PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eldiven almak lazım

Janne
04 Haziran 2016, 01:55
Ama bütçe düşük olunca bir şeye karar veremedim.200+-50 civarında yazlık ve en önemlisi koruyucu özelliğinin iyi olduğu eldiven tavsiyeleriniz nelerdir ?

OğuzÖztürk
04 Haziran 2016, 02:02
Eldivenlerim var. Hep oldu. Ama kullanma konusunda her aksesuarı sıcak soğuk kullanmama rağmen gaz kolunu hissetme konusunda ki isteğim eldiven takma konusunda beni oldukça zorluyor. O küçücük gaz hareketlerini eldivenle hissedemiyorum. Eldiven bana güven vermiyor. Eldivensiz sürdüğümde motor gaz koluna daha aşina ve akıcı hükmedebilirken eldivenlerle his kaybı yaşıyorum. 1 mm belki daha küçük manet hareketlerini araya giren eldivenle hissedemiyorum. Motosiklet sürüşünde gaz kolunun o küçük ama hayati hareketlerine önem veriyorum.

Aslında sadece eldiven değil, saat, yüzük vs gibi şeyleri hiç kullanamam beni boğuyorlar. Diğer ekipmanlarda sıkıntı yaşamadığım halde eldiven kullanımında zorlandığımı söylemeliyim.

Tavsiye etmem gerekirse mutlaka deneyin ve manetleri en rahat hissedip kullanabildiğiniz eldiveni tercih edin. Birinin önerdiği çok kaliteli bir eldiven sizi rahatsız edebilir.

shruikan
04 Haziran 2016, 02:47
bi kere eldivensiz kullandıysan motoru, eldivene alışman zor. "bu ne lan, başlarım eldivenine!" deyip, kenara atman çok olası. aynısı bende oldu. 1 ay falan eldiven kullanmadım; ama hep de aklımdaydı eldiven almak. aldım bi çift (revit striker 2, 260 küsür lira), ilk 2 gün, yürümeyi yeni öğrenen bebek misali, doğru dürüst gazı bi türlü ayarlayamadım.

motoru kaldırması dert, aragazı dert, gaz kesmesi dert, gaz açması dert... "böyle olmaz bu iş" dedim, kenara atacaktım; ama inat ettim hep giydim. alıştım. milimetrik gaz açmayı da kesmeyi eldivenle yapabiliyorum.

kısaca, eldiven işinde inatçı davranın. hiç başlamadıysanız, eldiven olmadan sakın başlamayın; sonra alışması zor, vaz geçmen çok olası. kaskı, montu sonradan giysen de bi fark olmaz; ama eldiven başka iş.

Janne
04 Haziran 2016, 13:24
Kar eldiveniyle kullandım kışın np.Önerileri bekliyorum

halo1925
04 Haziran 2016, 13:42
bende five gloves un bi eldiveni var. memnunum gayet.

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Five-Gloves-Yazlik-Motosiklet-Eldiveni-Stunt-Rappongi-Neon-Yesil-Siyah_13159.html?gclid=Cj0KEQjw-Mm6BRDTpaLgj6K04KsBEiQA5f20E8_3x0DCRkO0XXZw5mwDs9W xOFpFHrez9OZnFx8SQXUaAj768P8HAQ

keremkrmn
04 Haziran 2016, 14:17
Eldivenin en temel iki özelliği benim için çok önemli, koruyucu olması, mümkün oldukça gaz ve debriyajda hissiyatı azaltmaması. Alırken fiyattan sonra kesinlikle bu ikisine dikkat et.

burakcvck
04 Haziran 2016, 14:31
Icon kullanıyorum gayet memnunum
http://www.discount-motorcycle-parts.net/images/icon_perforated_pursuit_gloves.jpg