PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni başlayanlar klubü :D

Sayfa : [1] 2

TekkTabanca
06 Haziran 2016, 23:43
merhaba abiler ablalalr ben motora başlayacağım ve 260 cc motorlar var aklımda r25 düşünmüştüm ama vazgeçtim sonra vbr düşündüm 250rr oda herkezde vardo istemedim sonra hyosunga baktım gt250r ve gd250r modelleri hoşuma gitti ama bi seçim yapmalıydım gt250r beğendim sizce onla başlamam uygunmu bana tavsiyeler verebilirmisiniz ve motora sahip olan biriyseniz çok iyi olur yorumlarınız benim için

Ege Anıl EFE
06 Haziran 2016, 23:50
Emin ol saydıklarımın hiçbiri ile başlamayacaksın
Ekipmanını
Eğitimini
Ehliyetini al
Motosiklet bilinci beynine yan yerleşsin sonrasında
Ybr,cbf gibi uçak,motorlar ile başlayacaksın.tabiki tahmin bu
İnşallah hakkında hayırlısı olur. Yanlış anlama bende aynı yıllardan geçtim cbr felan düşündüm r25 felan ama eğitim ehliyet ivir zıvır derken anlıyorsun çoğu şeyi.
Şimdi kısmetse bende bu ay ybr alıyorum kardeşim

TekkTabanca
06 Haziran 2016, 23:58
abi onlarla başlamıyacapım emin ol insan kendini bildikten sonra tehlike raddesi ortada çok olmuyor benim amacım 250 cclik bi motoru alıp 1 2 sene onu iyice öğrenmek ayrıc 250 ccle başlaynnda var 125 veya 150 ilede

Ege Anıl EFE
07 Haziran 2016, 00:02
İnşallah dediğin gibi olur hakkında hayırlısı , bu arada saydığım markaların hepsi kendini ispatlamış kaliteli motorlar,illa bunlardan birini alicam dersen:r25 ve gtr250 tavsiye etme çoğu kişi başlangıç icin. Cbr al piyasa da iyi parça da bol ve ucu diğerleri ne kiyasla

TekkTabanca
07 Haziran 2016, 00:03
abi cbr da herkezde var ktm düşündüm oda 17 bin tl fiyatı var hoysung 13 bin tl çok iyi

mustafa42121
07 Haziran 2016, 00:05
Ben abimin 29hp lik gv 250 sini surdum. 16 yasindayim. Sanayi icinde bosken ogrenmek icin. Ama belli bi noktadan sonra kendimi tutamayip sundurdum, sekillere girdim falan. Ama bisey dikkatimi cekti izledigim videolardaki herseyi unutup tam tersini yaptim.

Gt250r dedigin makine r25 cikmadan once en hizli 250 cc motordu. Genelde apaci tayfasi kullaniyordu. Gerek oturus pozisyonu gerekse parcalari nedeniyle ilk motor olmaz,olamaz.

Simdi kendini avutma ben kendimi tutarim diye. Al bi 125-150cc motor bi bak. Belki dediklerimi anlarsin.

TekkTabanca
07 Haziran 2016, 00:09
abi r25 le başlayanda var ona diceksin

halo1925
07 Haziran 2016, 00:11
ben cbr 250 ile başladım çok pişmanım. yetmiyor pek. bence R25 ile başla. japondan şaşma derim

TekkTabanca
07 Haziran 2016, 00:14
:D abi r25 te şekli falan rengi olsun hoşuma gitmiyor küçük gibi

Ege Anıl EFE
07 Haziran 2016, 00:17
1000rr ile başlayanlarda var,r6 felan da ve halen yaşıyorlar.tabi nereye kadar.
Bu arada 250 cc az değil bunu hatirlatirim guzel kardeşim.
Daha önce motosiklet kullandin mi bilmiyorum ama 90 kmh bile tecrübesiz birisi icin gayet yüksek ve tedirgin edici bir hız.
İnşallah ne kendini ne etrafındaki ne de bizleri üzersin

Taygunho
07 Haziran 2016, 00:18
abi r25 le başlayanda var ona diceksin

R25 ile baslayip ölenler var sen ne diyeceksin,
Burada yorum yapanlar senin iyiligin icin diyor o yüzden hemen itiraz etme birdinle. 7 senelik otomobil ehliyetim var 32 yaşındayım bisiklet ile uzun yol bile yaptım ama r25 e param yetse bile gene pullar 200ns den daha guclu sunu almam. Çünkü motor hata affetmez her gün güzel kullanirsin bir kere gaza gelip hata yaptın mi olürsün yada sakat kalirsin

Ege Anıl EFE
07 Haziran 2016, 00:20
Hocam dışardan bakınca 250 cc bu gitmez,140 km felan yüksek hız değil zannediliyor.
O hızlarda en ufak ni hatanın bedeli büyük olacağı pek bilinmiyor.

mustafa42121
07 Haziran 2016, 00:24
Kardes sen bilirsin. Arkadasta yazmis cbr1000rr lada baslarsin , onune araba cikar duramazsin. Cbr 250 deyip gecme kac beygir motor, size tavsiyem daha fazla israr etmeyin. Madem alacaksiniz alip gecin.

TekkTabanca
07 Haziran 2016, 00:58
ama abi senin amacım öğrenip daha yükseklere çıkmak değilki ben o ccde kalmıyacağım öğrenmek için güzel bi motor sonra r6 mt-09 falan var aklımda

jimi_hendrix
07 Haziran 2016, 01:20
grenajları sizlere ömür; grenaj yenileme vakti gelmiş bi cbr al. ondan sonra istediğin gibi kullan, paran varsa masraf et kaplattır, iste3diğin deseni bastır. Bir arkadaşım öyle yaptı; 10.000 tl ye grenajları solmuş çatlakları bulunan 2013 cbr250 aldı, istediği gibi kulandı sonra kendisi istediği gibi malzeme üretip fabrikadan çıkmış gibi yaptı motoru...

etarhan
07 Haziran 2016, 01:22
Yahu herkes olmaz diyor, seninki akıllılık değil diyor, yanlış düşünüyorsun diyor, sen ise hepsine inadım inat... diye cevap veriyorsun. Ya büyü, ondan sonra bir motor al, ya da bu kafayla bir motor al, büyüyeme. Ne yaparsan yap! Söylenecek her şey söylenmiş işte, anlayıp anlamamak sana kalmış!

TekkTabanca
07 Haziran 2016, 01:24
abi cbr değilde gt250r düşünüyorum ama oda şimdi aklımı çeldi dediğin gibi ypılsa şekil olur

ByYlmzZz
07 Haziran 2016, 01:31
merhaba abiler ablalalr ben motora başlayacağım ve 260 cc motorlar var aklımda r25 düşünmüştüm ama vazgeçtim sonra vbr düşündüm 250rr oda herkezde vardo istemedim sonra hyosunga baktım gt250r ve gd250r modelleri hoşuma gitti ama bi seçim yapmalıydım gt250r beğendim sizce onla başlamam uygunmu bana tavsiyeler verebilirmisiniz ve motora sahip olan biriyseniz çok iyi olur yorumlarınız benim için

bahsettiğin motorlara vakıf değilim kullanmadım fakat yeni başlayan biri için 125-150 cc'lik motorlar daha idealdir..sizde böyle yaparsanız uzun vadede iyi tecrübe edersiniz ve sonra 250 cc'lik motorlara geçersiniz.hem ekonomik açıdan iyi olacak hemde riski enaza indirgeyerek motordan soğumazsınız..

KaskReis
07 Haziran 2016, 03:47
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/155474-240km-ile-yaptigim-kaza-ilk-motorunu-alacaklar-icin-yaziyorum.html

MimTolga
07 Haziran 2016, 10:48
Bırakın arkadaşlar , genç kafaya koymuş, kendini de biliyormuş(çelik gibi irade var maşallah) istediği cc ile başlasın . Hatta ben R6 tavsiye ediyorum sana. Şimdi kim uğraşacak ya ybr ile cbf ile yavaş yavaş büyüteceksin motoru hem şekilleri de berbat kurye motoru onlar. Sen direk R6 ile başla çok şekil motor, acayip de kız tavlarsın. Kaskta takma ki kızlar seni görsünler !
Bırakalım doğal seleksiyon işini yapsın...

AWESQME
07 Haziran 2016, 11:19
Bende 250cc ile başlıyorum Honda CRF 250 L ile. illa 125cc ile başlanıcak diye bir şey yok bence. Tabi 600cc ve üstü ile başlanmaz, bu intihara teşebbüstür. Ancak 250cc makine öyle tehlikeli bir alet değil.

Ali Bircan
07 Haziran 2016, 11:25
Dostum anlıyorum seni ama cidden o motorlar 160 yapıyor az görünsede yüksek bir hız bu ,şekil olsun falan istiyo olabilirsin olur ama bak 125 lik şekil motorlarda var mesala yzf r125 125 cc olmasına rağmen 130 km gibi bir hıza çıkabiliyor ,emin ol altında cub motorda olsa çok rahat ölebilirsin .bende senin gibi sorular sordum ama sonradan arkadaşların dediği mantıklı geldi, hiç motor sürdünmü bilmiyorum ama öyle videolardaki gibi gelmiyo o hızlar emin ol izlediğin gibi değil cidden ,bak bunu düşün önüne atıyorum bir pet şişe fırladı 160 la otabanda giderken ondan kaçabilecekmisin Yada acil fren yapabilecekmisin kaymadan? O motorların şakası yok bu konuyu oku abimizin başına gelenleri duyunca bizde çok üzüldük http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/155474-240km-ile-yaptigim-kaza-ilk-motorunu-alacaklar-icin-yaziyorum.html oku belki bişeyleri değiştirebilir senin için

TekkTabanca
07 Haziran 2016, 14:46
boş konuştun

Ali Bircan
07 Haziran 2016, 15:54
boş konuştun

Bu cevabından sonra sana diyeceğim bişeyde yok zaten abimiz yazmış gerekeni

Bırakın arkadaşlar , genç kafaya koymuş, kendini de biliyormuş(çelik gibi irade var maşallah) istediği cc ile başlasın . Hatta ben R6 tavsiye ediyorum sana. Şimdi kim uğraşacak ya ybr ile cbf ile yavaş yavaş büyüteceksin motoru hem şekilleri de berbat kurye motoru onlar. Sen direk R6 ile başla çok şekil motor, acayip de kız tavlarsın. Kaskta takma ki kızlar seni görsünler !
Bırakalım doğal seleksiyon işini yapsın...

coldboy35
07 Haziran 2016, 16:25
Goldwing tavsiye ederim. Kesinlikle başlangıç motorudur sizi tatmin eder.

EmreKocyigit
07 Haziran 2016, 16:39
BOŞ KONUŞTUN
Ya terbiyeni takın adam gibi sorunu sor cevabını al ya da trollük yapmayı kes kimseninde asabını bozma

TekkTabanca
07 Haziran 2016, 17:55
ilk kendi yaptğığı yorum ve usluba baksın

Ege Anıl EFE
07 Haziran 2016, 18:17
Dostum yaşını çok merak ediyorum. Sakıncası yoksa öğrenebilir miyim?

Tefoo
07 Haziran 2016, 18:57
1000 likle başlanmaz ama 600lükle başlayabilirsin. 2 aya kalmaz kavrarsın zaten olayı.

MD.Murat
07 Haziran 2016, 19:00
Sonra bunlar ölünce neden ölünün arkasından konuşuyorsunuz oluyor.

SAZMAN
07 Haziran 2016, 19:03
Troller ile yaza merhaba. Yettiniz gari moturu devrulesicele

bpak
07 Haziran 2016, 19:14
Engelle engelle bitmediniz ...

TekkTabanca
07 Haziran 2016, 19:36
bakma ozaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

ve ben 1000lik bir motordan bahsetmedim arkadaşlar 250 cc lik bir motordan bahsetttim ben kulaklıkla müzik dinlemeyeceğiç motor sürerken

Ali Bircan
07 Haziran 2016, 20:19
bakma ozaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

ve ben 1000lik bir motordan bahsetmedim arkadaşlar 250 cc lik bir motordan bahsetttim ben kulaklıkla müzik dinlemeyeceğiç motor sürerken

Dostum olay müzik dinleyip dinlemek değil

sven
07 Haziran 2016, 20:33
ama abi senin amacım öğrenip daha yükseklere çıkmak değilki ben o ccde kalmıyacağım öğrenmek için güzel bi motor sonra r6 mt-09 falan var aklımda

ilerde motoru büyütmeyi düşünüyosan düşük cc ile başlamak daha büyük avantajdır kardeşim. Birçok şeyi daha hızlı öğrenirsin. cc yükseldikçe öğrenebilme süren uzar.

git 1-2 eğitime yazıl farklı motorları sür, o burun kıvırdığın küçük cc'lerin aslında ne kadar ciddi ve süratli aletler olduğunu test et.

gokseltoprak
07 Haziran 2016, 20:36
Motosiklet almandaki amacın ne? Ortalama hız, kalite, nispeten şık, kolay kullanılabilen bir motor bakıyorsan cbr250r al. Bu sınıftaki ilk motosiklete en uygun motor budur. Eğer hız ve şekil senin için en önemlisiyse, herkesin motorunu 600'lük sanmasını, yolda sorular sormasını, ışıklarda aragaz vermesini istiyorsan gt250r al. Daha sıradışı olayım, motorum belediye dağıtmış gibi herkeste olmasın dersen rc250 al. Bunların yanısıra kawasaki ninja 250r ve ninja 300 seçeneklerini de incele. Neticede tercih senin, önce ihtiyaçlarını bir kenara yaz, sonra motosiklete karar ver. Son olarak burada istediğin soruyu sorabilirsin ama cevap verene terbiyesizlik yapamazsın. Forumda daha sakin, daha uyumlu olmaya çalış yoksa fazla barınamazsın.

KaskReis
07 Haziran 2016, 21:29
BOŞ KONUŞTUN

Şu laftan sonra uzaklaşıyorum,burada herkes senin iyiliğini isterken sen kabaca laflar ediyorsun.İstersen 1000 likle başla ,ağlayan annen baban olur biz değil,oda sakat kalmaz en iyi ihtimal ölürsen...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Dostum olay müzik dinleyip dinlemek değil

Hocam helal olsun çok sabırlısın,bana dese 1 kelime dahi etmezdim.

mavidiş
07 Haziran 2016, 21:53
Kardeşim öncelikle tercih aşamasında alacağın motorun senin ihtiyaçlarını karsilayip karsilamadigina bakmalisin.
Ne icin alisiyorsun önemli olan budur.
250 cc bir motor ihtiyaclarini baslangic için karsilar benim görüşüm.
Ayrica bende forumda yeniyin ve cidden yorum yazan arkadaslarin söyledileri senin iyiligin için.
Çünkü deneyimli arkadaslar var motor kullanan arkadaslar var ve kötü olaylardan ders cikariyor her birisi.Kimse kimsenin kötülüğünü istemiyor.
Motoru ne için almak istiyorsan once bunu karsilamali sonra fiyat performans vs. Bakmalisin.
Bu noktaya gelmeden önce bilmen gerekiyor ki cc dediğimiz sey senin tecruben ile alakali bir konu.Hic motor surmediysen tecruben ve yasindan dolayi olgunluk duzeyin , trafik bilgin eger yeterli duzeyde degilse kucuk cc li motor ile baslayip hatalarini telafi edebilirsin.Yuksek cc motor yuksek guc veya yuksek torktur.On fren manetine basarken yanlikla gazi acip motoru basina bile geçirebilirsin.
Emin ilki kurslarda soylenen bisiklete biniyorsan bunuda surersin lafi tam bir aldatmaca.Bisiklet sürmeye benzemiyor.
Dusuk cc li motosiklet de işini gorur.
Soyledigin motorlar zaten yeni baslayanlarin devamli sorduklari soru.
Git bak boyuna kilona uygunmu, masraflimi cok yakiyor mu , bakim araliklari neler vites gostergesi var mi yokmu vs. Cok kriter var kararini buna gore ver.
125 te alabilirsin 150 de 200 de ama tutupta 600 cc motor almani tavsiye etmem.milon cesit milyon tane motor var 250 cc ye kadar.
sen ultra ust duzey yetenekli bir sürücü olabilirsin ya doğa seni tanimiyorsa ki asla tanimaz.arkadasin dedigi gibi doğal seleksiyon bole bişi.
Bilgi güçtür.

TekkTabanca
08 Haziran 2016, 01:25
ÇOK SAĞOL ABİ KİME SAYGISIZLIK ETTİYSEM ÖZÜR DİELRİM.

MustafaErdur
08 Haziran 2016, 12:43
benim olayım burda garipleşiyor :) ben ilk 100lük diye niyetlendim sonra 125CC alayım dedim sonra izmire ve çevresine bakınırken cbr 125 lere baktım en son izmire megelli almaya gidiyordum sonra cbr 250r ile döndüm :) millet git gide düşer ben yükseldikçe yükselmişim hayır çok param da yok benim nasıl oldu anlamadım :D

TekkTabanca
16 Temmuz 2016, 16:42
ybr 125 le başlmakta karar kıldım

bilirkişi
16 Temmuz 2016, 16:46
ybr 125 le başlmakta karar kıldım

Satayım sana ben de Ybr ile başladım hâlâ sürüyorum 5000 km ye yaklaştım 4 ayda artık tatmin etmemeye başladı yokuşlarda ve artçılı kullanımda sinir bozucu olacak şekilde yavaşlıyo sollamaya çıkarken atik değil.
Bu yazı bununla idare edicem öyle görünüyo sonbahara doğru satabilirsem 200-250 cc bi model alacağım

TekkTabanca
16 Temmuz 2016, 20:21
abi satın alıcağım biri var zaten 1800 kmde 4500e bırakan bi abi var bende öğrenmek için alıyorum zaten

Cavalry
16 Temmuz 2016, 22:12
Birbuçuk ay içerisinde neler yaşadın bilmiyorum ama oldukça doğru bir karar vermişsin..

Nomoreslow
17 Temmuz 2016, 01:36
Hocam binlik motorla başlanır mı allahınızı severseniz?

Honda Cbr 125R Modeliyle başla, hem görünüş hemde hata affetme konusunda iyi bir başlangıç motoru.

oluroyle
17 Temmuz 2016, 02:04
Arkadaslar,

Yeni başlayanlar olarak ekipmaninizi ihmal etmeyin. Ne kadar sinir bozucu olsa da " sanki 1000lik kullanıyor giydiği ekipmana bak" söylemlerini de söyleyenleri de ciddiye almayın.

Yolcu0
17 Temmuz 2016, 02:44
Arkadaslar,

Yeni başlayanlar olarak ekipmaninizi ihmal etmeyin. Ne kadar sinir bozucu olsa da " sanki 1000lik kullanıyor giydiği ekipmana bak" söylemlerini de söyleyenleri de ciddiye almayın.

Aynen bu şekilde düşünen insanları çözemedim. sanılıyor ki 600 lük 1000 lik veya sadece yarış motoru sürenler ekipman kullanıyor. Bu şekilde düşünen insanlar kask bile takmıyor veya polis ceza yazmasın diye baret takıyolar. Birde dalga geçenleri var ooo sen bu kıyafetle ve bu motorla 200-300 yaparsın şimdi. Sonra haberlerde okuyoruz motosiklet can aldı. Bu insanlar için hiç üzülmüyorum. Üzüldüklerim aileleri anneleri babaları kardeşleri. Yok yere şeklim havam bozulacak diye kask takmaya tenezzül dahi etmiyorlar sonra olan arkada kalmışlara oluyor

TekkTabanca
17 Temmuz 2016, 23:37
cbr pahalı ybr 125 ile başlayıp ninja 250 r modelini almayı düşünüyüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

bişi yaşamadım abi araştırdım birde bir abi 125 ten 250 geçersen usta şöfor olursun dedi

jimi_hendrix
18 Temmuz 2016, 00:27
Yeni başlayanlar olarak motorun tadını çıkarın. Ama unutmayın!!! AZ DAHA KOYUN YBR ALIN!!!

wind16
18 Temmuz 2016, 09:50
Doğru bir başlangıç ybr 125.
Ekipmanı da mümkün olduğunca en iyi korumalı ve kaliteli al. Nasıl olsa ekipman hep senin.