PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaralı polis, Rüzgar Çetin hakkındaki şikâyetini geri çekti

Tundzhay
25 Mayıs 2016, 11:09
http://i.hurimg.com/i/hurriyet/90/620x350/5745209467b0a960e0334cae.jpg

Rüzgar Çetin’in tutuklanmasına neden olan, bir polis memurunun şehit düştüğü trafik kazasına ilişkin davada ilginç bir gelişme yaşandı. Yaralı polis, Çetin hakkındaki şikâyetinden iki cümlelik dilekçeyle vazgeçti.

Ünlü yönetmen Sinan Çetin'in işletmeci oğlu Rüzgar Çetin, Beşiktaş'ta lüks marka aracıyla, karşı yönden gelen polis aracıyla çarpışmış, araçtan fırlayan polis memuru İsmet Fatih Alagöz kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Olayda polis memuru Emre Tetik ise ağır yaralanmış, vücudunda kırıklar meydana gelmişti. Kaza esnasında alkollü olduğu öğrenilen Çetin, olayın ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İddianamede Rüzgar Çetin'in 0.90 promil alkollü olduğu ifade edilirken, "Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçlarından 3 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkan Rüzgar Çetin, "Çok üzgünüm. Geçmişi değiştirmem mümkün değil. Tek isteğim ailesinin beni affetmesi" demişti. Çetin'in tahliye talebi de reddedilmişti.

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman'ın haberine göre, geçtiğimiz günlerde yaralı polis Emre Tetik, dava dosyasına sunduğu iki cümlelik dilekçe ile şikâyetinden vazgeçti. Tetik dilekçesinde "İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 2016/61 esas sayılı dosyasında sanık Rüzgar Çetin hakkındaki şikâyetimizden ve davaya katılma talebimizden feragat ediyoruz. Şikâyetimizin ve davaya katılma talebimizin feragatı doğrultusunda gereğinin yapılmasını arz ederiz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Hürriyet

feti_can
25 Mayıs 2016, 11:21
İnsan ölen arkadaşının, meslektaşının hatırına nasıl böyle bir şey yapar?

Tundzhay
25 Mayıs 2016, 11:25

İşin iç yüzünü bilemeyiz tabi. Ama bence ya para ya da bişey korkusu....

berkay3212
25 Mayıs 2016, 11:28
Paradır korku falan olmaz. Ama şikayet geri çekilsede cezadan yırtamaz. 1 kaç yıl cezası düşer diye para teklif ettiler belliki.

YouSuffer
25 Mayıs 2016, 11:31

insanoglu çok çirkindir özellikle işin içinde para varsa

kurubuz
25 Mayıs 2016, 11:32

Ölen meslektaşının ailesinin rızasını almıştır mutlaka. Aileye yüklüce yardım yapılmıştır, o da ölen arkadaşının ailesinin yararına şikayetten vaz geçmiştir. Zavallı dul kadın da bundan sonrasına bakmak zorunda. Artık eve ekmek getiren bir kocası yok. Hemen ağır yorumlar yapmayalım memur için.

ZümeR
25 Mayıs 2016, 11:35
http://66.media.tumblr.com/203a4620213efd669e459f3d8d968778/tumblr_mlf57pXMlD1sn1jhho1_500.jpg

istanbu_gezg
25 Mayıs 2016, 11:44
ve biz mağdur olduğumuz konuda polisten yardım umuyoruz değilmi.....

etarhan
25 Mayıs 2016, 11:52
Pratikte yaralı polisin şikayetçi olup olmaması pek bir şey değiştirmez. Kamu davası etkilenmez, bir ölüm ve bir yaralamanın cezası her ne ise o cezaya yönelik dava devam eder. Yaralı polisin davadan feragat etmesi, ileride herhangi bir tazminat davası açmayacağı anlamına gelir. Aklı başında olan herkes bilir ki, bu işin arkasında mutlaka bir banknot trafiği meydana gelmiştir. İster dava yolu ile olsun, ister sulh yolu ile, sonuç değişmeyecektir. Yaralı polise kızmanın bir anlamı yok, kim bilir araya kimler girerek onu uygun şekillerde "ikaz" etmiştir davayı sürdürmemesi için. Hiç olmazsa arada avukata yedirmeden üç beş kuruş sus parası alır, alakasız bir yere de tayin edilmez, belki de daha kıyak bir konuma getirilir, sen sağ, ben selamet...

eXcitinG
25 Mayıs 2016, 11:55
Para kısmı olabilir yoksa niçin geri çekilsin ki.

bikerboi
25 Mayıs 2016, 12:01
Birini öldürdüğünüzde veya basit tıbbi müdahale ile tedavi edilemeyecek derecede yaraladığınızda, mağdur ve mağdurun yakınları "biz şikayetçi değiliz, hakkımızı helal ettik, nolur ceza almasın" bile dese savcılık kamu adına iddianame hazırlar ve mahkemeye sunar.

Kamu davasıyla talep edilen hapis cezasının yanısıra yaralanan polis memurunun talebi ise maddi ve manevi tazminattır. Yani yaralanan polis memuru diyor ki, "bu kaza neticesinde şu kadar maddi kaybım oldu, şuna şu kadar para ödedim, buna bu kadar para ödedim ve bende oluşan bu maddi kaybın sebebi de şu tarihte şu kişi tarafından gerçekleşen kazadır. Yani zararla fiil arasında da bir illiyet bağı vardır. Aynı zamanda yaşamış olduğum derin üzüntü ve keder neticesinde de manevi tazminat talep ediyorum."

Şimdi karşı taraf senin bu parasal talebini fazlasıyla yerine getirmişse, sen yine de "ben davamdan vazgeçmiycem yıllarca adliyelere gelip gidicem" diyorsan, bu noktada o senin bileceğin iştir:)

actros1
25 Mayıs 2016, 12:10
ve biz mağdur olduğumuz konuda polisten yardım umuyoruz değilmi.....

neyi ima ediyorsunuz?bizim de yakın akrabalarımızdan polisler var.onlarda bu vatandaşın içinden çıkan insanlar.bu toplum böyle.sadece polisi karalama...

Tundzhay
25 Mayıs 2016, 12:34
neyi ima ediyorsunuz?bizim de yakın akrabalarımızdan polisler var.onlarda bu vatandaşın içinden çıkan insanlar.bu toplum böyle.sadece polisi karalama...

Toplum böyle diye yapılanı kabul etmek de bence yanlış....

bestamik19
25 Mayıs 2016, 12:50
Aynen para öyle bir illettir ki insanı bildikleri konusunda kör, sağır ve dilsiz yapıverir.

kahraman1
25 Mayıs 2016, 12:57
Birşey değişmez kamudan devam eder diyen arkadaşlar normal şartlarda öyle fakat iş kamu davasina kaliyorsa eğer yargitaydan dosya kapatilmasi muhtemel,özellikle kamuya birakip sonrasında yargitayda işi bitirecekler.Her zaman ki zengin ve sanık tiyatrosu.Sonuç olarak 22sene verirler toplamda,yaralama suçunu en üst limitten düşüp,kasten adam öldürmeyi en alt limitten verirler ve 3/2 sini yatip cikar,tabi iyi hal vb. işin içine gireceği için çok daha kisa sürede hayata kaldigi yerden devam eder.

Tundzhay
26 Mayıs 2016, 09:20
‘İnsanların dini para olmuş’
İstanbul Beşiktaş’ta yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in otomobilinin trafik polislerinin aracı ile çarpışması sonucu meydana gelen kazada polis İsmet Fatih Alagöz yaşamı yitirmiş, Emre Tetik de yaralanmıştı.

Savcı, Çetin hakkında 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasını talep etmişti. Dava açılmasının ardından kazadan yaralı kurtulan polis Emre Tetik, mahkemeye dilekçe vererek 250 bin lira tazminat talep etmişti. Ancak Emre Tetik’in, önceki gün dava dosyasına sunduğu dilekçe ile Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetinden vazgeçtiği öğrenildi. Tetik’in şikâyetinden vazgeçmesi, şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz’ü isyan ettirdi. Alagöz, “İnsanların tek dini para olmuş. Ama ben şikayetimi sonuna kadar sürdüreceğim” diye tepki gösterdi.

‘Eşimin çok yakın dostuydu’

Polis memuru Emre Tetik’in, Rüzgar Çetin hakkındaki şikâyetinden vazgeçmesi, kazada şehit olan polis memuru Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz’ü isyan ettirdi. Özlem Alagöz, Emre Tetik ile eşinin yıllar boyunca birlikte çalıştıklarını belirterek, “Son iki yıl da hep bir aradaydılar. Aynı yerde görev yapıyorlardı. İş dışında da görüşen iki yakın dostlardı. Ben Emre’nin şikâyetinden vazgeçeceğini tahmin etmezdim. Benim eşim şehit oldu ve bir daha geri dönmeyecek. Bu insanların vicdanlarını sorgulamaları lazım” diye konuştu.

Alagöz şöyle devam etti: “Ben sonuna kadar şikâyetimi sürdüreceğim. Kazada eşim şehit olduğu gibi ailem dağıldı. Eşim öldü, ben Adana’ya dönmek zorunda kaldım. Bunlara neden olan bu insan da cezasını çekmelidir.”

Kaynak: Milliyet

yürekçe
26 Mayıs 2016, 09:26
de ki para trafiği..
üç gün sonra unutulacak yiğitlik yapmaya ne gerek var?
benim de yakınımı indiği dolmuş manevra yaparken ustunden geçip öldürmüştü.
para teklif ettiler, ailesi almadı, adam 6 ayda cıktı...

insanlar geleceklerini korumak zorunda, malum yasalar koruyamıyor...

ivan bebek
26 Mayıs 2016, 09:31
‘İnsanların dini para olmuş’
İstanbul Beşiktaş’ta yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in otomobilinin trafik polislerinin aracı ile çarpışması sonucu meydana gelen kazada polis İsmet Fatih Alagöz yaşamı yitirmiş, Emre Tetik de yaralanmıştı.

Savcı, Çetin hakkında 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasını talep etmişti. Dava açılmasının ardından kazadan yaralı kurtulan polis Emre Tetik, mahkemeye dilekçe vererek 250 bin lira tazminat talep etmişti. Ancak Emre Tetik’in, önceki gün dava dosyasına sunduğu dilekçe ile Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetinden vazgeçtiği öğrenildi. Tetik’in şikâyetinden vazgeçmesi, şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz’ü isyan ettirdi. Alagöz, “İnsanların tek dini para olmuş. Ama ben şikayetimi sonuna kadar sürdüreceğim” diye tepki gösterdi.

‘Eşimin çok yakın dostuydu’

Polis memuru Emre Tetik’in, Rüzgar Çetin hakkındaki şikâyetinden vazgeçmesi, kazada şehit olan polis memuru Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz’ü isyan ettirdi. Özlem Alagöz, Emre Tetik ile eşinin yıllar boyunca birlikte çalıştıklarını belirterek, “Son iki yıl da hep bir aradaydılar. Aynı yerde görev yapıyorlardı. İş dışında da görüşen iki yakın dostlardı. Ben Emre’nin şikâyetinden vazgeçeceğini tahmin etmezdim. Benim eşim şehit oldu ve bir daha geri dönmeyecek. Bu insanların vicdanlarını sorgulamaları lazım” diye konuştu.

Alagöz şöyle devam etti: “Ben sonuna kadar şikâyetimi sürdüreceğim. Kazada eşim şehit olduğu gibi ailem dağıldı. Eşim öldü, ben Adana’ya dönmek zorunda kaldım. Bunlara neden olan bu insan da cezasını çekmelidir.”

Kaynak: Milliyet

Hayatı sadece yaşayacağımız ortalama 65 70 senelik ömürden ibaret sanan biriymiş rahmetlinin kemikleri sızlamıştır

tanertc
26 Mayıs 2016, 09:40
Tipik TC polisi.

Levent
26 Mayıs 2016, 09:54
Gecenlerde de gundeme gelmisti o zaman da soylemistim , simdide soyluyorum. Parasi olan daga bile cikabilir hic sorun olmaz. Cok cok iki bakan degistirirler sonra cikarsiniz iceriden..

telike
26 Mayıs 2016, 10:31
Alacağı ceza tamameb kalkmaz. Yatarını yine alır temyizde en fazla biraz düşürürler. Tazminat vs öder. Yani yaralı polisin şikayetini geri çekmesi veya şikayetçi olması pek de bişey değiştirmez. Kamu davası çünkü.

COQ
26 Mayıs 2016, 11:04
Polis memurunun şikayetini geri çekmesi sanık lehine bir durum oluşturmasa adam niye para versin keriz mi?
Yani eğer bu memura para verdikleri için şikayetinden vaz geçtiyse demek ki sanık bu durumdan fayda sağlıyor.

Muhtemelen sadece şikayetini geri çekmekle kalmayacak. Mahkemede de sanık lehine ifade verecektir.

Tundzhay
26 Mayıs 2016, 12:10
Polis memurunun şikayetini geri çekmesi sanık lehine bir durum oluşturmasa adam niye para versin keriz mi?
Yani eğer bu memura para verdikleri için şikayetinden vaz geçtiyse demek ki sanık bu durumdan fayda sağlıyor.

Muhtemelen sadece şikayetini geri çekmekle kalmayacak. Mahkemede de sanık lehine ifade verecektir.

Bu ifade de;
arkadaşım ve ben kemer takmıyorduk, Taksaydık bu şekilde olmazdı gibi....

Hala anlamış değilim polis memuru neden kemer takmaz neden kask takmaz???

etarhan
26 Mayıs 2016, 12:17
Yapılan yorumların bazılarına bakınca ağlayasım geliyor. Konuyu anlamayan mı ararsın, yanlış anlayan mı, ahkâm kesen mi, efelenen mi, ne ararsan mevcut. Lafın yarısını okuyup adam azarlamaya kalkışan bile var. Herkes önce kendine gelsin arkadaşlar!

istanbu_gezg
26 Mayıs 2016, 12:41

olaya şu açıadan bakın birde kendi adına şikayetini geri çekti belkide ? kendisi yaralandı diye düşünelim kendi adıan haklarından bertaraf etmiş olabilir ?

kemer takması sadece 8 de2 kusur verir bence asil kusur çarpan kişide olur diye düşünüyorum

Blindfire
26 Mayıs 2016, 14:19
Dün haberlerde 250 bin tl aldığından bahsediliyordu. Yalnız kamu davası olduğundan şikayetini geri alması pek bir şeyi değiştirmez, Ama ifadesini değiştirip, adam lehine ifade vermesi çok şeyi değiştirir.

EmreKocyigit
26 Mayıs 2016, 14:24
Hala anlamış değilim polis memuru neden kemer takmaz neden kask takmaz???

Adana da kask takan polis bulamazsınız. Kask olmadığı halde kaskı olmayan motorcuyu sağa çekip kasktan ceza yazdığına şahit oldum. Tam karikatür ya ülke

Onurhan D
26 Mayıs 2016, 17:26
Kim bile ne kadar teklif ettiler.

ayna639
27 Mayıs 2016, 00:39
OKUYUN BEYLER O K U Y U N Arkadaşım ülkendeki hukuk sisteminin işleyişinden haberdar değilsin konuşuyorsun. Takibi şikayete bağlı suçlar vardır, Şikayet unsuru olmasada Kamu davası olup devlet tarafından takip edilen ve cezalandırılan suçlar vardır. Ayrımı nasıl yapacağız. Takibi şikayete bağlı suçlarda zarar görenin şikayet unsuru ortadan kalkarsa suç ortadan kalkar. Ancak kamu davasında suçluyu devlet cezalandırmakta. Örneğin bir kan davasında öldürülen ahmet in yakınları "geçen sefer de biz onlardan öldürmüştük. şimdi eşitlendi biz şikayetçi değiliz. cezaya gerek yok" diyemezler. Devlet mutlaka cezalandırır. Bunun yanında Ahmetin yakınlarının bir hakkı daha vardır. Maddi manevi tazminat hakkı, Ahmet öldürüldüğünde kolunda rolex saati vardı zarar görmüş arabasını yakmışlar araba bizim mirasımız yaptırdık para harcadık. Ayrıca ahmet evinde iki çocuk bakıyordu onun sayesinde çocuklar okuyacaktı birde biz ahmetin ölümünden derin üzüntü duyduk. Tüm bunlar için ....... civarı tazminat davası açacağız. diyebilir. Bu onların kanunen hakkıdır. Ama ahmeti öldürenler kasten adam öldürmekten yargılanmaz demek değildir. O memur öyle bir ifadeye vermez. Zaten dava ile ilgili kendisini ilgilendiren bölüm sadece tazminat idi. Muhtemelen aldı. Gerisini devlet halletsin der diye düşünüyorum. Zaten dosyanın geriye kalanı şüpheli ve devlet arasında.

mgora
27 Mayıs 2016, 07:51
Bireyleri değil sistemi sorgulamak lazım , insan hayatına değer vermeyen ve mevcut iktidar zamanında daha da fazla ortaya çıkan durum bu.Bizlerse bireylerden kişisel kahramanlık beklemeye devam ediyoruz.

ayna639
30 Mayıs 2016, 12:57
mgora arkadaşım sistemin sorgulanması kısmındaki sözlerinize ve bireylerden kahramanlık beklenmemesi gerektiği hususuna tam anlamıyla katılıyor ve destek veriyorum. Lakin hukuk sisteminin yeniden yapılandırılması ile ilgili mevcut iktidarı suçlamak biraz anlamsız olur. Neden derseniz ceza hukukunun kaynaklarına bakıldığında din adet gelenek töre gibi kaynaklardan ilham almaz. Medeni hukuk, Ticari Hukuk Borçlar hukuku doğrudur, bu değerleri gözetir. Ancak ceza hukukunda işleyiş evrenseldir. Özellikle içerisinde olunması istenilen avrupa birliği ile ilgili en çok ceza hukuku düzenlemeleri mevcuttur. Sadece bu değil devlet ile insan arasındaki ilişkilerin tanzimi olan ceza hukukuna kaynaklardan biriside bugüne kadar gelmiş olan evrensel bildirgelerdir. İşte sorun bana göre tam da burada yaşanıyor. Mevcut hukuk düzeni evrensel normlara uyarlanmaya çalışıldıkça yasa koyucu tarafından üretilen kanunlar malesef kamu vicdanını yaralıyor, tatmin etmiyor. Şu aşamada ilkeleri evrensel normlarda medeni bir ülke olmaya çalışan ülkemizde soru şudur. Evrensel değerlere sahip modern çağdaş bir hukuk sistemi ile yargılanmak mı? Yoksa halkımızın değerlerine sahip onların haklarını savunan kendimize ait kamu vicdanını tatmin edebilecek kanunlar içeren bir hukuk sistemine sahip olmak mı? Bu yol ülkemizin yoludur, insanımızın yoludur, benim fikrimce sentez bir yapı oluşturulmalı, devlet insan arası ilişkilerin tanziminde hak hukuk çerçevesi sadece şüphelilerin hakları yada zanlıların hakları şeklinde değil, mazlumların masumların müştekilerin hakları da gözetilerek tanzim edilmelidir. Böylece bize ait oluşturulacak özgün hukuk sistemi içerisinde halkımızın devlete olan güveni daha da pekişecek, daha güçlü ve müreffeh bir ülke olmaya daha da bir yaklaşacağız. Avrupa bizi almıyormuş, alsın başına çalsın. Bakın Amerika ya mevcut hukuk sistemi ihtiyaçlar doğrultusunda belirleniyor, yada sadece amerika değil tüm güçlü dünya devletlerine bakın. Hukuklarını ihtiyaçları doğrultusunda belirliyorlar. Bizimde güçlü bir devlet olabilmemiz ve suçtan zarar gören vatandaşımızı koruyabilmemiz gerekiyor.

psyche
30 Mayıs 2016, 13:38
Vay arkadas vay neler donmus !

Ben Avrupada 0,25 promil alkolle (1 bira) ile yakalandim mc donaldsa giderken , ehliyet alindi 6 ay , dunya para cezasi , araba cekildi nezarette sabahladim , mahkeyemeye "Criminal" sifatiyla ciktim, ki yasim 28 hicbir adli sicil kaydim yoktur . adam alkollu polise carpip olduruyor su donen dalaverelere bak 3.dunya ulkesinde yasanmasaydi bu olay ruzgar,kasirga dinlemez poposundan kan alirlardi adamin,mesih inse yukaridan kurtaramazdi :pr:

COQ
30 Eylül 2016, 18:31
Polisin eşi de şikayetini geri almış.
Kaynak (http://www.hurriyet.com.tr/ruzgar-cetin-davasinda-flas-gelisme-40236127)

fatih.
30 Eylül 2016, 18:49
Bu konuyu ne zaman görsem hep bu şarkı aklıma geliyor

https://www.youtube.com/watch?v=80te_fI_Cbw