PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi marka scooter is icin ve sehir icinde gezmek icin.

eXcitinG
25 Mayıs 2016, 15:26
Merhaba arkadaslar sehir icinde is yapmak servis icin scooter bakiyorum ortalama 100 veya 125 cc oncelik 100 cc dir. Daha once yuki 100 cc yuki vardi motoru yikatiyordum su kaciyordu beyin vs degistiriyordum 5 tl yikama 50 tl masraf aciyordu sikildim sattim vitesliye gectim ondada surekli mahalle arasinda vites degistirmekten gina geldi eve gidiyorum yorgunluktan öluyorum.
Simdi bana masraf cikarmicak ve az yakan motor ariyorum yagmur da su kacti bilmem sorun cikarmayan hangi motor olmali sizce
Suzuki adress,honda spacy alpha,yada kmyco agility 125 cc yakiti konforu rahatlik. Hangisi sizce olmali yakit onemli sebebi ayda yakita 1,5 tl ile 2,5 milyar oduyorum. Ortalama cok km yapiyorum tasiyamadigim esyalari aracimla tasiyorum.
Az yaksin rahat olsun vs hele ki motoru yikatip da beyin degistirme muhabbeti hic olmasin :)
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

arda4
25 Mayıs 2016, 15:56
Servis yapanlar genelde Spaccy 110 tercih ediyor. enjeksiyonludur, az yakar çok sorun çıkarmaz. Agility daha ucuzdur, karbüratörlüdür.

Enjeksiyonlular içinde en mantıklısı sanırım Address. Hem tekerleri büyük hem de yanlış bilmiyorsam yağ filtresi var. Yağı biraz daha uzun gidebilir.

eminemre
25 Mayıs 2016, 16:01
Spacy oldukça gözde bir servis motorudur.

eXcitinG
25 Mayıs 2016, 16:49
Servis derken paket servisi degil bilgisayar icin teknik servis isi yapiyorum. Onumde bir koli tasicam ve arkafa pense uc vb aletler. Kurye icin kullanmiyorum motoru ariza durumunda hizli sekilde mudahale edebilmek icin.

stevejones
25 Mayıs 2016, 17:10
Aklıma ılk olarak suzukı address geldı saglam ve enjeksıyonlu taş gibi motor,alternatıf olarak daha hesaplı fıyattan hero dash vx olabılır,yakıt cımrısı selesi rahat parcası ucuz 5 yıl garantisi var.

ikaros
25 Mayıs 2016, 17:23
honda spacy 110 işini görür

eXcitinG
25 Mayıs 2016, 18:03
Parasinda sikinti yok saglam olsunda 1 1,5 milyardan kacmiyorum bugun spacy adress e baktim ama adress e ön tarafina koli koyamiyorum spacy a baktim onu hic suremedim bile direksiyona zor hakim oldum ilk basta agility de on tarafina koli girmiyor buyuk ihtimalle spacy yada alpha spacy gozukuyor benim isime yarayan. Suzuki cok guzel ama on tarafo cok dar onune takim taklavak koycak yer kalmiyor.
Son bir aoru spacy ile alpha arasinda yakitta cok fark var mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Honda fizy nasil peki o daha rahat gibi geldi sanki bana. Oda mi 100 luk yoksa 125 cc mi o aracin yakit durumu nasil ?