PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial Z-One 150 ile başlangıç olur mu?

AlperGlory
06 Haziran 2016, 09:05
Merhaba. Herkese hayırlı ramazanlar. Adım Alper. Yaş 23. Yaklaşık 2 aydır motosiklet araştırması yapıyorum. B sınıfı ehliyetim var. Bu yaz A2 ehliyet alacağım. Tabi bu sıradada motor alacağım.. Şuan ekipman için 1500TL gibi bir miktar ayarladım. Ayriyetten motor içinde 5000-5500 gibi bir bütçem var. Başlangıç için Mondial Z-One 150 düşünüyorum. Motoru ne amaçla kullanacağımı soracak olursanız; Turistik tatil beldesinde yaşıyorum. Arada denize gitmek için, 1 kaç tur atıp, gelmek için kısacası ulaşımdan ziyade zevk için kullanacağım. Önerileriniz benim için çok değerli. Allah nasip ederse aranıza katılmayı çok istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Hayırlı ramazanlar.

eren3736
06 Haziran 2016, 09:15
O bütçeye çok daha iyi, sağlam motorlar alabilirsin. bajaj ,tvs gibi markalarada bak istersen

AlperGlory
06 Haziran 2016, 09:59
O bütçeye çok daha iyi, sağlam motorlar alabilirsin. bajaj ,tvs gibi markalarada bak istersen

Bajaj ve Tvs bütçemi aşıyor malesef. Max bütçem 5000TL. +500TL bütçe aşma şansım var. Bajaj discover güzel ama tipi hoşuma gitmedi açıkçası.

eren3736
06 Haziran 2016, 10:20
Bajaj ve Tvs bütçemi aşıyor malesef. Max bütçem 5000TL. +500TL bütçe aşma şansım var. Bajaj discover güzel ama tipi hoşuma gitmedi açıkçası.

Sıfır düşünüyorsun heralde. 2015 sıfır apache alabilirsiniz turistik yerdeysen şeklide olur sağlamdır kullanması zevklidir. Ama Z-one 150 de iyi motor diyolar pek bilgim yok onunla ilgili

Tundzhay
06 Haziran 2016, 10:55
250 cc ye kadar her motor başlangıç motoru olur, Her motor da bir ölüm makinesi olabilir.
Ekipmanını full toparla. Kalan parayla da herhangi bi motor al bak keyfine.

AlperGlory
06 Haziran 2016, 11:11
Sıfır düşünüyorsun heralde. 2015 sıfır apache alabilirsiniz turistik yerdeysen şeklide olur sağlamdır kullanması zevklidir. Ama Z-one 150 de iyi motor diyolar pek bilgim yok onunla ilgili

Tvs Apache kendi sitesinden baktığımda 6190TL yazıyor. Benim bütçemi aşıyor. 2015 nerden bulabilirim sıfır olarak?

eren3736
06 Haziran 2016, 11:19
Tvs Apache kendi sitesinden baktığımda 6190TL yazıyor. Benim bütçemi aşıyor. 2015 nerden bulabilirim sıfır olarak?

Bayilere sorun heryerde vardır 5.600 felan ama pazarlıkla biraz daha düşürebilirsiniz. 2014 model sıfırda var kampanyalı 4.800 e ama onlarda sigorta çok yüksek çıkıyo diyolar

AlperGlory
06 Haziran 2016, 11:24
Bayilere sorun heryerde vardır 5.600 felan ama pazarlıkla biraz daha düşürebilirsiniz. 2014 model sıfırda var kampanyalı 4.800 e ama onlarda sigorta çok yüksek çıkıyo diyolar

Hocam şimdi ilaha tvs öneriyorsunuz. Bu motorun menşei neresi? Neye dayanarak bana bu öneriyi yapıyorsunuz?

eren3736
06 Haziran 2016, 11:31
Hocam şimdi ilaha tvs öneriyorsunuz. Bu motorun menşei neresi? Neye dayanarak bana bu öneriyi yapıyorsunuz?

Biraz forumda araştır çok bilgi var. Hint malı 2006-07 den beri türkiyede bu modeli satıyor bi japon olmasada çin mallarına göre çok daha kaliteli .Yani kısaca fiyat/performans motorları

Az yakması, seri olması, dayanıklılığı, görüntüsü bunlar artı yönleri

Titreşimde tek eksisi

Birazdan gelip ybr, cbf önerenler olacak..

RedCBR125
06 Haziran 2016, 11:35
Biraz daha koy mondialin 180 cc olanını al 👍🏻 :)

kaanfurkan35
06 Haziran 2016, 12:00
Kesinlikle pulsar 150ns oneririm

EmreKocyigit
06 Haziran 2016, 12:04
Sahil dedin turistik dedin... Bende cross diyorum! Küba Blackcat, Yuki izci bu makinelerle çok güzel eğlenirsin.

velizrsln
06 Haziran 2016, 12:18

Sigortayla ne alakasi var

AlperGlory
06 Haziran 2016, 12:56
Sahil dedin turistik dedin... Bende cross diyorum! Küba Blackcat, Yuki izci bu makinelerle çok güzel eğlenirsin.

Hocam cross motorlarda çok hoşuma gidiyor ama sanki commuterlar crosslardan daha dayanıklı geliyor.

eren3736
06 Haziran 2016, 13:13
Sigortayla ne alakasi var

Bende tam bilmiyorum apache başlığında bir arkadaş paylaştı 2014 apache alınca sigortası nerdeyse 2 katı fazla çıkıyormuş diye

Tundzhay
06 Haziran 2016, 13:38
Bende tam bilmiyorum apache başlığında bir arkadaş paylaştı 2014 apache alınca sigortası nerdeyse 2 katı fazla çıkıyormuş diye

Eğer bir araç bir model kazaya fazla karıştıysa istatistiksel olarak. O aracın sigorta fiyatı yüksek çıkması normal.

AlperGlory
06 Haziran 2016, 14:23
Arkadaşlar ucuz ve şık olduğu için malesef çin malına yöneliyorum. Bu yüzden bana çin malı sağlam ve şık bir motosiklet önermenizi istiyorum. Kullanan veya kullanmış arkadaşlar varsa zaten amacım arada sırada dolaşmak. Yani uzun yol yapıyım derdim yok zaten trafiği hiç sevmiyorum. Motorla her çıkışta Max 15-20km yapıyor olacağım. Bu çıkışlarda haftada 1-2 kez olacak. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

velizrsln
06 Haziran 2016, 15:34

Yok oyle sey olmaz hepimize 2 kati degil 5 kati cikiyo artik

Tvs01
06 Haziran 2016, 15:48
Yok oyle sey olmaz hepimize 2 kati degil 5 kati cikiyo artik

Aynen kardesim yazan kişi bendim bi tanıdık 900 tl ye halletti yaptırdım modeli önce yüksek gösterip sonra düşürdü sanırım, motosiklete gelince Çinlileri bırak basın agrımasın motordan soğursun sahibinden baktım İzmir'de bi bayi 2015 Apache 5500 tl senin olduğun ile kargo yapabilir belki yada bulunduğun ilde bi bayiye git pazarlık yap bana kalırsa ybr yada cbf al derim niye dersen Apache nin tek artısı hız olarak bi adım önde ve görünümü daha güzel eksisi dersen oturuş pozisyonu bi süre sonra yoruyo artçı ile giderken arkadaki kişi kiloluysa ön kalkma riski oluşuyor titreşim var ama benim için önemli değil rahatsız etmiyor bunların dışında sağlam motordur Bajajı Hakkı'nda fikrim yok ama kötü değildir diye tahmin ediyorum, benden sana tek tavsiye Çinlilerden uzak dur gerekiyorsa bisiklete bin derim ama Çinli alma tecrübeyle sabittir bu kadar net diyorum gerisini sen anla, diğer motorlar halkındaysa bildiklerimi söyledim karar senin, bu arada cbf in yağ eksiltme sorunu var ama kullanıcılar önemsemiyor fabrika cıkısı böyle bişeyi var sanırım kitapcıgındada yazıyormuş diye duymuştum, fazla konuştum 😬 Karar senin ...

AlperGlory
06 Haziran 2016, 17:45
Aynen kardesim yazan kişi bendim bi tanıdık 900 tl ye halletti yaptırdım modeli önce yüksek gösterip sonra düşürdü sanırım, motosiklete gelince Çinlileri bırak basın agrımasın motordan soğursun sahibinden baktım İzmir'de bi bayi 2015 Apache 5500 tl senin olduğun ile kargo yapabilir belki yada bulunduğun ilde bi bayiye git pazarlık yap bana kalırsa ybr yada cbf al derim niye dersen Apache nin tek artısı hız olarak bi adım önde ve görünümü daha güzel eksisi dersen oturuş pozisyonu bi süre sonra yoruyo artçı ile giderken arkadaki kişi kiloluysa ön kalkma riski oluşuyor titreşim var ama benim için önemli değil rahatsız etmiyor bunların dışında sağlam motordur Bajajı Hakkı'nda fikrim yok ama kötü değildir diye tahmin ediyorum, benden sana tek tavsiye Çinlilerden uzak dur gerekiyorsa bisiklete bin derim ama Çinli alma tecrübeyle sabittir bu kadar net diyorum gerisini sen anla, diğer motorlar halkındaysa bildiklerimi söyledim karar senin, bu arada cbf in yağ eksiltme sorunu var ama kullanıcılar önemsemiyor fabrika cıkısı böyle bişeyi var sanırım kitapcıgındada yazıyormuş diye duymuştum, fazla konuştum �� Karar senin ...

Peki hocam çinli almayacağım. Tvsde dediğin gibi artçı problemi oluyorsa ondanda vazgeçtim. Şuan aklımdaki motosikletler Bajaj pulsar 150 ns ve Hero Hunk. Hintlilere yöneldim. 1 2 ay daha sabretmek lazim. Teşekkür ediyorum ilginiz için.