PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTORUMA NASIL HIZ KAZANDIRIRIM?

Niceknifee74
03 Haziran 2016, 16:39
Iyi günler 1 hafta önce mondial 100 km otomatik bir cup aldım ve motoruma hız kazandırmak istiyorum neler yapmalıyım.Teşekkürler

etarhan
03 Haziran 2016, 16:45
125 veya üstü bir motor al.

hokasuya
03 Haziran 2016, 16:48
yine aynı muhabbet, bıktım ya.

http://i.hizliresim.com/Gz58b7.jpg (http://hizliresim.com/Gz58b7)

MazhaRR
03 Haziran 2016, 16:49
Mesela kaç yapsın isterdin?

Ali Bircan
03 Haziran 2016, 16:51
400 lük cg yapan bir arkadaş vardı :queen:

metecel
03 Haziran 2016, 16:52
En kestirme yol, 3 aşamalı bir plan
1. 2 metre çekme halatı al
2. Hayabusa, Kawasaki H2R gibi bir makine bul.
3. Çekme halatını bu makinelerin arkasına bağla.

hokasuya
03 Haziran 2016, 16:56

Allah kahretsin ya.:pr: Bu fikir benim aklıma niye gelmedi...:pr:

Ali Bircan
03 Haziran 2016, 16:58
Motorun üstüne güzelcene yat

Örnek : https://m.youtube.com/watch?v=b_k856IFERg

Niceknifee74
03 Haziran 2016, 17:02
Dalga geçilcek bi durum yok bilgimiz yokki burda sorarak öğrenmeye çalışıyoruz

Ali Bircan
03 Haziran 2016, 17:05
Tamam trollemiyorum en basitinden dişli ayarlarınla oyna

MD.Murat
03 Haziran 2016, 17:14
Dalga geçilcek bi durum yok bilgimiz yokki burda sorarak öğrenmeye çalışıyoruz

arkadaşım sence bu insanlar daha hızlı gitmek için neden binlerce tl harcıyorlar? gerizekalılar mı?

shruikan
03 Haziran 2016, 17:18

diğer ucunu nereye bağlıcak, akıllım? bi şeyi de tam anlatın.

hokasuya
03 Haziran 2016, 17:27
diğer ucunu nereye bağlıcak, akıllım? bi şeyi de tam anlatın.

Valla haklısın. Düzeltiyorum:

3. Çekme halatı ile motorunu bu makinelerin arkasına bağla.

Niceknifee74
03 Haziran 2016, 17:34
Hepinize teşekkürler

inshroud
03 Haziran 2016, 17:35
Gidonun sağ elle tuttuğunuz tarafını kendinize doğru çevirin.

Bu kadar biliyorum ben :(

OğuzÖztürk
03 Haziran 2016, 17:59
Gaz kolunu kavrayıp yukarı doğru kıvırdıkça motor hızlanır. Kol dayandığında hala istediğin hızda değilse daha üst cc bir motosiklet alırsın. Taa ki artık haz kolu senin tatmin edene kadar.

Canyassts
03 Haziran 2016, 18:01
Çamurluğa bağlarsa hızlanma icin yeterli olacaktır..

metecel
03 Haziran 2016, 18:04
Du bakiyim, aklıma başka bir yol daha geldi:
Motorun arka kısmına nişadır sür. Eskiden köyde merkeplerin kıçına sürünce, 1 yük odunu hızlı bir şekilde dağdan köye indirirdi.

hokasuya
03 Haziran 2016, 18:09
forumda daha önce hiçbir mesajın yok. foruma balıklama dalıyorsun, sonra motora nasıl hız kazandıracağını soruyorsun. bu durumda herkes senle dalga geçer. ama foruma kayıt olup, "nasıl güvenli motor sürerim?", "motor almadan önce nasıl ekipman alıyım?", "önce ehliyete mi alıyım, yoksa motoru mu?" tarz sorular sorsaydın, kimse seni şambabası yerine koymazdı. bilmem anLATABİLDİN Mİ?

MazhaRR
03 Haziran 2016, 18:11
Arkadaşımın mondial snappy'si 140 yapıyor ama anlatmak hiç içimden gelmiyor.

weirdo1
03 Haziran 2016, 18:13
Frenleri sök, böylece frene bastığın zaman hizlaniyormuş hissi olur.

Tvs01
03 Haziran 2016, 19:12
Altında Çinli teneke mondial 100 lük var hala hız istiyon diyelimki yaptın 150 ye çıkardın hızını o frenlerle Nasıl durmayı düşünüyon

Tİme_shİft42
03 Haziran 2016, 19:15
CC yükseltmekten başka çare yok :)

mesut hoca
03 Haziran 2016, 19:26
Önce bir düşün 100cc bir motoru hangi kullanım amacı için aldın,şehir içi kullanımı veya işe gidip gelmek içinmi ozaman uygun bir motor,arazide mi gezeceksin ozaman croos motor,geziyemi çikacaksin o zaman enduro bir motor,hız mı yapacaksın o zaman racing bir motor alacaksın, bence 100cc bir cup motor şehir içerisinde ulaşım için en akılcı seçimi, zaten şehir içinde hız sınırı 50 km bir düşün,saygılar.

planet58
03 Haziran 2016, 20:32
Adamın biri lokantada 50 kuruşa duble işkembe kampanyasından bir çorba söylemiş. Çorba gelmiş ve adam birinci kaşığı sallamış o ne, bir adet çorap...hemen garsonu çağırıp ; bu ne demiş ya...! garson gayet pişkin bir şekilde ; Çorap beyefendi, demiş. Adam ; görüyorum demiş, ama olur mu ya demiş çok ayıp...Bunun üzerine garson daha pişkin bir şekilde ; Beyefendi demiş, 50 kuruşluk çorbadan takım elbise çıkacak değil ya çorap çıkar tabi...:queen:

Tvs01
03 Haziran 2016, 20:54
Adamın biri lokantada 50 kuruşa duble işkembe kampanyasından bir çorba söylemiş. Çorba gelmiş ve adam birinci kaşığı sallamış o ne, bir adet çorap...hemen garsonu çağırıp ; bu ne demiş ya...! garson gayet pişkin bir şekilde ; Çorap beyefendi, demiş. Adam ; görüyorum demiş, ama olur mu ya demiş çok ayıp...Bunun üzerine garson daha pişkin bir şekilde ; Beyefendi demiş, 50 kuruşluk çorbadan takım elbise çıkacak değil ya çorap çıkar tabi...:queen:

Kardesim böyle bayat bi espiri olacağını bilsem hiç okuma girişiminde bulunmazdım

Emrah10
03 Haziran 2016, 21:09
herkes trollemiş ben bildiğim kadarıyla söyliyim
1- dişlilerle oynayabilirsin
2- CC artırabilirsin
3- 100 cc den de 120 yapmasını bekleme artık

planet58
03 Haziran 2016, 21:31
---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

[/COLOR]
Kardesim böyle bayat bi espiri olacağını bilsem hiç okuma girişiminde bulunmazdım

kardeşim derken...

EmreKocyigit
03 Haziran 2016, 22:52
Bayıldı galiba arkadaş

porlanoche
03 Haziran 2016, 23:20
Oncelikle dostum bu konu hakkinda burada bulabileceginin daha fazlasini yabanci kaynaklardan bulabilirsin sen bul ben ceviriveririm yerine sikinti yok. Ama burda yok hayabusanin arkasina yok bunun surasina yok kolu cevir diyen arkadaslar neyin kafasini yasiyor anlamadim arkadas. Insanlari buraya kusturunce size para falan mi veriyorlar ya da almis falan mi aliyorsunuz. Bilmezsen bilmiyorum der gecersin ama boyle ilkokul terk espri kasmak ayip.
Edit: adama altinda cinli teneke motor var diyen adamin tvs apache si var ����������

Murat Ceylan
03 Haziran 2016, 23:37
Oncelikle dostum bu konu hakkinda burada bulabileceginin daha fazlasini yabanci kaynaklardan bulabilirsin sen bul ben ceviriveririm yerine sikinti yok. Ama burda yok hayabusanin arkasina yok bunun surasina yok kolu cevir diyen arkadaslar neyin kafasini yasiyor anlamadim arkadas. Insanlari buraya kusturunce size para falan mi veriyorlar ya da almis falan mi aliyorsunuz. Bilmezsen bilmiyorum der gecersin ama boyle ilkokul terk espri kasmak ayip.
Edit: adama altinda cinli teneke motor var diyen adamin tvs apache si var ����������

:):):):):):):):)

Tvs01
04 Haziran 2016, 02:05
Yabancı bi çok konu varmış sen bulacakmışsın porlanoche isimli arkadas çevirecekmiş, Peki soruyorum sana porlanoche isimli arkadaş sana Adam yabancı dildeki konuyu bulabilirse zaten dil bilgisi vardır sana NE gerek var çevirmen olarak, ayrıca evet beğenmediğin Apache var bende fakat cup motorla kıyaslama gereği duymak bile saçma ve kaldı ki benim motoru hızlandırma gibi bi düşüncem olmadığı için motoruma laf söylemenin gereksiz ve yersiz bilmem anlatabildimmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

[/COLOR]

kardeşim derken...
Nasıl hitap edelim bilader size kardesim lafında yanlış bişeymi var acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

Yanlış anlaşılmasın motora teneke dememin sebebi aynı motordan bende kullandım gerçekten teneke sattım ve yakamı kurtardım

Draconian
04 Haziran 2016, 07:03
Ona küçük sürprizler yap.