PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metzeler Me 22 Lastik

Alkan Ç.
31 Mayıs 2016, 18:28
Arkadaşlar merhaba, Yamaha YBR 125 ESD motosikletime internetten sipariş ettiğim Metzeler Me 22 lastikleri taktırdım. Bugün ilk kez deneme fırsatım oldu. Yaşadığım şehirde hava yağmurlu ve bugün de sağanak şeklinde yağmur yağdı. Yol tutuşu ve virajlarda verdiği güven fabrika lastikleri ile kıyaslanamayacak kadar iyi. Lakin önümde aracın aniden durması sebebi ile arka frene sert bir şekilde yüklendim bir ara ve arka teker kaydı. Neyse ki toparladım. Ayrıca 50-60 km/h'den sonra arka tekerleği altımdan çekiyorlarmış gibi bir his oluyor. Bu his fabrika tekerleklerde de oluyordu. Acaba bu durumlar hava şartlarını da hesaba katar isek normal mi? Bu lastiği uzun süre kullanıp tecrübelerini aktarmak isteyen var mı?

weirdo1
31 Mayıs 2016, 19:07
1000km lastigin rodaj süresi var bu süre içinde lastiğim yeni yatiym kalkiym deme sakın.
Lastik basıncın doğru olsun.
Mermer gibi asfaltimizada fazla güvenme.

orh
31 Mayıs 2016, 19:17
benim tvs de vardı taktırmıştım bence o tarz motosikletlere giden en güzel lastikti yinede çok iyi diye tedbiri elden bırakma sonuçta commuter kullanıyoruz

Alkan Ç.
31 Mayıs 2016, 20:02
rodaj olayını bilmiyordum, teşekkür ederim...

metecel
31 Mayıs 2016, 20:08
bende M22 aldım geçenlerde, tanesi 180'den 105'e düşmüştü, 2 tane aldım.

"Bu his fabrika tekerleklerde de oluyordu" ne demek? Bir defa tekerlekde olmaz, lastik de olur. Ayrıca cümlen "Bu his orijinal lastiklerde de oluyordu" olması lazım değil mi?

Alkan Ç.
31 Mayıs 2016, 20:15
bende M22 aldım geçenlerde, tanesi 180'den 105'e düşmüştü, 2 tane aldım.

"Bu his fabrika tekerleklerde de oluyordu" ne demek? Bir defa tekerlekde olmaz, lastik de olur. Ayrıca cümlen "Bu his orijinal lastiklerde de oluyordu" olması lazım değil mi?

Hocam haklısın da acemiyim, 250 km anca yaptım motosiklette. Düzeltme için teşekkürler...

coldboy35
31 Mayıs 2016, 20:33
Lastiklerin rodaj süresi genelde 100 ile 160 km arasındadır. Lastik üreticileri ve servisler tarafından belirlenen rodaj süresince ani frenden,hızlanmadan ve sert frenden kaçınmanız gerekiyor. Kombine fren yapman daha iyi olur her zaman. Tabi ki lastiğin ısınmasını da es geçmemek lazım.

truck123
31 Mayıs 2016, 21:16
Bende 1 ay once degistirmistim ama arka lastikde catlaklar var nedense ortadasinda yarik gibi duruyor hafiften