PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nerden Nereyeee

BerKToprak
24 Haziran 2016, 17:52
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım sıfır motosiklete %10 hasarsızlık indirimim uygulandığı halde 7000 tl üst 3000, 5000 tlye kadar sigorta tekliflerine şahit oldum nitekim, en uygun olan xxxx firmasının teklif "1200" tlye zorunlu trafik sigortası yaptırdım.
şimdi asıl konu altta paylaştığım konudaki alıntıda 2010 senesine ait hortlatılan bir konu dikkatimi çekti.
kıyaslama yaptığımızda 42 tlye yapılan sigortayı, bir anda 90 tlye çıkaran sistemin, 2010 senesinde araç sürücülerini nasıl şoke ettiklerine aşşağıdaki alıntı olan konunun zaman tünelinde tanıklık ediyoruz, yıl 2016 aradan 6 sene geçiyor şu rakamları görünce o zaman sitem edenlere gülümsüyorum.
hadi bu sene bile 100 de % 100 zam yapılsa bile yine 1200 tl alt taban rakama denk gelmezdi herhalde,
6 sene içinde %2000 zamlanmasına insanların hiç bir tepki vermeden rahat olabilmelerini anlamış değilim.
sigorta vergi soygunu tam gaz.

06 Aralık 2010, 16:36 Sevgili mt üyeleri bundan yaklaşık bir hafta önce yeni bir motor aldım ve alım satımdan sonra bugun sigorta için 3-5 tane sigorta şirketi dolaştım ve verilen fiyatlar 90-115tl arasında farklılık gösteriyo,2 ay once arkadasım yine alım satımdan sonra sigortayı 42 liraya yaptırdı fakat şimdi en uygun yer 90tl çekiyo dedim bu fiyat neden bu kadar yukseldi bir anda söyledikleri motorsikletlerin cok kaza yapması ve şirketleri zarara sokmasından dolayı fiyatlar yükselmiş. Bildiğiniz uygun sigorta yaptırabilecegim yer varmı acaba eminim benim durumumda olan bi çok mt üyesi vardır yardımlarınızı esirgemeyin şimdiden yardımcı olan olmayan herkeze teşekkür ederim.

İlgili Konu: http://www.motosiklet.net/forum/sikca-sorulan-sorular/83715-motosiklet-trafik-sigortasi.html

mhmtesk
24 Haziran 2016, 18:04
:santa: vay be :sunny:

diyecek laf bulamadım :farao:

beynim erör verdi :pr:

egemen0zturk
24 Haziran 2016, 18:31
İleride alacağım tüm motorları şimdi olduğu gibi babamın üstüne yaptırmayı planlıyorum. 3000 tl yerine 800 tl :santa:

DKN
24 Haziran 2016, 18:35
bari kaza yapında para boşuna gitmesin :mrgreen:

Nikkfurie
24 Haziran 2016, 18:51
bari kaza yapında para boşuna gitmesin :mrgreen:

Allah göstermesin kazaya karıştığınızda bir sonraki senenin sigorta primleri 4 e katlanır :sunny:

Mexico
24 Haziran 2016, 19:34
Halkın tepkisizliğini farketmiş olmanıza sevindim. İnsanlara yanlışları söylediğinizde siyonist, yahudi, kıskanç, paralelci vs gibi salakça sözlerle size tepki gösterirler. Ama sorsanız anlamını bile bilmez çoğu. Onlar için sigorta, kasko, köprü ücretininse bir önemi yok. Adamın bisikleti bile yok ki, bunları neden dert etsin. Bazen düşünürsünüz bir iktidar daha fazla ne yapabilir diye. Adamlar dinle, sahte milliyetçilikle, kürtçülükle işi götürüyorlar. Halkın çoğu madem memnun o zaman aynen devam.
Ben aldırış etmiyorum sizede tavsiye ederim. Su veren itfaiyenin hortumunu keseyim.

bektanist
25 Haziran 2016, 02:31
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım sıfır motosiklete %10 hasarsızlık indirimim uygulandığı halde 7000 tl üst 3000, 5000 tlye kadar sigorta tekliflerine şahit oldum nitekim, en uygun olan xxxx firmasının teklif "1200" tlye zorunlu trafik sigortası yaptırdım.
şimdi asıl konu altta paylaştığım konudaki alıntıda 2010 senesine ait hortlatılan bir konu dikkatimi çekti.
kıyaslama yaptığımızda 42 tlye yapılan sigortayı, bir anda 90 tlye çıkaran sistemin, 2010 senesinde araç sürücülerini nasıl şoke ettiklerine aşşağıdaki alıntı olan konunun zaman tünelinde tanıklık ediyoruz, yıl 2016 aradan 6 sene geçiyor şu rakamları görünce o zaman sitem edenlere gülümsüyorum.
hadi bu sene bile 100 de % 100 zam yapılsa bile yine 1200 tl alt taban rakama denk gelmezdi herhalde,
6 sene içinde %2000 zamlanmasına insanların hiç bir tepki vermeden rahat olabilmelerini anlamış değilim.

İlgili Konu: http://www.motosiklet.net/forum/sikca-sorulan-sorular/83715-motosiklet-trafik-sigortasi.html

zorunlu ama fiyata zorunlu olmasını sağlayanlar karışmıyormuş. cehalet başka birşey. ama olsun Müslüman bir iktidar var en azından cumaya giden haram yemeyen alkol almayan dinimizin yasakladığı gıdaları ülkemizden defeden bir iktidar var ÇOK ŞÜKÜR.

MADDE 1 – (1) Bu Yönetmelik; doğrudan ya da dolaylı olarak sığır cinsi hayvanlar, koyun ve keçi türü hayvanlar ile domuz türü hayvanların alım ve satımını yapan satıcıların, teknik, hijyenik ve sağlıklı şartlarda çalışmalarını sağlamak ve hayvan hastalıklarının yayılmasını engellemek amacıyla satıcılara çalışma izni verilmesi ve denetlenmesi ile ilgili usul ve esasları belirlemek amacıyla düzenlenmiştir.
Kapsam
MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik; canlı hayvan ticareti yapan satıcıların, çalışma izni almak için yapacakları müracaatı ve izin işlemlerini, sorumluluklarını, eğitimlerini, denetimlerini ve yaptırımlarını kapsar.
Dayanak
MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik;11/6/2010 tarihli ve 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun 8, 11, 31 ve 36 ncı maddelerine dayanılarak hazırlanmıştır.
Tanımlar
MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
a) Bakanlık: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığını,
b) Genel Müdürlük: Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünü,
c) İl/ilçe müdürlüğü: İl gıda, tarım ve hayvancılık müdürlükleri ile ilçe müdürlüklerini,
ç) İşletme: Bu Yönetmelik kapsamında bulunan hayvanların, barındırıldığı, tutulduğu, bakıldığı veya beslendiği herhangi bir tesis, kuruluş veya etrafı çevrili açık alan çiftliği durumundaki yerleri,
d) Kanun: 11/6/2010 tarihli ve 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununu,
e) Kayıt sistemi: Hayvanların kimliklendirilerek kayıt altına alındığı ve hareketlerinin izlendiği, hayvancılık işletmelerinin ve satıcıların kayıt altına alındığı bilgisayar destekli, Bakanlık bünyesinde oluşturulmuş veri tabanını,
f) Koyun ve keçi türü hayvan: Et, süt, yapağı üretimi, damızlık veya diğer amaçlarla yetiştirilen her yaştaki koyun ve keçileri,
g) Satıcı: Doğrudan ya da dolaylı olarak ticari hayvan alım satımı yapan, bu hayvanlarla bağlantılı olarak düzenli bir cirosu bulunan ve hayvanları satın almasından itibaren azami koyun ve keçi türü hayvanları yirmi dokuz gün, sığır cinsi hayvanlar ile domuz türü hayvanları ise otuz gün içerisinde tekrar satan veya hayvanların ilk bulunduğu yerden kendi mülkiyetinde bulunan ve bulunmayan başka bir yere taşıyan ve bu Yönetmelikte belirtilen koşulları karşılayan her türlü gerçek veya tüzel kişileri,
ğ) Sığır cinsi hayvan: Et üretimi, süt üretimi, damızlık veya diğer amaçlarla yetiştirilen Bison bison ve Bubalus bubalus türü hayvanlar dahil her yaştaki sığır ve mandaları,
h) Sürü: Bir işletmede aynı sağlık statüsünde bulunan hayvanları veya aynı işletmede barındırılan fakat değişik sağlık statüsünde bulunan farklı hayvan gruplarını,
ı) Veteriner sağlık raporu: Yurtiçi hayvan ve hayvansal ürün nakilleri için hayvan ve hayvansal ürünlerin Kanun’da belirlenen sağlık şartlarına uygun olduğunu gösteren, resmi veya yetkilendirilmiş veteriner hekim tarafından düzenlenen belgeyi,
i) Yetkili otorite: 5996 sayılı Kanun veya bu Yönetmelik çerçevesinde fiziksel kontrolleri ve idari işleri yerine getirmekle yükümlü olan Genel Müdürlük ve il/ilçe müdürlüklerini veya bu yetkilerin devredildiği kurum veya kuruluşu, ifade eder.

Kaynak : http://www.sonkale.org/domuz-eti-resmen-serbest-h39128.html

keremkrmn
25 Haziran 2016, 08:42
Lan uyanamadım mi acaba diye 3 kere okudum ama yukardaki yorumda sigorta konusuna domuzlu momuzlu bişeyler mi yazılmış :santa:

Edit: bu adam ne içmiş ya ramazandan sonra bende istiyorum biri bulmamda yardımcı olsunn

senolas
25 Haziran 2016, 12:34

işin garip kısmı o yıl asgari ücret 825 liraydı ve 90 tl ye sigorta yaptırabilmiş, peki bu kadar sürede ne değiştide, artık asgari ücret seviyesinde sigorta çıkıyor.

mkayan
25 Haziran 2016, 12:54
Asgari ücret 825 değil 576 liraymış. http://www.muhasebenet.net/2009-0201-asgari%20ucret%20ve%20isverene%20maliyeti%20ile%20 asgari%20gecim%20indirimi%202009.html

ibo8316
25 Haziran 2016, 13:01
bu sigorta konusu en az 5 yerde var veya farklı başlıklarda anlayamadığım neden yenisi açılıyor?

Olay şu devlet gelir elde etmek için maalesef biz motorculara göz dikti
-bu para hepsi sigortaya değil en az 40% direk devlet hükümete gidiyor yani sigortacılar keyfiyen 200% zam yapmadı yapamaz
Peki hesaplı ucuza nasıl yaptırılır?
-yaşa bakar (32 yas altiysa daha pahalı)
-kaza durumu (daha evvel kazaya karsitiysaniz kendi adınıza almayın)
-büyük şehir ufak şehir (fark olduğunu söylüyorlar)
-firma adı daha az duyulmuş hdi sigorta gibi firmalara bakin
#son olarak ziraat/halk sigorta ile 180-300tl yaptırdığını söyleyenler var

Bu açıklamayı yazıyorum tekrar benzer konu açılmasın diye yani 800tl yaptiran gidip ziraat/halk/HDİ sigortaya sordumu acaba?
Veya Baba amca üzerine yaptırmayı denedi mi?
Ucuzlaması şubat 30 çekmesi demek imkânsız (100tl olmaz)

Protesto için yapacak bir şey yok..ya devlete kızıp küsüp motoru satın bisiklet alın.. Veya sigortasız kacak kullanın ama kaza kusurlu davranışta hayvanın biri sinyal vermeden önünüze üstünüze kirarsa hakli iken zararlı çıkarsınız....

Wrider
25 Haziran 2016, 17:24
bu tür olaylardan dolayı "2 kişiden 1'i" varya onun ben her şeyini seveyim. duygular şelale ama elden gelen bir şey yok:rendeer: