PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ölümün nereden geleceği belli olmuyor ne yazıkki..

Sayfa : [1] 2 3

white_king
04 Haziran 2016, 18:15
allah rahmet eylesin yakınlarına başsağlığı versin...

İzmir'in Dikili ilçesinde motosikletiyle yolda önüne çıkan domuzlara çarpan iş adamı hayatını kaybetti.
http://i.hizliresim.com/B26L6Q.jpg (http://hizliresim.com/B26L6Q)
AĞIR YARALANAN MÜTEAHHİT HAYATINI KAYBETTİ

Akşam saatlerinde motosikletiyle Dikili'nin Çandarlı Mahallesi'nden Dikili'ye dönen müteahhit Müslüm Arı (51), yolda önüne çıkan domuzlara çarptı.

Kazada ağır yaralanan iş adamı, kaldırıldığı Bergama Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Arı'nın naaşı, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
http://i.hizliresim.com/6nqJ8l.jpg (http://hizliresim.com/6nqJ8l)

kaynak:sondakika.com

EmreKocyigit
04 Haziran 2016, 18:45
Allah ailesine sabır versin. Motosiklet cg gibi bişey galiba

Shamy
04 Haziran 2016, 18:58
Sonra çıkıyor hayvanseverler yok efendim niye domuz avlıyormuşuz, bunların insanlara verdiği zararı hiçbir hayvan veremez, heleki tarla ve çiftlik sahiplerine, bağı bahçeleri olanlara, üreme mevsimi, yavru dişi falan dinlemeyiz, her gece domuz katliamına çıkıyoruz neredeyse bu aralar, ovalara indi zaten hepsi, nesilleri kurusun.

Merdo
04 Haziran 2016, 19:09
Sonra çıkıyor hayvanseverler yok efendim niye domuz avlıyormuşuz, bunların insanlara verdiği zararı hiçbir hayvan veremez, heleki tarla ve çiftlik sahiplerine, bağı bahçeleri olanlara, üreme mevsimi, yavru dişi falan dinlemeyiz, her gece domuz katliamına çıkıyoruz neredeyse bu aralar, ovalara indi zaten hepsi, nesilleri kurusun.

sen ben onların yaşam alanına saldırıyorsun, onlar senin yaşam alanına girmiyor. münferit bir kaza, trafik kaza yapan binlerce insan var, rica etsem onları da yavru, dişi farketmeden öldür.

freewill
04 Haziran 2016, 19:30
3 sene önce benimde başıma geliyordu bu olay son anda kaçış noktası belirlemiştim. Hem köy yolu aydınlatma yok hem de gece olunca baya bi adrenalin sağlamama sebep olmuştu.

velizrsln
04 Haziran 2016, 20:02
A.r.e. boyle seyler olur normal

İlker41
04 Haziran 2016, 20:16
ALLAH rahmet eylesin bizim gibi iki teker gönüllüleri her zaman azrail ensemizde

webingo
04 Haziran 2016, 20:19
ALLAH (c.c.) rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Rabbim kalanlarına sağlık ihsan eylesin.

omerbguclu
04 Haziran 2016, 20:45
Allah rahmet eylesin

Pisman
04 Haziran 2016, 22:04
bende geçen hafta arabayla köpeğe çarptım gece, köpek :( ... aracın ön tarafı haşat, aman dikkat motorla olsak affetmezdi

volkanmet86
04 Haziran 2016, 22:04
maalesef hayvanlara yaşam alanı bırakmıyoruz. onlar da böyle yerleşim yerlerine giriyorlar. Allah rahmet eylesin.

Tvs01
04 Haziran 2016, 22:19
maalesef hayvanlara yaşam alanı bırakmıyoruz. onlar da böyle yerleşim yerlerine giriyorlar. Allah rahmet eylesin.
Domuza NE yaşam alanı bırakacaksın arkadasım

redmap
04 Haziran 2016, 22:22

Sen millete bakma domuz avına aynen devam. Yok hayvanların yaşam alanına saldırıyormuşuzda bilmemneymişde cahil cahil konuşmalar,domuz gibi bir hayvan yüzünden can gitmiş yaşam alanından bahsediyorlar. Dünya zaten insanoğlu için yaratıldı,rabbın kulluk istediği hayvanlar değil insanoğludur.Hepsi ölünce toprak olup gidecek.İnsanoğluna zararı vede faydası dokunan her canlının avı haklı bir avdır.Bu onların yaşam alanına girip girmediğimizle alakalı değildir. İnsanoğlu bir toprağa ayak bastıysa burası artık hayvanların değil insanoğlunun yaşam alanıdır .Allah katında hayvanlar insanlar için tekvin sıfatının tecellisi olarak yaradılmıştır. İnancı olan her insan bilmeliki yaradan cennet müjdesinde hayvanlara değil insanlara kendi vasfından özellikler verecektir.Allah rahmet eğlesin şehirde yabani hayvanların trafik kazalı ölümlere sebebiyet vermesi tamamen yetkililerin sorumsuzluğudur bunun yaşam alanlarını istila ediyoruz gibi saçma sapan bir açıklaması olamaz.

Levent
04 Haziran 2016, 22:26
Allah rahmet eylesin. Biriside cikip demiyor ki hastaneye kaldirilan adamin kaza yerinde uzerinde gazetenin ne isi var diye..

Mertcan39
04 Haziran 2016, 22:32
Allah rahmet eylesin fakat Allahın yarattığı hayvanı öldürmeye hakkınız ne kardeşim ban yemek istemiyorum bende 2 3 kere karşılaştım hayvanlar birşey yapmadan yanımdan geçti bizde çiftçilik yaptık en fazla 1 2 metre yer yatırıyorlar ölmezsiniz ya yazık günah

Allah derki hayvanlar benim sessiz kullarımdır onlar şimdi zulme susuyorlar hesap günü konuşacaklar.

Muhammed911
04 Haziran 2016, 22:40
Bizim yazligimiz var dikilide 5 senedir yazlığa gidiyorum orda domuz olduğunu şuan öğreniyorum.Gerçekten büyük talihsizlik.Allah ailesine sabir versin

lostmymindd
04 Haziran 2016, 22:55
Allah rahmet eylesin, acaba kask ekipman filan var mıydı merhumda?

Nathan
04 Haziran 2016, 23:13
Allah rahmet eylesin...

Bazı açıklamalar gerçekten çok üzücü. İnsanoğu bu dünyada yaşayan canlının tek kendi olmadığını ve tüm canlılara saygı duyması gerektiğini öğrendiğinde bu dünya daha yaşanılabilir olacak. Ama nerde...

MD.Murat
04 Haziran 2016, 23:14
Sen millete bakma domuz avına aynen devam. Yok hayvanların yaşam alanına saldırıyormuşuzda bilmemneymişde cahil cahil konuşmalar,domuz gibi bir hayvan yüzünden can gitmiş yaşam alanından bahsediyorlar. Dünya zaten insanoğlu için yaratıldı,rabbın kulluk istediği hayvanlar değil insanoğludur.Hepsi ölünce toprak olup gidecek.İnsanoğluna zararı vede faydası dokunan her canlının avı haklı bir avdır.Bu onların yaşam alanına girip girmediğimizle alakalı değildir. İnsanoğlu bir toprağa ayak bastıysa burası artık hayvanların değil insanoğlunun yaşam alanıdır .Allah katında hayvanlar insanlar için tekvin sıfatının tecellisi olarak yaradılmıştır. İnancı olan her insan bilmeliki yaradan cennet müjdesinde hayvanlara değil insanlara kendi vasfından özellikler verecektir.Allah rahmet eğlesin şehirde yabani hayvanların trafik kazalı ölümlere sebebiyet vermesi tamamen yetkililerin sorumsuzluğudur bunun yaşam alanlarını istila ediyoruz gibi saçma sapan bir açıklaması olamaz.

Müslümanlık hoşgörü dini, yemediğimiz domuzları katletmeye devam.

BatuhanK
04 Haziran 2016, 23:17

Benim düşüncemden bağımsız olarak savunduğunuz şeyin dayanaklarını sorgulamak istiyorum. Bir inanan olsa o illa sizin inandığınız gibi mi inanmak zorundadır? Yani sadece sizin dininize mensup olanlar mı inanandır?
Peki başka bir inançta kötü bir davranış olan hayvan öldürmek (yine kendi düşüncemden bağımsız konuşuyorum) sizin inancınızda o kadar da günah değil diye bu sizi başkalarının inanç ve değerlerine saldırma hakkı verir mi?
Konuyla ilgili olarak arabayla bir kere gece vakti denk gelmiştim aliağa civarlarında-anayolda-, şehir içine kadar girmeleri aç kaldıklarını gösteriyor. Allah rahmet eylesin

sagat
04 Haziran 2016, 23:24
Şu sözüm ona avcı, özde bohçacı arkadaşlar nerede av yapıyorsunuz, bir iki resim falan paylaşır mısınız ihbarda bulunalım.

volkanmet86
04 Haziran 2016, 23:25
Domuza NE yaşam alanı bırakacaksın arkadasım

Mentaliteye bak. Muhtemelen o hayvanın ekosısteme katkısı seninkinden daha fazladır.
Her hayvanın doğada eşit yaşam hakkı vardır.

Nathan
04 Haziran 2016, 23:35

İnsanoğlunun ayakbastığı her yer onun yaşam alanıdır. Yok ya... İnsanoğlu hayvanları komple yok etsin de bak bakalım ekosistem daha ne kadar kendini sürdürebiliyor.

cıbırlover1
04 Haziran 2016, 23:42

Aslında Böyle bir konuda böyle bir cevap yazmak istemezdim ama inançlı bir insan olduğunuzu gördüm ... Ama ne yazik ki İslamın temel felsefesini henüz anlayamadığınızı farkettim... Eminim bugüne kadar sayamayacağımız kadar namaz kalmış ve sürekli Fatihayı okumuşsunuzdur.. Fatiha şöyle başlar "Elhamdü lillâhi rabbil'alemin" bunu çok iyi bildiğinizi biliyorum .. Ama sanırım hiç anlamına bakmamışsınız ... Burada Allah(C.C) diyor ki Alemlerin Rabbi Olan Allaha Hamd olsun...
Yani demek istediğim şu ki Allah (C.C) isteseydi sadece insanoğlunu yaratırdı ... Ama Hayvanlar alemi bitkiler alemi ve diğer görüp göremediğimiz tüm alemleri yarattı ... Ve o tüm Alemlerin rabbi sadece insanoğlunun değil...

Kahinatta hepsinin hepimizin yaşamaya hakkı var.. Çok affedersiniz de insanoğlu kimdir ki Allahın yaratmış olduğu bir canlıya , yaşamaya hakkı yok diyebilir ki ??? ... Bu dünyada her canlının yaşamaya hakkı var ...

Bunlar benim düşüncelerim ve almış olduğum İslam kültürünün bana verdiği sentez bu yöndedir...

Cümleleriniz açıkçası bir hayvansever olarak beni çok üzdü...

Sözlerime noktayı eskilerden anlamlı bir dizeyle bitirmek istiyorum...

Yarın Hakk'ın Divanına Varınca
Süleyman'dan Alır Hakkını Karınca...

Vefat eden kişi içinde Allah Rahmet eylesin..

redmap
04 Haziran 2016, 23:43
Benim düşüncemden bağımsız olarak savunduğunuz şeyin dayanaklarını sorgulamak istiyorum. Bir inanan olsa o illa sizin inandığınız gibi mi inanmak zorundadır? Yani sadece sizin dininize mensup olanlar mı inanandır?
Peki başka bir inançta kötü bir davranış olan hayvan öldürmek (yine kendi düşüncemden bağımsız konuşuyorum) sizin inancınızda o kadar da günah değil diye bu sizi başkalarının inanç ve değerlerine saldırma hakkı verir mi?
Konuyla ilgili olarak arabayla bir kere gece vakti denk gelmiştim aliağa civarlarında-anayolda-, şehir içine kadar girmeleri aç kaldıklarını gösteriyor. Allah rahmet eylesin

Ben islamdan bahsediyorum ,inancıma göre islam haricinde kalan hiçbir dinin Allah katında hükmü yoktur ve diğer dinlere inanıp onun yolundan gidenler ebediyen cehennem azabında kalacaktır( aksini inkar eden şirke düşmüş olur.Yani Allah katında hak din olan dinden bahsediyorum diğerleri beni bağlamıyor .Burda kimsenin değerlerine saldırı yapmıyorum aksine müslüman bir ülkede sürekli islamdan rahatsız olup herşeye muhalefet eden sizlersiniz.Yaşamın din üzerine kurulması gerekirken burası dinin yeri değil şurada Allah konuşulmaz burada din anlatılmaz gibi insanları sınırlandırmaya çalışanlar,aciz ve fani dünya hayatına aldanan sizlersiniz. İslamda hayvan öldürmek günah değil demedim zararlı hayvanları öldürmek vede helal kılınan faydalı hayvanları avlamak yanlış bir davranış değildir bunu anlatmak istedim.İslamı karalamak adına çarpıtmayın lütfen.

Yiğit_
04 Haziran 2016, 23:43
Dayıda kask yokmuş yokmuş herhalde gerçi cg'ye binipte kask takan görmedim hiç kaldırıma bakarsanız komple kan olmuş kafayı o kırık yere vurmuş.Keşke kask taksaymış.

gokseltoprak
04 Haziran 2016, 23:44
İnanıyorum ki köpeğe, kediye çarpıp ya da çarpmamak için kaza yapıp zarar gören, ölen insan sayisi daha fazladır. O halde onları da avlayın. Bu mantık doğru bir mantık değil. Dünya babanızın malı değil, sadece sizin için de değil. Siz kimsiniz ki Allahın yarattığını beğenmiyorsunuz?

Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabir versin.

biyeybaraküs
04 Haziran 2016, 23:46
allah rahmet eylesin buda bir şey mi http://www.milliyet.com.tr/felaket-filmlerini-aratmayan-olum-gundem-2256310/

Felaket filmlerini aratmayan ölüm

İzmir Askeri Casusluk davasında 10 ay hapis yatıp beraat eden Serap Alagöz Turkekul, kaza yapan eşine yardım etmek isterken TIR’ın altında kaldı. Kazada hayatını kaybeden Turkekul’un, karnındaki bebeği öldü

İzmir’de yaşanan trajik kaza en zorlama felaket filmlerini bile aratmadı. Şubat ayında tüm sanıklarının beraat ettiği İzmir Askeri Casusluk Davası nedeniyle cezaevinde 10 ay geçiren Serap Alagöz Turkekul, hapisten çıktıktan sonra hayatını Yiğitcan Turkekul ile birleştirdi. Kötü günleri geride bırakıp evliliklerinin henüz dört aylık meyvesini bekleyen genç çiftin mutluluğunu bu kez trajik kaza bozdu. Geçtiğimiz Salı günü birlikte yola çıkan çiftten Serap Turkekul, motosikletiyle seyir halinde olan eşi Yiğitcan Turkekul’u arkadan arabasıyla takip ediyordu. Birden direksiyon hakimiyetini kaybeden Yiğitcan Turkekul’un motosikleti bariyerlere çarparak yola savruldu. Hemen önünde yol alan eşinin kaza geçirdiğini gören Serap Turkekul panikle el frenini çekip aracı durdurdu.

Kapıyı açtı ve...

Genç kadın, eşinin yardımına koşmak için kapıyı açıp araçtan inmek istedi. Ancak tam bu sırada yoldan geçmekte olan bir TIR, telaşla inen kadına çarptı. Turkekul, çarpmanın etkisiyle şiddetli şekilde yola savruldu. Yoldan geçen sürücüler feci kazayı hemen polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, genç çifte anında müdahalede bulundu. Fakat dört aylık hamile olduğu öğrenilen Serap Turkekul ve karnındaki bebeği hayatını kaybetmişti. Kazada yaralı kurtulan Yiğitcan Turkekul, hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı. Kazaya karışan TIR şoförü ise ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı.

Dört aylık hamileydi

İzmir Askeri Casusluk Davasının sivil sanıklarından olup 10 ay tutuklu yargılanan Serap Alagöz Turkekul (35), tahliye olduktan sonra Yiğitcan Turkekul (32) ile evlendi. 26 Şubat’taki duruşmada da beraat etti. Bir süre sonra da eşinden hamile kaldı. Çift bir anne-baba olmayı hayal ederken Serap Alagöz Turkekul salı günü bir TIR’ın altında kalarak hayatını kaybetti. Kazada hamile olan Turkekul’un karnındaki bebeği de hayatını kaybetti.

kaynak ÇAĞDAŞ ULUS / Vatan

redmap
05 Haziran 2016, 00:11
İnsanoğlunun ayakbastığı her yer onun yaşam alanıdır. Yok ya... İnsanoğlu hayvanları komple yok etsin de bak bakalım ekosistem daha ne kadar kendini sürdürebiliyor.

Bu doğanın kanunudur.Sİzin mantığınızla bakıp hayvanların yaşam alanını istila etmeyecek olsak inanki yaşayacak yer bulamazdık.Yaratılan güzelliklerin gerek bitki olsun gerek hayvan olsun ayak basmadığı yer yok. Yaşamak için kendine alan açmak zorunda olan insanoğlu o açtığı alanı sahiplenmek vede orada daha refah bir ortamda yaşamını idame ettirmek için zararlı tüm hayvanları bölgeden uzak tutmak zorundadır. Ben hayvanları komple yok etmekten bahsetmiyorum dar görüşten kurtulun bir zahmet. İnan benim kadar doğa ve hayvansever olsaydın bu dünyada herşey çok daha güzel olurdu anlamadan kendinizde cevap hakkı gördüğünüz bir konu olduğunda direk infaza kalkıyorsunuz. Bir çok endemik türün korunması hakkında zamanında onlarca dilekçe yazdım,forumlarda uyarılar yaptım.Av yasağına uymayan onlarca insanı şikayette bulundum yeri geldi galatada sınır altı balık tutanların komple kovasını denizede boşalttım başıma belada aldım. Bana doğacılıktan bahsedecekseniz lütfen bu zihniyetle gelmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Aslında Böyle bir konuda böyle bir cevap yazmak istemezdim ama inançlı bir insan olduğunuzu gördüm ... Ama ne yazik ki İslamın temel felsefesini henüz anlayamadığınızı farkettim... Eminim bugüne kadar sayamayacağımız kadar namaz kalmış ve sürekli Fatihayı okumuşsunuzdur.. Fatiha şöyle başlar "Elhamdü lillâhi rabbil'alemin" bunu çok iyi bildiğinizi biliyorum .. Ama sanırım hiç anlamına bakmamışsınız ... Burada Allah(C.C) diyor ki Alemlerin Rabbi Olan Allaha Hamd olsun...
Yani demek istediğim şu ki Allah (C.C) isteseydi sadece insanoğlunu yaratırdı ... Ama Hayvanlar alemi bitkiler alemi ve diğer görüp göremediğimiz tüm alemleri yarattı ... Ve o tüm Alemlerin rabbi sadece insanoğlunun değil...

Kahinatta hepsinin hepimizin yaşamaya hakkı var.. Çok affedersiniz de insanoğlu kimdir ki Allahın yaratmış olduğu bir canlıya , yaşamaya hakkı yok diyebilir ki ??? ... Bu dünyada her canlının yaşamaya hakkı var ...

Bunlar benim düşüncelerim ve almış olduğum İslam kültürünün bana verdiği sentez bu yöndedir...

Cümleleriniz açıkçası bir hayvansever olarak beni çok üzdü...

Sözlerime noktayı eskilerden anlamlı bir dizeyle bitirmek istiyorum...

Yarın Hakk'ın Divanına Varınca
Süleyman'dan Alır Hakkını Karınca...

Vefat eden kişi içinde Allah Rahmet eylesin..
Sizde yanlış anlamışsınız. Yerleşim yerlerine yakın alanlarda yaşayan domuzların avı helaldir.Ben kalkın gidin insana zararı dokunmayan kendi halindeki hayvanları avlayın demiyorum. Detaya inersek hayvan avı ihrama kadar gider.Diğer varlıkları karıştırma insanoğlu ile aynı dünyayı paylaşan bitki ve hayvanlar insanlara ibret,rızk ve hizmet için yaratılmıştır.Domuzlar doğaya kısmen faydalı canlılar olsada istilacı bir türdür ve insanoğluna en zararlı hayvanlardan biridir. Konuda uzatılacak birşey yok siz yazdıkça ben cevap yazıyorum. Direk burda cani acımasız hayvan düşmanı gibi ağız yapıp ters çıkıyorsunuz.Gerçi bazılarının derdi benim yazdığım değil islam orasıda ayrı muamma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Müslümanlık hoşgörü dini, yemediğimiz domuzları katletmeye devam.

Müslümanlık hoşgörü dinidir evet inanmadığınız için yada inancınız zayıf olduğu için her kelimede açık arayıp anlatılmak istenileni çarpıtmaya çalışıyorsunuz. Senin gibi inançsız bir insanın hayatına mal olacağını bilsem yinede elime fırsat geçtiğinde o domuzun gözünün yaşına bakmam anlının ortasına çakardım fişeği belki son nefesine kadar aklın başına gelirde yaşamını sorgularsın diye.İşte bu kadar hoşgörülü yapıyor insanı.Yazdıklarıma sürekli muhalefet oluyorsun buda her nedense sadece islam geçtiği zaman oluyor rahatsızsan okuma yazdıklarımı. İlelebet ezanların baki kalacağı bir memleketin insanıyım ben zoruna gitmesin.

KaskReis
05 Haziran 2016, 00:11
Biz girdik şehirler kurduk onların yaşam alanlarına,sonrada suçlu onlar oldu.Ne güzel dünya...

Nathan
05 Haziran 2016, 00:16
Bu doğanın kanunudur.Sİzin mantığınızla bakıp hayvanların yaşam alanını istila etmeyecek olsak inanki yaşayacak yer bulamazdık.Yaratılan güzelliklerin gerek bitki olsun gerek hayvan olsun ayak basmadığı yer yok. Yaşamak için kendine alan açmak zorunda olan insanoğlu o açtığı alanı sahiplenmek vede orada daha refah bir ortamda yaşamını idame ettirmek için zararlı tüm hayvanları bölgeden uzak tutmak zorundadır. Ben hayvanları komple yok etmekten bahsetmiyorum dar görüşten kurtulun bir zahmet. İnan benim kadar doğa ve hayvansever olsaydın bu dünyada herşey çok daha güzel olurdu anlamadan kendinizde cevap hakkı gördüğünüz bir konu olduğunda direk infaza kalkıyorsunuz. Bir çok endemik türün korunması hakkında zamanında onlarca dilekçe yazdım,forumlarda uyarılar yaptım.Av yasağına uymayan onlarca insanı şikayette bulundum yeri geldi galatada sınır altı balık tutanların komple kovasını denizede boşalttım başıma belada aldım. Bana doğacılıktan bahsedecekseniz lütfen bu zihniyetle gelmeyin.

Komple yok etme örneğim insanoğlu ayak bastığı her yeri alır düşüncenizin sürdürülebilirliği yok, onu göstermek içindi. Çünkü bu hızla giderse dünyada insanın ayak bastığı yer kalmayacak çok yakında, siz de biliyorsunuz.

Bir yandan "av, haklı av" diyorsunuz bir yandan "uzak tutmak" diyorsunuz. Ben sizin av dediğinize takılmıştım şimdi konuyu farklı bir yere getirdiniz.

Her neyse kim haklı kim haksız konusu değil bunlar önemsiz. Dünyada refah düzeyi Türkiye'den kat ve kat yüksek ve buna rağmen doğa ve hayvanları koruyan bir arada yaşamayı çok iyi bilen ülkeler var. İnsanoğlu bir yere ayak basmadan önce ekosisteme ne kadar zarar verir düşünmek zorunda. Eğer illa ki yerleşeceği durumlar çok, ama bunu da hayvanları avlamadan yapabilir. Ama işte bu ülkede yapmıyor. Hayvanların kendi gitmesi ya da birileri tarafından katledilmesi bekleniyor.

Ondan sonra orada her zamandan yaşayan, gitmemiş bir domuz hiçbir günahı olmadan kazaya sebebiyet verince arkasından lanetler okunuyor, bu lanetleri avlayacaksın deniyor.

Her neyse düşüncelerimizi çok net açıkladık. İyi akşamlar.

MD.Murat
05 Haziran 2016, 00:30
Müslümanlık hoşgörü dinidir evet inanmadığınız için yada inancınız zayıf olduğu için her kelimede açık arayıp anlatılmak istenileni çarpıtmaya çalışıyorsunuz. Senin gibi inançsız bir insanın hayatına mal olacağını bilsem yinede elime fırsat geçtiğinde o domuzun gözünün yaşına bakmam anlının ortasına çakardım fişeği belki son nefesine kadar aklın başına gelirde yaşamını sorgularsın diye.İşte bu kadar hoşgörülü yapıyor insanı.Yazdıklarıma sürekli muhalefet oluyorsun buda her nedense sadece islam geçtiği zaman oluyor rahatsızsan okuma yazdıklarımı. İlelebet ezanların baki kalacağı bir memleketin insanıyım ben zoruna gitmesin.

daha önce yazdığım veya sizin yazdığınız bir yazıyı alıntıladığımı hatırlamıyorum. yani cevap yazdıysam bile nickinize değil yazdığınız şeye yazmışımdır. rahatsız olduğum falan yok , fikrimi yazıyorum buraya ama görünüşe göre siz rahatsız oluyorsunuz. yaşamı sorgulayan burda siz değilsiniz farkındaysanız komik olmayalım. siz biat edensiniz. araştırmadan inanansınız. o domuzun sizden ve benden daha çok yararlı bir canlı olduğunu bilmeyensiniz.

hoşgörünüz kendinize kalsın , el kadar kız çocuklarını nikahına alan sapık görüşlerin merhameti bana lazım değil.
son cümlenizden çok emin görünüyorsunuz ancak bu devran size kalmayacak hepimiz toprak olacağız , çokcuklarınız veya torunlarınız bilimin ışığında doğru bilgiyi kavrayacak ister istemez.
dünün dinleri de bugünün masalları ve film senaryoları sonuç itibariyle..

redmap
05 Haziran 2016, 00:50
Komple yok etme örneğim insanoğlu ayak bastığı her yeri alır düşüncenizin sürdürülebilirliği yok, onu göstermek içindi. Çünkü bu hızla giderse dünyada insanın ayak bastığı yer kalmayacak çok yakında, siz de biliyorsunuz.

Bir yandan "av, haklı av" diyorsunuz bir yandan "uzak tutmak" diyorsunuz. Ben sizin av dediğinize takılmıştım şimdi konuyu farklı bir yere getirdiniz.

Her neyse kim haklı kim haksız konusu değil bunlar önemsiz. Dünyada refah düzeyi Türkiye'den kat ve kat yüksek ve buna rağmen doğa ve hayvanları koruyan bir arada yaşamayı çok iyi bilen ülkeler var. İnsanoğlu bir yere ayak basmadan önce ekosisteme ne kadar zarar verir düşünmek zorunda. Eğer illa ki yerleşeceği durumlar çok, ama bunu da hayvanları avlamadan yapabilir. Ama işte bu ülkede yapmıyor. Hayvanların kendi gitmesi ya da birileri tarafından katledilmesi bekleniyor.

Ondan sonra orada her zamandan yaşayan, gitmemiş bir domuz hiçbir günahı olmadan kazaya sebebiyet verince arkasından lanetler okunuyor, bu lanetleri avlayacaksın deniyor.

Her neyse düşüncelerimizi çok net açıkladık. İyi akşamlar.

Dünyanın sürdürülebilirliği yokki.Ahir zamandayız dünyanında tıpkı insanoğlu gibi bir ömrü var.Bu nasıl olur Allah bilir ama bu şekilde doğanın dengesi bozularak ama bir felaketle yada herhangi bir sebeble. Anlamak istemediğiniz dünya üzerindeki öncelikli hak insanındır diyorum.Bu görüşümü benimsememiş yada kabul etmemiş olsaydınız zaten ilkel kabilelerde yaşar şu anda internet üzerinden yazışamazdınız. Eğer dediğiniz gibi olsaydı aslanlar domuzlar vs.bilimum canlı hanginiz rahat bir nefes alabilirdiniz ve nereye kadar onların yaşam hakkına saygılı olabilirdiniz,elinde sonunda ilkel kabilelerin yaptığı gibi önünüze çıkan tüm saldırgan hayvanları avlardınız.Ben diyorum hepimiz hayvanlardan üstünüz Allah katında en değerli varlığız bizim refahımız için zararlı hayvanlar öldürülebilir siz diyorsunuz hayvan hakkı bilmem ne. Ben size kalkın av mevsimi dışında yavrusu olan hayvanı öldürün demiyorum,elinde silah çık balta girmemiş ormanlarda domuz peşindede koş demiyorum.Anlayışınız kıt demek istemiyorum ben anlatamıyorum eyvallah. O bölgenin bir belediyesi yabani hayvanlarla ilgili herhangi bir kuruluşu varsa denetimini yapmakla ve vatandaşın can ve mal güvenliğini korumakla yükümlüdür. Gerekiyorsa evet sonuna kadar destekliyorum yerleşim birimlerinde insanları korkutan,hayatına mal olan,kaza yapmasına sebebiyet veren tüm hayvanlar ya toplanıp bölgeden uzaklaştırılmalı yada yok edilmelidir.Bizim dinimiz hayvanlara en fazla değer veren dindir hayvan ismine sahip sure isimleri bile Kur'an da mevcuttur.Ama bırak hayatına kastetmeyi yeri geldiğinde insanı uzaktan korkutan bir hayvanı bile öldürmek günah değildir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

daha önce yazdığım veya sizin yazdığınız bir yazıyı alıntıladığımı hatırlamıyorum. yani cevap yazdıysam bile nickinize değil yazdığınız şeye yazmışımdır. rahatsız olduğum falan yok , fikrimi yazıyorum buraya ama görünüşe göre siz rahatsız oluyorsunuz. yaşamı sorgulayan burda siz değilsiniz farkındaysanız komik olmayalım. siz biat edensiniz. araştırmadan inanansınız. o domuzun sizden ve benden daha çok yararlı bir canlı olduğunu bilmeyensiniz.

hoşgörünüz kendinize kalsın , el kadar kız çocuklarını nikahına alan sapık görüşlerin merhameti bana lazım değil.
son cümlenizden çok emin görünüyorsunuz ancak bu devran size kalmayacak hepimiz toprak olacağız , çokcuklarınız veya torunlarınız bilimin ışığında doğru bilgiyi kavrayacak ister istemez.
dünün dinleri de bugünün masalları ve film senaryoları sonuç itibariyle..

Araştırmadan inandığımı nerden biliyorsun.Piskolojik sorunlu olduğum dönemlerdeki ataist düşüncelerimde yanımdamıydın? Tutturmuşsunuz el kadar kız cocuklarını nikaha alıyorsunuzda ıvırda zıvırda bunlara kör cahiller bile gülüyor artık.Sapık görüşlerin merhametiymiş göz ucuyla bile bir bayana bakıp süzmeyi haram kılmış bir dine iftira atıyorsunuz.Domuzunda yararlı olduğundan yukarıda bahsetmiştim okuyun bir zahmet.Toprağı sürmekte ve havalandırmakta faydalı canlılardır lakin istilacı bir tür olduklarından faydaları yaşadıkları çevreye daha çok zarar olarak döner.Bünyelerinde barındırdıkları trişin parazitide birçok canlı için hayati risk teşkil etmektedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

SON CÜMLEMDENDE EMİNİM BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE DİNİ İNANCI İSLAMDIR GÜNDE 5 VAKİT EZAN OKUNUR VE İLELEBET BAKİ KALACAKTIR RAHATSIZ OLDUYSAN AVRUPAYA !!!! MEHMET AKİF ERSOY SENİN GİBİLERE KAPAĞIN AĞABABASINI YAPMIŞ İSTİKLAL MARIŞIMIZDAN ONUR VE GURURLA YAZIYORUM BUNU ZORRRRRUUUNA GİTMESİN ATAİST KARDEŞ

BU EZANLAR-Kİ ŞAHADEDLERİ DİNİN TEMELİ EBEDİ YURDUMUN ÜSTÜNDE BENİM İNLEMELİ!

MD.Murat
05 Haziran 2016, 00:56
üreme mevsimi, yavru dişi falan dinlemeyiz, her gece domuz katliamına çıkıyoruz neredeyse bu aralar, ovalara indi zaten hepsi, nesilleri kurusun.

Yazan mesaja

Sen bunlara bakma domuz avına aynen devam

Yazıyorsun.

Sonra

Ben size kalkın av mevsimi dışında yavrusu olan hayvanı öldürün demiyorum,elinde silah çık balta girmemiş ormanlarda domuz peşindede koş demiyorum.

Yazıyorsun.

Böyle konuşmayı kimden öğrendiniz başkan beyden mi?

Domuzdan trichuris trichura bulaşıyor. İnekten de prion enfeksiyonu deli dana.

O zaman inekleri de öldürelim mi hep beraber.

Son cümlen için yazdıklarım bağırsan da çağırsan da orta yerinden ayrılsan da gerçekleşecek olan şeyler. İstediğin kadar haykırabilirsin. Ben sana olacak matematiksel olarak olacak olanı söylerim. Tabi sen anlamazsın anlarsın beni bağlamaz. Herkes aydınlanacak diye bir kaide yok. Niye bu kadar kızdın ki :)

dejavoo
05 Haziran 2016, 01:05

İyi de doğanın dengesini bozan insanoğlu.Bizim buralarda domuz için kurt salıyorlar, avcılar kurtları vuruyor.
Ayrıca domuza karşı bu kin öfke niye?Allah domuz etini yasaklamış, domuzun neslini tüketin dememiş, domuzda Allah'ın bir canlısı.

redmap
05 Haziran 2016, 01:12
Arkadaşa aynen devam dedim domuzu av mevsimine katmadım adam ovaya indiklerinden bahsediyor.İnekten deli dana bulaşır olan garib köylüye olur bütün inekler telef edilir.Tavuktan kuş giribi bulaşır olan tavuk çiftiklerine olur köylünün protein kaynağına olur. Sen bu masalları bana yazma yediremzsin bana evrimle darvinle falan gel belki zorlarsın.Senin o bilim bilim diye beynini feda ettiğin milletler tarım sektörüne böyle darbe vuruyor işte.Sende kalkmış bunu domuzdaki mikropla bir tutuyorsun.Ben bağırmıyorum çağırmıyorum orta yerimdende ayrılmıyorum. Ezanı kaldırıcam diye bitaraflarını yırtanlar sizsiniz sen şimdi ezan konusunu kapat ezanlar sustuğu zaman konuyu ozaman açarsın. Yazacaksan başka şeyler yaz vatan hainliğine girme.

MimTolga
05 Haziran 2016, 01:12

"ekosistem" dızt dıztt dıztttt , "system error" mavi ekran. ekosistem de ne ola ki ?:pr: adam ekosistemin ne olduğunu bilse bunları yazar mı hocam :queen:

redmap
05 Haziran 2016, 01:25
"ekosistem" dızt dıztt dıztttt , "system error" mavi ekran. ekosistem de ne ola ki ?:pr: adam ekosistemin ne olduğunu bilse bunları yazar mı hocam :queen:

Eko sistemi gayet iyi biliyorum merak etme seninle hertürlü döngüyü konuşacak bilgim var.İşinize geldiği gibi anlayıp boşboş muhalefet oluyorsunuz.Ben size acı gerçeği söylüyorum insanoğlunun ayak bastığı heryer onun yaşam alanıdır evet buzamana kadar akside olmamıştır.

MD.Murat
05 Haziran 2016, 01:27
Arkadaşa aynen devam dedim domuzu av mevsimine katmadım adam ovaya indiklerinden bahsediyor.İnekten deli dana bulaşır olan garib köylüye olur bütün inekler telef edilir.Tavuktan kuş giribi bulaşır olan tavuk çiftiklerine olur köylünün protein kaynağına olur. Sen bu masalları bana yazma yediremzsin bana evrimle darvinle falan gel belki zorlarsın.Senin o bilim bilim diye beynini feda ettiğin milletler tarım sektörüne böyle darbe vuruyor işte.Sende kalkmış bunu domuzdaki mikropla bir tutuyorsun.Ben bağırmıyorum çağırmıyorum orta yerimdende ayrılmıyorum. Ezanı kaldırıcam diye bitaraflarını yırtanlar sizsiniz sen şimdi ezan konusunu kapat ezanlar sustuğu zaman konuyu ozaman açarsın. Yazacaksan başka şeyler yaz vatan hainliğine girme.

Çevir kazı yanmasın. Öyleydi de böyleydi.

Benim vatan hainliği ile alakam bile olamaz. Bu vatan için en çok emek veren insan vatanını en çok sevendir. Vatanını en çok düşünen insan vatanının gelişmesi için en çok çabalayandır. Vatanın gelişmesi için ben bilimi seçiyorum sen ise nasıl gelmişse öyle gitsin diyorsun. Bunu vatan hainliğine nasıl yordun?
Ezanın olması olmaması umrumda bile değil.
Senin neye inandığın da umrumda bile değil.
İstersen krem peynire tadabilirsin hiç sorun değil.

Sadece bu konuda gelip masum hayvanları öldürme propagandası yapman, ve hemen aynı cümlelerin altında bunu dinle bağdaştırman umrumda.

Sen domuzun yaşam özgürlüğünü din adı ile ihlal edemezsin!

İstersen sabahtan akşama namaz kıl,

365gün oruç tut. Bana ne?
Gidip sokakta yemek yiyen insana laf edemezsiniz!

Evinde içecek adamın alkol almasını 10dan sonra yasaklayamazsınız!

Doğum kontrol kullanacak kadına laf edemezsiniz!

Tecavüz sonucu meydana gelen embriyoyu bebek olarak dünyaya getirmek istemeyen kadını mecbur bırakarak o tecavüzcünün çocuğunu doğurtamazsınız!

Yoksa bana ne? Debriyaj teline tapsan umrumda değil.

redmap
05 Haziran 2016, 01:35
Hayvancılık sektörüne olarak düzelteyim.Yazmış olmak için yazarsın şimdi açık olarak sayar ordan saldırırsın herşeyi kendi işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

Benim vatan hainliği ile alakam bile olamaz. Bu vatan için en çok emek veren insan vatanını en çok sevendir. Vatanını en çok düşünen insan vatanının gelişmesi için en çok çabalayandır. Vatanın gelişmesi için ben bilimi seçiyorum sen ise nasıl gelmişse öyle gitsin diyorsun. Bunu vatan hainliğine nasıl yordun?

Sadece bu konuda gelip masum hayvanları öldürme propagandası yapman, ve hemen aynı cümlelerin altında bunu dinle bağdaştırman umrumda.

Tecavüz sonucu meydana gelen embriyoyu bebek olarak dünyaya getirmek istemeyen kadını mecbur bırakarak o tecavüzcünün çocuğunu doğurtamazsınız!

Haa senin derdin şimdi anlaşıldı.Dindar bir insan buldunya akp yandaşı sandın direk saldırıyorsun ahaha valla kahkaha attım zihniyete bak :mrgreen:. Ben birşeyi çevirmiyorum yanlış yorumluyorsunuz,işinize geldiği gibi anlıyorsunuz yada ben yanlış anlatıyorum onu açıklama gereği duyuyorum.Hala masum hayvanları öldürmekten bahsediyorsun olmadı coni bu savunma stratejin tutmadı.

RedCBR125
05 Haziran 2016, 01:38
Allah rahmet eylesin.

•Atılan her iftira, yazılan her yanlış bilgi mesuliyet olarak dönecektir arkadaşlar haberiniz olsun. Kimse kimseye iftira atmasın ve saçma sapan genelleme yapmasın...

Din ile ilgili olumsuz konuşmaya yer arayanlar her kelimelerinden sorumlu kalacaklardır meraklanmasınlar.

Kişilerin, kurumların yaptığı yanlışları Din e mâl etmeye çalışırsanız o dedikleriniz birgün suratınızda patlar bunu da unutmayın.

redmap
05 Haziran 2016, 01:38

Haa senin derdin şimdi anlaşıldı.Dindar bir insan buldunya akp yandaşı sandın direk saldırıyorsun ahaha valla kahkaha attım zihniyete bak :mrgreen:. Ben birşeyi çevirmiyorum yanlış yorumluyorsunuz,işinize geldiği gibi anlıyorsunuz yada ben yanlış anlatıyorum onu açıklama gereği duyuyorum.Hala masum hayvanları öldürmekten bahsediyorsun olmadı coni bu savunma stratejin tutmadı.Akp protestonu benim üzerimden yapma. Bu millet ne çektiyse senin gibi isabetsiz siyasetçilerden çekti dinden değil.

MD.Murat
05 Haziran 2016, 01:44
Sizde bu kadar beyin var işte. Bilale anlatır gibi anlatıyorum hala anlamıyorsun. Daha fazla uğraşmaya gerek yok. Sen coninin köpeği olma yolunda devam et(bkz tüm islam ülkeleri) , benim coni ile hiç bir alakam yok.

redmap
05 Haziran 2016, 01:47
Sizde bu kadar beyin var işte. Bilale anlatır gibi anlatıyorum hala anlamıyorsun. Daha fazla uğraşmaya gerek yok. Sen coninin köpeği olma yolunda devam et(bkz tüm islam ülkeleri) , benim coni ile hiç bir alakam yok.

Senin benle uğraşmaya cürmün yetmez köpek derken haddini bil. Derdin anlaşıldı işte beni akp yandaşı sandın üstümden provakasyon yapmaya kalktın. Çevir kazı yapan sensin conin köpeği olmuşsun bile bilimde bilim.Önce insanlara karşı önyargısız bakmayı öğren sonra bu erdemin getirisiyle benimle tartışmaya girersin.

redlion999
05 Haziran 2016, 01:48
Adam domuza çarpıp öldü biz uluslararası ilişkilere geçtik. Yeni mal falan mı var piyasada?

http://farm9.staticflickr.com/8072/8425088574_b78c849148_o.jpg

MotorKafa
05 Haziran 2016, 01:52
sildim. ettiğim küfürler bile değmez size.

okan kükner
05 Haziran 2016, 02:01
Allah rahmet eylesin.

redmap
05 Haziran 2016, 02:01
Adamsan ordan küfür etmezsin zaten iyi yapmışsın silmekle. Bende memlekete gittiğim zaman köylünün av yapma gereği olduğunda yardıma gidiyorum ekinleri mahvediyorlar.Bilip bilmeden genelleme yaparak küfür edip şerefsiz demek adamlık değil.

COQ
05 Haziran 2016, 02:03
Bizim forum güzellikler alemi.:)

Şimdi ölene rahmet dileyelim önce sonra merak ettiğim bir şey var onu soracağım.

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımız yol ortasındaki öküzler içerikli bir konu açtı.
Bir kadın çobanlık yapıyor ve güttüğü hayvanlar araçların geçtiği asfaltta yatıyorlar.
Konuyu açan arkadaşımız bir tehlike atlatmış ve bunu paylaşmıştı.

Ben konuya yorum yazmadım ama baştan sona tüm yorumları okudum.

Şimdi o arkadaşımız şanslıydı kurtuldu.
Bu arkadaş ise o kadar şanslı değilmiş.

Oraya iyi ya da kötü yorum yazan arkadaşlar bu olaya bakarak ikisini birlikte değerlendirdiklerinde ne düşünüyorlar?

Ayrı olarak bu ölen arkadaşımız domuza değil de bir inek ya da koyuna çarparak ölseydi yorumlar ne şekilde olurdu?

redmap
05 Haziran 2016, 02:15
Her iki şekildede hayvanın bir kabahati yok. İneğin önlemini sahibi alması lazım. Yabani hayvanın önleminide yetkililerin.Çiftlik hayvanlarından gelecek zarar tamamen bertaraf edilebilir olmasına rağmen vahşi hayvanlarda bu risk her zaman olacaktır.Kaza fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla şehir merkezinde oluyor bu bana göre ihmalkarlıktır. Kırsal alan değilki caddeye binaların arasına domuz iniyor.Doktor amcayada kızanların geneli hatırladığım kadarıyla yaşlı teyzeyi izinsiz fotoğraflayıp hakaret etmesinden dolayıydı.Yoksa davasında kimsenin bir şey dediği yok sonuna kadar kızmakta haklıydı.