PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklerde Kilometre Çıkmazı

aksako
05 Haziran 2016, 12:24
Arkadaslar herkese merhaba öncelikle

Motosiklet dunyasinda cok eski degilim sizin yazdiklarinizi okuya okuya birşeyler ogrenmeye calisiyorum acikcasi fakat arastirdikca aklima takilan bir soru olustu.

Motosikletlerde(super sport tarzi) neden 20.000 km üstünde pek satilik yok. 2. Motosikletim r25 ve bu makinayi gunluk hayatta çok kullaniyorum. Oyle ki arabayo bile bi kenara biraktim, motorumla gidiyorum heryere.

Motorlarda 100.000 km yi goremeyen istatistik olarak yuksek mi? ( kullanim kosullari vs. bunlari kenara ayirirsak)

Bi forumda 2.el ,10.000 km ustu motor alinmaz demis. 10.000 km sonra sorun mu cikarmaya basliyorlar?

R25i sifir aldim fakat su km muhabbetinden dolayi iyice gerildim her an ariza verecekmis gibi makinanin tadini cikaramaz oldum ya da 20.000 yaparsam satamayacagim veya cok cok dusuk fiyata elimden cikacakmis gibi hissediyorum. Daha motorumun tadini çıkaramadan bunlari dusunmeye itti bu durumlar beni.

Yardimci olursanız cok sevinirim.

Herkese iyi pazarlar

EmreKocyigit
05 Haziran 2016, 12:29
Burada ki yorumlar seni biraz aydınlatacaktır.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/164930-en-kaliteli-motosiklet-hangisi-neden-bmw.html

Tvs01
05 Haziran 2016, 12:32
Bence en yüksek olasılık 10 binden sonra bakım maliyetleri arttığı için olabilir zincir dişli vs değişim zamanları gelince yaptırmak istemiyo olabilirler

tamerozkul
05 Haziran 2016, 12:33
dayımda 2005 ramzey cup 100cc var 45bin km yapmış 3 kisi bile biniyorlar daha motora anahtar değmemiş Japonlar daha fazla yapar bakimli olursa

metecel
05 Haziran 2016, 12:34
Önce başlığını doğru yaz, sonra bakalım soruna.

aksako
05 Haziran 2016, 12:35
EmreKocyigit o yaziyi gormemisim ama mukemmel bi yaziymis. Cok tesekkurler

MeNGuC
05 Haziran 2016, 12:35
Bir araç alınır bakımları güzelce bir yetkili servis veya dilinden anlayan iyi bir ustaya yaptırılır keyfine bakılır bıktıktan sonrada satmak istendiğindede km tre artıkça tramer kaydına kaza geçmişine göre uygun fiyata satılır

Ayrıca bizim insanımız km re artıkça mesala 20 bin 25 bin oldumu dişli seti zincir falan filan derken cebinden 600 1000 tl çıkıcak diye altına sıçıyor madem bakamıcaksın altına yatmaya gerek yok :bounce:

Not. zarar etmicek yatırım yoları doviz arsa tarla daire altın diye gidilir :P

EmreKocyigit
05 Haziran 2016, 12:43
Çıldırıyorum afsfaafsgs

EmreKocyigit o yaziyi gormemisim ama mukemmel bi yaziymis. Cok tesekkurler

Rica ederim.

aksako
05 Haziran 2016, 12:56

Hahahha. Eyvallah dogru diyorsun fakat nasil duzeltilecegini bulamadim.

Hondolog
05 Haziran 2016, 12:57
Kilometreyi geri alıp satanlar mutlu, doğrusunu yapıp gerçek kilometresini yazıp satamayanlar mutsuz, insanlar zamanla bile bile mutsuz olmak istemiyor veya motosikletini satmaktan vazgeçiyor. Mesele kilometre değil, mesele; çok kilometre yapmış motosikletlerin bedava alınabileceğine inanan sözde zeki şahısların var olması.

ermanay
05 Haziran 2016, 13:27
Merhaba,'supersport' dediğinizde olayın boyutu farklılaşıyor biraz. Bundan dolayı ülkemizde en çok hile,km düşürme gibi olaylar bu motosikletlerin başına gelir. Neden diye soracak olursanız bu motosikletlerin işletim masrafları yüksektir km yükseldikçe ağır bakımları daha yüksek olur, supersport kullanıcı kitlesi daha genç kanı kaynayan insanlar olup motosikletler de yüksek devir çevirince çoğunun'canı alınmış' olur.Eğer ki çok el değiştirdiyse motosikletin nasıl kullanıldığını bilmeniz çok zor.Satın alan tekteker de yapar,soğuk motora gaz da açar bakımlarını da aksatır başına her şey gelir açıkçası. Bu nedenlerle kilometrelerin çoğu düşürülür. Tabi ki motoruna çok temiz bakan özen gösteren kişiler mevcut, şanslıysanız bulabilirsiniz.

Eğer motorunuza güzel bakıyorsanız,bakımlarını aksatmıyorsanız bunları hiç düşünmeyip keyfini çıkartın. Km fazla olursa az km'deki motora göre biraz daha düşük fiyata satılacaktır doğal olarak anca satılmaz elde kalır diye bir şey düşünmeyin. Her malın alıcısı vardır .