PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MT Izmir Gezi&Buluşma

Sayfa : [1] 2

cagiran
21 Haziran 2016, 14:51
Izmir'deki arkadaşlar,
Bir arkadaşımızın "MotoSohbet" bölümüne açtığı başlığın yoğun ilgi görmesi üzerine buradan bir organizasyona girebileceğimizi düşündüm.
Benin fikrim haftasonu sabah erken saatte buluşup, serin bir yerlere kaçıp mordağan vb öğlen yemeği ya da atıştırması,sonrasında yakın başka bir yerde çay kahve ya da soğuk birşeyler içip akşam üstü dönmektir.

Saygılar

Machair
22 Haziran 2016, 19:52
Örnek program şu şekildedir. Sabah İnciraltı meydanda buluşma. Çay kahve eşliğinde tanışma, rotanın kesinleştirilip yol programının yapılması, kuralların belirlenmesi. Devamında Kuşadası, Urla veya Karaburun turu yapılması. Karaburun olur derseniz, Kaynarpınar'da çay molası, grup uygun olursa (tecrübe, motor vs) Karaburun Sarpıncık Deniz Feneri ziyareti, yemek ve geri dönülmesi. Fener burnun en u noktası olduğu için arka yoldan veya gelinen yoldan geri dönülebilinir. Lütfen katılım için bildiriniz. Sayı çıkarıp WhatsApp grubu kuralım.

coldboy35
22 Haziran 2016, 21:07
Bir aksilik olmazsa katılmak isterim..

Onurhan D
22 Haziran 2016, 21:56
Çok isterdim katılmak.Motor şuan 600 km'de rodajda size engel olurum.Şimdiden keyifli,kazasız belasız gezmeniz dileğiyle...

Machair
23 Haziran 2016, 00:19
Çok isterdim katılmak.Motor şuan 600 km'de rodajda size engel olurum.Şimdiden keyifli,kazasız belasız gezmeniz dileğiyle...

Rodaj dediğin o kadar ağır bir şey değil korkma. Ayrıca bu yol benim motorları rodaja aldığım yol. Zaten grupta maksimum hız 90 olur ben katılmanı tavsiye ve temenni ederim. Hem gezersin hem rodaj biter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Arkadaşlar WhatsApp grubunu kurduk. Pazar günü İnciraltı'nda buluşalım diyoruz. Katılmak isteyenler bana PM atsın. Ad Soyad ve numara yazın lütfen. Biz isteğe uyduk devamını siz getirin lütfen.

Onurhan D
23 Haziran 2016, 12:21
Yarın akşam kesin haber vereyim size.Şimdi gelirim diyip gelmemezlik olmasın.

Philippe
23 Haziran 2016, 12:36
Çok güzel olmuş bu gezi. Planımı yapayım. Gelebilirsem akşam pm atayım . Bu benim ilk gezim olacak sanırım gelirsem.

Heyecanlandım şimdi.

AWESQME
23 Haziran 2016, 12:37
O malum konuyu açan biri olarak milleti bu kadar heveslendirip gelmezsem olmaz beni de yazın lütfen bir aksilik olmazsa şuan müsaitim gelebilirim. Her türlü rota bana uyar benden yana sıkıntı yok dört gözle bekliyorum :)

cagiran
23 Haziran 2016, 12:55
Yok mu arttıran :)

Machair
23 Haziran 2016, 21:37
WhatsApp grupta detayları konuştuk. Bir kere de programı buradan duyuralım.

26.06.2016 Pazar Saat: 10:00 İnciraltı Meydan'da buluşma, tanışma.
Saat 11:00 - 12:00 gibi yola çıkılması.
Eski yoldan gidilerek İYTE ayrımında mola.
Eski ya da yeni yoldan giderek Mordoğan'da mola.
Karaburun Bodrum Plajı'nda yerleşim ve öğle yemeği.
Serbest zaman ve denize girilmesi.
Saat 17:00 civarı arka yoldan ya da gelinen yoldan dönülmesi. Arada mola.
IYTE ayrımında mola ve kontrol.
İnciraltı'nda vedalaşma.

Not: Buluşma noktasına dolu depo, eksiksiz evrak ve mutlaka sağlam (vizör ve çene kayışı) bir kask ile geliniz. Gelmeden önce motorunuzun genel kontrolünü yapınız.Eldiven ve mont şartı koymuyoruz fakat giymenizi tavsiye ederiz. Dizlik, pantolon, bot aynı şekilde. Artçılar içinde aynı durum geçerlidir. İsteyen istediği ile yola çıkabilir ama grubun ciddiyeti için bun konularda baştan herkesi kabul etmiş sayıyoruz.

Deniz programı olduğu için yanınızda mayo, terlik, havlu, güneş kremi bulundurunuz. Hava sıcak olduğu için su, yedek tişört (uzun kollu tavsiye) bulundurunuz.

Grup sürüşü öncü ve artçılı (arkadan gelen motor) olacak şekilde yapılacaktır. Bununla ilgili yola çıkış öncesi brifing verilecektir. Sürüş hızı yasal limitler çerçevesinde en yavaş ve en tecrübesiz sürücüye göre belirlenecektir. Gazlamak ve viraj yapmak isteyenler grup sürüşünden önceden bildirerek çıkarak buluşma noktasına gidebilir. Grubun hızını düşürmemek, sürüşü tehlikeye atmamak adına uygunsuz, bakımsız bir motor ile gelmeyiniz. Kapımız herkese açık ama anlayış göstermenizi rica ederiz. Tahmini sürüş hızı anlık tarfik durumuna ve limitlere bağlı olarak 70-90 km/h arasında gerçekleşecektir. Tahmini 250 km yol yapacağız.Akşam 20:00 'de dağılmış oluruz diye düşünüyoruz.

Katılmak isteyenler PM atsın. İzmir MT'den destek bekliyoruz. Biz sizin bir parçanızız. Bizi unutmayın. :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Buluşma saati 1 saat öne alınarak 09:00 olmuştur.

AWESQME
23 Haziran 2016, 22:13
WhatsApp grupta detayları konuştuk. Bir kere de programı buradan duyuralım.

26.06.2016 Pazar Saat: 10:00 İnciraltı Meydan'da buluşma, tanışma.
Saat 11:00 - 12:00 gibi yola çıkılması.
Eski yoldan gidilerek İYTE ayrımında mola.
Eski ya da yeni yoldan giderek Mordoğan'da mola.
Karaburun Bodrum Plajı'nda yerleşim ve öğle yemeği.
Serbest zaman ve denize girilmesi.
Saat 17:00 civarı arka yoldan ya da gelinen yoldan dönülmesi. Arada mola.
IYTE ayrımında mola ve kontrol.
İnciraltı'nda vedalaşma.

Not: Buluşma noktasına dolu depo, eksiksiz evrak ve mutlaka sağlam (vizör ve çene kayışı) bir kask ile geliniz. Gelmeden önce motorunuzun genel kontrolünü yapınız.Eldiven ve mont şartı koymuyoruz fakat giymenizi tavsiye ederiz. Dizlik, pantolon, bot aynı şekilde. Artçılar içinde aynı durum geçerlidir. İsteyen istediği ile yola çıkabilir ama grubun ciddiyeti için bun konularda baştan herkesi kabul etmiş sayıyoruz.

Deniz programı olduğu için yanınızda mayo, terlik, havlu, güneş kremi bulundurunuz. Hava sıcak olduğu için su, yedek tişört (uzun kollu tavsiye) bulundurunuz.

Grup sürüşü öncü ve artçılı (arkadan gelen motor) olacak şekilde yapılacaktır. Bununla ilgili yola çıkış öncesi brifing verilecektir. Sürüş hızı yasal limitler çerçevesinde en yavaş ve en tecrübesiz sürücüye göre belirlenecektir. Gazlamak ve viraj yapmak isteyenler grup sürüşünden önceden bildirerek çıkarak buluşma noktasına gidebilir. Grubun hızını düşürmemek, sürüşü tehlikeye atmamak adına uygunsuz, bakımsız bir motor ile gelmeyiniz. Kapımız herkese açık ama anlayış göstermenizi rica ederiz. Tahmini sürüş hızı anlık tarfik durumuna ve limitlere bağlı olarak 70-90 km/h arasında gerçekleşecektir. Tahmini 250 km yol yapacağız.Akşam 20:00 'de dağılmış oluruz diye düşünüyoruz.

Katılmak isteyenler PM atsın. İzmir MT'den destek bekliyoruz. Biz sizin bir parçanızız. Bizi unutmayın. :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Buluşma saati 1 saat öne alınarak 09:00 olmuştur.

Süper olmuş valla sabırsızlanıyorum :)

izmirakar
23 Haziran 2016, 22:56
süper program olmuş aksilik çıkmazsa bende katılmak isterim :cat:

AWESQME
24 Haziran 2016, 19:08
Üstte kalsın daha çok insana ulaşşsın

GÜNCEL

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Günceldir gelmek istiyenler wp için bildirsin.

tr_select
24 Haziran 2016, 19:50
İzmir temsilcisi cem ne oldu.
Bayadır oganizasyon düzenlenmiyor sanırım

AWESQME
24 Haziran 2016, 20:01
İzmir temsilcisi cem ne oldu.
Bayadır oganizasyon düzenlenmiyor sanırım

Kendini cross a vurmuş öyle duyduk :)

CEM.
25 Haziran 2016, 08:22
Arkadaşlar selamlar,

Öncelikle oguzcum kardeşini hiç aramassan sormassan nereden bileceksin orginisazyon var yok :mrgreen:

Koray dostum biz geçen hafta karabuna gittik bizden gelecek olan olmaz diye düşünüyorum biz pazar foça düşünüyoruz ama sizin planınızı bozmayalım.

Fotografları İzmir mt facebook sayfasında paylaştıgım tarih 20 haziran gezi düzenlemiyor diye ön yargıyla yaklaşmayalım. ( bügün ayın 25i )

http://i.hizliresim.com/Zd5n6g.jpg (http://hizliresim.com/Zd5n6g)

Sizler ne kadar sitem etsenizde gezi düzenliyoruz tabiki arkadaşlar fakat bazı detaylar var ayrıca geziyi düzenleyen koray dostumada tabiki destek ama büyük risk alıyor kendide farkındadır :)

Şimdi karabuna gittik neden foruma yazmadık ? forum artık eskisi gibi degil çok daha büyük kitlelere hitap ediyor bi gezi çagrısı yapıyorsun 50 kişi gelebiliyor hangisi iyi hangisi kötü kimin ehliyeti var yok bilemiyorsun.Biz ilk toplantıda tanışıp daha sonra gezi düzenliyoruz.

Başıma geldi koray burdan biliyorum aynı gün içinde tanıştıgın sürücülerden biri virajda düştügünde özellikle ( karaburun tam yeri ) seni

suçluyorlar polislerin sordugu ilk soru geziyi kim düzenlendi . 2nci soru bu kadar kalabalık yola çıkmak için kimden izin aldınız trafigin

akışını engelliyorsunuz diye bi ton polemige giriyorsun.

Kalabalık olmak EŞİTTİR MUTLULUK eglence anlamına gelmıyor sagolsun bir kaç arkadaş eleştiri ve sitemle yaklaşıyor ben foruma çok sık mesaj yazmasamda 6 yıldır takip ediyorum bi çogunu görüyorum :cat:

Ayrıca ne kadar anlatsanda abi brifingdir fermuar düzenidir 10dklık anlatmayla zor.

Benim tavsiyem önce tanışma toplantısı düzenleyip rotayı kısa tut daha sonra virajlı uzun rotalar çıkar bence :)

Kazasız belasız iyi yolculuklar fotoları bekliyoruz :cat:

AWESQME
25 Haziran 2016, 11:44
Arkadaşlar selamlar,

Öncelikle oguzcum kardeşini hiç aramassan sormassan nereden bileceksin orginisazyon var yok :mrgreen:

Koray dostum biz geçen hafta karabuna gittik bizden gelecek olan olmaz diye düşünüyorum biz pazar foça düşünüyoruz ama sizin planınızı bozmayalım.

Fotografları İzmir mt facebook sayfasında paylaştıgım tarih 20 haziran gezi düzenlemiyor diye ön yargıyla yaklaşmayalım. ( bügün ayın 25i )

Sizler ne kadar sitem etsenizde gezi düzenliyoruz tabiki arkadaşlar fakat bazı detaylar var ayrıca geziyi düzenleyen koray dostumada tabiki destek ama büyük risk alıyor kendide farkındadır :)

Şimdi karabuna gittik neden foruma yazmadık ? forum artık eskisi gibi degil çok daha büyük kitlelere hitap ediyor bi gezi çagrısı yapıyorsun 50 kişi gelebiliyor hangisi iyi hangisi kötü kimin ehliyeti var yok bilemiyorsun.Biz ilk toplantıda tanışıp daha sonra gezi düzenliyoruz.

Başıma geldi koray burdan biliyorum aynı gün içinde tanıştıgın sürücülerden biri virajda düştügünde özellikle ( karaburun tam yeri ) seni

suçluyorlar polislerin sordugu ilk soru geziyi kim düzenlendi . 2nci soru bu kadar kalabalık yola çıkmak için kimden izin aldınız trafigin

Kalabalık olmak EŞİTTİR MUTLULUK eglence anlamına gelmıyor sagolsun bir kaç arkadaş eleştiri ve sitemle yaklaşıyor ben foruma çok sık mesaj yazmasamda 6 yıldır takip ediyorum bi çogunu görüyorum :cat:

Ayrıca ne kadar anlatsanda abi brifingdir fermuar düzenidir 10dklık anlatmayla zor.

Benim tavsiyem önce tanışma toplantısı düzenleyip rotayı kısa tut daha sonra virajlı uzun rotalar çıkar bence :)

Umarım yarın sorunsuz hatasız güzel bir yol gidicez. Şuan WP den tanıştığımız kadarıyla iyi bir yolculuk güzel bir tatil yapıcaz gibi geliyor. Herkes bilinçli kalabalık bir gezinin ne anlama geldiğini biliyor. Umarım bu gezi ekibiyle daha çok yollar yapıcaz :)

Machair
25 Haziran 2016, 11:55
Arkadaşlar selamlar,

Cem merhaba,

İşte bende tam bu bahsettiğin sebepleri yaşadığım için mesajda belirttim. WP gruptada yazdım tekrar. Yasal olmayan bir iş olmaması için tam evrak istedik. Resmi bir grup/klüp olmadığımız için izin alma durumumuz yok. Grubu çok büyütmek istemedim zaten 7 motor gibi bir şeyiz. Yol durumunda da Kuşadası ve Foça düşünmüştüm ama bunlar uzun süre boyunca çok daha yoğun trafik ve yüksek hızda akış isteyen yollar. Karaburun uygun geldi. Bakalım umarım sorunsuz atlatırız. Brifing yapmak yetmeyecek ama hiç yapmamaktan daha iyidir. Bu yüzden tanışma süresini uzun tutmak istedim. Şimdi iş yerinde grup sürüş teknikleri ve yol el işaretleri için çıktı alacağım. Umarım bir faydam(ız) olur.

AWESQME
25 Haziran 2016, 12:10
Cem merhaba,

İşte bende tam bu bahsettiğin sebepleri yaşadığım için mesajda belirttim. WP gruptada yazdım tekrar. Yasal olmayan bir iş olmaması için tam evrak istedik. Resmi bir grup/klüp olmadığımız için izin alma durumumuz yok. Grubu çok büyütmek istemedim zaten 7 motor gibi bir şeyiz. Yol durumunda da Kuşadası ve Foça düşünmüştüm ama bunlar uzun süre boyunca çok daha yoğun trafik ve yüksek hızda akış isteyen yollar. Karaburun uygun geldi. Bakalım umarım sorunsuz atlatırız. Brifing yapmak yetmeyecek ama hiç yapmamaktan daha iyidir. Bu yüzden tanışma süresini uzun tutmak istedim. Şimdi iş yerinde grup sürüş teknikleri ve yol el işaretleri için çıktı alacağım. Umarım bir faydam(ız) olur.

Miraç abi tam teçhizat sağlam lider :)

mertowski
26 Haziran 2016, 09:17
tura katılmak istiyorum da birisi bana ulaşabilir mi 0544 661 1912

hattoi
26 Haziran 2016, 09:26
Kazasız belasız geçmesi dileğiyle, iyi eğlenceler arkadaşlar.

AWESQME
26 Haziran 2016, 23:28
Sağ salim gezimiz tamamlanmıştır. Gayet zevkli çok güzel bir gezi oldu. Umarım aynı tayfa başka gezilerde tekrar bir araya geliriz :)

Machair
27 Haziran 2016, 15:01
Arkadaşlar merhaba,

Fotoğrafları photobucket server'ına atmaya başladım. Umarım akşam vaktim olur ve küçük bir gezi yazısı eşliğinde sizler ile paylaşırım. Gezinin bir gün öncesi gece Yasemin Kafe'deki buluşmaya gelen arkadaşlara ve geziye katılım sağlayan arkadaşlara emeklerinden ötürü teşekkür ederim. Bu gezide bizlerle beraber olan ve uzun! bir çile çeken artçılarımıza da ayrıca teşekkür ederim. Toplantıya ve geziye katılamayan arkadaşları bir sonraki toplantıya bekleriz. Umarım yakın zamanda bir gezimiz daha olacak. Hatta havada Cunda'da çadırlı kamp kokusu var sanırım. :flower:

BatuhanK
27 Haziran 2016, 15:18
Yasemin kafe, toplantı, mt izmir?
Paralel izmir grubu çıkıyor sanırım :cherry::cherry:
Hiç bir agresif tavrım yok, olması saçma zaten ama...
Hali hazırda bir mt-izmir grubu varken, ve biz sizin yüzünüzü dahi görmemiş iken, izmir il temsilcisi diye bir ünvan varken, ''mt-izmir olarak toplantı yapktık veya gezi yaptık, sonraki toplantıya bekleriz'' demek ne kadar doğru?
Yani elbette motosikleti sevebilirsiniz, grup olayları hoşunuza gidebilir, izmirde yaşıyor olabilirsiniz, bu forumda zaman geçiriyor olabilirsiniz. Ama her bir araya gelip muhabbet eden kişiler, biz motosiklet.net in izmir, grubuyuz herkesi toplantıya bekleriz derse sizce de mantıksız olmaz mı:)

coldboy35
27 Haziran 2016, 15:22
Geziye gitmemiz için ve motor kullanmamız için sizin yüzünüzü görmemiz gerektiğini bilmiyordum, çünkü ilk kez geziye katılıyorum.

Kusura bakmayın.

BatuhanK
27 Haziran 2016, 15:30
Geziye gitmemiz için ve motor kullanmamız için sizin yüzünüzü görmemiz gerektiğini bilmiyordum, çünkü ilk kez geziye katılıyorum.

Kusura bakmayın.

:) Söylediklerimi anlamadığınız kesin. Başta da dediğim gibi kimseye ahkam kesme niyetinde değilim, kimsenin de böyle bir haddi olamaz.
Ama hali hazırda bulunan adı-sanı belli bir topluluk zaten var. Aynı isimle, bu topluluğu yok saymaya devam etmek neden.
Bir sonraki toplantıya hepinizi bekleriz, tanışırız konuşuruz.
Zaten ahlakı-davranışları insanları rahatsız etmeyen, trafikte kendini ve grubu tehlikeye atmayan herkes kafasına göre toplantıya çıkıp gelebilir. Çünkü her sene en az 1 kere benzer olayları yaşayan mt-izmir grubu kimseye ait değil:)

cagiran
27 Haziran 2016, 15:42
Hali hazırda bir mt-izmir grubu varken, ve biz sizin yüzünüzü dahi görmemiş iken, izmir il temsilcisi diye bir ünvan varken, ''mt-izmir olarak toplantı yapktık veya gezi yaptık, sonraki toplantıya bekleriz'' demek ne kadar doğru?

Selamlaar,özür dilerim,
Hata benim, başlığı yanlış açmışım, forum yöneticilerinden başlığımı düzeltmelerini rica ediyorum.

Hali hazırda bir mt-izmir grubu varken, bu hiç doğru değil.

Gerisi doğru, çünkü daha fazla motosiklet tutkunu insanla tanışmayı ve kaynaşmayı istiyoruz

Spontene gelişen bu buluşma ve gezi çok hızlı organize edildi, herkeste yeni insanlarla tanışma ve motosikletle sürme hevesi vardı.Acemiler ve tecrübelilerden oluşab bir karmaydı. Ama herkesin az ya da çok yol tecrübesi vardı.
Zateb dişi aslan yavrusunu ava götürmezse o yavrular aç kalır de mi.

Bu yüzden Koray'a teşekkür ediyorum, önce yüzümüze bakıp sonra tipimizi beğenmeyip geziye çağırılan whatsapp grubuna almaydı gururumuz incinirdi.

AWESQME
27 Haziran 2016, 15:51
koray abi ye selamlar :)

cagiran
27 Haziran 2016, 15:57
Biz kendi çapımızda kısa süre içerisinde tanıştık kaynaştık ve gezi düzenledik bunda garip bir şey yok. Hepimiz MT nin üyesi olduğumuzdan "MT İzmir" deme hakkımız mevcuttur.

Yok, o topa girme.Öyle bi hak yok
Tekrar ediyorum ki açıklamam arkaya düşmesin ve imla hatalarını düzeltiyim :)

Hata benim, başlığı yanlış açmışım, forum yöneticilerinden başlığımı düzeltmelerini rica ediyorum.

Hali hazırda bir mt-izmir grubu varken, bu hiç doğru değil.

Gerisi doğru, çünkü daha fazla motosiklet tutkunu insanla tanışmayı ve kaynaşmayı istiyoruz

Spontene gelişen bu buluşma ve gezi çok hızlı organize edildi, herkeste yeni insanlarla tanışma ve motosiklet sürme hevesi vardı.
Acemiler ve tecrübelilerden oluşan bir karmaydı.
Ama herkesin az ya da çok yol tecrübesi vardı.
Zaten dişi aslan yavrusunu ava götürmezse o yavrular aç kalır de mi..

Bu yüzden Koray'a teşekkür ediyorum,
Önce yüzümüze bakıp sonra tipimizi beğenmeyip gezi duyurusu yapılan whatsapp grubuna almasaydı gururumuz incinirdi.

Machair
27 Haziran 2016, 15:58
Yani elbette motosikleti sevebilirsiniz, grup olayları hoşunuza gidebilir, izmirde yaşıyor olabilirsiniz, bu forumda zaman geçiriyor olabilirsiniz. Ama her bir araya gelip muhabbet eden kişiler, biz motosiklet.net in izmir, grubuyuz herkesi toplantıya bekleriz derse sizce de mantıksız olmaz mı:)

Evet Yasemin Kafe,evet toplantı, hem MT İzmir hem değil.
Hem paralel hem değil.
Agresif tavrın olmamalı zaten, buna bir sebep yok, bizim görmek istediğimiz bir hoş geldin.
Hali hazırda bir MT-İzmir var. Biliyorum, biliyoruz, arada bilmeyen çıkabilir. Yüzümüzü görmene gerek var mı bilmiyorum ama yüzümü görmüş olan Cem, Yiğitcan ve Murat'a (Tansuk) sorabilirsin. İzmir il temsilcisi diye bir ünvan olduğu için Cem'in kendisine Gezgin 35 WhatsApp grubundan yazdım.
MT-İzmir olarak toplanıyoruz başlığı hem yanlış hem doğru, başlığı ben açmadım ama açan kişiyi haklı buluyorum. O da şöyle ki, hali hazırda bir MT-İzmir var ve yine İzmirli MT üyeleri olarak buraya ulaşamadık. Arkada/dışarıda/uzakta kalanlar bir toplanalım dedik. Hepimizin ortak noktası ise MT forumdan tanışıyor olmamız. Buradaki insanların istediği zaten MT-İzmir'e katılabilmekti.
Başlık burada MT-İzmir olarak açılmış (foruma ne başlılar açılıyor bunu düzeltmek daha kolay)ama WhatsApp grup adı İzmir Motosiklet Gezi'dir.

Ortada hali hazırda resmi (yasal anlamında değil, forumca kabul edilmiş) bir grup var, yıllardır emek var ve benim buna saygım var. Motosiklet.net'in İzmir grubuyuz diye bir açıklama, ibare yoktur. Ben de senin gibi buna karşıyım. Bizler zaten sizlerle birlikte bir şeyler yapabilmek istiyoruz.

Ben seni anlıyorum, umarım sen de beni anlarsın. Negatif yaklaşımdan ziyade yardımcı olsak ve hem üye hem gönül kazansak?

BatuhanK
27 Haziran 2016, 16:19
Evet Yasemin Kafe,evet toplantı, hem MT İzmir hem değil.
Hem paralel hem değil.
Agresif tavrın olmamalı zaten, buna bir sebep yok, bizim görmek istediğimiz bir hoş geldin.
Hali hazırda bir MT-İzmir var. Biliyorum, biliyoruz, arada bilmeyen çıkabilir. Yüzümüzü görmene gerek var mı bilmiyorum ama yüzümü görmüş olan Cem, Yiğitcan ve Murat'a (Tansuk) sorabilirsin. İzmir il temsilcisi diye bir ünvan olduğu için Cem'in kendisine Gezgin 35 WhatsApp grubundan yazdım.
MT-İzmir olarak toplanıyoruz başlığı hem yanlış hem doğru, başlığı ben açmadım ama açan kişiyi haklı buluyorum. O da şöyle ki, hali hazırda bir MT-İzmir var ve yine İzmirli MT üyeleri olarak buraya ulaşamadık. Arkada/dışarıda/uzakta kalanlar bir toplanalım dedik. Hepimizin ortak noktası ise MT forumdan tanışıyor olmamız. Buradaki insanların istediği zaten MT-İzmir'e katılabilmekti.
Başlık burada MT-İzmir olarak açılmış (foruma ne başlılar açılıyor bunu düzeltmek daha kolay)ama WhatsApp grup adı İzmir Motosiklet Gezi'dir.

Ortada hali hazırda resmi (yasal anlamında değil, forumca kabul edilmiş) bir grup var, yıllardır emek var ve benim buna saygım var. Motosiklet.net'in İzmir grubuyuz diye bir açıklama, ibare yoktur. Ben de senin gibi buna karşıyım. Bizler zaten sizlerle birlikte bir şeyler yapabilmek istiyoruz.

Ben seni anlıyorum, umarım sen de beni anlarsın. Negatif yaklaşımdan ziyade yardımcı olsak ve hem üye hem gönül kazansak?

Kendimi negatif olarak gösterdiysem benim hatam, kesinlikle negatif değilim. Bu detayları da bilmiyordum. Dediğim gibi benim de niyetim aynı.Problem yok :) en kısa zamanda görüşmek üzere

Tundzhay
27 Haziran 2016, 16:26
İzmir MT var ise, Bu forumda konuşulup anlaşılıp bir plan ortaya çıkartılmalı. Facebook ta MT olmaz.

BatuhanK
27 Haziran 2016, 16:29
İzmir MT var ise, Bu forumda konuşulup anlaşılıp bir plan ortaya çıkartılmalı. Facebook ta MT olmaz.
Elbette, zaten işler bu şekilde yürüyor. Sadce facebookta yapılan bir duyuru olmadı hiç :) zaten facebook sayfasını görürseniz çoğunlukla kişisel paylaşımların (video, fotoğraf gibi) yapıldığını görebilirsiniz

Machair
27 Haziran 2016, 16:40
Ha şöyle. Sakin sakin konuşalım, yanlış anlaşılmalar kalksın, olay tatlıya bağlansın. Biraz sabredin, şans eseri, bir anda denk gelmiş MT üyeleri ve dışarıdan katılan arkadaşlar ile yaptığımız küçük gezinin fotolarını atayım akşam. Siz de bakın ve bizlerle beraber gezmiş gibi olun.

Kazasız,belasız, cezasız güzel gezi oldu. Walla bak. :cat: Bir kaç arkadaşa toto nakli gerekiyor gerçi.

cagiran
27 Haziran 2016, 18:42
Ha şöyle. Sakin sakin konuşalım, yanlış anlaşılmalar kalksın, olay tatlıya bağlansın. Biraz sabredin, şans eseri, bir anda denk gelmiş MT üyeleri ve dışarıdan katılan arkadaşlar ile yaptığımız küçük gezi...

Foruma üye kazandırdık fena mı :)
Hem de shadow u var :) :)
@okyanus.84

Machair
27 Haziran 2016, 20:13
Evet arkadaşlar, fotoğrafları cep telefonundan işyerindeki bilgisayara kes yapıştır olarak aktarmıştım. Gün içerisinde hepsini yükleme fırsatım olmadı. Eldekiler ile başlığı açayım diyorum. Kalanlar yarın. Forumda ve WhatsApp grupta belirtildiği üzere saat 09:00'da İnciraltı'na indik artçım ile. 5 dakika sonra Umut ve nişanlısı KTM 390 ile geldi. Arkasından Musa ve eşi Shadow ile, Çağrı ve eşi Forza 300 ile, Hasan Can CRF 250si ile ve Uğur Pulsar 200 ile bize katıldı. Kaan işi yetişmediği için katılamadı. Kahvaltıyı zaman kazanmak için biraz acele yaptık. Bu yüzden fotoğraf yok. Arkasından yol sıralaması yapıldı. Tam ayrılmaya hazırlanırken Mert MT 125 ile yanaştı. Forumdaki saat düzeltmesini görmemiş. Arkadaşımızı aç yola vurduk. Kusura bakmasın.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0009_zps6hrr8yee.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0009_zps6hrr8yee.jpg.html)

İnciraltı'ndan çıkarken bir kare.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0004_zpsm6z7ol0x.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0004_zpsm6z7ol0x.jpg.html)

İlk mola yerimiz İYTE önüne güzel bir grup sürüşü ile varıyoruz.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0017_zpsqlasudf1.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0017_zpsqlasudf1.jpg.html)

Araçlar artık bu yolda hızlanıyor. Fermuar düzeninden çıkıp Mordoğan'a kadar tek sıra yol alıyoruz ki araçlar bizi geçsin.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0011_zps9r9pmgi0.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0011_zps9r9pmgi0.jpg.html)

Mordoğan'da mola.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0019_zps583mkcny.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0019_zps583mkcny.jpg.html)

Mordoğan sonrası grup Karaburun virajları ile karşılaşıyor. Arası açılan grubu Kaynarpınar-İnecik Köyü mevkiinde birleştiriyoruz. Aslında burası benim köyüm ama gezdirmeye zamanım olmadı. Bir daha sefere.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0006_zpscn2i9lz8.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0006_zpscn2i9lz8.jpg.html)

Ergin Pansiyon'a veriyoruz. Benim sevdiğim elit bir yer.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153050_zps42ifwdez.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153050_zps42ifwdez.jpg.html)

Manzaramız.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153633_zpsjgli6rek.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153633_zpsjgli6rek.jpg.html)

Böyle geliyoruz;

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153642_zpsr4nho2mr.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153642_zpsr4nho2mr.jpg.html)

Böyle çıkıyoruz.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153757_zpsbiilcz2d.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153757_zpsbiilcz2d.jpg.html)

Yemek öncesi Ayberk ve artçısı Can bize katılıyor. Yemek sonrası Umut ve nişanlısı ile vedalaşıyoruz. Yemek sonrası yol fotoğraflarımız yarın. Kusura bakmayın.

AWESQME
27 Haziran 2016, 20:55
Evet arkadaşlar, fotoğrafları cep telefonundan işyerindeki bilgisayara kes yapıştır olarak aktarmıştım. Gün içerisinde hepsini yükleme fırsatım olmadı. Eldekiler ile başlığı açayım diyorum. Kalanlar yarın. Forumda ve WhatsApp grupta belirtildiği üzere saat 09:00'da İnciraltı'na indik artçım ile. 5 dakika sonra Umut ve nişanlısı KTM 390 ile geldi. Arkasından Musa ve eşi Shadow ile, Çağrı ve eşi Forza 300 ile, Hasan Can CRF 250si ile ve Uğur Pulsar 200 ile bize katıldı. Kaan işi yetişmediği için katılamadı. Kahvaltıyı zaman kazanmak için biraz acele yaptık. Bu yüzden fotoğraf yok. Arkasından yol sıralaması yapıldı. Tam ayrılmaya hazırlanırken Mert MT 125 ile yanaştı. Forumdaki saat düzeltmesini görmemiş. Arkadaşımızı aç yola vurduk. Kusura bakmasın.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0009_zps6hrr8yee.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0009_zps6hrr8yee.jpg.html)

İnciraltı'ndan çıkarken bir kare.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0004_zpsm6z7ol0x.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0004_zpsm6z7ol0x.jpg.html)

İlk mola yerimiz İYTE önüne güzel bir grup sürüşü ile varıyoruz.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0017_zpsqlasudf1.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0017_zpsqlasudf1.jpg.html)

Araçlar artık bu yolda hızlanıyor. Fermuar düzeninden çıkıp Mordoğan'a kadar tek sıra yol alıyoruz ki araçlar bizi geçsin.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0011_zps9r9pmgi0.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0011_zps9r9pmgi0.jpg.html)

Mordoğan'da mola.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0019_zps583mkcny.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0019_zps583mkcny.jpg.html)

Mordoğan sonrası grup Karaburun virajları ile karşılaşıyor. Arası açılan grubu Kaynarpınar-İnecik Köyü mevkiinde birleştiriyoruz. Aslında burası benim köyüm ama gezdirmeye zamanım olmadı. Bir daha sefere.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0006_zpscn2i9lz8.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0006_zpscn2i9lz8.jpg.html)

Ergin Pansiyon'a veriyoruz. Benim sevdiğim elit bir yer.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153050_zps42ifwdez.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153050_zps42ifwdez.jpg.html)

Manzaramız.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153633_zpsjgli6rek.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153633_zpsjgli6rek.jpg.html)

Böyle geliyoruz;

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153642_zpsr4nho2mr.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153642_zpsr4nho2mr.jpg.html)

Böyle çıkıyoruz.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153757_zpsbiilcz2d.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_153757_zpsbiilcz2d.jpg.html)

Yemek öncesi Ayberk ve artçısı Can bize katılıyor. Yemek sonrası Umut ve nişanlısı ile vedalaşıyoruz. Yemek sonrası yol fotoğraflarımız yarın. Kusura bakmayın.

Süper olmuş valla :) Bu gezi kimin sayesinde olduysa ona teşekkür etmek lazım :bounce: İyi eğlendik ve bol virajlı yollarda kendimizi güzel geliştirdik hele ki virajdan korkan ben utanmasam diz değdiricektim ama alet uzun işte bi cıbır değil :queen:

cagiran
27 Haziran 2016, 21:39
Süper olmuş valla :) Bu gezi kimin sayesinde olduysa ona teşekkür etmek lazım :bounce: İyi eğlendik ve bol virajlı yollarda kendimizi güzel geliştirdik hele ki virajdan korkan ben utanmasam diz değdiricektim ama alet uzun işte bi cıbır değil :queen:

Sana teşekkür etmek lazım :)
O yol iyi tecrübe katıyor artçılara bile :)

hattoi
27 Haziran 2016, 22:30
Güzel gezi olmuş belli, diğer fotoğraflarda neler var acaba :)
Tebrikler. :thumleft:

cagiran
27 Haziran 2016, 23:50
Güzel gezi olmuş belli, diğer fotoğraflarda neler var acaba :)
Tebrikler. :thumleft:

Teşekkürler

mertowski
28 Haziran 2016, 01:21
Aç yola çıktık diye kusura bakmak ne demek :) Teşekkürler gezi için ...
Not : Önüme crf koymayın bir daha gezide :)))) ( Hasan :pr: :rendeer: )

exhell
28 Haziran 2016, 02:43
O değilde, crf li arkadaş mavişehirde tek teker yapar senmiydin? ege parkın önünde :D

Machair
28 Haziran 2016, 12:17
Evet devam edelim. Denize girdik, çıktık, yemeğimizi yiyip kahvelerimizi içtikten sonra geri dönüş yolculuğu başlıyor. Öncelikle Karaburun Merkez girişinde yakıt ikmali yapıldı ve arkasından Karaburun İskele mevkiine indik ama kimse fotoğraf çekmemiş. :salut: Sonrasında Yeniliman'dan geçip Hasseki Köyü'ne doğru dağa vuruyoruz motorları. Yükseldikçe rüzgar artıyor. Sarpıncık Köyü'ne gelmeden deniz manzaralı bir grup fotoğrafı. Ama havada nem çok olduğu için Yunan adaları gözükmemiş. Telefonlarda Yunanistan'dan çekmeye başladı.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_175210_zps2jpx6zlg.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_175210_zps2jpx6zlg.jpg.html)

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_175257_zps0l3fbrke.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_175257_zps0l3fbrke.jpg.html)

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0038_zpswqpzqth6.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0038_zpswqpzqth6.jpg.html)

Yola devam edip terk edilmiş Sazak Köyü hizasına geliyoruz. Köyün fotosu çekilmemiş ama biz varız fotoda.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0013_zpsotvcjtrq.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/IMG-20160626-WA0013_zpsotvcjtrq.jpg.html)

Yola devam edip Karareis öncesi güzel bir koy manzarasında grup fotoğrafı çekiliyoruz.

http://i102.photobucket.com/albums/m105/mirackoraytumer/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_184001_zpsgt6ywfbk.jpg (http://s102.photobucket.com/user/mirackoraytumer/media/2016-06-26%20MT%20Karaburun%20Gezi/20160626_184001_zpsgt6ywfbk.jpg.html)

Buradan sonra Balıklıova'ya uğrayıp meşhur un kurabiyesinden aldık. Devamında Gülbahçe'de tekrar yakıt ikmali yapıp Yasemin Kafe'de gece 22:30 gibi geziyi sonlandırdık. Katılım sağlayan tüm arkadaşlara emekleri ve uyumlu davranışları için teşekkür ederim. 250 km üzeri rotaya ve çok uzun süreye rağmen sorunsuz bir gezi oldu benim adıma. Umarım herkeste güzel bir hatıra bırakmıştır.

cagiran
28 Haziran 2016, 13:02
250 km üzeri rotaya ve çok uzun süreye rağmen sorunsuz bir gezi oldu benim adıma. Umarım herkeste güzel bir hatıra bırakmıştır.

Valla çok güzel omuz ağrısı bıraktı :)
Şaka bi yana çok keyif aldık ve bizim adımıza da sorunsuz bir gezi oldu
katılan tüm arkadaşlara biz de teşekkür ediyoruz :)

AWESQME
28 Haziran 2016, 13:23
Valla çok güzel omuz ağrısı bıraktı :)
Şaka bi yana çok keyif aldık ve bizim adımıza da sorunsuz bir gezi oldu
katılan tüm arkadaşlara biz de teşekkür ediyoruz :)

Şimdi abi eğri oturup doğru konuşursak en rahatımız sendin :) En konforlu alet Forza ydı yani :)

cagiran
28 Haziran 2016, 13:59
Şimdi abi eğri oturup doğru konuşursak en rahatımız sendin :) En konforlu alet Forza ydı yani :)

Galiba ben eğri oturdum :)

Ayberkx
28 Haziran 2016, 19:32
https://www.youtube.com/watch?v=hqjvEGLkIl8

Dönüşte çektiğimiz 4.5 saatlik videonun kısaltılmış halidir.

coldboy35
28 Haziran 2016, 19:47
Koray abi eline sağlık.

Ayberk harika olmuş video.

Bir daha ki sefer bende çekeyim :)

hattoi
28 Haziran 2016, 22:42
Eddie Vedder iyi olmuş :cat:

mkaptan
29 Haziran 2016, 00:20
cok guzel organizasyon

bir dahaki sefere bizde bulusmak isterz