PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ramazanda Uzun Yol Yapmak

İlkerBora
06 Haziran 2016, 08:26
Merhaba.Baya motor hevesi biri olarak durmadan konular açıp vakit geçiriyorum :)
Sorum şu,100 cc kral marka commuter tarzı motorum mevcut.Elim de geçici ruhsatım var hala.Vakit geçsin ve ilk olsun diye 90 100 km bir yol gitmek istiyorum.Sizce ne tür sıkıntılar oluşabilir gidebilir miyim?

sheriff87
06 Haziran 2016, 09:10
Gidersin ama sürüşü susuzluğun tavan yaptığı saatlere bırakmamalısın. Birde ekstra dikkat etmelisin yolda niye oruç tuttuğunu bulmediği için açlıktan canavara dönüşmüş tiplerle aynı yolu paylaşacaksın.

Draconian
06 Haziran 2016, 09:28
90-100 km yol yapacaksan zaten seferi sayılırsın. Ben bu yolu yapacağım ama oruçlu çıkmaya korkuyorum dersen tutmasan da olur. Ramazan bitince bir gün tutarsın.

ramcixx
06 Haziran 2016, 09:54
Hocam esasında tehlikeli olur bende bir kere CBF 150 ile şelale gezisine gitmiştim. Yol uzun ne viraj var nede bi aksiyon. Yol kenarında ki traktörü ta geriden gördüm. O sıra gözlerimi kapamışım oruçtan dolayı bir ağırlık çöktü üstüme sıcakta var. Gözümü bir açtım traktörün sol arka tekerine yaklaşmışım hemen gidonu kırdım silme geçtim, Allahtan.

Onun için motor üstünde oruçlu olmak tehlikeli. Vakit filan geçmiyor uzun yolda daha işkence çekiyorsun. Otur evinde film izle tv izle pc de oyun oyna... nebileyim arkadaşlarınla buluş farklı şeyler yap derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

90-100 km yol yapacaksan zaten seferi sayılırsın. Ben bu yolu yapacağım ama oruçlu çıkmaya korkuyorum dersen tutmasan da olur. Ramazan bitince bir gün tutarsın.

Usta senin dediğin, keyfi orucu ertelemek . Öyle oruç olmaz sonradan tutulsun. Bu adamın durumu zaruri değil. Motosiklet kullanmak, zaman geçirmek için diyor.

cemmoto41
06 Haziran 2016, 11:52
Hocam oruçluyken 90-100 km fazla değil mi ben fotoğraf çekmek için 10-15 km yi gidebilir miyim falan diye düşünüyorum yolda gözün kapanır oruçlu iken reflekslerin zayıflar bence sürekli motorla tur at ama uzun yola gitme.

nines
06 Haziran 2016, 11:56
Merhaba.Baya motor hevesi biri olarak durmadan konular açıp vakit geçiriyorum :)
Sorum şu,100 cc kral marka commuter tarzı motorum mevcut.Elim de geçici ruhsatım var hala.Vakit geçsin ve ilk olsun diye 90 100 km bir yol gitmek istiyorum.Sizce ne tür sıkıntılar oluşabilir gidebilir miyim?

eğer oruç tutacaksan susuzluk vs derken dikkatin daha az olacak. işin daha kötü tarafı ise diğer sürücülerin oruçlu halleri.