PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pulsar 150ns vs apache rtr 150?

supersamo48
01 Haziran 2016, 23:47
Merhabalar arkadaşlar. Motor alma arifesindeyim. Pulsar sorun çıkartır diyorlar, apachenin üretimi yok artık 2014 en son galiba oda düşündürücü. Siz olsanız ne yaparsınız arkadaşlar?

emrb
01 Haziran 2016, 23:58
Pulsar kullanmadım 3 yıldır apache kullanıyorum.Bir kere bile beni üzmedi,sorun çıkarmadı,yarı yolda bırakmadı.Yakıt olarak az yakar,şehir içinde gidişi sevindirir.Görüntü kavramı göreceli ama cbf ybrye göre daha sportif duruyor.onu alma bunu al diyecek kadar motosiklet fanı değilim olmamda.Pulsarda kendini kanıtlamış motosiklet ama 200ns ile.Mümkünse ikisini de dene kendin karar ver.Ancak tvs pişman etmez.

fatih.
01 Haziran 2016, 23:59
TVS 4 sene kullandım sağlam taş gibi motor ama çok titriyor
200ns aldım apacheden sonra her anlamda gayet iyi
150ns ninde daha aşagı kalmayacagından eminim özellikle titreşim konusunda
Sana tavsiyem pulsar alman

velizrsln
02 Haziran 2016, 00:07
tvs rtr derim

osmanico
02 Haziran 2016, 00:12
Apache hala üretiliyor. 2016 model de var yani. Ben 2011'den beri kullanıyorum çok memnunum. Taş gibi motor. Bence ikisine de bin ve öyle karar ver. Pulsar 150 Ns daha güzel görünüyor. İkisine de bin ve öyle karar ver.

Tvs01
02 Haziran 2016, 01:07
Kardesim o sınıfta alacağın motor tvs Apache en güzelidir pulsar 200 ns dersen al derim fakat 150 likte apache al ayrıca apachenin 180 ve 200 modellerinde var fakat 2014 alma yeni modelleride var ben kampanyadan aldım 2014 4900 tl sigorta yaparken sorun yaşadım düşük model olduğu için

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Apachenin artıları görünüm, hız olarak cbf ybr lere göre bi adım önde bunlar önemli değilse cbf yada ybr al derim neden dersen parçası pahalı, oturuş pozisyonu olarak bi süre sonra yoruluyorsun, direksiyon arada bi sapıtır, iki kişi giderken arkadaki şişmansa ön kalkıyor, titreşim var ama pek sıkıntı değil, farlar bariz seviyede yetersiz zenon alırsan akü kaldırmıyor, topcase takılırsa yüksek hızda sarsma oluyo bunların dışında bi sorun yaşamazsın

mgora
02 Haziran 2016, 07:28
Pulsar 150NS diyorum bir Bajaj kullanıcısı olarak.
Pulsar'ın servis aralıkları daha uzun , ödeyeceğin fiyatlar yaklaşık belli , yedek parçası ucuz , daha önce Yamaha Ybr125 kullandım servis maliyeti logaritmik artıyordu , garanti süresinde aküm gitti parasını benden aldılar (vaktim azdı uğraşamadım).

tr100a
02 Haziran 2016, 08:34
pulsar kötü değil bazı arkadaşların beklentisi yüksek mana buluyor parasını hakeden motor üzerine bin hangine gönlün yatıyor ve beyeniyorsan onu al yalnız km düşük ve orjinal birşey olsun

Seko
02 Haziran 2016, 08:46
TVS'in titreşimi çekilmez. Zaten eğer 2014'ten sonrası yoksa hiç bulaşma.

Lucien
02 Haziran 2016, 09:32
apache nin de görüntüsü gayet hoş fakat
kafa grenajı,
ismi
arka teleskopik amartisörü
ve 17 bg i ile ben pulsarı tercih ettim çok da memnunum

zevk meselesi.

Tvs01
02 Haziran 2016, 09:35
İsim ne alaka ? Arkadasım

tbk_1980
TVS'in titreşimi çekilmez. Zaten eğer 2014'ten sonrası yoksa hiç bulaşma.
Titreşimi çekilmez diye bilirmiş gibi yapıyorsun da, 2014ten sonrası olduğundan bihabersin...
cbf alsın de bide laf kalabalığın artsın...

Red_Whiskers
Hero motorun farklı alternatifleri var aynı segmetde göz atabilirsiniz cüzi bir miktar üstüne ekleyebilirseniz 223 cc 19.5 bg bir motosiklet alabilirsiniz.

eren3736
02 Haziran 2016, 09:41
Pulsar150 ye hiç binmedim ama şuanda apache ile kıyaslanabilecek tek motor sanırım o

Görünüş ikisininde güzel apache bi tık daha sportif duruyor. Pulsarın 17 beygir olması büyük avantaj ama gidişi felan nasıl bilemem

Sen ikisinede otur az biraz kullan öyle karar ver zaten hemen anlarsın hangisinin sana göre olduğunu. İkisinden de pişman olmazsın yıllarca kullanırsın diyecem de hemen sıkılacaksın zaten satmak isteyeceksin

Biraz daha ekleyip pulsar200 almayıda düşün

- Bu arada 2014 son felan değil birazcık zahmet edip araştıranlar farkederler. Adamlar 10 senedir çatır çatır satıyor 180 ve 200 lük olanı dagetirdiler sizde üretimi durdu diye sallıyorsunuz

Tvs01
03 Haziran 2016, 21:14
Kardesim ona buna bakma sen tekrar söylüyorum görüntü önemli değilse senin için cbf yada ybr al görünüm diyorsan Apache derim tek farkı bu diğerlerinden bende hız olarak bi tık önde, yoksa oturuş olarak titreşim sarsıntı özellikle artçı ile beraber ön kalkma sorunu yaşamazsın cbf ve ybr de ben Apache kullanıyorum diğerlerinin görünümü hoşuma gitmediği için, satarkende cbf ybr götür bakkala sat temiz kullanırsan Apache'de satılır fakat biraz beklersin ve az bi değer kaybın olur

stevejones
03 Haziran 2016, 21:42
Apache resmen vibrasyon makinasi,bence hero hunk bakin birde.

Tvs01
04 Haziran 2016, 11:52
Adam konuyu açmış sonra vınnn biz kime yazıyorsak

orh
04 Haziran 2016, 12:58
4 sendedir apache kullandım hiç bir masraf arıza açmadı başıma ama titreşim gerçekten bazen sinir ediyor bazen önemsmiyon ruh haline göre 2 sinide kullan imkanın varsa

onx09
04 Haziran 2016, 13:21
Benelli tnt 25 neden düşünmüyorsun

Tvs01
04 Haziran 2016, 15:03
Benelli tnt 25 neden düşünmüyorsun

Kardesim makaramı yapıyon dalgamı geciyon söylediğin motor 9 bin küsür adamın istediği 5-6 civarı

onx09
14 Haziran 2016, 10:16
Kardesim makaramı yapıyon dalgamı geciyon söylediğin motor 9 bin küsür adamın istediği 5-6 civarı
Şunları bir kenara not al
1 ben senin kardeşin değilim
2 tanımadığı kişilere öyle kardeşimli mardeşimli konuşma Allah muhafaza (bi sebep söylerdim ama site kuralları buna el vermiyor)
3 arkadaşın dediği rakama çok uzak bir rakam deil ikinci elini araştırırsanız 7.500 8000 civarında bulunabiliyor
Benim tavsiyem arkadaşa ufak bir tavsiyedi sana ne oluyor atarlaniyorsun tvsne dil uzattimmi sandın :)

Seko
14 Haziran 2016, 11:26
Titreşimi çekilmez diye bilirmiş gibi yapıyorsun da, 2014ten sonrası olduğundan bihabersin...
cbf alsın de bide laf kalabalığın artsın...

Biliyorum, bir gün kullandım o motoru, 2015 modeldi ve acayip titriyordu. Yıllardır milleti yiyip duruyorsunuz titremiyor diye... Gidip köylü motorundan geçersen titremiyor gibi gelir tabi. Bak millet neler yazmış titreşim için, sen bir tek benimkini okudun herhalde. Bu arada CBF ile de kıyaslaması olmaz. Ancak "yokuş yukarı bastım CBF'leri geçtim" diyebilirsiniz, ben de "helal olsun" derim. Bedava verselar almam, 6 bin TL verenlere de inanamıyorum. 3 bin TL'lik motordur gözümde...

Tvs01
04 Temmuz 2016, 12:38
Şunları bir kenara not al
1 ben senin kardeşin değilim
2 tanımadığı kişilere öyle kardeşimli mardeşimli konuşma Allah muhafaza (bi sebep söylerdim ama site kuralları buna el vermiyor)
3 arkadaşın dediği rakama çok uzak bir rakam deil ikinci elini araştırırsanız 7.500 8000 civarında bulunabiliyor
Benim tavsiyem arkadaşa ufak bir tavsiyedi sana ne oluyor atarlaniyorsun tvsne dil uzattimmi sandın :)

1 kardesim lafında kötü bi anlam yok 2 ikinci söylediğini senin üzerinde denerim akıllı konus Canımı sıkma

SenC_an
04 Temmuz 2016, 13:03
Tvs kötü motor değil kısa mesafede titreşiminde çok rahatsız edeceğini sanmıyorum ama uzun mesafede tavsiye etmem. 184km yol gittim tvs ile 2 mola verdim 3 çay bardağı kırdım. Kırıldıklarını yere düştüklerinde sesten anladım öyle uyuşmuş elim.

Görüntü şekil zevk işi ama ben pulsarı tercih ederdim , en azından servisi bol, piyasası daha hareketli.