PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumun sigortası çok fazla çıkıyor,hevesim kalmadı gitti

İlkerBora
04 Haziran 2016, 16:26
Merhabalar.Biliyorum bir çok kişi bu dertten şikayetçi.
Bir tane scooter motorum vardı.Uzun yol meraklısıydım ve forumda "scooter ile uzun yol olur mu" diye bir başlık da açmıştım.

Lise öğrencisiyim ve ehliyetim herşeyim tam.Yeni bir motor almak için biraz para biriktirdim ve bir çoğunuz çin diyeceği "yuki kral 100CC" bir motor aldım.Memnunumda.Uzun yol için hevesler kurarken "700TL"lik bir sigorta ile karşı karşıya kaldım ve ruhsat bile çıkaramadım.
Motoru çok seviyorum sürmeyi eğlenmeyi yalnız bu sigortayı ne yapmam gerek? Haziran ayında düşer diyorlardı,hala onu bekliyorum.Trafiğe adam akıllı çıkamıyorum.Ne tür tavsiyeler verebilirsiniz,ne zamanı beklemem gerek?

gungenir
04 Haziran 2016, 17:09
700₺ çok fazla. Aşağı yukarı 400₺ çıkıyor. Başka yerlere de sorun.
Tabii fiyatı etkileyen pek çok unsur var. Bunları bilmiyoruz. Örneğin sizin yada vasıtanızın önceden kaza kaydı varsa fiyat etkileniyor.
Bunların haricinde sigorta yaptırmadığınızda cezalı konumda oluyorsunuz ve ödeyeceğiniz fiyat sürekli artıyor.

İlkerBora
04 Haziran 2016, 17:20
Sadece yaşımdan dolayı.18 yaşındayım

freewill
04 Haziran 2016, 17:26
keşke babanın ya da annenin üstüne alsaydın

Tvs01
05 Haziran 2016, 11:35
Benim yasım 24 adamlar 1500 den açtı ağzını yat kalk dua et, kredi kartına taksit yaptırmayı dene varsa