PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehirlerarası motor taşıma?

crazyjop
05 Haziran 2016, 23:49
Başlıktada belirttiğim gibi ben Bursa'da oturuyorum niyetlendigim motor Izmir'de. Biraz araştırdım sanırım otobüsle götürme oluyormuş. Şimdi biz bir araç kiralasak gidip almak için araca yüklü bir para ödemek gerekecek büyük ihtimal. Eğer otobüsle geliyorsa adamla anlaşıp otobüsün bagajına motoru koydursak. Yol parasını karşılasak daha avantajlı olur. Sizce nasıl yapmalıyım daha iyi fikri olan var mı? Birde konu dışında olacak ama ekspertize sokmak istesem motoru randevu falan almam gerekecek mi ücreti nedir yaptıran paylasirsa çok teşekkür ederim :)

BalkanRider
05 Haziran 2016, 23:52
Motorun tam olarak boyutlarını olcun akraba veya tanıdıktan Caddy turu bı ara temın edip mazot parasını odersenız bence daha ıyı olur ben cbr125r ı ıstanbuldan ızmıte caddy ıcınde getırdım arkadakı koltukları soktugumde cuk dıye gırdı sıgdı :D

mavidiş
05 Haziran 2016, 23:58
Bir kac yerde otobus ile getirenleri okumuştum.Eğer sifir motosikletse bayi ile görüşebilirsiniz.Bazi bayiler elindeki motoru gönderebiliyor.Yada sürücü iseniz kendinizde getirebilirsiniz.
Tren ile kargo yapabiliyormusunuz bilmiyorum ama buda olabilir.
Yada kango caddy gibi bir arac kiralayip gidip alabilirsiniz

HamzaBey95
06 Haziran 2016, 00:00
İlk motorunuz mu? Niçin sürerek gelmiyorsunuz? :silent:

crazyjop
06 Haziran 2016, 00:22
Benim istedigimde 2. el Cbr 125. Bir tanidigimizin transporteri var ama verir mi verirse sığar mı bilemiyorum. Sormakta fayda var sanırım. Ekspertiz konusunda bilginiz yok mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

İlk motorum olacak ehliyet sınavına temmuzda gireceğim o yüzden :)

serkanclhn
06 Haziran 2016, 01:10
daha önce konyada bir otobüs firmasında hostluk yaptım. bir kaç defa taşıma işleri olmuştu tabi bu şahış ve şirket arabalarına göre değişiyor. şirket arabası takmıyor şahış arabası motora bakıp kafasından fiyat çıkartıyor. birde tavsiyem eğer otobüs ile taşırsanız travego gibi yüksek araç seçin bagajları yüksek oluyor

balamir01
06 Haziran 2016, 03:16
PTT kargo, depoyu boşaltmak şartıyla 102.5 tl ye Türkiyenin her yerine taşıyor. Her yere dediysem il ve ilçe merkezlerine.

crazyjop
07 Haziran 2016, 00:05
Doblo aracimiz var 2012 model camlı. Acaba arka koltuklardan birini çıkarsak motorunda aynalarini söksek taşınabilir mi ?

velizrsln
07 Haziran 2016, 00:12
Motor cok kucul degilse ucakla gidipp binerek gelmek en iyisi zevkide cabasi, ama kucukse sen otobus iyi olur hatta sifirsa sen hic gitme firma otobuse koysun

GezeGeze
07 Haziran 2016, 04:43
Ehliyetini yeni alacak olmakla beraber, eğer bi motosiklet tecrüben yoksa, fıtı fıtı yeni başlayacak biriysen, ikinci el alma; bütçene göre 0 motosiklet al... Rodajda diye yavaş yavaş sürmeye başlarsın, öğrenir gidersin...

Diğer türlü, aşcan gazı, bakalım kaç yapıyormuş diye, vercen coşkuyu, ... görcen ...

Güvenli sürüşler.

mchi
07 Haziran 2016, 08:49
8 gün önce duke 390 taşıtım. Antalyadan istanbula travego nun bagajında. 2 ad çift kişilik nevresim ve 6 ad yastık ile. Soforleri ahtapotlar var onlarla sabitliyorlar ama yastık şart zorla koymasa motor zarar görürdü. Aynaları soktun mu tamamdır. 60tl bana 120tl motora tertemiz

topgun1111
07 Haziran 2016, 10:49
Küçük otobüs firmalarına sorun çok yoğun bir zaman değilse taşıyorlar.sanırsam travegoların bagajları daha yüksek onlar daha uygun

sarph35
07 Haziran 2016, 11:42
İrmir'den İstanbul'a hasarlı motosikletleri toplayan birisinin aracında 350 tlye motorumu taşıtmıştım. Ama seninki biraz daha ufak boyutlardaysa belki daha az fiyat verebilirler. Bursa'ya da uğrar herhalde. Ama bir arkadaş ptt kargo demiş çok uygun fiyat lakin özenle taşıyacaklar mı? En uygun yöntem otobüs duruyor ama onda da önceden otobüsü bulup ayarlaman lazım. Bol şans şimdiden. Taşıyıcının numarasını istersen özelden mesaj at yollayayım.

tr100a
07 Haziran 2016, 12:01
çorludan ankaraya MZ 251 gönderdim aynaları söktük benzini boşalttık 100 tl verdik muavine trevego ile muavin kendisi bağladı başka hiçbirşey lazım olmadı(yastık battaniye gibi)

Tundzhay
07 Haziran 2016, 12:14
Başlıktada belirttiğim gibi ben Bursa'da oturuyorum niyetlendigim motor Izmir'de. Biraz araştırdım sanırım otobüsle götürme oluyormuş. Şimdi biz bir araç kiralasak gidip almak için araca yüklü bir para ödemek gerekecek büyük ihtimal. Eğer otobüsle geliyorsa adamla anlaşıp otobüsün bagajına motoru koydursak. Yol parasını karşılasak daha avantajlı olur. Sizce nasıl yapmalıyım daha iyi fikri olan var mı? Birde konu dışında olacak ama ekspertize sokmak istesem motoru randevu falan almam gerekecek mi ücreti nedir yaptıran paylasirsa çok teşekkür ederim :)

bu konu forumda çok konuşulduç arama yapsan çok bilgiye ulaşabilirsin.
en ucuz ve temiz yolu. Motoruna binip gidiyorsun. ama yok illa binemeden götürem diyorsan.
otogara gidip izmire giden otobüsleri buluyorsun otogar otoparkında. saatler öncesinde. sonra abi motoru kaça görürsünüz diye pazarlık yapıyorsun.
sonra sen de motor da otobüse binip izmire geliyorsun.
sadece motorun deposunu boşaltman gerek.