PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon eğitimi kanuni breton

teddymosby
27 Mayıs 2016, 21:30
Herkese iyi forumlar.A1 ehliyet almak için girdiğim yazılı sınavı geçtim.Ama nugün ilk defa direksiyon dersi aldım ve acıkcası baya zorlandım.
Kullandıgım motor kanuni bretondu.Motoru kaldıramadım.Debriyaja basıyorum gaza yükleniyorum biraz.Gazı artırken debriyajı bırakıyorum hafiften ama debriyaj cok hassas geliyor.Fazla bırakıyorum motor duruyor.Motoru kaldırsam bile kalkısı düzgün yapamıyorum biraz hızlı kalkıyorum.

Lütfen yardımcı olur musunuz bu işin pratik bir taktiği falan yok mu?

Tefoo
27 Mayıs 2016, 21:34
hayırlısı olsun :) direksiyon sınavına hazırlanmak için pratik yapmaktan başka çok yapacak bir şey yok. araba kullanmayı biliyosan aslında ona benziyor. vitesli kullanan arkadaşın varsa ondan da rica et biraz yardımcı olsun.

bpak
27 Mayıs 2016, 22:01
Motorun üstündeki kadar olmayacak ama şununla biraz pratik yaparsan belki debriyajı kullanan elini yumuşak ve akıcı bi hale getirebilirsin.

http://images.hepsiburada.net/assets/Spor/1500/Spor_2602702.jpg

Sepya
27 Mayıs 2016, 22:06
Bir breton kullanıcısı olarak,boşa al çalıştır debriyaja bas 1 e tak sonrasında belirli bir gazı tuttur. Ardından gazı yavaş yavaş arttırarak bırak debriyajı

ivan bebek
27 Mayıs 2016, 22:12
korkma yapamıyorum da deme,araba kullansaydın aslında çok rahat alışırdın.biraz pratik yap çok kolay olduğunu göreceksin sadece pratikle olacak rahat ol.

kazma
27 Mayıs 2016, 22:14
sonsuzluğa sür dostum...

Nikkfurie
27 Mayıs 2016, 22:25
sol el parmaklar alisincaya kadar olur öyle..hatta bir kaç gün çalışma sonrası parmaklar da ağrı oluşabilir ama bir iki haftaya oda geçer..

sagat
27 Mayıs 2016, 23:42
Aynısı benim kaynımda vardı ekmek küreğinen ağzına gemçürttük düzeldi :)) şaka bir yana pratik yaptıkça düzelir teorisini zaten biliyosundur, kursta hoca da anlatmıştır. Çoğu şeyde olduğu gibi ilacın pratik.

teddymosby
28 Mayıs 2016, 02:55
Valla bugun ilk 10 dk hoca beni oyle umutsuz gordu ki moralim bozuldu ama sonra yalniz bile birakti.Aslinda ben otomatik scooter alacam ehliyet alirsam.Bu saatten sonra A1 otomatik olarak degisteremez miyim ehliyet turunu?

MuttFTS
28 Mayıs 2016, 06:18
Debriyajı, motor devrini felan çok önemseme. İleri bak, kaldırırken. Devir göstergesine veya yakına/yere bakarsan rahat edip kaldıramazsın. İleri bak, işleri akışına bırak.

darkmotor
28 Mayıs 2016, 08:33
İlk önce debriyajın nerede kavradığını iyice bul gör, peki nasıl göreceğiz;
Motora gaz vermeden debriyajı hafif hafif bırak, motor kendi kendine yürümeye başlar, işde bu noktayı iyi öğren, gözetle ondan sonra bu noktaya geldiğinde hafif gazı ver 1,2 metre kadar ilerle sonra debriyajı tamamen bırak.Duba aralarından 2 vitesle geç 1.vites dengeni bozar ,kolay gelsin. İşin püf noktası motoru kaldırmaya başladığın zaman, ilk 1,2 metre debriyajı tam bırakma çünkü ; ya erken bırakıp stop ettirirsin yada motorun önünü kaldırırsın 1,2 metre sabırlı olmalısın