.

model olarak eski ama cc çıktıkça niyeyse çıkış tarihleri geri gidiyor sahibinden de 2.el olanlara baktım cc ile çıkış tarihleri arasında hep ters orantı var

150 cc yi istememe nedenlerinden biride forumda bir arkadaşın yazdığı mesajdı normalde 7 bine sıfır buldum cbf 150 fakat 150 cc trafikte ve boş yolda eziyete dönüşebiliyormuş 250 cc en idealiymiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Bütçeni zorlayabilirsen crf250 tam senlik olur. Birde ybr ve cbf 250 düşünme,ybr 125 cbf 150 olarak al eğer alacaksan.

şuan çok zor crf 250 hem ek olarak kaskıdır eldivenidir vs. de alıcam bir 2 bin civarıda ona ayırmayı düşünüyorum toplam 10 bine işi bağlamak hedefim

hattoi
02 Temmuz 2016, 20:19
model olarak eski ama cc çıktıkça niyeyse çıkış tarihleri geri gidiyor sahibinden de 2.el olanlara baktım cc ile çıkış tarihleri arasında hep ters orantı var

150 cc yi istememe nedenlerinden biride forumda bir arkadaşın yazdığı mesajdı normalde 7 bine sıfır buldum cbf 150 fakat 150 cc trafikte ve boş yolda eziyete dönüşebiliyormuş 250 cc en idealiymiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

şuan çok zor crf 250 hem ek olarak kaskıdır eldivenidir vs. de alıcam bir 2 bin civarıda ona ayırmayı düşünüyorum toplam 10 bine işi bağlamak hedefim

Senin amaçlarında eziyete dönüşmez. Ama cbf ye 7bin fazla, sakın, aman diyim!!!

SenC_an
02 Temmuz 2016, 21:13
bulabiliyorsan crf gayet keyifli makine olursa tek sıkıntın benzin olur.

Şunu al bunu aldan ziyade bence motorda araman gereken ilk özellik fren sistemi , ikincisi viraj kabiliyeti 3.süde yakıt tüketimi.
Bana göre en güzel başlangıç motoru mt125 , 125 cc ile 15 beygir üreten, torku yerinde, benzini koklar , şekilse bence muhteşem ama az daha koy diyemiycem fiyat yüksek )

Stanwick
02 Temmuz 2016, 22:00
bulabiliyorsan crf gayet keyifli makine olursa tek sıkıntın benzin olur.

Şunu al bunu aldan ziyade bence motorda araman gereken ilk özellik fren sistemi , ikincisi viraj kabiliyeti 3.süde yakıt tüketimi.
Bana göre en güzel başlangıç motoru mt125 , 125 cc ile 15 beygir üreten, torku yerinde, benzini koklar , şekilse bence muhteşem ama az daha koy diyemiycem fiyat yüksek )

evet onlar da önemli özellikle benzin olayını atlamışım kısaca özetlemek gerkirse aradığım yokuş vs. çıkabilen (enduro tarzı) trafikte ve boş yolda tırın tırın gitmiceğim bir motorsiklet (150 cc önermiyolar bu yüzden) bu mt 125 baktım harbiden ateş ediyor :D benim motora merakım şu kawasaki yüzünden başladı özellikle geçen sene çıkan vulcan S fena

mt 125 için sanmıyorum 10 bin üzerine çıkabilceğimi babam dicek manyak mısın gidelim 15 bine felan fıstık gibi bir 2.el araba alalım daha güvenli birşey de diyemem o laf üzerine çünkü haklı yeni başlıcak biri için araba parası motora verilmez 8 binde işte sınır daha ötesi olmaz anca 2 bine felan güvenlik amaçlı kıyafettir kasktır onları tamamlamaya çalışıcam

bizim burda bir tane motorsikletçi var onlara da danışmayı düşünüyorum böyle böyle anlatıp durumu bütçeyi vs. bakalım isteğime göre birşey bulabilcekmiyim