PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaşlar üşenmeyin emeklerinize yazık

k_ayhn
25 Mayıs 2016, 14:34
slm arkadaşlar gecen gün haberlerde görmüşsünüzdür 42 bin liralık motosıkleti caldılar.sadece ve sadece gidon kilidi vardı belkide işyerinin önüydü yada evinin bu kadar hırsızlık varken niye bu kadar rahatsınız.yine gecen motosıklet net'den bir arkadaşın motosıkletini çaldılar iterek götürüyorlardı videosuda var arkadaşa soruyolar kılıtde var dısk kılıdede var dıyo takmamiş.paranızın değerimi yok anlamıyorum gecen bi lokantaya gittim girişde motosıklet gözümün önüne bıraktım alarmı actım ve disk kilidini taktım.orda çalışan bir coccuk abi ne gerek var bu kadar falan dedi ya dedim wc ye gıtsem sanki sen bakcaksın işine bak dedim.lütfen üşenmeyin hatta zinciriniz yanınınzda varsa sabitleyin yazık günah.

ousi
25 Mayıs 2016, 14:37
Motosikletin fiyatı her ne kadar pahalı olursa olsun direksiyon kilidinin bir tekmeyle açıldığını bu sitede bilmeyen yoktur e zaten sonrası sürükle götür.

dovahhkin
25 Mayıs 2016, 14:41
gidon klidi motorunuzla oynamasınlar diye var yeri değiştirilmesin vs. hırsızlık engelleyici bi sistem değil.

bunu aklınızdan cıkarmayın

Tundzhay
25 Mayıs 2016, 14:46
10 binlerce tl ver. Ama nedense bu motosiklet üreticileri bir türlü adam akıllı kendi kilidini geliştirmiyorlar. Amaçlarını anlamış değilim....

yürekçe
25 Mayıs 2016, 15:14
Güvenlik aksesuarı satmak... Neden olacak!

search16
25 Mayıs 2016, 15:24
Peugeot mobiletlerde bile gidon ortasından kontak anahyarıyla uyumlu mil çıkardı ve arka tekere takılırdı. Bunu yapsalar bari...

MimTolga
25 Mayıs 2016, 16:13
Bu önlemleri almak gerçekten zaman alıyor. Kendimden örnek vereyim. Motorumu 2 ayrı zincirle pencere korkuluklarına bağlıyorum, motosikletin kılıfını sürekli yanımda taşıyamıyorum çünkü ağır ve çok yer kaplıyor. Kılıfı apartmanın içinde bir yere koyuyorum. Motoru park ettikten sonra apartmanın içine girip kılıfı alıyorum, zaten zincirlemiştim, kılıfı örtüyorum, en son hamle olarak da ön tekere alarmlı disk kilidini takıyorum. Sabah işe gideceğim zaman da bu işlemlerin tam tersini yapıyorum. İnanın bana gideceğim yol Ev-iş arası 15 km, 20 dk felan sürüyor trafikte ama motora binip marşa basana kadar 15 dk zaman harcıyorum. Bu 15 dk içinde kulak tıkacı takma, balaklava giyme, kask takma, sırt koruyucuyu giyme, eldiveni giyme gibi aktviteler de var tabi :) Eee iş yerine gidince de yine motoru parket, zincir tak, disk kilidi tak, soyun dökün vb... Bizim insanımız gibi üşengeç bir millet için gerçekten zor işler bunlar. Hatta şöyle söyliyeyim çoğu zaman bunlar zul geldiği için arabayla gidiyorum işe