PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YAMAHA YBR 125 LASTİK

rocco17
16 Haziran 2016, 16:44
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Şimdi ben bu konuyu araştırdım ama hala kesin bir bilgi bulamadım forumda da sordum ama arkadaşlarda bana soruyla cevap verdiler tecrübemde olmadiği icin size yeniden sormak istedim. Şimdi genel kullanımım şehir içi olucak arada sırada 70-100 km arası uzun yollara gidebilirim. her gün kullanıcam motoru yani sürekli üstünde olucam 4 mevsim. Şimdi kullanım bilgilerime göre yamaha ybr 125 için en iyi sağlam ve yol tutan lastik hangisi gerçekten çok araştırdım ama kullanıcısına sormadan olmıyacak bu iş yardimci olanlara şimdiden tesekkurler her yorumunuz benim icin cok önemli çünkü motoru aldığınızda üstünde olan lastik çok berbat düşürecek bizi buzda mı gidiyoruz yolda mı belli değil. Kullanim bilgilerime gore bana hangi lastiği tavsiye edersiniz tekrardan sağolun...

Ege Anıl EFE
16 Haziran 2016, 16:56
Michelin pilot street

rocco17
16 Haziran 2016, 16:57
Michelin pilot street

Çok çabuk patliyor diyenler var ama ince falan filen muhabbetleri iyi lastik midir sizce

Ege Anıl EFE
16 Haziran 2016, 17:00
Bildiğim kadarıyla(yanlış biliyor olabilirim) kendi muadillerine göre ıslak zeminde bi nebze daha iyi tutuyormuş. Kendini kanıtlamış bi marka zaten. Etrafimdaki kimse de (kullanan 3,4 arkadasım dan kastediyorum) patladı etti ca diye bisey duymadım.

Osm@n
16 Haziran 2016, 17:49
İkibin kilometredir Metzeler M22 kullanıyorum. Memnunum.

rocco17
16 Haziran 2016, 18:09
İkibin kilometredir Metzeler M22 kullanıyorum. Memnunum.
Kardesim sizde yamaha ybr 125 mi kullaniyorsunuz acaba 1-2 sorum daha olacakti. :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Pirelli Dura Traction derim.

Michelin dişsiz,asfalt harici yol tutuşu güzel değil. Bir iki defa araziye çıktım,pati çekmekten balatam bitecekti :P

Metzelleri bilmiyorum ama dura traction hem stabilize,hem asfalta gelir iyidir.

Siz hangi motoru kullaniyorsunuz acaba 1-2 sorum daha olacakti.

hakikiteker
16 Haziran 2016, 18:23
Kullanım daha çok asfaltta olacaksa michelin pilot street güzel :cat: Ama arkadaşların da dediği gibi arazide ve özellikle çamur gibi yüzeylerde berbat, hafif arazide dere geçişinde yanlaya yanlaya bir hal olduğumu hatırlıyorum :mrgreen:

mgora
16 Haziran 2016, 18:34
Billas BL-080 hem yerli , hem iyi , hem uygun fiyatlı
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/143241-cheng-shin'ler-ustunde-34000-km-fersah-ve-billas-birlas-nasildir.html

senolas
16 Haziran 2016, 19:39
Çok çabuk patliyor diyenler var ama ince falan filen muhabbetleri iyi lastik midir sizce

Kim demişse sözlerinde çok haklı, pilot street kullanıyorum 5 6 ayda 2 kere patladı. Çok yumuşak hamurlu olması güzel yol tutuşu iyi fakat patlıyor işte. Bir daha alacak olursam metzeller almayı planlıyorum

uugguurr86
16 Haziran 2016, 19:53
Pirelli Dura Traction kullanıyorum. Öyle aman aman bir yol tutuşu yok. Ama ybr için yeterli. Yaz kış kullanacaksan bence iki lastik bak. Mesela Pirelli Dura Traction ısınana kadar pek yol tutmuyor.Kışın sıkıntı olur.

hakikiteker
16 Haziran 2016, 23:20
Kim demişse sözlerinde çok haklı, pilot street kullanıyorum 5 6 ayda 2 kere patladı. Çok yumuşak hamurlu olması güzel yol tutuşu iyi fakat patlıyor işte. Bir daha alacak olursam metzeller almayı planlıyorum

Ben bir yıl ve 17000km'dir kullanıyorum hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Serdar Baba
16 Haziran 2016, 23:46
Başıma bir şey gelmeyecekse ben 5000 km'dir orijinal lastikleri kullanıyorum. Herhangi bir problemle karşılaşmadım.

-ZERO-
16 Haziran 2016, 23:57
Yaklasik 8 bin kilometredir pilot street kullaniyorum. 5 6 defa lastik yakmaya calismak ve cogu defa toprak alanda gezinmeme rağmen lastikte hala bittigine dair bir belirti yok. Michelin yumusak hamurludur cabuk biter diyenlere lutfen inanmayiniz. Totolarindan salliyorlar. Fakat lastigimin sag yanak kisminda catlaklar olustu. Distributorunu aradim sagolsun cok yardimci oldu. Lastigi cikartip baktirdilar catlagin sebebi dusuk hava basinciymis. Aslinda dusuk hava basinci degildi sebep. Benim arka canta + arka koltuga valiz baglamamdan kaynaklanan agirlikti. Michelin iyi lastiktir. Duzgun asfalta hayvan gibi yagmur varken ne ani frenler yaptim bana misin demedi. Virajlarda yatabildigim kadar yatiyorum tik yok. Motor 125 cc vitesli. Patlama konusuna gelirsek 5000 kusur km orjinal sambriyelli lastik kullandim. 2 tanesi birer hafta arayla olmak kaydiyla 3 defa patlayip beni yolda yolda birakti. Sehirlerarasi ve sehirici yolda michelin bir defa bile patlamadi. Lastik patlamasi sans isidir. Lastige ozel degildir.

Osm@n
17 Haziran 2016, 00:10
YBR ESD kullanıyorum. 150 km de iken değiştirdim.

rocco17
17 Haziran 2016, 00:15
YBR ESD kullanıyorum. 150 km de iken değiştirdim.
Lastikleri mi değistirdiniz 150 km de nasıldır metzeler yol tutusu ıslak yolda fren falan hala metzeleri kullaniyormusunuz ve tavsiye edermisiniz simdiden sağolun.

Ros1n2
17 Haziran 2016, 01:00
Ybr lastik seçimi ile ilgili yeterli konu var. Deneyimlemiş birisi olarak söylüyorum Michelim pilot street bu motosiklet için alabileceğin en iyi lastik

bilirkişi
17 Haziran 2016, 01:25
Metzeler ıslak zemine de girdim viraja da uzun yola da çıktım araziye de soktum hiç gıç atıp gergin anlar yaşatmadı michelinden de daha ucuz .
Not:ne alırsan al standart lastikten iyidir.

Zephyros
17 Haziran 2016, 09:19
Pilot Street'i 40 km de taktırdım şimdi 7000 deyim 4 mevsim kullanırım memnunum. Asfaltta iyi, stabilize yollarda kötü ben şehirde kullandığımdan problem olmuyor. Satıcısı, yumuşak olduğundan bu lastiği kullananların Yamaha'nın YBR için arka maşa etiketinde yazdığından daha fazla basınçla kullanmasını öneriyor, bana ön 30 arka 32 olarak kullanmamı önerdiler (Buz Motor İzmir)şimdiye kadar patlamadı. Ağustos 2015'de montaj dahil 270 e taktırmıştım.

rocco17
17 Haziran 2016, 15:29
Pilot Street'i 40 km de taktırdım şimdi 7000 deyim 4 mevsim kullanırım memnunum. Asfaltta iyi, stabilize yollarda kötü ben şehirde kullandığımdan problem olmuyor. Satıcısı, yumuşak olduğundan bu lastiği kullananların Yamaha'nın YBR için arka maşa etiketinde yazdığından daha fazla basınçla kullanmasını öneriyor, bana ön 30 arka 32 olarak kullanmamı önerdiler (Buz Motor İzmir)şimdiye kadar patlamadı. Ağustos 2015'de montaj dahil 270 e taktırmıştım.
Hocam peki stabilize yollarda çok mu kötü hani aman aman girmeyin diyebilecek seviyedem yoksa hani asfaltta çok iyi ama stabilizede bi tık daha temkinli olmak lazım gibi mi nasıldır bu lastiğin olayı ?

MazhaRR
17 Haziran 2016, 15:32
İşin içine stabilize yol giriyorsa metzeller.

Not:yazılanları okumadım.

rocco17
17 Haziran 2016, 15:37
İşin içine stabilize yol giriyorsa metzeller.
Not:yazılanları okumadım.
Kardeşim hem asfaltta hemde stabilize yolda kullanıcam ama %90 asfaltta tabi arada oraya buraya gidersem işte bir iki stabilize yola girebilirim. Benim sorum şu metzeler hakkında hiç kötü bir yorum duymadım asfalttada stabilize yolda da çok mu iyi gerçekten hani hem iyi yol tutsun hemde oturaklı lastik olsun istiyorum tavsiye edermisiniz metzeleri bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim

Zephyros
17 Haziran 2016, 16:03
Lastik yumuşak hamurlu ve dişsiz olduğundan stabilize yollar hırpalar çatlar patlar, erken bitmesine sebep olabilir anlamında kötü diyorum. Özetle kız gibi narin lastikler, kötü yollara gitmez ama caddede fıstık gibi :)

MazhaRR
17 Haziran 2016, 16:07
Kardeşim hem asfaltta hemde stabilize yolda kullanıcam ama %90 asfaltta tabi arada oraya buraya gidersem işte bir iki stabilize yola girebilirim. Benim sorum şu metzeler hakkında hiç kötü bir yorum duymadım asfalttada stabilize yolda da çok mu iyi gerçekten hani hem iyi yol tutsun hemde oturaklı lastik olsun istiyorum tavsiye edermisiniz metzeleri bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim

Metzellerin şimdi tam zamanı.Eskiden kimsede göremezdik metzelleri,çok pahalıydı, şimdi ise fiyatı birçok yerde diğerlerinden daha uygun.Michelin=asfalt demek.Yol biraz tozlu,kirli olsun görevini yapamaz hale gelir fakat metzeller kombine bir lastik, hem asfaltta hem stabilizede hemde ıslakta görevini çok iyi yapar.Siz tavsiyeden çok lastiğin özelliklerinin sizin için uygun olup olmadığına bakın çünkü herkes başka bir tavsiye verecektir.Michelin takıpta pişman olan veya pirelli takıp pişman olan yok.

rocco17
17 Haziran 2016, 18:40
Metzellerin şimdi tam zamanı.Eskiden kimsede göremezdik metzelleri,çok pahalıydı, şimdi ise fiyatı birçok yerde diğerlerinden daha uygun.Michelin=asfalt demek.Yol biraz tozlu,kirli olsun görevini yapamaz hale gelir fakat metzeller kombine bir lastik, hem asfaltta hem stabilizede hemde ıslakta görevini çok iyi yapar.Siz tavsiyeden çok lastiğin özelliklerinin sizin için uygun olup olmadığına bakın çünkü herkes başka bir tavsiye verecektir.Michelin takıpta pişman olan veya pirelli takıp pişman olan yok.
Yani benim kullanımım şehir içi olucak ama yaşadığım yerin hepsinin yolları 4/4 lük değil bu nedenle bana metzeler uygun gibi görünüyor

white_king
17 Haziran 2016, 19:54
konusu açılmışken yazayım 3 gündür pirelli dura traction lastik bulamıyorum..hangi siteye baktıysam stokta var gözüküyor arayıp üretim tarihini sorduğumda da maalesef sitemiz güncel değil deyip ellerinde olmadığını söylüyorlar..malum sitelerden sipariş verdiğimde de yine arayıp ellerinde bulunmadığını, onun yerine alakasız başka lastiklerin reklamını yapıp ellerindekini dayaklamaya çalışıyorlar.haliyle sipariş te iptal oluyor..Nedir bu lastiğin durumu üretimi durduruldu da mı yok piyasada?

rocco17
17 Haziran 2016, 21:49
konusu açılmışken yazayım 3 gündür pirelli dura traction lastik bulamıyorum..hangi siteye baktıysam stokta var gözüküyor arayıp üretim tarihini sorduğumda da maalesef sitemiz güncel değil deyip ellerinde olmadığını söylüyorlar..malum sitelerden sipariş verdiğimde de yine arayıp ellerinde bulunmadığını, onun yerine alakasız başka lastiklerin reklamını yapıp ellerindekini dayaklamaya çalışıyorlar.haliyle sipariş te iptal oluyor..Nedir bu lastiğin durumu üretimi durduruldu da mı yok piyasada?

Hocam benim bildiğim kadarıyla var üretim ama sen internet yerine yetkili servise veya bir motor lastikçisine danış onlar direk fabrikadan getirtebilirler... :)

CİHAN
11 Ekim 2018, 23:31
Yeni aldıdıgım ybr 125 de metzeller m22 var, 2016 tarihli sanırım lastik çok sertleşmiş ve 2 kere 30 km hızla giderken arabanın arkasından çıkıp yola dönerlen ön lastik kayıp düştüm.
michelin 540 tl takım alan varmı

uzay gemisi
11 Ekim 2018, 23:54
ybr için anlas capra öneririm