PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 600-700TL'ye kadar kask.

BajajRider
10 Haziran 2016, 15:12
Bu konu defalarca açılmış fakat en yakını 1 yıl oncesinde konuşulmuş. Bu yüzden tekrar açayım dedim. Kask almayi dusunuyorum. Baya araştırdım aklimda shark s700,caberg stunt,agv k-3 sv,nolan n64,bell qualifier,Marushin,Icon airmada,hjc cs14 ve nitro aikido var. Bu kasklar cok olasi fakat aralarinda secim yapamadim,eger bunlardan birini kullandiysaniz veyahut kullanıyorsanız yorumlarinizi bekliyorum. Bu arada başka kask onerirseniz de sevinirim tercihen dahili gunes vizorlu olmasini istiyorum. Tesekkurler

wing41
10 Haziran 2016, 15:14
Shark en mantıklı seçim gibi kullanan arkadaşlarım memnunlar

Mexico
10 Haziran 2016, 15:21
Fuarda Caberg Stunt, Bell Qualifier ve Nolan N86 modellerini denedim.
En rahat ettiğim Bell Qualifier oldu. Cuk oturdu desem yeridir.
Caberg Stunt uyum olarak idare ederdi. Ancak forumda sürekli çok ses aldığı yönünde şikayet var. Biraz araştırırsanız konuları bulabilirsiniz.
Nolan (N 86) ise kaba ve aerodinamiği zayıf gibiydi. Şu sıralar yeni olarak N 87 modeli çıktı onada bir bakın derim.
Tabi hepsini motosiklet üzerinde denemek lazım. Motosiklet tipine göre değişebilir. Kimi kasklar düz oturuşa, kimileride racing oturuşa göre yapılıyor.

000000
10 Haziran 2016, 15:24
http://www.fc-moto.de/Scorpion-Exo-710-Air-Crystal-Helmet bi 100 lira daha yükseltirsen exo2000 var. SML bedenler var.

siyah vizor, pinlock, temizleme kiti hepsi beraber geliyor. ekstra almaya gerek kalmıyor.

HJC kasklarda güzel IS17 aradığın fiyata var.

eminemre
10 Haziran 2016, 15:24
2. Kaskım olarak bell qualifier hi viz hoşuma gitti.konuyu takip ediyor olacağım, forumlarda bell hakkında fazla görüş yok. Shark ve agv k3lerle ilgili görüşler ortada.

Bu arada ben de k3 kulkanıyorum, ses sorunsalı dışında havalandırma, konfor vs olarak severek kullandığım bir kask.

velizrsln
10 Haziran 2016, 15:31
marushin 777, bell qua., nolan 64 tabi en önemlisi kafana tam olması ve kafa yapına olması

BajajRider
10 Haziran 2016, 15:48
Scorpion kasklara baktim n11de falan var fakat turkiye de pek tutulan bir kask değil gibi. Fc moto da türkiye ye satisini durdurmus zaten. Yorumlariniz icin teşekkürler. Bu arada pulsar 200 ns kullanıyorum,siyah. Agv k3 ile agv k3 sv arasindaki tek fark,gunes vizoru mu? Sanirim secimim agv k3 svden yana olacak 600 lira gibi bir rakama var.

Ege Anıl EFE
10 Haziran 2016, 18:03
Bell qualifer yerine 740 tlye bel vortex al kesinlikle.
Ben kullanıyorum acayip rahat ve kullanışlı bi kask.
Üstelik dot ve snell 2015 güvenlik sertifikası var.
Ben 680 kusur bi fiyata almıştım pantolon da almıştım ama yanında.
Israr sonucu indirim yapıyorlar.

hknsaritas
10 Haziran 2016, 18:16
fc moto Türkiye satışına tekrar başlamış sanıyorum. Geçen hafta satın almaya izin vermezken bu hafta kredi kartı aşamasına kadar gelinebiliyor. İşlem tamamlanabiliyoru mu onu bilmiyorum halakarar aşamasındayım.

eminemre
10 Haziran 2016, 18:53
Bell qualifer yerine 740 tlye bel vortex al kesinlikle.
Ben kullanıyorum acayip rahat ve kullanışlı bi kask.
Üstelik dot ve snell 2015 güvenlik sertifikası var.
Ben 680 kusur bi fiyata almıştım pantolon da almıştım ama yanında.
Israr sonucu indirim yapıyorlar.

Hocam bell qualifier ile bahsettiğiniz vortex arasında ne gibi farklar var. Aradakı 250 Tl ye deper mi? Ben 2. Kask olarak düşünüyorum.

AWESQME
10 Haziran 2016, 18:53
Ben 2. kask olarak bunu düşünüyorum. Kullanıcı yorumları baya iyi...

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Caberg-Stunt-Gunes-Vizorlu-Mat-Siyah-Kapali-Kask_20799.html?_sgm_source=20799&_sgm_campaign=scn_3a44da470c3f6000&_sgm_action=click

MazhaRR
10 Haziran 2016, 18:58
Ben ls2 ff323 almayı düşünüyorum fiyatı yükselmeden.

cbr1907
10 Haziran 2016, 19:28
Hepsini yazmışsınız. Kafanıza uygun olanı alın. Her kaskin beden şekli farklı çünkü

mustafa42121
10 Haziran 2016, 19:34
Ben ls2 ff323 almayı düşünüyorum fiyatı yükselmeden.

Super kaskmis. Sekil semal tasarim ls2 nin işi :)

MazhaRR
10 Haziran 2016, 19:36
Bu arada bell vortex 1800 gram.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Super kaskmis. Sekil semal tasarim ls2 nin işi :)

Fiyatına göre sunduğu özellikler çok çok iyi fakat markası ls2 olduğu için insanlar markası güzel olanı almayı tercih ediyor.(bkz:iphone)

Ege Anıl EFE
10 Haziran 2016, 19:38
Snell sertifikası olduğu için hiç düşünmeden güvenlik konusunda tedirgin olmana gerek yok. En zor alınan güvenlik sertifikasi.Çoğu yüksek fiyatlı kasklar bile bu testten geçemiyor.

Konfor olarak önceki kaskim ls2 ff384 idi.
Kaski ilk denediğimde acaba bol mu bu kask demistim.
Ama değildi ve zamanla almıştım kafama cuk diye oturmuş aslında.
Havalandırma olarak yukarıda 2 kaş kısmında ve çenede olmak üzerek toplamda 4 havalandırma var.

İzmir de 33 derece sıcaklıkta kaş kısmındaki havalandırma yüzümü gerçekten üşütuyor diye kapatıp geziyorum :)
Kaskı alırken pinlock sordum ama gerek olmadığını buğu yapması gibi söyledi,inanmak istemedim ama denediğim zaman cidden buğu yapmıyor.
yağmurlu havada ,hapşırma krizinde felan birçok kez denedim buğu yapmıyor vizör.

Tek sıkıntım şuan siyah vizör alicam ama fiyatı 160 tl .
Tek sikintim bu.
Kafana uyarsa hiç düşünme al derin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

M beden bell vortex kamerasız 1,580 gram çıkıyor.evdeki yemek için kullanılan terazi ne kadar doğru bilemem ama o kadar gösteriyor :)

mustafa42121
10 Haziran 2016, 19:39
Bu arada bell vortex 1800 gram.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Fiyatına göre sunduğu özellikler çok çok iyi fakat markası ls2 olduğu için insanlar markası güzel olanı almayı tercih ediyor.(bkz:iphone)

Gerekli sertifikalar var. Kalite,kullanim kolayligi var. İnsanlarin ne dusundugunu bosverin. Zaten ls2 bence kendini kanitlamis bi marka.

BajajRider
10 Haziran 2016, 20:19
Caberg stunt hakkinda genelde iyi seyler okudum fakat aşırı ruzgar ses alıyormuş kullanmadan emin olamam tabii fakat ruzgar ben de cok bas agrisi yapiyor sinuzitimden dolayi... mt matrix kullanan var mi pekala aranizda? Fiberglass double d ring falan fiyat olarak cok ucuz ozelliklerine gore buda dusunulebilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Bu arada bell vortexte cok guzel bir secim olur ancak gunes vizoru olmamasi benim icin eksi. Suanki kaskimda siyah aynali vizor var o yuzden sikinti olmuyor ancak bell in vizorleri pahali...

Ege Anıl EFE
10 Haziran 2016, 22:51
Caberg stunt hakkinda genelde iyi seyler okudum fakat aşırı ruzgar ses alıyormuş kullanmadan emin olamam tabii fakat ruzgar ben de cok bas agrisi yapiyor sinuzitimden dolayi... mt matrix kullanan var mi pekala aranizda? Fiberglass double d ring falan fiyat olarak cok ucuz ozelliklerine gore buda dusunulebilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Bu arada bell vortexte cok guzel bir secim olur ancak gunes vizoru olmamasi benim icin eksi. Suanki kaskimda siyah aynali vizor var o yuzden sikinti olmuyor ancak bell in vizorleri pahali...

Aynen tek sıkıntım vizör pahalı işte.
İlk aldığım gün double ring bağlatısı baya ugraştırmıştı şimdi çok rahatım

wind16
10 Haziran 2016, 23:05
Ben yeni kask aldım ve tercihimi Nitro'dan yana kullandım. Sharp 5 yıldız, kafama tam oturdu, iç malzeme kalitesi de kesinlikle kötü değil. Ağırlığı 1300 gr civarında. Fiyat olarak ise 400 tl.
Türkiye'de pek tutulmuyo sanırım ama güvenlik öncelikli düşünenler için fiyat avantajı çok iyi bence.

eminemre
10 Haziran 2016, 23:43
Güneş vizörlü seçenekleri seçünce hangi modeller kalıyor? Qualifer'de güneş vizörü var mı?

BajajRider
11 Haziran 2016, 00:29
Bütçemi biraz daha arttırabildim 750 civarına kadar kask alabilme durumum var. LS2 FF396 CR1 carbon kullanan var mı? yarın büyük ihtimalle onu alacak gibiyim. S700 düşünüyordum fakat termoplastik olması iyi bir durum değil kanımca. Bu bütçeye çıkabilmişkende nitro ve ya caberg almayı düşünmüyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Güneş vizörlü seçenekleri seçünce hangi modeller kalıyor? Qualifer'de güneş vizörü var mı?

bell qualifier de yok,agv k 3 de var,caberg stunt ta var,shark s700 de var.

erk1n
11 Haziran 2016, 03:29
Neden kask kullanıyoruz? Güvenlik için, kafamızı korusun diye. Öyle ise en önemli olan budur gerisi teferruattır.

Yazdığınız kaskların SHARP testlerinden aldığı yıldızlar.

Shark S700 ****
Bell Qualifier ***
Nolan N64 ****
AGV K-3 ****
Icon Airmada **
HJC CS-14 ***
Nitro Aikido *****

Burdan şu sonuç çıkıyor: Nitro Aikido *****

Alternatif isterseniz: MT Revenge *****. Fiyatı Aikido'ya göre daha uygun. Aratırsanız forumda Aikido ile MT Revenge kuulanıp karşılaştıran bir üye vardı. MT Revenge söylediklerine göre daha ağır basıyordu. Üstelik fiyatıda makul, cebinizde kalacak para ile başka ihtiyaçlarınızı alırsınız.

KaskReis
11 Haziran 2016, 03:40
Neden kask kullanıyoruz? Güvenlik için, kafamızı korusun diye. Öyle ise en önemli olan budur gerisi teferruattır.

Shark S700 ****
Bell Qualifier ***
Nolan N64 ****
AGV K-3 ****
Icon Airmada **
HJC CS-14 ***
Nitro Aikido *****

Alternatif isterseniz: MT Revenge *****. Fiyatı Aikido'ya göre daha uygun. Aratırsanız forumda Aikido ile MT Revenge kuulanıp karşılaştıran bir üye vardı. MT Revenge söylediklerine göre daha ağır basıyordu. Üstelik fiyatıda makul, cebinizde kalacak para ile başka ihtiyaçlarınızı alırsınız.

Hocam sharp testleri kaskın koruyuculuğunu değil kaza anında başa aktarılan güce dayalı yapılır.Örneğin sert bir kask başa daha çok güç iletsede daha sağlamdır.Bunun gibi...

BajajRider
11 Haziran 2016, 08:28

Shark S700 ****
Bell Qualifier ***
Nolan N64 ****
AGV K-3 ****
Icon Airmada **
HJC CS-14 ***
Nitro Aikido *****

Tabii bu da guzel bir referans noktası fakat güvenlik kadar konforda cok önemli bence kaskta ve sadece sharp testlerine bakarak kask secmek biraz sacma olur gibi geldi...

Taygunho
11 Haziran 2016, 08:38
Ben kask almaya gittiğimde aklımda bir kaç model vardı hatta gönlüm bell qualifier dan yanaydı ma kasaları denedim kafa yapım dan dolayı istediğim hiçbir kask olmadı. Sonra kafama olan kasklari baktım 2 saat boyunca bütün kasklari denedim. Olanları internetten araştırdım sharp testinden 4 yıldız alan hjc fg17 modeli b utceme uygun diye onu aldım. Denemeden kask almanızı hiç tavsiye etmem.

BajajRider
11 Haziran 2016, 09:01
Bugun denemeye gideceğim,inşallah iyi tam kafama oturan bir model bulabilirim.

french press
11 Haziran 2016, 12:08
Kafa yapınız ovalimsi ise ki buna intermediate oval deniyor, o zaman bell qualifier size uygundur. Ben kullanıyorum çok memnunum. Sharp ve agv kafa yapıma uymadı. Nakitte de 475 lira f/p açısından iyi bence.

erk1n
11 Haziran 2016, 12:47
Tabii bu da guzel bir referans noktası fakat güvenlik kadar konforda cok önemli bence kaskta ve sadece sharp testlerine bakarak kask secmek biraz sacma olur gibi geldi...

En konforlusu kasksız gezmek :) Ama konfor yerine güvenliği tercih ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Hocam sharp testleri kaskın koruyuculuğunu değil kaza anında başa aktarılan güce dayalı yapılır.Örneğin sert bir kask başa daha çok güç iletsede daha sağlamdır.Bunun gibi...

SHARP testi böyle yapılıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=UehJy3_w7LA

Önemli olan kaza anında başa iletilen gücün daha az olması değil midir zaten?

BajajRider
11 Haziran 2016, 14:27
Tabi ki guvenlik 1. Planda ama konforu da bosvermemek gerekli diye dusunuyorum :) bell vortexi deneme imkanim olmadi denizlide tek bir bayisi var ve onunda elinde yokmus. Nolan n87 i denedim fakat bana ff396 i onerdi bayi. O yuzden s2 ff396 cr1 de karar kildim yorumlariniz icin tesekkur ederim.

KaskReis
11 Haziran 2016, 14:41
En konforlusu kasksız gezmek :) Ama konfor yerine güvenliği tercih ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

SHARP testi böyle yapılıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=UehJy3_w7LA

Önemli olan kaza anında başa iletilen gücün daha az olması değil midir zaten?

Tabiki önemlidir hocam ama pahalı kasklara baktığınızda genelde sharp testleri 3* 4* dır.Bunun nedeni fiber malzemenin daha sağlam ama kafaya gücü daha çok iletiyor olmasıdır.Ucuz kaslarda termoplastik vb. kullanılır sağlamlığı nicedir :) bir fotoğraf vardı kaza geçiren bir arkadaşımızın ls2 nin ucuz kasklarından.Bulursam fotosunu atayım.

BajajRider
11 Haziran 2016, 15:26
Siyah kaski diyorsan gormustum onu,yarisina kadar cokmustu.. termoplastik...

KaskReis
11 Haziran 2016, 16:02
Siyah kaski diyorsan gormustum onu,yarisina kadar cokmustu.. termoplastik...

Aynen hocam siyah ls2 120 km/h kazada.

wind16
12 Haziran 2016, 01:24
Sharp testleri tabi ki % 100 ölçü değil ama güvenlik testleri ile ilgili elimizde çok fazla test yok. Dolayısı ile mutlaka kask alırken göz önünde bulundurulması gereken bir kriter bence.

RiDeR_2
12 Haziran 2016, 02:09
Sharp testi de göz önünde bulundurmayacaksak neyi bulunduralım?

just4techno
12 Haziran 2016, 02:16
Scorpion kasklara baktim n11de falan var fakat turkiye de pek tutulan bir kask değil gibi. Fc moto da türkiye ye satisini durdurmus zaten. Yorumlariniz icin teşekkürler. Bu arada pulsar 200 ns kullanıyorum,siyah. Agv k3 ile agv k3 sv arasindaki tek fark,gunes vizoru mu? Sanirim secimim agv k3 svden yana olacak 600 lira gibi bir rakama var.

3 ay önce fc.moto.de den alışveriş yaptım kapıma kadar geldi şuanda alışveriş kapalımı:silent:

LynXMaSTeR
12 Haziran 2016, 02:41
nitro aikido kullanıyorum, tavsiye etmiyorum

wind16
12 Haziran 2016, 03:10
nitro aikido kullanıyorum, tavsiye etmiyorum

Neden tavsiye etmediğini de yazar mısın dostum. Konforu zayıf olduğu için mi?

Ege Anıl EFE
12 Haziran 2016, 11:52
Kask testlerinde sharp testine göre kask almamanız tavsiyemdir.
Sharp bağımsız bibfirma olmadığı için işlere biraz oyun katılabilir düşüncesindeyim.
Onun yerine
Dot/Ece/Snell sertifikalarına bakın.
Bunlar ülkelerin standartları (Snell hariç)
Eğer bi kaşıya Snell güvenlik sertifikası varsa gözüm kapalı alırım.bu yüzden benimde bütçem bu civarda idi ve Bell Vortex aldım.kafamada kusursuz oturdu.Snell sertifikası nedir
Snell sertifikasına sahip bi kask ile motogpye dahi katılabilirsiniz.
1000 kask modeli varsa bunlardan sadece 50si Snell sertifikalidır. Ve bağış ile çalışan,kar amacı gütmeyen bi kurumdur.
Ece(avrupa)/dot(amerika) standartlarından 2 kat daha zor test aşamasından geçer.
http://cdn2.bigcommerce.com/server2900/c6ae0/product_images/uploaded_images/drop-test.jpg?t=1398725710
Snell test aşamaları:(Herhangi birinde başarısızlık var ise bu kaska sertifika verilmez. Verilmiş ise tüm bu testlerden geçmiş demektir)
http://phxhelmets.com/images/snell-impact.jpg
Tamamen kendi şahsi görüşüm ve zamanında internette arastiedigim kadarıyla yazdim

BajajRider
12 Haziran 2016, 16:46
Ama şöyle bir şey de var ki bildigim kadariyla tum kask modellerine de snell testi yapmıyorlar... Bu arada Sharp testlerine hic bakmamaliyiz diyemem fakat sadece sharp testine bakilipta kask alinmamali. Arkadaslarin dedigi gibi diger sertifikalara bakmali ve kaski denemeliyiz diye dusunuyorum. 700 lira civarı butcesi olan varsa beklesin yarin LS2 FF396 CR1 elime gececek,goruslerimi buraya yazarim.

KaskReis
12 Haziran 2016, 17:01
Sharp testi de göz önünde bulundurmayacaksak neyi bulunduralım?

Snell hocam sharpı tabi dikkate alın ama snell önüne gelene sertifika vermiyor az kaskın snell sertifikası var.

Ege Anıl EFE
12 Haziran 2016, 17:21
Ama şöyle bir şey de var ki bildigim kadariyla tum kask modellerine de snell testi yapmıyorlar... Bu arada Sharp testlerine hic bakmamaliyiz diyemem fakat sadece sharp testine bakilipta kask alinmamali. Arkadaslarin dedigi gibi diger sertifikalara bakmali ve kaski denemeliyiz diye dusunuyorum. 700 lira civarı butcesi olan varsa beklesin yarin LS2 FF396 CR1 elime gececek,goruslerimi buraya yazarim.

Kesinlikle katılıyorum.

LynXMaSTeR
13 Haziran 2016, 00:56
Neden tavsiye etmediğini de yazar mısın dostum. Konforu zayıf olduğu için mi?

konfor yok, alın kısmı baskı yapıyor,
çok ses alıyor,
yan pedlerdeki deri gibi görünen kısım soyuluyor ve pedlerin süngeri dışarı fırlıyor,
vizörü çok kolay çiziliyor, buğu yapıyor.