PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kymco Xciting 250 veya Burgman 200 Onerseler Ne Dersiniz ?

Sokollu
23 Haziran 2016, 16:49
Yillardir milleti trolledigim motor tavsiyesi konularinin birini de ben aciyorum.

Ama ybr cbf mi, r25 mi cbr mi gibi klasik kaliplarin disina cikiyorum :bounce:

Simdi meseleyi soyle ;

Bu genc arkadasiniz 250cc segmentinde Cbr,Inazuma kullandi, 3 sene once Kymco Super 8 ile basladigi yola devam etmek istiyor.

Surekli yogun sehir ici trafigi ( otoyol,cevreyolu bile kullanmiyorum ) guzergahinda vitesli motosikleti gereksiz amelelik olarak gormeye baslamam, is yogunlugu nedeniyle zincir ve disli bakiminin cok kasvetli gelmesi, ve her ne kadar bir supersport olmasa da egik ve dar gidon nedeniyle severim boyle askin izdirabini deyip motorumu sattim.

CC yukseltmeyecegim (durumumuz yok).

Su an 10 bin Tl param (3 yildir niyeyse hic artmiyor butcem ) ve onumde SADECE IKI SECENEK var ;

- Suzuki Burgman 200
- Kymco Xciting 250 (yeni kasa 2013)

Kymco markasinin Japonlardan geri kalan hic bir yani olmadigini kendim deneyimledim zaten.

Kymco :

+ Celik fren hortumu ile desteklenmis onde cift disk kombine fren
+ Nispeten kalipli ve albenisi olan bir tasarim

- Aile gelenegi olan sert amortisorler
- 198 kg agirlik ( bendeniz 65 kilo bi gencim)

Suzuki :

+ Alet 161 kilo
+ 200 cc ama 18 beygir
+ Suzuki sanziman ve amortisor isini cozmustur, diger markalara ders bile verebilir.

- Yanii dedirten on kafa tasarimi
- Aile gelenegi olan `kardes paran varsa bizim selemize oturursun` mottosuyla bicilmis fiyati

OZET : Hafif ve iyi kacan bir Suzuki ile sehir icinde bak keyfine , parayi Suzuki`ye bas mi dersiniz , yoksa ne gerek var ayni paraya Kymco var tank gibi lastik capin da frenajin da iyi olsun mu dersiniz ?

Ne diyonuz ?

Tefoo
23 Haziran 2016, 16:55
ben kmyco kullanıcısı olarak hafifliği sebebiyle suzukiyi tercih ederdim. pratiklikte çok önemli bence. yabancı sitesinde 161 kg diyor suzukiye buarada.

freewill
23 Haziran 2016, 16:58
suzuki 161 kg yalnız. Ben burgmandan yana kullandım ve aldım tercihimi :) Çokta memnunum özellikle artçı(ları)m benden daha memnun :mrgreen:

Sokollu
23 Haziran 2016, 16:59
ben kmyco kullanıcısı olarak hafifliği sebebiyle suzukiyi tercih ederdim. pratiklikte çok önemli bence. yabancı sitesinde 161 kg diyor suzukiye buarada.

Haklisiniz , resmi sitesine baktim 161 kg.

Duzelttim mesajimi.

O zaman 1 oy Suzuki`ye gitti, bakalim baska arkadaslar ne diyecek.

MeNGuC
23 Haziran 2016, 17:23
Ben şehir içi sıkıntımı çözdüm kırbaçlıyom gidiyor velhasış 1.200 tl sgorta fiyatı canımı sıktı yaptırmıcam sanırım 4 sene sgorta yapmadan binsem motor parası çıkıyor :P

Ayrıca kendinde söylemişsin çoğu zaman şehir içindeyim demişsin evli ve devamlı artçın olmıcaksa her hafta sonu yazlığa şuraya kanp uzun yol yoksa şehir içinde ne kadar mantıklı oluyor bilemiyorum taktir sizin

Ama gerçekten scooter kulandıkça iyiki vitesliye bulaşmamışım diyorum içimden 2 inci motor olaydı o vitesli gezi zevki alem güzel olurdu bu maddiyatla imkanlarla oda zor ah bide sgorta uygun olaydı çiçek gibin olurdu

Mexico
23 Haziran 2016, 17:29
Ben olsam Burgman alırdım. Ama Kymco daha konforluysa onu da alabilirdim.
Scooter da 2 kıstasım var. Bir konfor, iki bagaj.

IRau
23 Haziran 2016, 17:36
Suzuki Burgman 200

memer
23 Haziran 2016, 17:39
burgman :)

Fr.Sante
23 Haziran 2016, 17:41
Kymco Türkiye distribütörü Uğur Motorlu Araçlar oldu bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

DKN
23 Haziran 2016, 17:41
bu soru böyle mi sorulur kaç yaşındasın sen ? yaşını söyle bana demekten doğru düzgün yorum yapamamıştım karşılaştırma konularına. işte bu soru böyle sorulur. konu başlığı olarak mt25 mi r25 mi? açıklamaya da evet hangisi yazılmaz. bakın adam asistini yapmış golü siz atın diyo. şimdi maxi scooter alacak olsan hangisini alırdın diye sorulsaydı bana kymco xciting 250 yada burgman 200 derdim bende. belki sadece %51 ile kymco'ya kayardı gönlüm

Bthndmrl
23 Haziran 2016, 17:55
Kymco da en iyilerden scooter da ama malesef oyum Burgman

bulut59
23 Haziran 2016, 18:42
valla çok daha kullanışlı ve guzel skuterler var ama bu ikisi arasında tercih yapılacaksa her turlu burgman.

pikatel34
23 Haziran 2016, 18:51
kymcolara bakiyorum hep bi plastik solmasi

istanbu_gezg
23 Haziran 2016, 19:22
kymco yerine sym olsa sym derdim ama kymco markasını hiç kullanmadım yorum yapmıyorum suzukide hiç kullanmadım:D

Sokollu
23 Haziran 2016, 19:55
Forumdaslarim, ankette oy kullanmayi unutmuyorsunuz degil mi ? Bir de secimi yaptiktan sonra onerinizi yazarken sebebini yazsaniz tadindan yenmez.

Burgman almis yurumus ohoo 7-0 , bu kadar acimasiz fark beklemiyordum :sunny:

suzuki 161 kg yalnız. Ben burgmandan yana kullandım ve aldım tercihimi :) Çokta memnunum özellikle artçı(ları)m benden daha memnun :mrgreen:

Artcim yok denecek kadar yok :) Siz de yeni almissiniz, memnun kalmaniza cok sevindim. Boyum 1.86 rahat eder miyim acaba diye dusunuyorum. Diger turlu Suzuki markasina guvenim tam.

Ben şehir içi sıkıntımı çözdüm kırbaçlıyom gidiyor velhasış 1.200 tl sgorta fiyatı canımı sıktı yaptırmıcam sanırım 4 sene sgorta yapmadan binsem motor parası çıkıyor :P

Ayrıca kendinde söylemişsin çoğu zaman şehir içindeyim demişsin evli ve devamlı artçın olmıcaksa her hafta sonu yazlığa şuraya kanp uzun yol yoksa şehir içinde ne kadar mantıklı oluyor bilemiyorum taktir sizin

Ama gerçekten scooter kulandıkça iyiki vitesliye bulaşmamışım diyorum içimden 2 inci motor olaydı o vitesli gezi zevki alem güzel olurdu bu maddiyatla imkanlarla oda zor ah bide sgorta uygun olaydı çiçek gibin olurdu

Millet olarak bu kadar dolandiriciliga duskun olursak boyle patlar tabi sigorta kasko fiyatlari.

Vitesli motosikletin zevki cok baska biliyorum ama hayvan gibi trafikte debriyaj cek birak, vites indir kaldir cileden ciktigimi farkettim.

Ben olsam Burgman alırdım. Ama Kymco daha konforluysa onu da alabilirdim.
Scooter da 2 kıstasım var. Bir konfor, iki bagaj.

Ikisinin arasinda cok bir konfor farki olacagini sanmiyorum, Kymco tasarimi ve ebatlari ile aklimi celiyor. Burgman malesef daha pahali.

Suzuki Burgman 200

burgman :)

Kymco da en iyilerden scooter da ama malesef oyum Burgman

valla çok daha kullanışlı ve guzel skuterler var ama bu ikisi arasında tercih yapılacaksa her turlu burgman.

Yukarida belirttigim avantajlari nedeniyle mi Burgman diyorsunuz arkadaslar ? Baska bir nedeni varsa eklerseniz sevinirim.

Kymco Türkiye distribütörü Uğur Motorlu Araçlar oldu bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Sizce avantaj mi dezavantaj mi bilmiyorum ama yetkili distributorun kimde oldugu cok onemli degil benim icin. Orjinal bakim elemanlarini temin edip, bakimini ustamda yaptirmayi dusunuyorum. Yoksa ha Suzuki, ha Kymco ha Mondial hepsi motosikletten ve pazarin ihtiyaclarindan anlamayan yoneticiler ile dolu.

bu soru böyle mi sorulur kaç yaşındasın sen ? yaşını söyle bana demekten doğru düzgün yorum yapamamıştım karşılaştırma konularına. işte bu soru böyle sorulur. konu başlığı olarak mt25 mi r25 mi? açıklamaya da evet hangisi yazılmaz. bakın adam asistini yapmış golü siz atın diyo. şimdi maxi scooter alacak olsan hangisini alırdın diye sorulsaydı bana kymco xciting 250 yada burgman 200 derdim bende. belki sadece %51 ile kymco'ya kayardı gönlüm

Eyvallah :) Tamam asisti attim ama sen de gittin topu Sabri gibi havaya diktin. % 51 Kymco ise oyunu oraya mi veriyorsun demek bu ?

kymcolara bakiyorum hep bi plastik solmasi

Gunes altinda birakilan scooterlarin cogu o durumda, malesef kullanicilarin buyuk cogunlugu bu duruma dikkat etmiyor, kapali alan veya branda gerekli.

kymco yerine sym olsa sym derdim ama kymco markasını hiç kullanmadım yorum yapmıyorum suzukide hiç kullanmadım:D

Sym kullandim, cooooook rahat makineymis be. Motosiklet degil bambaska bir sey. Ama tasarimi hosuma gitmiyor, ozellikle yan ve arka taraf.

DKN
23 Haziran 2016, 20:55
Eyvallah Tamam asisti attim ama sen de gittin topu Sabri gibi havaya diktin. % 51 Kymco ise oyunu oraya mi veriyorsun demek bu ?

nerde havaya diktim ? gol oldu ya :) burg'un jant çapı küçük, seleside rahatsız geldi. malzeme kalitesi ve işçilik çok iyiydi ama.. penaltılarda kymco kazanır :cherry:

tr100a
23 Haziran 2016, 21:35
Ben xciting 500 kullandım süspansiyon çok sert stabilize yolda direk hilti matkap. Çokta kaliteli değiller 250cc de konjektor ve akü problemi yaşayan arkadaşlarım oldu suzuki scooterin babası kymco ile mukayese edilemez cok ekmek yemesi lazım

IRau
23 Haziran 2016, 22:40
bazen denk geliyo Suzuki Burgman 200 kullananların hepsimi memnun olur bi taneside şurası kötü demedi arkadaş

bu yuzden Suzuki Burgman 200 dedim bende

Sokollu
24 Haziran 2016, 02:11
Yorumlar için teşekkürler.

Burgman ezici çoğunlukta. Ama yine de Suzuki fiyatını ve boyutunu düşündüğümde kararsızlık yaşıyorum.

Sıfır motosiklet almak isterdim ama plaka ve lastik masrafını hesaplayınca Suzuki bütçemin çok üzerinde kalıyor.

13-14 model aksesuarlı bir Kymco'ya yeni lastik seti ile 11.5 civarına sahip olabilirken, aynı paraya 12-13 model Suzuki almalı mıyım, bilemiyorum.

Kymco da 130'da kesici var bu arada.

Sanırım zannetiğim kadar hızlı karar veremeyeceğim.

MeNGuC
24 Haziran 2016, 03:22

Burgman ezici çoğunlukta. Ama yine de Suzuki fiyatını ve boyutunu düşündüğümde kararsızlık yaşıyorum.

Sıfır motosiklet almak isterdim ama plaka ve lastik masrafını hesaplayınca Suzuki bütçemin çok üzerinde kalıyor.

13-14 model aksesuarlı bir Kymco'ya yeni lastik seti ile 11.5 civarına sahip olabilirken, aynı paraya 12-13 model Suzuki almalı mıyım, bilemiyorum.

Geçenlerde face kymco gurupta 2013 temizine 9.500 istiyorlardı 10 bine kesin gönlündeki kymco 250 alırsın

mephamd
24 Haziran 2016, 08:55
Xcity250 bunlara göre daha mı Pahali?

Sokollu
24 Haziran 2016, 13:12
Xcity250 bunlara göre daha mı Pahali?

Yamaha scooter kullanmak istemiyorum hocam.

Markaya ve tasarımlarına antipatim var (Tenere haric :) )

freewill
24 Haziran 2016, 17:45

siz burgman ı ufak tefek bir şey sanıyorsunuz galiba bence yakından gidin görün kesinlikle fotoğrafta göründüğü gibi değil :)

oxus
24 Haziran 2016, 17:55

dr pulley marka baga ve orjinalinden daha kaliteli bir kayışla 140 km ye sıkıntısız ulaşıyor.

bazen25
24 Haziran 2016, 18:00
oyumu kymco dan yana kullanmakla beraber, o paraya çook alternatif var diyorum, xevo 250 ve joymax gibi

kurye13
24 Haziran 2016, 18:52
Ben scooter'dan anlamam baştan söyleyeyim.Yalnız kymco kullandım, hayret ettiğim şey o cüsseyle nasıl oluyor da öyle fırlayabiliyor olduğuydu.Bir de o ağırlık ve performansla benzerleri ile aynı hatta daha az benzin yakıyor? Ön çift disk, çelik fren hortumları, kapalı kask alan sele altı bagaj, gece harika renkleriyle gösterge paneli, işe yarayan kocaman ön cam, çift mandallı sele kilidi, hiç seleden inmene gerek olmadan açılan benzin kapağı gibi daha bir sürü kullanıcı dostu, iş görsün sağlam olsun diye düşünülmüş yapılmış detay var.Daha konforlu, daha az yakan, daha hafif, daha gösterişli motorlar var, fakat ilk mesajdaydı galiba, "tank gibi" tanımlaması tam kymco için hakikaten. 10 yıldır neredeyse hiç değişmeyen teknik detaylarından da belli bu tasarımın mantığı.10 yıl yahu!10 yıldır aynı motoru üreten başka hangi firma var?

Öve öve bitiremedim kymco bana reklam ücreti versin :) Ben aslında yamaha'yı severim.Hatta bence yamaha üretim mantığı olarak daha üstün bir motor ama scooter dendi mi kymco'ya bakmak lazım deniyor.

Sokollu
24 Haziran 2016, 20:57
Arkadaslar anket su an 13`e 9, Burgman yine onde ve goruyorum ki cogu kullanici motorundan memnun, kullanmayanlar ise kotu herhangi bir yorum duymadigini soylemis. Suzuki markasinin iscilik ve parca kalitesine ne kadar onem verdigini biliyorum.

Ancak soyle bir sey var. Konuyu acarken sahibinden uzerinde bir iki motosikletin fiyatina aceleyle bakarak degerlendirme yaptim ve Burgman`i da listeye ekledim. Halbuki benim istedigim yil ve km ortalamasinda Burgman bulmak imkansiz gibi.

Sonucta makinenin sifiri 14 bin TL`ye yakin.

2015 model sifir Kymco`yu ise 13 bin altina veren bayiler var (bir kac yuz TL daha indirim yapabiliyorlar).

Her ne kadar sifir motosiklet alma heyecanini yasamak istesem de, plaka ruhsat sigorta ve lastik masrafini ekleyince % 50 oraninda butcemi arttirmam gerekiyor.

Ilk mesajda yazdigim gibi su an ayirabilecegim butcem icin, yeni kasa temiz Kymco bekleyip satin almak karari daha agir basiyor.

Birkac hafta icinde kararimi verip, toplu tasima eziyetinden kurtulsam ne guzel olur :pale:

siz burgman ı ufak tefek bir şey sanıyorsunuz galiba bence yakından gidin görün kesinlikle fotoğrafta göründüğü gibi değil :)

Haklisiniz, sizin eklediginiz fotograflara bakinca farki anladim. Pcx boyutunda bir makine saniyordum.

dr pulley marka baga ve orjinalinden daha kaliteli bir kayışla 140 km ye sıkıntısız ulaşıyor.

0-100 ivmelenmesinin cok tatminkar oldugunu duydum hep.

Ben scooter'dan anlamam baştan söyleyeyim.Yalnız kymco kullandım, hayret ettiğim şey o cüsseyle nasıl oluyor da öyle fırlayabiliyor olduğuydu.Bir de o ağırlık ve performansla benzerleri ile aynı hatta daha az benzin yakıyor? Ön çift disk, çelik fren hortumları, kapalı kask alan sele altı bagaj, gece harika renkleriyle gösterge paneli, işe yarayan kocaman ön cam, çift mandallı sele kilidi, hiç seleden inmene gerek olmadan açılan benzin kapağı gibi daha bir sürü kullanıcı dostu, iş görsün sağlam olsun diye düşünülmüş yapılmış detay var.Daha konforlu, daha az yakan, daha hafif, daha gösterişli motorlar var, fakat ilk mesajdaydı galiba, "tank gibi" tanımlaması tam kymco için hakikaten. 10 yıldır neredeyse hiç değişmeyen teknik detaylarından da belli bu tasarımın mantığı.10 yıl yahu!10 yıldır aynı motoru üreten başka hangi firma var?

Öve öve bitiremedim kymco bana reklam ücreti versin :) Ben aslında yamaha'yı severim.Hatta bence yamaha üretim mantığı olarak daha üstün bir motor ama scooter dendi mi kymco'ya bakmak lazım deniyor.

Beni gaza getirmeyin :) Evet amiral gemi gibi bir sey olmus. Eski kasasini da yeni kasasini da begeniyorum sahsen.

12680
24 Haziran 2016, 22:01
burgman ve xciting ikisini de kullandım bence xciting japon kalitesinde bir makina. bunlara bir alternatif xevo 250 olabilir 10 bin liraya

Sokollu
17 Temmuz 2016, 17:12
Arkadaslar bu bir tesekkur mesajidir ;

Butceme uygunlugu ve hafif kilosu nedeniyle daha once tanistigimiz ve sans eseri o siralar motorunu satan bir arkadasimdan Grand Dink 250i alarak, noktayi koydum.

Evet iki secenek sunup, ikisini de almamis oldum ama yorumlarinizla cok onemli bilgiler edindim.

Hepinize gonulden tesekkurlerimi sunar, kazasiz belasiz masrafsiz surusler dilerim :rendeer:

Yasasin tam bagimsiz ve otomatik scooter :bounce:

freewill
17 Temmuz 2016, 17:20
hayırlı olsun kazasız belasız binersin inşallah :)

Mustaphalanx
17 Temmuz 2016, 17:43
Hayırlı olsun. :) Peki siz neden XMAX, daelim S3 advance ya da SYM düşünmediniz? :) Şu anki scooterınızdan ne kadar memnunsunuz? Biraz bahsetmek istermisiniz?

Sokollu
17 Temmuz 2016, 18:25
Hayırlı olsun. :) Peki siz neden XMAX, daelim S3 advance ya da SYM düşünmediniz? :) Şu anki scooterınızdan ne kadar memnunsunuz? Biraz bahsetmek istermisiniz?

2 gundur suruyorum, cok sey yazmak istemiyorum o yuzden. Benim sahsi goruslerim ve ihtiyaclarim dogrusunda bu motora karar verdim.

Sym agir ve tipi hosuma gitmedi (evet Grand dink de yakisikli bir motor sayilmaz)

Xmax istedigim yil ve model alabilmem icin en az 3bin Tl daha butce ayarlamam gerekiyordu, ve daha onceki sayfalarda yazdigim gibi Yamaha sevmedigim bir markadir.

Xciting 198 kilo, eledik.

Kymco super 8 ilk motorum, ilk askimdi, araya 3 vitesli motosiklet girdi ama cocukluk askima geri dondum. Grand dink tam ihtiyaclarima ve butceme uydu.

Xmax yerine secenegim Burgman olurdu eger butcem olsaydi onu da soyleyeyim.

Kymco saglamligi konusunda bir endisem yok. Bir sorun cikarmaz umarim.

Honda ve Yamaha`nin 125-150 cc modelleri (pcx,xenter,nmax vs) fiyatina 250cc motosiklet almak daha mantikli geldi.

Bi 5bin km yapmadan detayli yorum yazmak istemiyorum.

MeNGuC
17 Temmuz 2016, 21:30
2 gundur suruyorum, cok sey yazmak istemiyorum o yuzden. Benim sahsi goruslerim ve ihtiyaclarim dogrusunda bu motora karar verdim.

Sym agir ve tipi hosuma gitmedi (evet Grand dink de yakisikli bir motor sayilmaz)

Xmax istedigim yil ve model alabilmem icin en az 3bin Tl daha butce ayarlamam gerekiyordu, ve daha onceki sayfalarda yazdigim gibi Yamaha sevmedigim bir markadir.

Xciting 198 kilo, eledik.

Kymco super 8 ilk motorum, ilk askimdi, araya 3 vitesli motosiklet girdi ama cocukluk askima geri dondum. Grand dink tam ihtiyaclarima ve butceme uydu.

Xmax yerine secenegim Burgman olurdu eger butcem olsaydi onu da soyleyeyim.

Kymco saglamligi konusunda bir endisem yok. Bir sorun cikarmaz umarim.

Honda ve Yamaha`nin 125-150 cc modelleri (pcx,xenter,nmax vs) fiyatina 250cc motosiklet almak daha mantikli geldi.

Bi 5bin km yapmadan detayli yorum yazmak istemiyorum.

Super 8 1.300 km re yol yapmış oldum candır can bu model vardı ama hele bi ufağından başlıyalım dedim 300 dowun çok hoşuma gidiyor neyse 3 5 sene hayırını görem pertini çıkaramda sonrasına bakarık :)

DKN
17 Temmuz 2016, 22:17

125 cc fiyatına 250 cc olarak xcity de alınabilir. maxi scooterda seçenek fazla

Mustaphalanx
17 Temmuz 2016, 23:29
125 cc fiyatına 250 cc olarak xcity de alınabilir. maxi scooterda seçenek fazla

XCİTY'nin oturuş pozisyonu ve selesi bana hiç rahat gelmedi. O yüzden tercih edemicem. :pale: