PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mt 07 asla başlangıç motosikleti olamaz . olmamalı. Videoda mevcut

barodi
07 Haziran 2016, 20:31
Geçen pazar yuvacığa gittikten sonra istanbula dönüş yolunda

tabela asımı sırasında yol kapalıydı 10 dk bekledikten sonra yol bomboş olacağı için fırsat bu fırsat dedim

ve hep birlikte gazlamaya başladık. yarış vs değildi benim adıma.
ancak herkesin hızlı ve çabuk bir kalkış ile gazlayacağına adım gibi emindim ve öylede oldu.

İlk kez kendimi scoter sürüyormuş gibi hissettim yüksek hızlarda iken. onlar tavşan ben kaplumbağa hesabı.

Hele birde mt 07 nin kalkışta bu kadar güçlü ve seri atak olduğunu bilmiyordum inanılmaz seri kalkış ile 1000 rr lara fireblade lere 600 f e resmen kafa tuttu.

Demek istediğim şu:

kesinlikle mt07 başlangıç motosikleti olamaz. olmamalı : düşünün 4 silindirli 600 lük xj6 dan daha güçlü ve atak bir tork ile kalkışta çok fazla seri olduğu için acemi adamın kullanabileceği bir motosiklet asla olamaz. Yani mt 07 yi alacak veya almak isteyenler bu videomda ne kadar seri ve atak olduğunu anlayabilirler.

Videoyu baştan son saniyesine kadar izleyin.
Bu arada uzun zamandır motosikleti açmamıştım .Biraz kendine geldi lastikleri 170 lik olmasına rağmen 2 sene önceki 160 lık lastik ile yaptığım son hızı geçmiştim. Yani demek istediğim lastiğin büyük olması son hızı pek fazla etkilemiyor.

İYİ SEYİRLER
not: Telefondan izlememeniz tavsiye olunur düşürenler olmuş izlerken bazı sebeplerden ötürü. zaten anlayacaksınız ne demek istediğimi :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=LbquUsiK2YE

GP500-1st
07 Haziran 2016, 20:44
Fiyat itibari ile sanki olur gibi geliyor, bütçeyi yormaz, iknci eli hareketli:P

Carbondioxid
07 Haziran 2016, 20:45
Açmayın korkunçlu karı var::saskin::

Sokollu
07 Haziran 2016, 20:46
Mt 7 neyse de,

Cbr 600f ile Xj diversion f farkini da gormus olduk :) Karali yavas asil biraz :king:

Orhan abi sana da saygilar.

Ben o yuzden 250cc motorumla ne Sile ne baska bir yere gitmiyorum. Kaldi ki sen 200 ustu takilmissin :)

Ali Bircan
07 Haziran 2016, 20:47
Biraz geriden geriden geldiği halde hepsini kısa mesafede yedi bitirdi alete o yüzden master of torque diyorlar

DKN
07 Haziran 2016, 21:00
mt-7 acımadı ::whip:: ufukta nokta oldu ::151::

F54
07 Haziran 2016, 21:05
demekki neymiş 4 silindir var diye hava yapmayacakmışız
sana da fena duman yutturmuş :)

Shamy
07 Haziran 2016, 21:09
Benim 1000RR'a kafa tutarmısınız rica etsem, tamamen stoktur, kalkış, roll on.. hepsini yapalım. Ha bir de siz 6 cı viteste son hızda iken ben 3'e atmadan ikinci viteste top speed de geçicem sizi :queen:

barodi
07 Haziran 2016, 21:15
Mt 7 neyse de,

Cbr 600f ile Xj diversion f farkini da gormus olduk :) Karali yavas asil biraz :king:

Ben o yuzden 250cc motorumla ne Sile ne baska bir yere gitmiyorum. Kaldi ki sen 200 ustu takilmissin :)

sen gel yeterki senin için 50 ilede gideriz ayıp ediyon. saygılar bizden kardeşim

Green Arrow
07 Haziran 2016, 21:17
MT7 deli gidiyor bu bir gerçek. Benim motorla kafa kafaya kalkabiliyor aradaki ciddi güç ve tork farkına rağmen.

DKN
07 Haziran 2016, 21:26
MT7 deli gidiyor bu bir gerçek. Benim motorla kafa kafaya kalkabiliyor aradaki ciddi güç ve tork farkına rağmen.

husqvarna 900'ü var ::sas:: canını seven kaçsın :cherry:

Sokollu
07 Haziran 2016, 21:29
Benim 1000RR'a kafa tutarmısınız rica etsem, tamamen stoktur, kalkış, roll on.. hepsini yapalım. Ha bir de siz 6 cı viteste son hızda iken ben 3'e atmadan ikinci viteste top speed de geçicem sizi :queen:

Tamam Kral, tamam Sampiyon, tamam Rossi, tamam Ustad, tamam Master, tamam bilmemkac yildir litrelik motosiklet suren agabey ! :rendeer:

Senden cok iyi provokator olur he, salacaksin secim meydanlarina yihuuuu :)

jimi_hendrix
07 Haziran 2016, 21:36
Mt 7 neyse de,

lan var ya yeminle aklıma geldi. bizim bütler ertelenince gideyim dedim ama perşembe günkü buluşmada motorları gördükten sonra "ulan bunlar beni yer" dedim gitmedim. Ne vardı böyle chopperci dayılar gibi gezsek?

Green Arrow
07 Haziran 2016, 21:38
lan var ya yeminle aklıma geldi. bizim bütler ertelenince gideyim dedim ama perşembe günkü buluşmada motorları gördükten sonra "ulan bunlar beni yer" dedim gitmedim. Ne vardı böyle chopperci dayılar gibi gezsek?

Öyle düşünmeyin. Gezi bilinçli yapılıyorsa herkese yer vardır o gezide. Bilinçsiz ise zaten işiniz olmamalı. 250'lik bir motor 140-150 km hızla rahatlıkla seyir edebiliyor. Üstelik benim gibi üst cc motora sahip olup hız ile işi olmayan bir sürü insan var.

Shamy
07 Haziran 2016, 21:40
Tamam Kral, tamam Sampiyon, tamam Rossi, tamam Ustad, tamam Master, tamam bilmemkac yildir litrelik motosiklet suren agabey ! :rendeer:

Sesli güldürdün, Allah senide güldürsün :queen::queen:

Sokollu
07 Haziran 2016, 21:45
Sesli güldürdün, Allah senide güldürsün :queen::queen:

Mesajimi yanlis yorumlamayip, amacimin takilmak oldugunu anlamana cok sevindim :wiinkk:

Ahh bir de seni bir gezide denk getirip Cbr 650f grubunun ortasina atabilsem var ya :pl:, bana da gulecek cok malzeme cikardi ::dalga::

jimi_hendrix
07 Haziran 2016, 21:58
Öyle düşünmeyin. Gezi bilinçli yapılıyorsa herkese yer vardır o gezide. Bilinçsiz ise zaten işiniz olmamalı. 250'lik bir motor 140-150 km hızla rahatlıkla seyir edebiliyor. Üstelik benim gibi üst cc motora sahip olup hız ile işi olmayan bir sürü insan var.

tek silindirde 6.000 den sonrası sıkıntılıdır hocam. Titreşim gelmiyor da; devir sesi duymayı sevmiyorum. 6.000 devir de son viteste 100-110 arası bişeye denk geliyor, üstü zarar

EmreKocyigit
07 Haziran 2016, 22:12
Abi kusura bakma ama bu iş iş değil ha... Yeni yemek yemişim sindirmeye çalışıyorum şunu gördüm ter içinde kaldım.. bari forumdaşlarına bi uyarı çek valla izlemicem video filan :D

hasmet
07 Haziran 2016, 22:45
İlk motorsiklet olamaz, olmamalı. Ama ikinci olur :)

EmreKocyigit
07 Haziran 2016, 22:50
İlk motorsiklet olamaz, olmamalı. Ama ikinci olur :)

10 bin 20 bin + eğitim filan yazalım bence yoksa ilk motoru alıp hemen satıp bunu almaya kalkarlar ::facepalm1::

biyeybaraküs
07 Haziran 2016, 22:54

shamy nin ülkü pistinde Süleyman memnun .Bahattin Sofuoğlu ile yarıştığını unutmuşsun :queen:

Taygunho
07 Haziran 2016, 23:05
Konu dışı olacak ama o rüzgar siperliginde flip flip sallanan plastik şey bir tek beni mi rahatsız ediyor. Nedir o niye sökmuyorniye.not mt25 bile bence ilk motor olmamalı

Furkan Tarık
07 Haziran 2016, 23:14
Geçen iki tur bindim mt07'ye. kurs motoruydu gazı kısıtlamışlar falan. Yok abi yok 09'u düşünemiyorum bile

ardacik
07 Haziran 2016, 23:31
Bukadar asilsam gaz koluna uzulurum...

BajajRider
07 Haziran 2016, 23:50
Abi alpinestar tulumlu 1000rr linin sol eli yok mu? Nasil surdugunu aklim almadi...

Shamy
08 Haziran 2016, 00:12
shamy nin ülkü pistinde Süleyman memnun .Bahattin Sofuoğlu ile yarıştığını unutmuşsun :queen:

Süleyman Memnun , Levent Celasun olayı doğrudur, aynı anda değil onlar 600cc ile dönerken ben 125cc ile balkanlardan gelenler ile dönmüştüm 125-250cc karışık, 1999 yılıydı hatta R6 nın ilk çıktığı yıl, birinci olan takıma itiraz edip oynama var diye R6 nın motorunu açtırıp hakem huzurunda piston çaplarını ölçtürmüşlerdi, olay kopmuştu. O zaman istin Adı izmir pınarbaşı yarış pisti idi, ülkü sonradan oldu, Erol hülagüden, Ethem Genim satın alınca.

Rahmetli Bahattinde 2008 mayıs ayında ertesi gün yarışa çıkacağımız körfez pistinde vefat etmişti, cuma günü antremanlarda , yarış iptal olmuştu, rahat edemiyor diye tulumdaki soft korumaları takmammış, göğüslük kullnmamıştı, Allah rahmet eylesin.

Onurhan D
08 Haziran 2016, 02:03
200 km tecrübeyle mt 07 alınır mı :queen:

jimi_hendrix
08 Haziran 2016, 02:14
Süleyman Memnun , Levent Celasun olayı doğrudur, aynı anda değil onlar 600cc ile dönerken ben 125cc ile balkanlardan gelenler ile dönmüştüm 125-250cc karışık, 1999 yılıydı hatta R6 nın ilk çıktığı yıl, birinci olan takıma itiraz edip oynama var diye R6 nın motorunu açtırıp hakem huzurunda piston çaplarını ölçtürmüşlerdi, olay kopmuştu. O zaman istin Adı izmir pınarbaşı yarış pisti idi, ülkü sonradan oldu, Erol hülagüden, Ethem Genim satın alınca.

Rahmetli Bahattinde 2008 mayıs ayında ertesi gün yarışa çıkacağımız körfez pistinde vefat etmişti, cuma günü antremanlarda , yarış iptal olmuştu, rahat edemiyor diye tulumdaki soft korumaları takmammış, göğüslük kullnmamıştı, Allah rahmet eylesin.

kazaya bizzat şahit olan pist görevlisi abim anlatmıştı bana bahaattin sofuoğlunun ölümünü... Piste sinirle gelmiş ve telefonda birisi ile tartışmış. "ondan alışık olmdaık bi şekilde agresif bi kalkış yapınca korktuk biz" dedi abim.

hasmet
08 Haziran 2016, 08:16
Burda da bir arkadaş gece kız arkadaşıyla tartıştıktan sonra da mı ne ciddi bir kaza geçirdiydi. Amman dikkat. Kafanın sakın olması çok önemli.

ZümeR
08 Haziran 2016, 08:47
O tarz kalkışlarda 2 ile kalkıyorum ve iyi fark atıyorum.
Ama bugüne kadar hiç bir zaman debriyajı şak diye salıp gaza abanıp dibine kadar bir kalkış yapamadım altımda durmuyor meret, hep temkinli hep temkinli..

hasmet
08 Haziran 2016, 10:16
O tarz kalkışlarda 2 ile kalkıyorum ve iyi fark atıyorum.
Ama bugüne kadar hiç bir zaman debriyajı şak diye salıp gaza abanıp dibine kadar bir kalkış yapamadım altımda durmuyor meret, hep temkinli hep temkinli..
İşte bu yüzden elektroniksiz orta sınıf motorsikletler, modern 1 litre vs üstü motorsikletlerden çok daha tehlikeli bence aklı başında insanlar için.

Düzgün çekiş kontrolü olan bir motorsiklette aniden gaza abansanız bile yola aktaramayacağı gücü vermiyor arka tekere.

Gazlarken aman kontrolden çıkmasın stresi yok, frene basınca aman teker kaymasın stresi yok. Basınca gidiyor, çekince duruyor... çoğu zaman :)

DKN
08 Haziran 2016, 10:32
https://www.youtube.com/watch?v=Rk6YguA4KxE

BAIIHAN
08 Haziran 2016, 10:41
2 silindirli herhangi motorun düşük hızlarda ve kalkışlarda 4 silindire karşı avantajlı olması / kafa tutması / geçmesi şaşırtıcı bir durum değil zaten

murat 60
08 Haziran 2016, 10:44
ben 5 kasa bmw ile korkuyorum basmaya sız motorla 220 ler cok fenaaa buyuk cesaret

Jemand
08 Haziran 2016, 12:26
ya sen kalkamamışsın, ya da bu videodaki mt kalkamamış. o kadar uçurum fark olamaz xj6 ile mt-7 arasında.
https://www.youtube.com/watch?v=PDEbBzlTWgQ

sey_47
08 Haziran 2016, 12:47
Adam haklı beyler.

Bkz. Pembe pantolon.
Koymadan edemeyeceğim.

https://www.youtube.com/watch?v=8iS_fw2Q83I

hasmet
08 Haziran 2016, 12:47
ben 5 kasa bmw ile korkuyorum basmaya sız motorla 220 ler cok fenaaa buyuk cesaret
Eğer M değilse bassanız da çok bişey olmaz zaten :) sadece hızlanır ağır ağır, ama başınızı belaya sokma ihtimaliniz düşük. 600cc ve üstü motor gibi dank diye gaza kökleyemeyeceğiniz araba minimum 400 beygir bence. Tabi Lotus elise gibi çok hafif araçlar istisna...

EmreKocyigit
08 Haziran 2016, 12:53
Adam haklı beyler.

Bkz. Pembe pantolon.
Koymadan edemeyeceğim.
https://www.youtube.com/watch?v=8iS_fw2Q83I
Çok gitmeden yapışması iyi olmuş kaldırmayı becerip orta şeritte yapacağı malumdu. Ben gariban motosiklete acıdım

gurkanerkan
08 Haziran 2016, 13:12
Konu ile alakasız olacak ama alpinestars tulumlu abimizi takdir ettim. Motosiklet tutkusu böyle bir şey..

huseyindemir
09 Haziran 2016, 21:53
Kawasakiden önceki motorumdu mt07, başlangıç motoru olarak alacak arkadaşın büyük ihtimalle son motoru olur :) Ciddi bir tork var makinede arka direk kayıyor gazı sert açında :)

dovahhkin
10 Haziran 2016, 02:00
Barodi dedik actik gece gece olmadi bu ne guzel dalmistim beee