PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugün de Ölmedim

hakikiteker
05 Haziran 2016, 02:30
Gece eve dönerken kazanın kıyısından dönmem; büyük ihtimalle sarhoş olan adamın, çıkmaz çıkmaz herhalde diyerek her saniye beni şaşırtmasıyla gelişen olay. Bundan ne ders çıkarılır bilmiyorum, kendimde çok abes bir şey görmedim. Kaldı ki adam ben gittikten sonra karşıdaki duvara çarptı :pr:

https://www.youtube.com/watch?v=uEAsUjrc6Kk

Not: Arkada çalan müzik sonradan ekleme değil, dinlediğim müzik.

Stunt
05 Haziran 2016, 02:35
hocam motosiklet sürerken müzik dinlersen daha kolay ölürsün zaten

hakikiteker
05 Haziran 2016, 02:41

Ses dibine kadar açık değil, etraftaki herhangi bir şeyi duymama engel olmuyor. Rüzgar sesinden bile az olduğunu duyabilirsiniz.

caglar48
05 Haziran 2016, 02:48
Ses dibine kadar açık değil, etraftaki herhangi bir şeyi duymama engel olmuyor. Rüzgar sesinden bile az olduğunu duyabilirsiniz.

Müzik duymayı engelledıgı ıcın tehlıkelı degıl algıları kapattıgı ve dıkkatı dagıttıgı ıcın tehlıkelı emın ol muzıkle surus yaparken normale nazaran daha cok dalıp gıdıyosundur dusuncelere o yuzden cok uzun yol harıcı muzık tehlıkelı

Tvs01
05 Haziran 2016, 02:50
Müzik duymayı engelledıgı ıcın tehlıkelı degıl algıları kapattıgı ve dıkkatı dagıttıgı ıcın tehlıkelı emın ol muzıkle surus yaparken normale nazaran daha cok dalıp gıdıyosundur dusuncelere o yuzden cok uzun yol harıcı muzık tehlıkelı

Arkadas doğru söylüyor dikkat dağıtır ve kazaya sebebiyet verir

bulut59
05 Haziran 2016, 03:03
beyler sığır yavrusu ışığı gordugu halde yola çıkıyor siz muzikten bahsediyorsunuz. biraz asıl mevzuya odaklansanız diyorum. bu arada seninle beraber bende sovdum kardesim gece gece :) en çekindiğim ökuz tipi seni gordugu halde istifini bozmayıp devam edenler.

OğuzÖztürk
05 Haziran 2016, 03:18
Bi'şey olmadıysa yarınlara bak boşver takılma bu kadar ayrıntılara ki moralin bozulmasın. Bardağın her daim dolu tarafına bakmak lazım, yoksa birde bakmışsın ki bardak bomboş!

cbr1907
05 Haziran 2016, 04:03
beyler sığır yavrusu ışığı gordugu halde yola çıkıyor siz muzikten bahsediyorsunuz. biraz asıl mevzuya odaklansanız diyorum. bu arada seninle beraber bende sovdum kardesim gece gece :) en çekindiğim ökuz tipi seni gordugu halde istifini bozmayıp devam edenler.

Bu yaptığınız yorum videoya yaptığınız yoruma ters düşmüş. Bugün de ölmedik demişsiniz. Evet bu aracın üstündeki en büyük idealimiz ölmemek. Arkadaşlar da bu (ölmek) hususunda önemli bir konu olan müzik dinlemek kısmına değinmişler haklı da olarak(sizin de farkında olduğunuzu düşünüyorum) eleştiriyi alıp teşekkür edeceğinize kem kum hem hom diye bağırmaniza gerek yok bence. Tekeriniz düz bassın, sağlıcakla

abeciMotoru
05 Haziran 2016, 04:14
Geçmiş olsun Hakan, gece geç saatlerde dingil çok malesef, bazen gündüz kalabalıkken daha güvenli yollar, gece trafik olmasa da piyango adamlar türüyo bir anda. müzük konusuna gelince, müzük tarzına göre yorum yapın bence, adam açmış hareketli bişeyler dinliyor, bu algı dağıtımından ziyade insanı daha çok fişekler ayık tutar, gaza getirmesin yeterli, ne kadar detaycı milletiz arkadaş ya.

aLoneman
05 Haziran 2016, 04:43
O zaman arabalarda niye teyp var? Onlar niye müzik dinliyor? Onlara var da bize yoh mi? :cherry:

harung
05 Haziran 2016, 05:06
Aydınlatma yetersiz gibi geldi bana birkaç sis lambası ile desteklesen fena olmaz bence
Geçmiş olsun.

RedCBR125
05 Haziran 2016, 05:52
Öncelikle geçmiş olsun hocam Allahtan sol şeritten ilerliyorsunuz 👍🏻
Siz oradan geçtikten sonra adam solunuzdaki duvara mı çarpıyor?

Böyle bir durumda içimden geçirdiğim tek şey "o yola burnunu sokan arabanın solundan motosiklet değil de bir tır çıkması dileği."

O derece kinleniyorum.

volkanmet86
05 Haziran 2016, 08:09
Günde en az 4-5 kere başımıza gelen bi olay. Herşey için başlık açmayın arkadaş. Kafasına her kamera takan zırt pırt konu açıyor

mertowski
05 Haziran 2016, 08:29
Geçmiş olsun

DKN
05 Haziran 2016, 08:32
hız sınırlarını geçmezsen birine önüne çıkınca durabilirsin

Hondolog
05 Haziran 2016, 08:58
Adamı az daha tost yapıyorlarmış, siz müzik dinleme diyorsunuz :) geçmiş olsun. Don't stop the music.

IRau
05 Haziran 2016, 09:27

Konumuzla bu soylediginin ne alakasi var intercom kullaniyorum midland bt next

gungenir
05 Haziran 2016, 09:44
Müziğin sürüşü tehlikeye atacak bir etkisinin olduğuna inanmıyorum. Bindiğimiz bütün otomobillerde ses sistemi mevcut. Herkes dinliyor. "müzik dinlediği için kaza yaptı" diye bir şeyi ben duymadım.
Ha kullanılan müzik sistemi duymayı engelliyorsa doğru olabilir.
İkincisi eğer elinizde bu çeşit bir video varsa daha önce 100 kez açılmış olsada lütfen insanlara gösterin. İzleyeni bu riske hazırlıyorsa, bir kazadan kurtarıyorsa bu forumun verebileceği daha büyük bir fayda olamaz.

yürekçe
05 Haziran 2016, 09:54
Arkadaşlar,
Tehlike gördüğünüzde kornayasellektore, degil; frene basın..

zaferce
05 Haziran 2016, 09:55
Günde en az 4-5 kere başımıza gelen bi olay. Herşey için başlık açmayın arkadaş. Kafasına her kamera takan zırt pırt konu açıyor

Doğru linki açtığınızdan emin misiniz? Benim açtığım videoda sağda bağlantı yolu var. Solda yok. Sağdaki araba sürücüsü yola gelirken motor sürücüsü sola doğru konumlanıyor. Araba sürücüsü hızını kesmiyor motosiklete ve dolayısıyla motora doğru gelmeye devam ediyor. Ön tamponuyla motorcuyu sıyırıp duvara çarpıyor.

Hondolog
05 Haziran 2016, 10:13
Arkadaşlar,
Tehlike gördüğünüzde kornayasellektore, degil; frene basın..
Kimi zaman da hızlanmak gerekir.

hakikiteker
05 Haziran 2016, 10:17
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Yalnız benim anlamadığım bir şey var; neden gece vakti izlenir hale getirmek için uğraşıp, tecrübe olsun diye youtube a falan yüklediğim videoya "ohoo bu da bir şey mi", "sorun sende", "müzik dinlersen ölürsün" gibi yorumlar yaparlar anlamıyorum. Sizin başınıza gelirse diye paylaşıyorum zaten, eve hırsız girince ev sahibini suçlayan polis gibi yorumlar gelmiş yine. Siz yaşasanız ben de gelip faydası olmayacak, sadece sinirinizi bozacak yorum yapayım bari. Forumun tadı böyle çıkıyor herhalde (!)

Hondolog
05 Haziran 2016, 10:27
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Yalnız benim anlamadığım bir şey var; neden gece vakti izlenir hale getirmek için uğraşıp, tecrübe olsun diye youtube a falan yüklediğim videoya "ohoo bu da bir şey mi", "sorun sende", "müzik dinlersen ölürsün" gibi yorumlar yaparlar anlamıyorum. Sizin başınıza gelirse diye paylaşıyorum zaten, eve hırsız girince ev sahibini suçlayan polis gibi yorumlar gelmiş yine. Siz yaşasanız ben de gelip faydası olmayacak, sadece sinirinizi bozacak yorum yapayım bari. Forumun tadı böyle çıkıyor herhalde (!)
Aynı uğraşta olan insanlar; diğeri yanlış tercih, hata veya kaza yaptığında ve hatta ölüme maruz kaldığında içten içe "oh bana birşey olmadı" diye düşünür, kurbanı küçük görür eleştirirler. Hepimiz insanız her insanda olur. Boşver takma kafana.

hakikiteker
05 Haziran 2016, 10:54
Aynı uğraşta olan insanlar; diğeri yanlış tercih, hata veya kaza yaptığında ve hatta ölüme maruz kaldığında içten içe "oh bana birşey olmadı" diye düşünür, kurbanı küçük görür eleştirirler. Hepimiz insanız her insanda olur. Boşver takma kafana.

Sorun galiba burada yatıyor, teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Aydınlatma yetersiz gibi geldi bana birkaç sis lambası ile desteklesen fena olmaz bence
Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim, zaten sislerim mevcut. Far aydınlatması zayıf ama sislerle idare edilebiliyor, iyi görüyor ve görünüyorum.

Öncelikle geçmiş olsun hocam Allahtan sol şeritten ilerliyorsunuz 👍🏻
Siz oradan geçtikten sonra adam solunuzdaki duvara mı çarpıyor?

Böyle bir durumda içimden geçirdiğim tek şey "o yola burnunu sokan arabanın solundan motosiklet değil de bir tır çıkması dileği."

O derece kinleniyorum.

Aynen, ben geçtikten sonra duvara çarptı.

Mertcan39
05 Haziran 2016, 11:00
Geçmiş olsun bizim forumdakilerin tek istediği konu ybr mi cbf mi çinli alınırmı alınmazmı sohbet bölümüne ne açsın adam aşından geçen olayı aktarmış

BatuhanK
05 Haziran 2016, 11:48
Hakan whatsapta da yazdım, buradan da yazıyorum. Eleştiriyi bir geliştirme aracı olarak görmez, sadece hoşuna gidenleri duyarsan aynı şeyi bir daha ve bir daha yaşarsın. Motorda arkandan göktaşı düşmediği sürece sen suçlu olursun, unutma

hakikiteker
05 Haziran 2016, 11:55
Hakan whatsapta da yazdım, buradan da yazıyorum. Eleştiriyi bir geliştirme aracı olarak görmez, sadece hoşuna gidenleri duyarsan aynı şeyi bir daha ve bir daha yaşarsın. Motorda arkandan göktaşı düşmediği sürece sen suçlu olursun, unutma

Batuhan eyvallah, eleştiriye açığım zaten ama bir şöyle yapsaydın demek var, bir de böyle yaparsan zaten öyle olur demek var. Ne demek istediğimi anlatabildim sanırım. Bence burada yapılabilecek tek şey durmayı da bir seçenek olarak görmemem olayını geliştirmem. Cidden o adamın yolu komple kapatabileceğini düşünmemiştim çünkü. Ne birisiyle takışıyorum yolda, ne de herhangi bir düşmanım var. Araç sürücüsünün benimle kişisel bir problemi olamaz ama dediğim gibi yolun tamamen kapanmasını da ihtimal dahiline eklemem lazım sanırım.

MotorKafa
05 Haziran 2016, 12:17
Müzik dinlemek tehlikeli olayını geçin artık bi zahmet. Evet dışarıdan gelen bütün sesleri kesecek şekilde müzik dinlemek tabi ki tehlikeli.
Ama motora bağlanan bir ses siteminden veya kulaklıkla orta şiddete müzik dinlemek, tamamen kişiden kişiye değişen bir durumdur.
Ben iş yerinde kulaklıkla son ses müzik dinliyorum ve müzik yüzünden 1 kere bile hata yapmadım 7 senedir.
6 yıldır motor kullanıyorum. Mesafe fark etmeksizin neredeyse her sürüşüm kulaklıktan müzik dinleyerek oluyor. Ve yine müzik dinlediğim için kaza tehlikesi atlattığım hiç olmadı.
Siz rahatsız oluyorsunuz diye başkaları da rahatsız olacak gibi bir kaide yok.

Bu arada geçmiş olsun hakiki. Yazıyı okumadan önce videoyu izledim. Dönüp dalmamışsın helal olsun diyecektim ki adamın duvara çarptığını okudum :cherry: Belasını bulmuş zaten kendi kendine...

BatuhanK
05 Haziran 2016, 12:17
Batuhan eyvallah, eleştiriye açığım zaten ama bir şöyle yapsaydın demek var, bir de böyle yaparsan zaten öyle olur demek var. Ne demek istediğimi anlatabildim sanırım. Bence burada yapılabilecek tek şey durmayı da bir seçenek olarak görmemem olayını geliştirmem. Cidden o adamın yolu komple kapatabileceğini düşünmemiştim çünkü. Ne birisiyle takışıyorum yolda, ne de herhangi bir düşmanım var. Araç sürücüsünün benimle kişisel bir problemi olamaz ama dediğim gibi yolun tamamen kapanmasını da ihtimal dahiline eklemem lazım sanırım.

İşte trafikte o kadar saçma şeyler var ki. göbekte yolu kısaltmak için tek şerit yolda üstüme üstüme gelen arabalar bile oldu, durmadılar bile. Sen kafası olmayan adamdan zeka bekleyemezsin ki. Bana derler ya hep nasıl sürüyo, apaçi bilmem ne diye, ama gece sürüşlerinde hızım mutlaka gündüze oranla 4te 1 yavaş olur. İçeni var, kafasızı var, kör ü var, psikopatı var... Var yani, çarpıp görmedim bile diyen de oldu, arkadan bilerek çarpmaya çalışanı da. Yani demem o ki canını seven görünmez olduğunu düşünsün :)

coldboy35
05 Haziran 2016, 12:25
Bu tarz konularda her zaman fahri trafik polisleri vardır. Fazla kaideye almamak lazım. Eleştiri tabi ki yapılabilir ama amacı dışında olmamalı.