PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CG Kullananlar Neden Kask Takmaz?

Sayfa : [1] 2

matrix506xx
05 Haziran 2016, 23:15
Cg motor kullananlar neden kask takmaz?
Sorunun cevabını biliyorum aslında yinede sorayım dedim
Sizlerin cevaplarını:queen: merakla bekliyorum

BalkanRider
05 Haziran 2016, 23:20
Cunku onlar mahallede hava atmaya calisir kizlara tip tip bakarlar gecerken ozellikle herkez baksin diye yuksek devir giderler korkulari sudur ya mahalledekiler beni kaskla tanimazsa bazilarida kask yuzunden kaza yaptiklarini bazilari ise rahat olmadigini soyleyerek bahane bulurlar

CyberShooter
05 Haziran 2016, 23:21
Yha qhardeshim shen"che" ihihthiyacileri varmhmi bhol lhimonlu qafa qıllkarı ohnlari qhorur :-))
(apaçi lerden bahsediyorum yoksa iki teker üsründeki herkese saygım var apaçilere zor ama)

http://i.hizliresim.com/YbrM9l.jpg (http://hizliresim.com/YbrM9l)

weirdo1
05 Haziran 2016, 23:28
CG ci adamın bütçesi bellide. Reyzing kullananlari var bunların adamın lastiği bitmiş kafada kask yok götunun catalini ayırarak makas atıyor.

BalkanRider
05 Haziran 2016, 23:32
CG ci adamın bütçesi bellide. Reyzing kullananlari var bunların adamın lastiği bitmiş kafada kask yok götunun catalini ayırarak makas atıyor.

o Racing ciler genelde tecrubesiz birden ben motor aliyim diyip 600 lukle baslayanlar oluyor genellikle hic arastirmadan bu ise atilanlar

matrix506xx
05 Haziran 2016, 23:44

Geçmiş gün yzf r125 gördüm kasksız makas ata ata gidiyordu

shruikan
05 Haziran 2016, 23:53

bi de bunlar, bi ss makinaya 2 sap biniyolar. çok komik geliyo bana.

okan kükner
05 Haziran 2016, 23:54
Takım elbiseyle 600rr a binen şekil bir çocuk gördükten sonra sorgulamayı bıraktım. Sende öyle yap.

freewill
06 Haziran 2016, 00:41
cevap basit yaşamak için kafalarına ihtiyaçları yok :mrgreen:

Yiğit_
06 Haziran 2016, 00:51
Kask yüzünden kaza yapmak nedir? analarına sövdürecekler............

incimage
06 Haziran 2016, 00:55
Kasklar cg motordan pahali ondandir :D

Yolcu0
06 Haziran 2016, 01:00
saçlar bozulmasın, görüşümü engelliyor, ya ölücez yada yaşıyacaz ortası yok, kızlara bakcak pampa vs genel cevaplarıdır. kendilerine saygım vardır delikanlı çocuklardır... aralarından geliyor olmamda cabası tabi hiç cg motorum olmadı orası ayrı :D

serkanclhn
06 Haziran 2016, 01:01
bir cg kullanıcısı olarak genelleme konuşmayalım. beş parmağın beşide bir değildir

Yanagisawa
06 Haziran 2016, 01:03
Takım elbiseyle 600rr a binen şekil bir çocuk gördükten sonra sorgulamayı bıraktım. Sende öyle yap.

Bugun Bagdatcaddesinde siyah rugan ayakkabi ile CBR 1000rr kullanan vardi saka gibi :) kaski sormayin bile ama montu vardi valla :)

Ali1903
06 Haziran 2016, 01:06
Beyler kusura bakmayında kask takıp takmayandan size ne? Sizi ilgilendiren bir konu yokki ortada. Herkes kendi canından ve malından sorumludur. Hani burda oturup öyle böyle şöyle yazıyorsunuzda, kaçınız bakkala çakkala motorla giderken kafanıza kask takıyorsunuz ? İnsanlsrı yargılamayı bırakın artık kimse kimseden sorumlu değil

aliberkgngr
06 Haziran 2016, 01:10
lütfen genelleme yapmayalım benim bütçem el verdiğince 500 liraya bir kask aldım kullanıyorum parası olmayıp alamadan motosiklet kullananda tanıyorum. zaten milletimize ne geliyorsa ön yargıdan geliyor

Yolcu0
06 Haziran 2016, 01:14
lütfen genelleme yapmayalım benim bütçem el verdiğince 500 liraya bir kask aldım kullanıyorum parası olmayıp alamadan motosiklet kullananda tanıyorum. zaten milletimize ne geliyorsa ön yargıdan geliyor

anlıyorum hacım lisede kaçımızda para vardı ki ? 15 liralık kase kaskla 2 yıl geçirdim. motor parasını zor biriktirmişiz ekipman ne ki ? kaskı tak kola yürü polisi görürsen geçir kafaya ;)

osmanico
06 Haziran 2016, 01:24
İstanbul Kağıthane bölgesinde o kadar çok makina var ki. Ama kullanan elemanların %90'ı kask takmıyor. Şort ve tişörtle sürüyorlar. Buna rağmen öyle bir kullanıyorlar ki. Herkesi riske atıyorlar. İnstagramda gördüm bi tanesini. S1000RR'ı var. Foto atmış her fotonun altına, kendisine Playboy yazmış. Bi fotoda da kask muhabbeti yapmayın kötü olur yazmış. Beyne bak arkadaş

ByYlmzZz
06 Haziran 2016, 01:29
sonra o kasksız arkadaşlar gençliğin yada adını bilmedğim bilmem neyin cesaretiyle otobana çıkıyorlar ve sonra ne oluyor peki? adam gözünün yaşından yolu göremiyor hooopp güüüm..ne oldu peki ? ya öldü ya öldürdü ? ekipmana para yetmez anlarım ama en kötüsünden bari bir kask alınsın o motora biniliyor ise..ben yemedim içmedim Ls2 kask aldım ve inanın 2 metrelik yola bile kask takarak gittim..canımız önce bize sonra Allah'a emanet..Dikkatli olalım gençler :)

Furkan Tarık
06 Haziran 2016, 01:32
Gereksiz bi başlık açmışsınız hocam. parası olan apaçi zx10-r'a da biniyor cg ne alaka. sadece cg değil ama apaçi her yerde apaçi. marka model fark etmez

okan kükner
06 Haziran 2016, 01:34
İstanbul Kağıthane bölgesinde o kadar çok makina var ki. Ama kullanan elemanların %90'ı kask takmıyor. Şort ve tişörtle sürüyorlar. Buna rağmen öyle bir kullanıyorlar ki. Herkesi riske atıyorlar. İnstagramda gördüm bi tanesini. S1000RR'ı var. Foto atmış her fotonun altına, kendisine Playboy yazmış. Bi fotoda da kask muhabbeti yapmayın kötü olur yazmış. Beyne bak arkadaş

Hesabı özel mesaj atar mısın? :mrgreen:

shruikan
06 Haziran 2016, 01:41

Beyin mi? Hani nerde?

06Serhat
06 Haziran 2016, 01:50
http://i.hizliresim.com/L3149z.jpg
http://i.hizliresim.com/B2D0qG.jpg

"Cg kullananlar kask takmaz" diye bir genelleme yapmayalım lütfen. Şu cg motorları serseri bir şekilde kullananlarda var, o motorun kendisine fazlası ile yetip tamamen ekipmanlı bir şekilde giyinip kullananlar var, son olarak ekmek parası deyip kuryelik yapıp evine ekmek getirenler var. Genelleme yapmayıp Serseri bir şekilde kullanmaya karşıyız !!!

beko12345
06 Haziran 2016, 02:11
Bursa/Altınşehirde honda cb125 ace kullanıp Arai takan kuryede var. Bide burdan bak :)

Survive
06 Haziran 2016, 02:19

Bahsettiğiniz arkadaşın sanırım ismi Doğukan denk gelmişti o yüzden söyledim. Bende Kağıthane bölgesinde oturuyorum söylediklerinizde haklısınız ve Kağıthane'de inanılmaz derecede motorsiklet çalınıyor bu civarda oturan arkadaşlar dikkatli olsunlar.

mgora
06 Haziran 2016, 02:27
Küçümsemek manasında söylemiyorum sadece tespit manasına , kültür ve çevre , mesela 25 sene önce mobilet kullanıyordum çevremde bir tane kask kullanan değil kaskı olan adam yoktu (köy) , cg'de yeni dönemin mobileti sayılır.
Yalnız geçenlerde otoyolda 3 kişi aynı motora binmiş bir cg tayfası gördüm arkadaki eleman telefondan mesaj yazıyordu , keşke kameram olsaydı böyle bir rahatlık , keyif yok :)

serkany
06 Haziran 2016, 08:51
Gereksiz bi başlık açmışsınız hocam. parası olan apaçi zx10-r'a da biniyor cg ne alaka. sadece cg değil ama apaçi her yerde apaçi. marka model fark etmez

Benden önce davranıp yazmışsın..Birde bu apache lerin egsozu söküp gürültü yapan modları var...Onlarda toplum düşmanı..
Bu toplum düşmanları parası olan ducati kullanıyor parası az olanda CG nin eksozunu söküp dolanıyor..

Esas burda işin kötü tarafı en acı üzücü tarafı malesef toplulumuz yalaka olmuş,
Şöyleki;
Zengin şarap içer entelderler,
Fakir şarap içer şarapçı derler
Esasında içilen nesne içen insan aşağı yukarı aynı olmasına rağmen takılan sıfatkar 180 derece bir birinden farklıdır..

Fakir CG alır egsozu söker burda yayınlasan herkes küfreder, apche der resmen gömerler...Zengin ducati alır egsozu söker burda senin benim gibi azınlık toplum düşmanı der ama bir takım kişilerde ducati ^ye de egsoz sökmek yakışıyor der..Ne farkı var ikisi de dışarıya gürültü yapıp baş agrıtıyor.. Hatta modlarda korumaya geçen olur..Neden arkadaşıdır neden ducatisi vardır CG si olsa yaparlarmıydı ? Hiç zanetmiyorum..

Vel-halsılı kelam, ez cümle; malesef toplumumuz adelet duyguları pek de iç açıcı değil, Üzülerek yazıyorum malesef toplum olarak güce tapma huyumuz haklı mı haksız mı diye bakmayıp güçlü mü güçsüz mü zengin mi fakir mi diye yargılıyoruz..

Zsrvc
06 Haziran 2016, 08:54
CG ci
adamın bütçesi bellide. Reyzing kullananlari var bunların adamın lastiği bitmiş kafada kask yok götunun catalini ayırarak makas atıyor.

Doğru tesbit bravooooo

RamuthRa
06 Haziran 2016, 09:18
Beyler kusura bakmayında kask takıp takmayandan size ne? Sizi ilgilendiren bir konu yokki ortada. Herkes kendi canından ve malından sorumludur. Hani burda oturup öyle böyle şöyle yazıyorsunuzda, kaçınız bakkala çakkala motorla giderken kafanıza kask takıyorsunuz ? İnsanlsrı yargılamayı bırakın artık kimse kimseden sorumlu değil

Size ne değil işte. Toplumsal duyarlılık diye bir şey var. Amaç insalara karışmak değil farkındalık yaratmak. Adam geldi kasksız benim arabama vurdu, adam öldü. Ölümlü kaza, bir sürü olay.

Artı bakkala çakkala giderken de kask takıyorum, bilginize.

Ali Bircan
06 Haziran 2016, 09:40
Çünkü onlara bişi olmaz (!) diğer arkadaşlarında dedigi gibi apaçi her yerde apaçi aklı olan zaten alır ekipmanını paramız yok diyenede cevap var cg ye yapacağın modifiyeye hiç yoktan iyi ekipman alabilirsin, zenginlerede allah beter etsin diyip geçin binlerce liraya motor alıp tarzan gibi binip tecrübesiz yüksek cc kullananlara ne diycen şansı varsa zaten 1 aydan fazla pek yaşayamaz o apaçi hız yapayım derken

MD.Murat
06 Haziran 2016, 09:41

Ötenazi ülkemizde yasak mesela neden?
Ya da İntihar etmek isteyen insanları da kendi hallerine bırakıyor muyuz? Yoksa zorla polisler falan yakalayıp akli dengesini kazansın diye hastaneye yatırıyor muyuz.

Sonuç olarak kendi yaşamı için kendi yeterli çabayı sarfetmiyor ise dışardan destek verilir. Gerizekalı ise ağzına bile vurulur. (intihar eden adam gibi) çünkü ilerde pişman olacaktır. (şanslıysa ve hayatta kalırsa)

Bakkala çakkala kasksız kontak açmam.

Tundzhay
06 Haziran 2016, 10:00
https://www.youtube.com/watch?v=Y0lsEiVtPvY

CG lerin atası. O zaman da kask takılmıyorm. Bu motorlar kask ile kullanılmıyormu...

ZümeR
06 Haziran 2016, 10:15
Bugün ramazan ilk gün.
Sabah kalktım wc-lavabo muhabbeti ardından tişört buldum giydim, kot, çorap..
Kaska baktım sineklerden görünmüyor,
Eldiveni elime aldım her yer ceset böööğğkk..
Kamera, dizlik, mont keza aynı..
Temizlemeye uğraşsam 1 saat, geç kalacağım işe.
Öylece bıraktım hepsini evde kapıyı açtım bot nispeten temiz, ulan başın kapalı götün açık boşver dedim onuda giymedim.
Motorun yanına geldim motorda aynı dertten muzdarip.
Motoruda bırakıp yürüyecektim 7 km yolu :) Yemedi.. :D

Akşam geç vakitte uzun yoldan gelip yatmıştım. Bu günde ofise ara yollardan full ekipmansız geldim.
Şöyle bir artısı oluyor 60 km geçemiyorsun, üzerindeki tişört bile seni dövüyor :)

Bugün bende apaçiyim.. :)

http://s33.postimg.org/rkdymh1kv/screenshot_1.png

gungenir
06 Haziran 2016, 10:32

Bir kaza meydana geldiğinde ve yaralandığınızda kazaya karışan diğer sürücüler sorumluluğu paylaşır. Kendinizi riske atmanız şöyle dursun, başkalarını üstlendiğiniz riske ortak edemezsiniz.

Tundzhay
06 Haziran 2016, 10:52

Dostum,
Kask takmayan bi sürücü 80-90km/h ile gidiyor. O anda bir arı veya bir böcek gözüne adeta bir mermi gibi gözüne batıyor. E tabi o acı ile ani refleks ile motoru sola çeviriyor. O esnada gelen bir araca, bir motosiklete çarpıp karşı taraftaki hayatını kaybediyor.
E şimdi bana söylermisin güzel kardeşim. Başkasının kask takıp takmamsı seni ilgilendirmiyor mu?

caglar48
06 Haziran 2016, 10:54
Ben kullaniyorum kask cgyi kucumsemeyin cbf150 ve ybrleri otobanda yiyorum

KaskReis
06 Haziran 2016, 11:42
Yanlış olmasın, genelde kask kafada olmuyor kolda takılı oluyor dirsekleri korusun diye (!) :)

schism
06 Haziran 2016, 12:57
Yanlış olmasın, genelde kask kafada olmuyor kolda takılı oluyor dirsekleri korusun diye (!) :)

ya da kafaya yarım takıyorlar,
en zoruda o halde kaskı düşürmeden motor kullanmaktır heralde.
adam sanki başına bela olacam diye diye geziyor ortalıkta.

Ertugyigit
06 Haziran 2016, 13:27
kask takmadan motosiklet kullanan aptaldır ve ölmeyi hakediyordur. 15 paket sigara az iç bi ls2 al tak kafana

Tİme_shİft42
06 Haziran 2016, 13:38
Kaskları yok ama güneş gözlükleri var :P

RamuthRa
06 Haziran 2016, 14:15
Kaskları yok ama güneş gözlükleri var :P

O full face gözlük, lütfen :)

MimTolga
06 Haziran 2016, 16:59
Bu arada ben de Etilerde birçok kez GS1200'e binip LS2'nin en ucuz kaskını takan adamları da gördüm. İnanması güç ama öyle

matrix506xx
07 Haziran 2016, 21:37
Bu arada ben de Etilerde birçok kez GS1200'e binip LS2'nin en ucuz kaskını takan adamları da gördüm. İnanması güç ama öyle

Acaba motorun sahibi midi yoksa arkaşının mıydı?

MimTolga
07 Haziran 2016, 22:08
Acaba motorun sahibi midi yoksa arkaşının mıydı?

Benim de aklıma geldi bu olasılık belki arkadaşına artçı kaskını vermiştir ama farklı motorları farklı zamanlarda gördüm. Bilmiyorum yani olabilir de olmayabilir de...

Ebu Tarık
07 Haziran 2016, 22:17
Çok merak ediyorum kasksız gözlüksüz gözlerin yaş doluyor bu adamlar yolu nasıl görüyor ya gözüne bi böcek kaçsa

mavidiş
07 Haziran 2016, 22:24
Ne sürdüğü farketmez kask takmayan (surekli olarak) adamin korunmasi gereken bir organi yoktur seklinde genelleme yapmak istiyorum. Kaski baska uzvunda tasiyan birininde beyninin oturdugu bolgede oldugunu dusurum.

kahraman1
07 Haziran 2016, 22:49
Kaski kafasinin tepesine takip birde telefonu kulağa sikistiranlara ne demeli? Taktik nedir bi türlü yapamadimm acil yardim

velizrsln
07 Haziran 2016, 22:52

Tabi bildigim zx9r a binen apaci var ama genelleme olarak dogru bir konu apaci yani kekonun parasi olmaz yani akli olmadigi icin parasi olmaz haliyle ondan cg ye biner zaten

Yasin D
07 Haziran 2016, 22:57
İstanbul trafiğinde o kadar kasksız racingler endurolar kullanlar varken dikkatini cglermi çekti ?

Canyassts
07 Haziran 2016, 23:00
Kask takmak için kafa olması lazım..