PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YBR 125 - CBR 125 KARARSIZLIĞI

mazaderin
25 Mayıs 2016, 21:59
Arkadaşlar merhaba yeni motora başlayacak biri olarak tecrübeli arkadaşlardan tavsiye almak istedim. Uzun zamandır araştırıyorum hangi motoru almalıyım diye ybr 125 ve cbr 125 arasında kaldım . Acaba yardımcı olabilir misiniz. Özellikle uzun yol yapmak istiyorum geze geze dura dura . Hafta sonları yakın yerlere gitmek gibi yada yazın sahil akdeniz kıyı turu yapmak gibi . Ne önerirsiniz?

bilirkişi
25 Mayıs 2016, 22:32
cbr 125 daha şekil ege akdeniz kıyılarında havan olur oturuş pozisyonu sıkıntı,satış fiyatı yüksek
ybr 125 standart bi motosiklet pek dikkat çekmez. oturuşu rahat alımı satımı kolay
2.eli 2 motorun da var.
Ben tercihimi ybr den yana kullandım topcase yan çanta takınca sırıtmıyo daha işlevsel alımı daha kolay cbr ye vereceğim parayla çanta ekipman vs aldım
cbr ss olduğu için yyorucu gelir çanta takmaya pek müsait değil.

kısacası şunu demek istedim ybr de cbr de ne alırsan al seneye değiştireceksin yetmeyecek sana bunun için yere düşünce içinin acıyacağı değer kaybedeceği ss makine almazdım ben . cbr bi gıdım daha hızlı gidiyor

Race_Blue
26 Mayıs 2016, 21:09
Ekipman + Sürüş Eğitimi + Kavşak Geçişleri + Frenleme + CBR 250. Bu sene motora alış. Akdeniz turu seneye.

RedCBR125
26 Mayıs 2016, 21:50
Cbr ile ybr nin sürüş güvenliği arasında ciddi fark var, dengesi olsun freni olsun lastik genişliği olsun her anlamda ybr geride kalıyor...2 side 125 cc olmasına rağmen cbr farkedilir şekilde daha güçlü (cbr gitmiyor ama ybr hiç gitmiyor) .Yakıt olarakta hemen hemen aynılar yani normal kullanımda biri 2,6 litre yakarsa diğeride 2,8 litre yakar.Ybr ye kıyasla cbr ın tipinden hiç bahsetmiyorum bile...

Fiyat farkına gelecek olursak cbr ı pahalıya alıp zaten pahalıya satacaksınız yani o fazladan verilen para çöpe gitmeyecek motoru satarken o fazladan vermiş olduğunuz parayı geri alacaksınız.paranız varsa kesinlikle cbr almanızı tavsiye ederim...

Levent
26 Mayıs 2016, 22:18
Yebereci arakdaşlar bu ara görevlerini boşluyorlar sanki :)

Aydoxx
26 Mayıs 2016, 22:31
az daha koy YBR al 😂😂

Taygunho
26 Mayıs 2016, 23:20
Eger benim cbr 125 alacak param olsa ybr 125 alır kalan parayla ekipman alır hala para kalırsa eğitim alırdım.

lostmymindd
26 Mayıs 2016, 23:20
İkiside farklı sınıf araç. Bence forumun üstadları bu yüzden buraya uğramıyor. :D

Fevzican56
26 Mayıs 2016, 23:56
Ben olsam ybr alırdım elbet düşecek ufak kazalar olacak ki inşaAllah olmaz ama. Ve her türlü satılacak uzun ömürlü motor değiller yetmeyecek 125 bir yerden sonra. Temiz bir ybr ile tehlikeye daha az girmiş olursun sonra cbr 250ye geçersin

mazaderin
27 Mayıs 2016, 01:38
Cok tesekkur ederim arkadaslar verdiginiz bilgiler icin. Haklisiniz galiba baslangic olarak ybr125 daha mantikli ekipmanada ayiracagim parayi da dusunursek daha mantikli. Surus egitimi olarak yasadigim sehirde boyle bir imkan yok. Barkin beyin videolarini surekli izliyorum yada moto,vlog arkadaslarin videolarini izliyorum elimden geldigince bilinclenmeye calisiyorum.bu konuda onerebileceginiz ne varsa cok mutlu olurum

GP500-1st
27 Mayıs 2016, 08:29
yeni başlayıp SS motoru yatırmak:)

modifix
27 Mayıs 2016, 08:48
Birisi 6,3 diğeri 10,7 bin TL, tam ortalarındada pulsar 200ns var 8 e . Bende pulsarla yaşıyorum bu kararsızlığı gönlüm hondada ama 2 milyara ekipman dizmek var rahat rahat, yoksada kredi kartıyla zorlanarak dizcem honda alırsam.

istanbu_gezg
27 Mayıs 2016, 09:25
Yebereci arakdaşlar bu ara görevlerini boşluyorlar sanki :)

CBF TİTREŞİMSİZ

Mission complate

omerbguclu
27 Mayıs 2016, 09:32
Al ybr gec dusursen icin acimaz yakiti iyi arkadasinda dedigi gibi topcase koruma demiri takinca motor siritmiyor fiyati uygun tam bir baslangic motoru

oenaj
27 Mayıs 2016, 09:49
YBR fiyatı gerçekten yüksek, biraz gösterişli olsun diyorsan o fiyata Pulsar 150NS de düşünebilirsin...

ramcixx
27 Mayıs 2016, 10:02
biri commuter biri super sport. Nasıl kararsız kaldın ki :silent:

yasinborlu
27 Mayıs 2016, 11:50
dostum motora yeni başlayan biri değilim. ama maddi sıkıntılar nedeniyle motorumu değiştirerek 3 ay önce 0 ybr aldım. 3 ay süre zarfında izmir çıkışlı artçı ile birlikte bir karadeniz ve bir akdeniz turunu tamamlayarak motorumu şu anda 12000 km yaptım. cbr 125 de kullandım. gerçekten seri motor ybr ye göre hoş bir görüntüsü var. ama uzun yol istiyorsan kesinlikle ybr al derim. cbr seni cok yorar ve eşya yüklemende bi o kadar zor ve biçimsiz olur. soruların olursa yasinborlu@gmail.com ulaşabilirsin bana.

idmanyurdu
27 Mayıs 2016, 13:25
biraz sabır + ybr seni istediğin yere götürecektir. sabır önemli yalnız:)

istanbu_gezg
27 Mayıs 2016, 15:19
biraz sabır + ybr seni istediğin yere götürecektir. sabır önemli yalnız:)

yalnız nasıl bir sabır gerektiğini göstermemiz gerekiyor

arkadaşımıza musalla taşı hediye etmeliyiz

jimi_hendrix
27 Mayıs 2016, 15:35
bence pulsar200 de düşünebilirsin

mazaderin
28 Mayıs 2016, 00:11
Arkadaşlar ybr125 de vites göstergesi olmaması konusunda ne düşünüyorsunuz. Yeni başlayan biri olarak zorlanır mıyım?

istanbu_gezg
28 Mayıs 2016, 00:21
Vitese birkac saat sonra hic ihtiyacin olmayacak

Tefoo
28 Mayıs 2016, 00:34
arkadaşlar gerçekten bazen sırf yazmış olmak için yazıyorsunuz. cevap baştan belli ve tabi ki ybr. şaka bir yana düşük fiyat ve daha fonksiyonlu olması sebebiyle ybr diyorum.

Freedoom
28 Mayıs 2016, 16:03
https://www.youtube.com/watch?v=VvpLy81lT40 (CBR125) & https://www.youtube.com/watch?v=F4Xm1_c9QdU (YBR125) bu videoları ve kendi isteklerinide düşünerek karar verebilirsin belki.

mazaderin
28 Mayıs 2016, 16:46
Tam olarak anlamadim. Kusura bakmayin nasil?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Vitese bir kac saat sonra alışacaksiniz dediniz ya onu tam olarak anlamadim

TanerPasin
28 Mayıs 2016, 17:34
"Az daha koy ybr al" demeye gelmiştim de arkadaşın zaten fikri o yönde. Benlik bisey kalmamış ben gideyim.

Şaka bi yana sürüş eğitimi alarak direkt 250cc cbr almani tavsiye ederim. Ama mutlaka egitimli olman gerek bak. Cunku cbr125 alırsan ya da ybr. Bu makine sana yetmeyecek max 5 ay içinde soğursun. Yani benim gibi hiz sevmeyen bi adama bile az geldi 4 ayın sonunda. Bu gitmiyor demeye başlıyorsun. O yüzden dostum benim tavsiyem iyi bir egitim alıp cbr250 ye yonelmen. 125 alınca yavas diyip satmaya calisacaksin 250 alacaksin. Onun uğraşı satma işi sigortasi zartı zurtu bak anlatırken üşendim yani motosiklet satıp yenisini alma olayından

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Ama durumun yoksa tabii ki ybr derim ben. En azından yedek parça pahalı degil cbr ye göre. Çünkü ilk motosikletinse bu düşecek yani yapacak bisey yok bi sekilde düşecek. Düştüğünde deger kaybetmeyen cok belli etmeyen masraf cikarmayan bi makine ybr. 1-2 yil kullanir satarsın. Uzun yol konusunda da defalarca istanbul antalya yolu yapan bi arkadasim var benim her yaz mutlaka yapar. Gönlüm cbr den yana olur benim Şahsen. Ne yalan söyleyeyim ben ikisi arasinda kalsam cbr alırdım ama cebini düşündüğümden ybr diyorum.

Ali Bircan
28 Mayıs 2016, 18:59
Al bir tane scooter yoluna bak ama genede sen bilirsin

KaskReis
28 Mayıs 2016, 21:01
ybr ile öğren cbr 250 ye geçersin sonra.

fatih.met
28 Mayıs 2016, 23:08
18.03.2016 tarihinde ilk vitesli motorum olan Tvs Apache rtr150 motoru aldım ikinci el. bu ilk vitesli motorum ve 2 ay 10 gün olmuş. hiç kaza yapmadım ve hiç düşmedim. bence cbr125 almanda sakınca olmaz çünkü nasıl alışırsan öyle gider.

ybr alırsın sonra cbr aldığında tekrar alışmak zorunda kalırsın. cbr125 alabiliyorsan al çünkü ybr ile rüzgarda o şerit senin bu şerit benim gezersin :) biraz ayrodinamik yapısına özen gösterilmiş makineler seçmen her zaman iyiliğine olur. mesela cbr125 gibi, en azından ybr den daha iyi bu konuda.

kaza yapıcam diye düşünme, acemi olduğunu hatırla ve ona göre sür. başkaları sebep olmadıkça kaza yapmazsın. ben 2 ay 10 gündür kullanıyorum ve yaklaşık 3800 km yol yaptım. kaza maza yok.

Tarz olarak racing severim diyorsan ve ileride yarış motoru alıcam dersen cbr125 alman gerek. zaten kendisi hafif ve gaz tepkimeleri sakin. korkulacak ne var ki? ybr den kork ama, cılız motor ve yol tutuşu konusunda sınırları düşük. kaza yapmaya daha meğilli olur bence.

edit: ybr ile öğreneceğine cbr ile öğrensene, zaten acemiler öğrensin diye adamlar 125cc yapmış daha ne yapsınlar? cbr600 değil bu tekrar hatırlatayım. yamaha r125, honda cbr125 gibi motorlar başlangıç motorudur arkadaşlar yanlış mıyım? ybr125 biraz tipsiz, hatta çok tipsiz. motormu la o :mrgreen:

baba akü yok
28 Mayıs 2016, 23:25
görüyorum ve arttırıyorum mt 125

fatih.met
28 Mayıs 2016, 23:47
cbr125 al :cat:

lostmymindd
28 Mayıs 2016, 23:57
3 gündür ybr 125 kullanan yeni bir başlayan olarak, ybr diyorum. O kadar salakça hatalar yapıyorum ki ybr bunların hepsini tolere ediyor. Ybr bence iyi bir öğretici.

caglar48
29 Mayıs 2016, 00:03
3 gündür ybr 125 kullanan yeni bir başlayan olarak, ybr diyorum. O kadar salakça hatalar yapıyorum ki ybr bunların hepsini tolere ediyor. Ybr bence iyi bir öğretici.

ybr neyiyle tolere edıyor ya saka gıbı yorumlar yazıyorsunuz

ride_safe
29 Mayıs 2016, 00:29
Kusura bakmayın ama bu karşılaştırma başından yanlış. Biri commuter biri ss, sizn beklentiniz, tarzınız nedir ona göre karar verin. Çanta takacagim, yol yapacağım diyorsan ybr ( bana sorarsan pulsar 150ns yada pulsar 150 as öneririm ), ileride hedefim yamaha r1 ya da honda 1000rr diyorsan cbr al.

Bartas3010
29 Mayıs 2016, 01:50
Motor alıp hemen akdeniz turu yapacaksan yanına bir de gps al da naaşının yerini kolay bulsunlar :) Önce tecrübe kazan.

arda4
30 Mayıs 2016, 15:46
az daha koy YBR al 😂😂

biraz az ver salcano wolf al :)

CBR125'lerin trafikte sıkıştırılabileceğini unutma. Millet sport tipli motorlardan gıcık kapıyor.

örnek:
https://www.youtube.com/watch?v=VvpLy81lT40 (2:54'ü açın)

https://www.youtube.com/watch?v=VvpLy81lT40

2. örnek:
http://www.altinelbiseliadam.com/ducati-monster-696/ (08:40'ı açın)

https://www.youtube.com/watch?v=D5TvECUCcyA

nines
30 Mayıs 2016, 16:50
tamam honda hayat onda ama birde az daha koy ybr al lafınıda yabana atmamak lazım.

gezeceğim diyorsun cbr'ın arkasına topcase'i atınca komik bir görüntü oluyor. tabi tercih meselesi ama o olay bana ferrariye tüp takan akıllıyı hatırlatıyor.

fatih.met
04 Haziran 2016, 21:06
tamam honda hayat onda ama birde az daha koy ybr al lafınıda yabana atmamak lazım.

gezeceğim diyorsun cbr'ın arkasına topcase'i atınca komik bir görüntü oluyor. tabi tercih meselesi ama o olay bana ferrariye tüp takan akıllıyı hatırlatıyor.

ybr hafif bir motor olduğu için arkaya konulacak aşırı yük ne kadar sağlıklı olur bilmemem ama benim apache bile arka sepete yükü dayayınca bazen ön kaldıracak gibi oluyor ve ön direksiyon bazende istediğim yere tam olarak dönmeyebiliyor.

cbr125 al, malzeme koyarım ederim diyorsan al bir tane de ihtiyacına göre sırt çantası tamamdır.

ybr125 benim gözümde yol tutuşu zayıf ve güçsüz kuvvetsiz bir motor. cbr125 aynı ybr125 gibi bir başlangıç motorudur.

yani biraz motor bilmen şart değil cbr125 sürmek için. hiç bilmesen bile bile cbr125 ile motor sürmeyi öğrenebilirsin.

bu arada sana cevap yazarken "hero karizma" reklamı dikkatimi çekti, 7 bin tl fiyat ve 1.5 beygir gücü var. eğer sıfır alacaksan honda ile aşağı yukarı aynı fiyat galiba ama 6 beygir küsür güç farkı var. biraz bakayım nasıl bir motormuş.

egemen0zturk
04 Haziran 2016, 21:37
Bajaj Discover 125 derim hem ekonomik hem kalite. Az yakar çok kaçar dersin. Seçim senin.
Bu arada daha önce sıfır ybr sahibi biri olarak söylüyorum. Neden böyle bir şey dedim çünkü; Yamaha baba 2016 da YBR yi anlamsız pahalı yaptı zaten 10bg makina 6bin tl.
ybr ve discover arası fiyat farkı 2bin tl git ekipman al :)