PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başka ilden sıfır motor almak?

supersamo48
04 Haziran 2016, 10:30
Merhaba arkadaşlar prosedür nasıl olur? Kendi ilime getiripte mi yapıcam işlemleri vs yada plaka falan olayı nasıl olucak sigortayı nerde yaptırıcam bilgisi olan var mı?

Ege Anıl EFE
04 Haziran 2016, 11:25
Aldigin galeriye bunu belirtirsen hangi ilden veya ilçeden alacağını, onlar ona göre evrak düzenliyor.
Plaka sigorta gibi işlemleri getirdiginiz şehirden halledebilirsiniz.

shruikan
04 Haziran 2016, 11:29
Motoru nerden aldığının bi önemi yok

ercan_48
04 Haziran 2016, 11:31
ikametin neresi ise illa oradan yaptırman gerek. başka ilden yaparsın ama sonuçta gene ikametin olduğu yerle irtibat kurarak yaparlar zaten. ama şunu bilki trafiğe çıktığında illaki sigortan olsun. sigortanı yaptır yoksa bağlarlar motorunu.plakasız olsa gene 0 km olduğu için göz yumarlar oda polisin insaflısına denk gelirsen :) kendi şehrinde de plaka işlemlerini hallettirirsin.

Ebu Tarık
04 Haziran 2016, 11:43
Ben daha 1 ay önce sıfır motoru hataydan aldım antebe getirdim, bayiden sana verecekleri fatura ile kendi şehrinde ruhsat plakayı çıkartıyorsun başka da bişi yok

ercan_48
04 Haziran 2016, 11:45
Ben daha 1 ay önce sıfır motoru hataydan aldım antebe getirdim, bayiden sana verecekleri fatura ile kendi şehrinde ruhsat plakayı çıkartıyorsun başka da bişi yok

peki sigorta yaptırmışmıydınız getirirken şehrinize ?

Ebu Tarık
04 Haziran 2016, 11:49
Ha tabi önce sigortayı yapacaksın

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Ben nakliye ile getirdim rodajdan ötürü sonra yaptırdım sigortayı

freewill
04 Haziran 2016, 15:57
Motoru aldığın yere söylüyorsun dışarıdan geleceğini ona göre evrakları düzenleyip sana gönderiyorlar. Daha sonra elindeki evraklarla önce sigortacıya gidiyorsun ve sigortayı yaptırıyorsun daha sonra sigortacıdan gerekli evrakları alıp eminiyetin yolunu tutuyorsun ve ruhsat plaka işlemlerini hallediyorsun. En son sana plakayı bastırman için bir fiş verecekler o fişle şoförler odasına gidip 25 tl ödeme yaparak plakanı alıyorsun. Bu arada ruhsat için de 190 tl veriyorsun emniyete. Daha sonra plakanı ruhsatını sigorta poliçesini alıp motosikletini teslim alıyorsun tada hayırlı olsun :mrgreen: