PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI CEZASİ ??

mertcan1
25 Mayıs 2016, 00:18
Merhaba bazen zorunlu sigorta yaptirmiyorum gibi konular acanlar oluyor gercekten yaptirmayip ceza ala oldumu cevirmeye girdikten sonra neler yasaniyor bende sigorta var ama bitcek ve motor degistirmeyi dusunuyom eger kendi motorumun sigortasi hasarsizlik indirimi ile 1000tlye yakin bisey :santa: aklima kotu fikirler geliyor kotu fikirler gelmesinin sebebi ise tam 1yil icersinde sadece 1kez cevirmeye girmis olmam ve sadece ehliyetime bakmasi ruhsata goz atip elime vermisti ne yapmaliyim ve yeni motor dusunuyorum eger o olursa 1500alti kurtululamam ve ruhsat babamin uzerine olmasina ragmen fiyatlar bu

Tefoo
25 Mayıs 2016, 00:46
belli bir süre sigorta yaptırmayıp, sonra yaptırdığında cezalı ödeyeceksin ve ne kadar geç yaptırırsan o kadar çok ödeyeceksin.
ayrıca motor bağlanır ve ceza da yersin.
bak daha birine ya da bir araca çarptığında verdiğin zarardan bahsetmiyorum bile. suç sende olmasa bile ihale sana kalacak.

toseabul
25 Mayıs 2016, 01:08
o değilde benim merak ettigim olay 1 sene kadar yaptırmasam diğer sene gidip yaptırsam yani senelik cezası ne olur..

arkadasım senin sorunun cevabına gelirsek. 200tl ye yakın ceza yazıyorlar. motosikletini baglayıp otoparka götürüyorlar. otopark taşıma ücretleri vs cabası. bilgin olsun.

Ali1903
25 Mayıs 2016, 01:32
Zaten değiştiricem diyorsun. Motorunu satman için sigortasını yaptırman gerek

jimi_hendrix
25 Mayıs 2016, 01:34
Zaten değiştiricem diyorsun. Motorunu satman için sigortasını yaptırman gerek

sigorta yapılmadan motor satılabilir. satışa engel değildir.

mertcan1
25 Mayıs 2016, 01:49
Aynen bende cok merak ediyorum trafik cezalarinda cezasi 100tl diyor ve sigorta yaptirmadan motoru alamazsiniz yaptirmadiginiz her ay icin %5 ceza var sigortada diyor yada sigortayi gec yaptirsam cezasi ne olurki zaten saglam geciriyolar sigorta ucretini 4bin motor 1000lira sigorta(biliyorum motorun parasi fark etmez ama insan dusunuyo iste) oda indirimli ve en uygunu. arabaya carpsam 1000liralik masraf cikarmam :) cunki motor 80igecmiyor. :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

sigorta yapılmadan motor satılabilir. satışa engel değildir.

Yok zaten sigortam var gecen sene 390 tlye yaptirdik simdi 1000lira indirimli bide :silent:

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

o değilde benim merak ettigim olay 1 sene kadar yaptırmasam diğer sene gidip yaptırsam yani senelik cezası ne olur..

arkadasım senin sorunun cevabına gelirsek. 200tl ye yakın ceza yazıyorlar. motosikletini baglayıp otoparka götürüyorlar. otopark taşıma ücretleri vs cabası. bilgin olsun.

Netten baktim eger dogruysa her ay icin %5 toplamda ise maksimum %50 gecikme zammi uygulaniyormus eger cevirmede yakalanirsan ceza sigorta oderkenki zamdan daha fazla geliyormus her turlu saglam ...

cbr1907
25 Mayıs 2016, 02:04
2016 yılı alt ceza limiti 92 lira.(Sigorta bulunmaması,yanlış park,kask,emniyet kemeri,telefonla uğraşmak) Ancak sigortasız aracınızı trafiğe salmıyorlar bağlanıyor yani.Bulunduğunuz mevkiye göre 100-200 tl çekici ücreti + gün başına otopark ücreti + sigortanızın primi + gecikme ücreti + 92 tl ceza ekleyerek hesaplayabilirsiniz.