PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor yan azıcık yan yattı çalışmıyor? Ybr içerir

lostmymindd
03 Haziran 2016, 13:42
Valla sağlam diye ybr aldık ama park alanında 10 km/h hızla sağa dönerken aracı stop ettirmem üzerine komik bir şekilde motor sağ tarafına yattı. Sadece koruma demirinde ufak bir çizik var ama motor çalışmıyor. Birazdan tekrar çalıştırmaya deneyeceğim. Acaba ne olmuş olabilir?

MotorKafa
03 Haziran 2016, 13:44
Motoru boğmuşsun. Ve anlaşılan 15 dk geçmeden gelip başlık açmışsın çalışmıyor diye :silent:
Bekle biraz çalışır. Çok marş basma aküyü bitirirsin.

MazhaRR
03 Haziran 2016, 14:08
Motor dik duruyorken biraz sağa sola salla veya düz tornavidan varsa tahliye vidasını aç biraz benzin aksın o da olmazsa motoru sola yatır kendi atsın benzini.

Kırıkpedal
03 Haziran 2016, 14:13
Azicik yan yatmasi vardir.
Yakinda tum 2. el piyasasinda.:)

Kbr_ilhn
03 Haziran 2016, 14:14
Siz de benim gibi acemi misiniz bilmiyorum ama ben de neden çalışmadı dediğim anlarda ya ayakliği unutmuş oluyorum ya da motor viteste kalmış oluyor bilginize

freewill
03 Haziran 2016, 16:44
Bir de sol tarafa yatır çalışır diyeceğim ama bu sıcak hava da bu soğuk espiri pek hoş olmayacak galiba :mrgreen: şaka bi yana tahliye borunu aç ondan önce bi 10 15 dk bekle çalışır elbet gaz verme sadece :)

lostmymindd
03 Haziran 2016, 17:26
Azicik yan yatmasi vardir.
Yakinda tum 2. el piyasasinda.:)

Aynı zamanda memurum onu da yazacağım ilana :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Arkadaşlar acemi olduğum için telaş yapmışım, dediğiniz gibi dik pozisyonda sağ sol sallayınca motor çalıştı. Yardımlarınız için teşekkürler.

Okan Sinan Ocan
03 Haziran 2016, 17:45
Sevgili Kardeşim,

YBR lerin genel hastalığıdır , yattıktan sonra geç çalışırlar.

Eğer acelen var ise elektrikli marş yerine kick start ile sertçe yüklen. Motorun çalıştığını göreceksin.

Sevgilerimle

Tvs01
03 Haziran 2016, 19:28
Motor "AZCIK" yan yatmış çalışmamış arkadas bide sağlam diye almış hemde Yamaha ybr madem öyle bundan sonra ybr almayalım dandikmiş arkadaş sağlamlık testini yapmış tebrik eder başarılarının devamını dileriz

lostmymindd
03 Haziran 2016, 20:01
Motor "AZCIK" yan yatmış çalışmamış arkadas bide sağlam diye almış hemde Yamaha ybr madem öyle bundan sonra ybr almayalım dandikmiş arkadaş sağlamlık testini yapmış tebrik eder başarılarının devamını dileriz

Teşekkür ederim.