PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorda kendimi geliştirmek istiyorum

hastalavista
02 Haziran 2016, 10:05
Herkese merhaba arkadaşlar:) 19 yaşındayım, motora önceden olan önyargım yüzünden motor dinyasına geç atıldım biraz açıkcası, nasıl bir şey olduğunu gördükten sonra bırakamadım. sizden yardım istememin sebebi ise motorda kendimi geliştirmek için hangi motoru kullanmam gerektiği. şuan kuryeyim fakat bu motorlarla gelişmiyor tabii ki:D böyle motoru tanıyabileceğim, teknikleri öğrenebileceğim bir motor olsun istiyorum bir de tek tekere kalkabileceğim:D 125 lik ikinci el almayı planlıyorum düşmelerde vs. dayanıklı olmalı çünkü çok düşeceğimi düşünüyorum:D

EmreKocyigit
02 Haziran 2016, 10:10
Tam herşey yolunda diyordum tek tekere dediğin an seni çılgınnn diye bağırdım.

hakikiteker
02 Haziran 2016, 10:27
Dostum senin ilacın Çinli motor :D Bozulur öğrenirsin, genelde çok yakıt çekerek fazla güç üretirler tekere de gelebilirsin, düşmelere de dayanıklıdır (koruyucu aurası var) nitekim 100km/s+ hızlarda hiçbir koruyucu ekipman olmadan düşüp hiçbir şey olmadan hayatına devam edenler görülmüştür :D :D :D

hastalavista
02 Haziran 2016, 10:30
:D o tabi sonra :P

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

ikinci el mondial felan iş görür mü:D

OğuzÖztürk
02 Haziran 2016, 11:31
Herkese merhaba arkadaşlar:) 19 yaşındayım, motora önceden olan önyargım yüzünden motor dinyasına geç atıldım biraz açıkcası, nasıl bir şey olduğunu gördükten sonra bırakamadım. sizden yardım istememin sebebi ise motorda kendimi geliştirmek için hangi motoru kullanmam gerektiği. şuan kuryeyim fakat bu motorlarla gelişmiyor tabii ki:D böyle motoru tanıyabileceğim, teknikleri öğrenebileceğim bir motor olsun istiyorum bir de tek tekere kalkabileceğim:D 125 lik ikinci el almayı planlıyorum düşmelerde vs. dayanıklı olmalı çünkü çok düşeceğimi düşünüyorum:D

19 yaşındasın ve motora geç atıldım diyorsun :) Üstelik önyargın yüzünden öyle mi?

Nasıl bir şey olduğunu gördükten sonra önyargılarını yıkıp tek teker yapmaya karar verdin.

Bende öğreneceğim falan derken motoru adam gibi sürmek için eğitim almak istediğini düşünmüştüm.

Motosiklette düşmeyi göze almak demek en başından ölme riskini, sakat kalma riskini veya kemiklerinin kırılması gibi hafif riskleri kabul etmek demektir biliyorsun değil mi?

Ne için "tekere gelmek için"...

Ben tek teker nasıl yapılır sadece neden öğrendim biliyor musun? Bileyim de yanlışlıkla tekere gelmeyeyim yada olduki geldi ne yapacağımızı bilelim diye...

Kimisi tekerden kaçar kimisi tekere koşar :)

Ne diyelim hayırlısı olsun... Kazasız belasız inşallah

Bu arada unutmadan tekere kalktığında etrafında kimse olmamasına dikkat et. Boş alanlarda vs yap bizi de tekere getirme..!

hastalavista
02 Haziran 2016, 12:14
neden bu kadar tekere takıldınız anlayamadım halbuki en son yazdığım şeydi öncelikle tekniklerini öğrenmek biraz da tanımak istiyorum motoru,ki ilerde yükseltmeyi düşündüğümde afallamayayım veya yanlış yapmayayım çünkü bilirsiniz şakaya ve acemiliğe gelmiyor. bana göre geç kaldım çünkü çevremdeki insanlar hep motora önceden başlamış insanlar, dolayısıyla tecrübeliler biraz, o yüzden dedim onu da yani:D bu alıştırmaları boş bir arazide denerim, düşüncesiz biri değilimdir:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

konu nerden nereye geldi, silsem mi tekeri napsam:D

etarhan
02 Haziran 2016, 12:26
Bazen tek bir hata insanın üstüne ömür boyu yapışır. Şükret ki bu çok küçük bir hata. Tek teker lafını mesajından silmeye gerek yok, ama tek teker düşüncesini kafandan sil ki bir daha soru sorabilecek kadar hayatta kal.

hastalavista
02 Haziran 2016, 20:41
peki ne almalıyım tam olarak mondial felan olur mu? ben motoru çözene kadar:D

up up up up

mustick
02 Haziran 2016, 20:49
19 yaşında motora geç mi başladın?
37 yaşındayım yarım saatlik bir eğitimin ardından koşa koşa gittim ve cbr250 aldım. Aynı anda da ehliyet kursuna yazıldım. Şu an motorumla gayet seviyeli bir ilişkimiz var.😄

CrazyBullet
02 Haziran 2016, 20:49
Tek teker kotu, yanlış bir şey değildir. Korumalar ve tekniklerle ilgili YouTube da kaynak var. Yetenek ve azim varsa her motor tekere gelir. Motor duruşunun keyfi ise virajda çıkar, ak got kara gotte virajda ortaya çıkar, 125 lik motorla da virajda keyif alabilirsin. Korumalar dan sonra ilk alacağın şey iyi marka lastik olmalı.

Jemand
02 Haziran 2016, 20:59
onu yatağına al.

Furkan Tarık
02 Haziran 2016, 21:05
125'lik almayın hocam tek teker yapacaksanız. kaldırmak ölüm gibi bişey

Ben Vahit
02 Haziran 2016, 21:05
o zaman hepinizi şöyle alalım gençler :)

gelişme için daha iyi bir kaynak olamaz

https://www.youtube.com/watch?v=bT7T25fZdlI

OğuzÖztürk
02 Haziran 2016, 21:39
...Motor duruşunun keyfi ise virajda çıkar, ak got kara gotte virajda ortaya çıkar, 125 lik motorla da virajda keyif alabilirsin. Korumalar dan sonra ilk alacağın şey iyi marka lastik olmalı.

Motor duruşu virajda keyiflidir evet dötün rengi virajda durmaya çalışınca belli olur :D Hele birde adrenalin seviyorsanız 125 lik motorla bile virajda durmaya çalışarak baya bir adrenalin alabilirsiniz :queen:

hastalavista
03 Haziran 2016, 10:49
@mustick ne diyeyim abi helal olsun:) ya benim geçden kastım çevremdeki tüm motorcular çok erken başlamışlar ve benden küçük veletler bile iyi kullanıyor benden:) o yizden yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

hele şükür tek teker hakkında beklediğim cevaplar gelmiş:D mondial 125 lik alacağım büyük ihtimal sonra cbr a geçerim herhalde, ama dediğim gibi büyük ihtimal çok düşücem adım gibi biliyorum o yüzden sorun çıkarmaması lazım:D