PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Completed Order (Motoin.de)

baba akü yok
10 Haziran 2016, 20:25
selam arkadaşlar motoin den 367 euro ya kask aldım fakat sonradan aklıma takıldı simdi ben bu alısverisi yaptım su anda completed order olarak gorunuyo aliexpress veya diger sitelerde ki gibi ürünü elime aldıgımda complited olması lazım deil mi ben mi yanlıslıkla tamamladım siparisi yoksa motoinden siparis verildiginde direk completed olarak mı gozukuyo bilen var mı

essegesse
10 Haziran 2016, 21:07
Anladıysam arap olayım.

wheelie
10 Haziran 2016, 21:10
selam arkadaşlar motoin den 367 euro ya kask aldım fakat sonradan aklıma takıldı simdi ben bu alısverisi yaptım su anda completed order olarak gorunuyo aliexpress veya diger sitelerde ki gibi ürünü elime aldıgımda complited olması lazım deil mi ben mi yanlıslıkla tamamladım siparisi yoksa motoinden siparis verildiginde direk completed olarak mı gozukuyo bilen var mı

hocam sitenin sistemi yanlış yapmış olsan bile bu kaskın ışınlanmıcağını biliyodur ancak site hakkında pek bilgim yok sen genede bi ticket at iyi günler

baba akü yok
10 Haziran 2016, 21:55
attım bakalım insallah bi sıkıntı cıkmaz

cemmoto41
10 Haziran 2016, 22:28
Order sipriş demek olduğu için completed order siparişiniz tamamlandı demek bu hemen gelecek anlamına gelmez sadece siparişiniz alındı demek benim anladığım.

baba akü yok
11 Haziran 2016, 16:19
motoin e mesaj attım hala dönmediler bilen kimse yokmu forumda

turkmath
20 Haziran 2016, 19:46
motoin e mesaj attım hala dönmediler bilen kimse yokmu forumda

Kask geldi mi?

cagiran
20 Haziran 2016, 19:57
Adamlara eğlenceli gelmiştir mesaj, hala ne yazsak diye düşünüp düşünüp gülüp forward yapıyorrlardır birbirlerine

Sipariş tamamlandı hocam
Delivered falan gibi bişey yazana kadar bekle kask gelidikten sonra yazar

Rawen
20 Haziran 2016, 20:02
Ödeme tamamlandı diyor kask ulaşınca teslim edildi gibi birşey yazar tabi ingilizcesi ben cahilim

baba akü yok
20 Haziran 2016, 21:48
kaskı alırken avaible immediatly(hızlı kargo) ibaresi oldugu halde 1 hafta sonra verdiler kargoya 5.gün noldu bizim kask diye mesaj attım kusura bakmayın 1-2 gun icinde yolluyoruz falan dediler o sitede aliexpres vs gibi urun eline gecince deil de siparis verildigi an direk complited order(tamamlanmıs siparis) olarak görünüyomuş hala yolda kask tr ye giris yapmadı belki motoinden alısveris yapıcaklar olursa bilgilenmesi acısından yazıyorum yardımcı olmaya calısan arkadaslara da tesekkurler

turkmath
27 Haziran 2016, 18:36
Motoin'den aldığım kaskı vergisini ödeyerek bugün teslim aldım. Yaklaşık 10 gün sürdü...

ryangt
27 Haziran 2016, 19:58
Kaskın yurtdışı satış fiyatı ne kadar? Size vergi ve herşey dahil ne kadara mal oldu?
Yurtiçi liste fiyatı ne kadar?

ibo8316
27 Haziran 2016, 20:39
Turkiyede satilan bir kask modeli mi?
Türkiye Almanya fiyatı fark ne kadar?
Vergi ne kadar? 18% mi?

turkmath
28 Haziran 2016, 01:17
Kaskın yurtdışı satış fiyatı ne kadar? Size vergi ve herşey dahil ne kadara mal oldu?
Yurtiçi liste fiyatı ne kadar?

Kargoyla birlikte 450 Euro + % 18 kdv=1700 Tl civarına geldi. Yurtiçi liste fiyatı 1950 civarı, fakat istediğim renk yoktu. Çok hesaplı olmadı ama hem istediğim rengi almış oldum hem de denemiş oldum. Bu arada kask 2015 Eylül üretimi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Turkiyede satilan bir kask modeli mi?
Türkiye Almanya fiyatı fark ne kadar?
Vergi ne kadar? 18% mi?

Evet. Kask bu: http://www.hondamototal.com/efege~u~shoei-gt-air-expanse-tc-1-kask-45464

Benim aldığım renk, Tr de olmayan: http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle_parts/content_prod/254858

ryangt
28 Haziran 2016, 01:19
Bu kasktan Turkiyede yokmuymus hayret.. shoei tüm beden ve renkler olurdu.
Turkiyeden de alsaniz nakit yada tek çekim indirimiyle aşağı yukarı aynı fiyata gelirmiş demekki

turkmath
28 Haziran 2016, 01:23
Bu kasktan Turkiyede yokmuymus hayret.. shoei tüm beden ve renkler olurdu.
Turkiyeden de alsaniz nakit yada tek çekim indirimiyle aşağı yukarı aynı fiyata gelirmiş demekki

Ben nette aramış bulamamıştım. Evet, dediğim gibi kask hesaplı olmadı. Ama hesaplı ürünler var, indirimler de takip edilip alışveriş yapılabilir. Bu arada bu kadar yüksek meblağ yurt dışı aldığım ilk ürün. Gelene kadar akla karayı seçtim, orası ayrı tabi:P

agrsifedvard
28 Haziran 2016, 01:35
İki kuruş eksik vereyim diye adı satı belli olmayan yurtdışı sitelerinden alışverş yaparsanız akabinde böyle rezil olmanız hak olmuş
Nedir bu yurtdışı sevdası arkadaş.??

turkmath
28 Haziran 2016, 01:43
İki kuruş eksik vereyim diye adı satı belli olmayan yurtdışı sitelerinden alışverş yaparsanız akabinde böyle rezil olmanız hak olmuş
Nedir bu yurtdışı sevdası arkadaş.??

Rezil olunmuş bir durum yok, ürünler takipli geliyor. Bunu nereden çıkardınız? Ayrıca site de tanınmış bir site, sorun yok.

biyeybaraküs
28 Haziran 2016, 02:56
hayırlı olsun sırf renk ( illa yeşil olacaksa benzeri varmış aslında http://www.ozenmotor.com.tr/ProductDetails/-shoei-nxr-isomorph-tc-4-kask/114/4364 )için 5 yıl garantiden mahrum kalmak :silent: ,ayrıca shoei gt air ses bakımından pişmanlıktır

agrsifedvard
28 Haziran 2016, 03:01
Rezil olunmuş bir durum yok, ürünler takipli geliyor. Bunu nereden çıkardınız? Ayrıca site de tanınmış bir site, sorun yok.

Neyse sakinim ozaman.

Mimarca
28 Haziran 2016, 03:07
Hangi kargo firmasiyla geldi hocam? Ve siz vergisini ptt uzerinden mi ödediniz m.. Bilgilendirirsnz sevinirim..

turkmath
28 Haziran 2016, 03:43
Hangi kargo firmasiyla geldi hocam? Ve siz vergisini ptt uzerinden mi ödediniz m.. Bilgilendirirsnz sevinirim..

Alman resmi postası (DHL) ile Türkiye'ye geldi. Bizde de ptt kargo ile teslim edildi. Vergisini gümrükte hesaplamış ve kutu üzerinde belirtmiş oluyorlar. Siz de kapıda ödeyip ürününüzü alıyorsunuz.