PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni başlayan birine model önerisi

Life7
05 Haziran 2016, 03:50
Herkese merhaba. An itibariyle ilk konumu açıyorum(Doğru yere mi açtım onuda bilmiyorum).
Ben bir üniversite öğrencisiyim.Motor almak istiyorum.Uzun zamandır aklımdaydı ama bir türlü gerçekleştiremiyordum.Marka model konusunda çok fazla bilgim yok.O yüzden sizlerden yardım almak istedim.
Öncelikle ucuz bir motor arıyorum hem ilk motorum olacağı için hemde hala öğrenci olduğum için.Aynı zamanda uzun yol yapabileceğim bir motor arıyorum.Ailemden uzakta okuyorum ve gezmeyide seviyorum.Benim için 2 ana temel özellikler bunlar şimdilik.Umarım yardımınızla bulabilirim.

halo1925
05 Haziran 2016, 07:19
honda cbf 150 ya da yamaha ybr 125. dünyada kullanması en kolay 2 motordur heralde. az yakar. motorlar ucuzdur ve japon malıdır

tr100a
05 Haziran 2016, 09:53
Bajaj st 125, honda ve yamaha ya göre ucuz ve çin malı değil bende st 125 var. CBF 150 ve YBR yi aratmıyor hemen hemen 1000 tl daha ucuz 3-4 sene daha genç 3hp fazla onlardan

harun27
05 Haziran 2016, 10:38
150 cc ye kadar japon ve hintli modellere bakabilirsin

Ali Bircan
05 Haziran 2016, 11:03
scooterlara bakabilirsin işini görür

metecel
05 Haziran 2016, 11:08
1. Motoru almadan önce, Motosiklet ehliyetin var mı?
2. Motoru almadan önce, ekipmanı aldın mı?
3. bütçen ne kadar?
Bu soruların cevqabını çözdükten sonra, örneğin (ucuz istediğin için) sana TVS Apache ve Mondial drift öneriyim.

Life7
05 Haziran 2016, 16:21
honda cbf 150 ya da yamaha ybr 125. dünyada kullanması en kolay 2 motordur heralde. az yakar. motorlar ucuzdur ve japon malıdır
teşekkürler hocam konuyu açtıktan sonra biraz daha bakındım genelde cbf150 önerileri geliyor.

Bajaj st 125, honda ve yamaha ya göre ucuz ve çin malı değil bende st 125 var. CBF 150 ve YBR yi aratmıyor hemen hemen 1000 tl daha ucuz 3-4 sene daha genç 3hp fazla onlardan
teşekkürler araştıracağım onlarıda.

scooterlara bakabilirsin işini görür
Scooterlar çok hoşuma gitmiyor.

1. Motoru almadan önce, Motosiklet ehliyetin var mı?
2. Motoru almadan önce, ekipmanı aldın mı?
3. bütçen ne kadar?
Bu soruların cevqabını çözdükten sonra, örneğin (ucuz istediğin için) sana TVS Apache ve Mondial drift öneriyim.
Ekipman ve ehliyetim yok henüz.Ama hemen şimdi almayacağım zaten.2-3 aylık bir süreç bu.Ehliyet alıp ekipman ve motor parasını çıkarana kadar aklımda bir model olsun istiyorum.Ortalama kafamdaki bütçede 3-5 bin arası hocam. Öneriler içinde teşekkürler bakacağım.

velizrsln
05 Haziran 2016, 17:52
bütçeden haber ver direk sorarsan tvs rtr öneririm ruhu olan bir motor ama çok uzun yol yapıcam dersen grenajlı racing falan önerebilirim

Seko
05 Haziran 2016, 18:06
Bütçe nedir ?

RedCBR125
05 Haziran 2016, 19:17
-) Ybr cılız ve gitmiyor, az yakıyor ve çok sağlam.
-) Cbf bence tipsiz yağ yakma sorunu var. Konforlu ve sağlam motor.
-) Apache titreşim olarak olumsuz 👎🏻 Tipi güzel 👍🏻 Güçlü motosiklet, yani ybr gibi fıtı fıtı değil. Ama forumda ara ara bu motor hakkında sorunlar yazan çıkıyor.

-) Çin malına önyargınız yoksa alternatif olarak mondial z-one s 180 e bakmanızı öneririm sağlam motosiklet. Titreşim yok, güçlü ve tipi güzel, vites göstergesi de var yeni başlayan birisi için ideal bir motosiklet.Ama çin malı, satarken zarar ettirebilir o yüzden 2.el bakmanızı öneririm.

Life7
05 Haziran 2016, 20:30
bütçeden haber ver direk sorarsan tvs rtr öneririm ruhu olan bir motor ama çok uzun yol yapıcam dersen grenajlı racing falan önerebilirim

Bütçe nedir ?
Bütçem 5bin tl civarı

-) Ybr cılız ve gitmiyor, az yakıyor ve çok sağlam.
-) Cbf bence tipsiz yağ yakma sorunu var. Konforlu ve sağlam motor.
-) Apache titreşim olarak olumsuz ���� Tipi güzel ���� Güçlü motosiklet, yani ybr gibi fıtı fıtı değil. Ama forumda ara ara bu motor hakkında sorunlar yazan çıkıyor.
teşekkürler hocam

-) Çin malına önyargınız yoksa alternatif olarak mondial z-one s 180 e bakmanızı öneririm sağlam motosiklet. Titreşim yok, güçlü ve tipi güzel, vites göstergesi de var yeni başlayan birisi için ideal bir motosiklet.Ama çin malı, satarken zarar ettirebilir o yüzden 2.el bakmanızı öneririm.
teşekkürler hocam bakacağım

coldboy35
05 Haziran 2016, 20:52
Discover kullanan arkadaşlar yardımcı olursa senin için iyi olur :)

mgora
05 Haziran 2016, 21:05
Bajaj Boxer'ada bakabilirsin.

http://www.bajaj.com.tr/turkce/modeller/motosikletler/boxer/boxer-150/genel-bak%C4%B1%C5%9F/

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/127072-bajaj-boxer-150-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-229.html

Diğer motorların yarı fiyatına bence yeni başlayan birisi için mantıklı bir seçim olacaktır.