PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumu aldım ( resimli :D ) Trafik sigortası hakkında yardımcı olur musunuz?

lostmymindd
25 Mayıs 2016, 19:20
http://i.hizliresim.com/1d4OZG.jpg (http://hizliresim.com/1d4OZG)

Arkadaşlar sonunda motorumu satın aldım, ama zorunlu trafik sigortası konusunda bir sürpriz bekliyor beni sanırım. Motoru teslim aldım fakat evrak işlerini yarın halledeceğim.

-Sigortam.net ile yaptığım telefon görüşmesinde daha önce arabam ile yaptığım kazayı gördüğünü, aracın faturası olmadığı için teklif veremeyeceğini ama bu hasar kaydı yüzünden beni çok yüksek sigorta fiyatları beklediğini söyledi. Gerekirse aracın faturasını başkası adına alın gibi bir öneri verdi.

-Gerçekten de fatura benim adıma olursa, ruhsat ve zorunlu trafik sigortası başkası adına yapılamaz mı?

Thracian
25 Mayıs 2016, 19:30
Fatura kimin adınaysa,ruhsat onun adına olur.Ruhsat kimin adına çıkartılırsa sigorta onun adına yapılır.Tavsiyem ruhsatı 30-35 yaş üstü,kaza yapmamış ve daha önceden adına kayıtlı aracı olmuş bir yakınınızın adına çıkartın.

Draconian
25 Mayıs 2016, 19:32
Az daha ekleyip ybr almış bir adam görüyorum. Hayırlı olsun.

Fatura kimin adınaysa işlemler onun üzerine yapılır. Kendi üzerime aldığım fatura yüzünden ruhsatı ve sigortayı çıkarıp sonra pedere satmıştım motoru. Hem noter masrafı hem de sigortacıya para kaptırdım. Git gel de cabası.

KaskReis
25 Mayıs 2016, 19:34
Hayırlı olsun hocam kasasız belasız sürüşler.Pantalon ve sırtlığı unutmayalım

lostmymindd
25 Mayıs 2016, 19:35
Fatura kimin adınaysa,ruhsat onun adına olur.Ruhsat kimin adına çıkartılırsa sigorta onun adına yapılır.Tavsiyem ruhsatı 30-35 yaş üstü,kaza yapmamış ve daha önceden adına kayıtlı aracı olmuş bir yakınınızın adına çıkartın.

Cevap için teşekkürler. Ben 28 yaşındayım, kazanın üzerinden 2.5 sene geçti. Bu kaza bilgisi hep karşıma çıkacaksa aslında bir yerden sigorta yaptırmaya başlayıp, risk puanımı azaltma yoluna mı gitsem. Allah korusun, annemin üzerine yapsam bile bir gün kendi adıma yaptırmam gerekebilir.

Tefoo
25 Mayıs 2016, 19:36
hayırlı olsun, güle güle kullanın. fatura kimin adına kesildi? ya da kesildi mi?

lostmymindd
25 Mayıs 2016, 19:41
Hayırlı olsun hocam kasasız belasız sürüşler.Pantalon ve sırtlığı unutmayalım

Teşekkürler hocam. Ceketin bir sırt korumalığı var ama yeterli midir, bilmiyorum. Dizliklerim ve botum kargoda :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

hayırlı olsun, güle güle kullanın. fatura kimin adına kesildi? ya da kesildi mi?

Tanıdık aracılığıyla gittim, satıcı ile aramızda garip bir alışveriş oldu :cherry: Ben parayı verdim, o bana motoru. Faturalar muhasebede olduğu için yarın gelmemi söyledi. Şimdi cevap yazarken aklıma geldi, kimlik fotokopisi, adres bilgilerimi almıştı belkide adıma fatura kesilmiş bile olabilir:queen:

Thracian
25 Mayıs 2016, 19:53
Cevap için teşekkürler. Ben 28 yaşındayım, kazanın üzerinden 2.5 sene geçti. Bu kaza bilgisi hep karşıma çıkacaksa aslında bir yerden sigorta yaptırmaya başlayıp, risk puanımı azaltma yoluna mı gitsem. Allah korusun, annemin üzerine yapsam bile bir gün kendi adıma yaptırmam gerekebilir.

Daha önceden yaptığınız kazanın kaç yıl,ne kadar sigorta primlerinizi etkileyeceğiniz işi iyi bilen bir sigortacıya danışmak gerek Üstünüze kayıtlı araç olup kaza yapmadığınız her yıl sigorta primleri küçük oranlarda düşüyor.Yaş,cinsiyet,şehir,hasarsız kazasız araç sahibi olma süresi ve bir kaç farklı değişken sigorta primlerini belirliyor.Aynı araça ile kazasız geçirilen yada kaza yapılan yıl sayısına göre de basamak belirleniyor.Kısacası karar sizin kendi üstünüze en başta yüksek fiyattan yapıp,yıl yıl basamak yükseltip sigorta primlerini düşerebilirsiniz yada uygun şartlarda bir yakınınızın üstüne yapıpıp en başta düşük fiyattan sigorta yaptırabilirsiniz.
https://www.sigortadukkanim.com/merak-ettiklerin/arac-hasarsizlik-indirimi/trafik-hasarsizlik-indirimi

Tefoo
25 Mayıs 2016, 19:54
Tanıdık aracılığıyla gittim, satıcı ile aramızda garip bir alışveriş oldu :cherry: Ben parayı verdim, o bana motoru. Faturalar muhasebede olduğu için yarın gelmemi söyledi. Şimdi cevap yazarken aklıma geldi, kimlik fotokopisi, adres bilgilerimi almıştı belkide adıma fatura kesilmiş bile olabilir:queen:

fatura kesilmemiş ise kimin adına yaptırmak istersen onun adına kestirmen lazım, eğer senin adına kesmiş ise, iptal etmesi/değiştirmesi lazım. değiştiremem derse, senin üstüne olacak mecburen. sigorta yapmadan ruhsat plaka çıkmıyo zaten :)

Thracian
25 Mayıs 2016, 20:03
fatura kesilmemiş ise kimin adına yaptırmak istersen onun adına kestirmen lazım, eğer senin adına kesmiş ise, iptal etmesi/değiştirmesi lazım. değiştiremem derse, senin üstüne olacak mecburen. sigorta yapmadan ruhsat plaka çıkmıyo zaten :)

@Tefoo doğru söylemiş bunu unutmuşum.Baştan şasi no üstüne sigorta yapılıyor sonrasında ruhsat ve plaka çıkartılıyor.Plakanızı aldıktan sonra sigortacıya gidip plakanızı söylüyorsunuz.Sigortanın plaka no üstüne kaydı yapılıyor.Bu da dikkat etmeniz gerek küçük bir bilgi olsun.

bpak
25 Mayıs 2016, 20:29
Güle güle kullan, umarım her zaman ilk günkü hevesinle kullanırsın.

58daging
25 Mayıs 2016, 20:42
Hocam hayırlı olsun.Tekerinize taş değmesin .

bilirkişi
25 Mayıs 2016, 21:23
Katil lastikleri değiştirin. Şimdi burda birileri iş sürücüye bağlı lastiklere b.k atma falan diyen olabilir ki onlar kimin uğrunda .200 lira daha verin kafanız rahat etsin.