PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ekipman yardım.

daia
15 Haziran 2016, 13:37
merhaba, mondial 125 mt motosikletime binerken kask ve mont giyiyorum yazlık mont ama koruması falan yok , sadece rüzgar ve soğuğa dirençli,norml yazlık deri mont . bu halimle bile geçen gün polis denetlemesinde polis bana Antalyanın sıcağında helal olsun bu tarz giyinen pek görmedik bu tip motorla dedi.
pek de benimki gibi maximum 70-80 le giden, ortalama 50 60la giden biri için ucuz ekipman ne önerirsiniz. temelde neleri almalıyım? fazla bir bütçem yok açıkçası. polis yeterli bu dedi ama içim rahat değil acıkcası.

kaskım bu ,yeterli mi acaba.
http://www.motosikletaksesuarlari.com/LS2-Kask-FF351-Mat-Siyah-Kapali-Kask-Sharp-4-_11338.html?gclid=Cj0KEQjw-YO7BRDwi6Stp7T296ABEiQAD6iWMUrahQJ11CrHXrDRGsef1Vd 5SOukeE7i7t2xlV7dGsQaAunp8P8HAQ

RyuujinJakka
15 Haziran 2016, 15:14
Ne kadar bütçen var?

daia
15 Haziran 2016, 15:31
henüz belli bir bütçe yapmadım kredi kartına yüklenebildiğim kadar yüklenicem işte. X max almayı düşünüyorum ,kalan para 1400-1300 civarı olur herhalde cebime

RiDeR_2
15 Haziran 2016, 15:43
Hangilerine tavsiye istiyorsun eldiven, dizlik, pantolon?

KaskReis
15 Haziran 2016, 15:51
Hocam kaskın eskiyse veya 150 lira altı kasklardansa mt revenge ye bakmanı öneririm.Pantalon olarak motobike jeans'a bakabilirsin ama eğer alacak olursan forumdan iletişime geç ekstra koruma yolluyorlar,Bot istermisin bilmem ?Venom yazlık fileli montlara bakabilirsin.Tercihlerini yazarsan (deri-tekstil,dizlik-pantalon)daha iyi yardımcı olabiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Bütçe bol dersen Dainese air flux yada başka bir dainese modeli de bakabilirsin.

shruikan
15 Haziran 2016, 16:04
Bütçe bol dersen Dainese air flux yada başka bir dainese modeli de bakabilirsin.

dainese olsun çamurdan olsun diyon yani?

KaskReis
15 Haziran 2016, 16:08
dainese olsun çamurdan olsun diyon yani?

Derken hocam :) ?

daia
15 Haziran 2016, 16:36
aslında yanlış şekilde anlatmışım galiba derdimi, şöyle ki markadan ziyade bana sizce ne lazım . en temel neleri almam gerekiyor? hepsini mi almam gerekiyor. beni hayatta tutabilecek en minimum aksesuar nedir. mont ve kask yeterli midir? sormak istediğim bu

BajajRider
15 Haziran 2016, 16:48
Hocam seni hayatta tutacak olan kasktir. Geri kalan ekipmanlar yaralanmalardan buyuk ölçüde korur seni. Benim tavsiyem hepsini kullanman,düşüp deneyimleyip "eldivenim olsaydi bir sey olmazdi" demen hoş olmaz. Guzel bir eldiven,onayli mont,dizlik ve kask olmazsa olmazlardandir. Dusuk hizlarda bile en cok yaralanan yerler eller ve dizlerdir. Her butceye uygun ekipman var n11 e bakmani oneririm. Daha sonra ekipman incelemelerine forumdan ve ya baska sitelerden bakabilirsin illaki vardir.

daia
15 Haziran 2016, 16:51
Hocam seni hayatta tutacak olan kasktir. Geri kalan ekipmanlar yaralanmalardan buyuk ölçüde korur seni. Benim tavsiyem hepsini kullanman,düşüp deneyimleyip "eldivenim olsaydi bir sey olmazdi" demen hoş olmaz. Guzel bir eldiven,onayli mont,dizlik ve kask olmazsa olmazlardandir. Dusuk hizlarda bile en cok yaralanan yerler eller ve dizlerdir. Her butceye uygun ekipman var n11 e bakmani oneririm. Daha sonra ekipman incelemelerine forumdan ve ya baska sitelerden bakabilirsin illaki vardir.

teşekkür ederim :)

KaskReis
15 Haziran 2016, 17:36
Hocam 1500 lira bütçe demişsin minimum ekipman demişsin yani bütçeyi kısmak istiyorsan mt revenge+venom yazlık mont+kevlar kot (motobikejeans)+eldiven alırsan seni hayatta tutar ama bir örnek vereyim 1.5 ay kadar önce gs ci bir tanıdığım ful koruma (bot hariç) kaza yaptı şuan topal geziyor kalıcı değil ama kazadan sonra keşke şuda olsaydı diyeceğine kullan o bütçeyi yani al bir yazlık bot üzerine sırt korumasıda al o montunki sünger gibidir.Kalite arttıkça yaralanma oranında azalır.Ekipmana en fazla parayı vermelisin.